Jump to content
Sign in to follow this  
Mr Nero

Elakkan Dari Minum Nescafe 3 In 1!

Recommended Posts

Nescafe 3 in 1 merosakkan jantung & buah pinggang

Zaman skarang ni, banyak penyakit datang dari pemakanan…..

Beberapa hari lepas saya dikunjungi oleh seorang pelajar lelaki tahun akhir. Sudah beberapa bulan pelajar ini tidak bertemu dengan saya. Pelajar ini mengemukakan beberapa masalah kumpulannya untuk diselesaikan oleh saya sebagai seorang penasihat akademiknya. Alhamdulillah masalah dapat diselesaikan.

Selepas hajat terlaksana, pelajar ini yang saya namakan sebagai Ahmad menukar topik kepada topik kesihatan dirinya. Beliau mengadukan masalah dirinya. Beliau dapat merasakan kemerosotan tahap kesihatan dirinya.
Berikut adalah antara tanda-tanda yang dapat dikenalpasati:

Kerap berdebar tidak menentu masa. Kadang-kadang waktu membaca tiba-tiba jantung / dada berdebar dengan laju.

1.
Bila jantung berdebar ini berlaku, ia akan diikuti dengan dahi berpeluh
2. Beliau juga kerap merasakan kesakitan pada dadanya.

3. Sering mencungap dan kadang-kadang kala sewaktu sembahyang pun mencungap.

4. Semakin tidak tahan atau alah dengan panas terik matahari dan jikalau kena panas, badannya akan banyak berpeluh dan tidak selesa.

5. Jikalau tahun lepas, kekerapan simptom-simptom di atas agak jarang namun kebelakangan ini, kekerapan kejadian semakin kerap sehingga satu kali serangan dalam setiap 2/3 hari.

6. Tapak tangannya.semakin basah.

Berdasarkan simptom yang saya perolehi saya terus menyoal tabiat permakanannya. Selepas mendapat data yang dikehendaki saya pun memberikan penjelasan 'Ahmad, engkau ni walau pun usia masih muda, jantung engkau sudah bermasalah. Punca masalah engkau ini adalah kerana engkau kerap meminum Nescafe 3 in one. Nescafe adalah tidak baik dan merosak buah pinggang manakala krimer yang terdapat di dalam campuran ini sangat merosak jantung.
Krimer ini bukan diperbuat dari susu tetapi adalah dibuat dari kelapa sawit (non dairy creamer)'

Selanjutnya saya menasihati Ahmad untuk melakukan perkara berikut untuk merawat jantungnya:

1.
Elakkan dari meminum Nescafe yang merosak buah pinggang dan elakkan sama sekali apa jua jenis krimer yang dibuat dari selain susu (non dairy creamer)
2.
Elakkan dari mengambil coffee mate kerana ia adalah non dairy creamer
3.
Elakkan makan ais krim kerana mengandungi krimmer yang tinggi
4. Elakkan susu pekat manis yang mengandungi krimer dari selain susu.

5.
Elakkan memakan sebarang makanan yang mengandungi margarine
6.
Elakkan memakan burger, naget, kentang goreng, potato chip dan segala yang sewaktu dengannya
7.
Elakkan mandi selepas makan
8. Amalkan amalan: Ambil segenggam kacang hijau, rendam dalam air kira-kira 10 minit,selepas itu rebus asal masak dan bukan rebus sehingga pecah tanpa membubuh garam. Selepas itu buang air rebusan dan makanlah kacang hijau ini dan amalkan amalan ini setiap hari.

9.
Boleh beli jintan hitam dan makan setiap hari atau pun belilah yang sudah siap diproses atas nama habbatussauda
10. Amalkan makan sayuran pahit seperti kailan, peria, pegaga, daun ubi, pucuk betik, ulam-ulam dsbnya.

11.. Kurangkan makan nasi lemak terutama sekali nasi lemak di kedai kerana mereka mencampurkan minyak masak kepada nasi lemak agar nasi lemak ini kelihatan cantik berderai dan tidak melekat.

Kepada yang mulai menghadapi masalah dengan jantungnya atau yang sudah lama bermasalah jantung, bolehlah mengamalkan amalan di atas.

Batul ke bro ? ada kejian terperinci ke ke atas produk tersebut ? aku bukannya apa,aku tak pernah pn minum air Nescafe 3 in 1 ni,nescafe tu stahun tu skali je aku minum.Family aku minum teh hijau hari2...Burger dan semua jenis makanan yang ko listkan tu aku jarang makan,sebulan kekadang sekali je.

Tapak tangan berair tu berpunca dr Air yang ko maksudkan tu ke ? aku kene ni sejak dari kecik lagi,tapak tangan,kaki dan badan tu cepat berpeluh.Dan apa yang aku dengar,puncanya dari kelenjar peluh yang aktif.

Agak menakutkan jugak kenyataan ko ni hehehe... biggrin.gif Edited by ogGY

aku setuju dgn cadangan ko ni..
sekarang ni diet seharian kita byk mengandungi bahan yg merosakkan kesihatan.
kena berhati-hati.

terima kasih bg panduan pemakanan ni.
sgt berharga bg yg belum tahu.
lg 1 minuman 3 in 1 mmg xbagus kandungan gula pn tinggi sgt.

Kalau nak diikutkan apa yang dia senaraikn tu semua jenis makanan segera,semua dah sedia maklum makanan segera memang akan segerakan korang ke ruang underground smile.gif Jadi tak heranlah tu penyebabnya.

Korang tgk iklan maggi baru tu? kurang kolestrol dan ape2 lagi.Tapi kesan buruknya masih ada lagi kat mee tu,bahan semacam sabun masih ada.Tu yang menyebabkan usus rosak.

haha aku pon pelik gak iklan maggi tu..
cam seolah2 makanan berkhasiat utk budak2 lak...
padahal mee segera ler paling tak bagus utk budak2.. (sume pringkat umur skali)
baik siar iklan makan roti ker.. nasi ke...

kat aku pernah jadik gak menda2 cm tuh.lepas minum nescafe jer tetiba terasa jantung nih berdebar-debar.risau gila aku malam tuh.aku cita kat membe aku.dia cakap jgn minum nescafe especially yg 3 in 1.tapi dia xcakap secara specific la sebab apa nescafe 3 in 1 tu leh efek badan kita.alhamdulillah,da 4 bulan aku berenti minum nescafe dan xde da lagi rasa berdebar2 tuh.

tp tak tw la kopi tu efk ke x?maksod aku yg betul-betul kopi la..

aku n kwn2 slalu minum ms time exam ni..huhu..nk ilangkan ngantuk...in case ade last minute preparation... happy.gif

mellow.gif Mr Nero.... student tuh berape umur??
ader tak dier jumpe doktor?? cam sakit jantung dah budak tuh..

sy nih bukan aper.... suh la budak tuh jumpe doktor kalau blom jumpe...
sbb husband cousin saye sudden death August 2008... heart attack... umur baru 30an
dier penah complaint chest pain seminggu sblm tuh.... tp tak g jumpe doktor....
mungkin sbb dier mude lagi... so dier leh survive 1 heart attack.... not the 2nd though...

bukan jer makan yg kene jage.... isap rokok pon kene stop.....
apparently heart attack bukan penyakit org kaya atau org tua shj skrg.....
dah jadik penyakit org mude dan yg tak berape kaye.....

rather be safe than sorry...

QUOTE (Mr Nero @ Dec 21 2008, 12:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
1.Bila jantung berdebar ini berlaku, ia akan diikuti dengan dahi berpeluh
2. Beliau juga kerap merasakan kesakitan pada dadanya.
3. Sering mencungap dan kadang-kadang kala sewaktu sembahyang pun mencungap.
4. Semakin tidak tahan atau alah dengan panas terik matahari dan jikalau kena panas, badannya akan banyak berpeluh dan tidak selesa.
5. Jikalau tahun lepas, kekerapan simptom-simptom di atas agak jarang namun kebelakangan ini, kekerapan kejadian semakin kerap sehingga satu kali serangan dalam setiap 2/3 hari.
6. Tapak tangannya.semakin basah.

Wait2..is that true..??Mr Nero.
semua nie terjadi kat aku sejak standard 6 dan menjadi agak kronik 1-2 tahun sehinngga sekarang...
sebab.Nescafe.aku suka belajar pada waktu tengah2 malam and pagi2 buta..so aku take nescafe untuk hilangkan mengantuk..
so inikah permasalahan aku selama ini??
Mr nero betulkke nie??aku memang tak pandai bab2 nie.
aku amalkan yang Sir pyan penah bagtaw aku ambil cni organik..
tapi masalah ni masih berlaku..
Mr Nero terang sikit lagi boleh tak??
huhu

kalau minum nescafe saja (dlm botol) camner plak?
pagi2 kt opis selalu jygak aku minum selain milo.

btw, masa zaman study dulu2 aku mmg biasa beli nescafe 3 in 1 nih.
biasalah bujang, senang nk wat ayor.
tapi so far, alhamdulillah, x der negative effect lagi smile.gif

skarang dah lama berenti 3 in 1
kt umah minum tea-0 aja. no creamer tongue.gif

TS ada sumber x?
bukan sbb x cayer, cuma kita boleh bincang cara detail lg smile.gif

alamak... risau juge... sbb kat opis ader air kopi free tekan2 dh dpt air kopi... ader creamer, sugar smpai la black. n supplier die nestle aka nescafe sumber kopi die.. n aku slalu minum "American Coffee" free sugar+creamer as my daily breakfast. kalu nk stop mkn ms la ni..

alamak .. aku dah la hantu nescafe , tapi bukan 3 in 1 tapi serbuk tuh . Bukan apa kalau tak minum sehari tu macam tak best lak laugh.gif

QUOTE(Fen-D @ Dec 21 2008, 01:15 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bia betol ni ?

ak jarang minum nescafe ni

kalo teh tarik lak ?

kadang2 ak ade gak rase pedih cket kat ulu hati..kadang2 lar

Aku tak pasti sama ada betul ke tidak,orang kata teh terik leh sebabkan perut berangin dan sakit perut.Aku jarang minum teh,sape slalu minum teh sila komen.Teh O tak payahlah.... smile.gif

QUOTE(ogGY @ Dec 21 2008, 03:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku tak pasti sama ada betul ke tidak,orang kata teh terik leh sebabkan perut berangin dan sakit perut.Aku jarang minum teh,sape slalu minum teh sila komen.Teh O tak payahlah.... smile.gif

teh tarik enak diminum bersama roti canai..haha

bagi aku...gaye pemakanan sekarang banyak yang tak elok

contoh-megi,jajan...huhu

kan elok kalo diiklankan makanan yang berkhasiat cam kismis ke..buah2an ke...

membe yg advice aku tuh ada cite kat tempat dia keja(hospital) ada satu kes sorang pakcik dapat heart attack sebab nescafe.doktor tuh cita kat dia.sebab tu la dia cakap kalu xboleh berenti pon kurangkan minum nescafe yang 3in1 nih.tp xtw la kalo kopi serbok yang bukan 3in1 tuh..

QUOTE(ogGY @ Dec 21 2008, 03:08 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Maksudnya kerap kali kentut ker?Kentut bunyi kuat ker perlahan?Ataupun kentut angin.Kentut sampai keluar najis, kira lagi ganaz juga laugh.gif

QUOTE(me_iera @ Dec 21 2008, 05:41 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku n kwn2 slalu minum ms time exam ni..huhu..nk ilangkan ngantuk...in case ade last minute preparation... happy.gif

Nescafe bagus untuk menghilangkan ngantuk dan baik untuk kesihatan. Sangat mujarab untuk menghilangkan ngantuk jika dibandingkan dengan dadah biasa laugh.gif . Bagi orang yang sakit mmg sesuai untuk diberi minum supaya cepat tido

cpt tido minum, nescaffe? makan ubat selsema n ubat batuk la baru cpt tido. Minum nescafe lagi la x leh tido..