Jump to content
Sign in to follow this  
jackloh88

Baiki Storan,computer

Recommended Posts

Sorry, tongue.gif Semua sebab menunggu Jawapan saya. Tetapi Kalau you Orang percaya Buat ikut arahan, Kalau tak percaya dahhhhhh.. Coz i dah Baiki 5 Biji Bad Sector kepada Kawannya tapi kawan pun bayar kepadanya RM 50 Sebiji, Kalau bukan Member RM 80 Lor.... HEHEHEH!!! blink.gif

Sekarang Dunia Mata wang . So kita mesti ikut update dunia dan saya tanya you semua orang pernah tak buka penutup Hard Disk dan pernah tak you Orang tengok dalamannya berapa kemas,lapis. Camner Dapat Virus di dalam dan Calar kat Disk dalam tu. Selain Jatuh.Fikirkan( tetapi Penutup HD di buka tak akan di gunakan sebab karbon dioxygen kat dalam sudah Campur)

So ApoNie ph34r.gif ni Mungkin dia Betul Sikit, tapi terima kasih Cadangan awak.

Kalau tak percaya boleh repair Bad Sector dan sesiapa ada Bad Sector boleh lah Hantar kepada saya.. Saya buktikan..tapi kepada member area Sitiawan jer...Bayaran RM 80... No Discount sad.gif

Happy New Year

Terima Kasih Sokongan Anda. Tapi Ni dah Lebih, Kalau nak saya ajar Step seterusnya Bayar dulu...HEHEHEHE i ni Duit mata.....dan jangan panggil saya Sifu lagi..sebab saya pun ada Sifu di belakang saya.......... laugh.gif

Isk sifoo ni. orang tunggu lama nie .. masuk kelas jer mintak duit.

sifoo duit mata ker? laugh.gif

aku percaya la cakap sifoo. start la bagi instruction then we all follow la. smile.gif

Duit kira kemudian tak boleh ker? tongue.gif

harddisk yang macam mana tak boleh dibaiki?

1.BIOS tak detect ?

2. hard disk berbunyi dengan kuat?

3. MBR hilang?

4. lagi?

cuba bagitau HDD rosak yang macam mana tak leh dibaiki.

aku paling tak suka orang mata duitan smile.gif .

semua yang aku cakap kat atas adalah andaian aku berdasarkan pengalaman... aku pon boleh baiki HD mengikut cara aku tersendiri... dan isyaallah.. selagi bleh detect... setakat nie aku bleh baiki semua HD memember aku yang rosak tanpa sebarang bayaran... dan bukan member format + install window + repair hardisk = Rm10 jer.. sebab bagi aku .. duit tak penting.. tapi.. pengalaman yang penting..

p/s:aku rasa BS tu kes kerosakkan fizikal.. camner nak repair kalau camtu??.. kalau ko beritau.. memang ko x dapat duit.. tapi dapat bender yang paling berharga iaitu PAHALA.. jadi..camner nak ajar kitaorang kat sini tak??? smile.gif

Er Er Er, Macam mad.gif Marah jer.....I jawap 1st Qustion = Hard Disk yang tak dapat Detect Daripada Cmos Computer / MRB tu boleh Selamat tetapi % sikit. kalau buyi kuat di dalam Hard Disk memang dah boleh buang.Tetapi kalau Bad Sector 100% boleh. dan 2nd Question = Member yang nama ApoNie ni betul. Tapi Bbleh tak beritahu saya Contact No awak, Tempat tinggal Awak... Sebab saya ada Banyak Computer ni nak Bantuan awak untuk di baiki siap. Sebab Free Payment lebih2 pun RM10 ringgit sahaja. Bolehlah Tahan juga... ohmy.gif

Semua orang tahu Computer ni Penting bukan Mata Wang tetapi Pengalaman. But ni lah Sikat Dulu saya. Sampailah Sekarang. Rumah Kayu, Motosika Laman. Sesiapa nak kasi saya...Sepenuh Impian Ku... Kalau saya ajar sekarang...ApoNie you boleh janji pelawat lain takkan buat bayaran kepada yang lain.

So...Anyway I niii Orang Mata Wang, So nak ikut Sifu, atau nak ikut ApoNie Suka Hatilah.......... I nii Janji Dapat Impian ku..... biggrin.gif

Terima Kasih Sokongan Anda, Saya Sangat Berharga Anda Semua....

Tetapi 2nd Aswer Saya sudah Bagi Jawapan Sepenuh " Ontrak Disk Manager "

Dulu i ni Belajar 1st time kat tu juga, Kalau you orang tak ikut,tak cari,tak gerak otak camner boleh Percaya Sifu dan Sifu bagi Kerja tak buat betul. So mana dapat Pengalaman IT. wink.gif

ooooo... guna ontrack disk manager la nie.

marah? mane ade marah. tak ade la .. mesra biggrin.gif

Nak tanya sifoo la. saya ada hd, cmos boleh detect.

Bila nak buat partition tak leh. nak guna ontrack pun tak leh.

Nak buat camne?

Edited by OngBok

Sorry,Sifu sudah beri jawapan kepada anda..So Seterusnya bergantung kepada idea anda. Tetapi Ontrack ni anda boleh cari kat mana2 rakan,web site dan lain2 yang ada. Ontrack ni kalau tahu guna mesti boleh baiki semua masalah HD anda. Selain Buyi Kuat di HD.

Sorry,Sifu sudah beri jawapan kepada anda..So Seterusnya bergantung kepada idea anda. Tetapi Ontrack ni anda boleh cari kat mana2 rakan,web site dan lain2 yang ada. Ontrack ni kalau tahu guna mesti boleh baiki semua masalah HD anda. Selain Buyi Kuat di HD.

la...korang x paham2 lagi ker..dia ni kan mata duitan...

kalau ko tanya soalan pun mesti dia x mau jawap...

kalau ko kasik DUIT.. cepat la dia jawap tu...

yang aku tak faham, macam mana nak baiki HD yang tak bunyi bila kita goncang.

Senyap jer cam elok.

CMOS detect ok.

Bila boot kuar Athena.

Boleh guna ontrack ker. ?

Aku cuba buat.. tapi dia tak detect HD tu..

Ok 1st apa masalah dari HD awak dulu. Bad Sector or Write protect or MBR Hilang.???

Tetapi Semua ni Ontrack DM boleh Baiki. Ada tak anda Dapatkan Ontrack DM original ni.... Sebab Selain Ontrack ada lagi Seagate,WD, dan Lain2 DM lagi. But Ontrack Lain sebab dia dapat Detect Semuanya. Ontrack tu Sifu Beli kat Web Site Ontrack.com sana.... So Tak dapat Bagi Free lor.... Selain Bayar...

HEHEHEHE!!!! Sifu Mata Wang.....

Edited by jackloh88

hehehe... ermz.. aku nie baru lepas SPM.. tengah sibuk kejer kat kedai makan sebab nak cari pengalaman menhadapi ragam manusia.. .

Tentang mata wang tu.. aku tak boleh komen sebab aku bukan dalam keadaan ko.. mungkin aku akan buat camtu jugak jika dalam keadaan ko kot ?? biggrin.gif.. tapi keberangkalian untuk itu adalah rendah..smile.gif.

nak contact aku??..buat lwak sarkas ker??.. ko nak hantar komp. tu kat aku, no hal punya.. tapi kos penghataran di tanggung oleh ko.. aku nak komputer tu ada kat umah aku jer.. siap 1 komputer = RM 10 cash.. .Bleh jugak tambah pendapatan aku nie selain duit kejer kedai makan.

p/s: aku pon bukan pandai sangat.. baru jer nak melangkah ke alam IT secara formal...

HEHEHEHE!!! Boleh member 2 Terangkan, Negeri,Negara Mana buat Format Computer / Baiki Computer Dalam Bayaran Apa Harga Ahhhhhh? Boleh Semua Member Beritahu Sifu sini tetapi Jangan Tipu Sifu...aaaaah...Nanti .....