Jump to content
Datuk_Seri

Dibelasah Penjual Telefon Bimbit Kerana Rm10

Recommended Posts

Ko cakap dengan cermin ke apa, tadi cakap A, sekarang cakap B.
Ok lah K.I.T.T takpelah, pening aku baca ayat bahasa Melayu ko.
Tak dapat aku nak reply. Kata jurutera komputer tapi macam baru semalam je kenal [strike]kEeyBodar[/strike] keyboard.

Back to topic,
kalau pun pakcik tu tersalah iaitu tak bagitau model, apa kes sampai orang Cina tu nak pukul pulak?
Pakcik tu ada pukul dia ke? Ada curi [strike]barnag[/strike] barang dia ke?
Pakcik tu bukan menipu dia pun. Just mintak tukar charger yang berharga RM10 tu je.
Lain la mintak tukar kereta ke apa. Benda murah camtu pun sampai nak kena pukul?

Betulkan skop anda. Sama ada benda tu ori atau tak, pelanggan melayu buat kerenah atau peniaga cina tu samseng atau tak tu bukan persoalan. Yang jadi isu kat sini, adakah peniaga tersebut mempunyai kuasa memukul atau menggunakan kekerasan fizikal terhadap orang lain. Sudah tentu tidak.

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 08:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Back to topic,
kalau pun pakcik tu tersalah iaitu tak bagitau model, apa kes sampai orang Cina tu nak pukul pulak?
Pakcik tu ada pukul dia ke? Ada curi [strike]barnag[/strike] barang dia ke?
Pakcik tu bukan menipu dia pun. Just mintak tukar charger yang berharga RM10 tu je.
Lain la mintak tukar kereta ke apa. Benda murah camtu pun sampai nak kena pukul?

ok.mungkin cina tu cakap sekali@sebelum jual tu x leh tukar.tiap2 kedai ada terms and kondisi dia.jangan main-main tau.ada kustomer yang bila dah beli barnag then dia tgk barang tu x sesuai@salah beli dia nak gi tukar...tapi barang yang sepatutnya dibeli xde@habis@kena tunggu@tiada so kustomer nak balik duit.nak beli kat tempat lain? mana kita tahu bro?

ye la kan kalau kita pun membayar utk bende yang kita x dpat atau bende yang kita nak tapi xde.x kan nak halal macam tu jerk?.....siapa tahu pakcik tu pakai HP apa?

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 08:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ko cakap dengan cermin ke apa, tadi cakap A, sekarang cakap B.
Ok lah K.I.T.T takpelah, pening aku baca ayat bahasa Melayu ko.
Tak dapat aku nak reply. Kata jurutera komputer tapi macam baru semalam je kenal [strike]kEeyBodar[/strike] keyboard.

ada satu lagi kes top kat petama tu.nak trade HP tapi bateri ORi kita kena tukar ngan X ori.HP kita dapat balik.aku rasa pakcik ni tahu hak2 pengguna rasanya.tu yang nak claim balik tu.tapi tu la wrong time wong place.

Huh huh huh penguatkuasa pun kena belasah...
Korang x baca ke paper beberapa bulan lepas...
Kat area Masjid Jamek...
Penguatkuasa DBKL ni tegur org yg jual vcd haram secara terbuka...
Alih-alih dia kena debik kat situ gak... On the spot...
Bukan org cina yg belasah... Org melayu....
Aku biasa lalu-lalang kat situ mmg situ biasa petang-2 ada org jual vcd haram...

"Sehari sebelum itu, saya pergi ke kedai tersebut untuk membeli alat itu dengan harga RM10 tanpa disertakan resit pembelian kerana saya ingin cepat dan dia pun tidak menawarkan kepada saya

Kesimpulannya dua-dua salah... Sepatutnya nak beli kena test... Aku nak berak pun boleh tahan nak beli charger untuk test ikut kesesuaian...kena test dulu baru, kalu sedap masuk bolehlaa angkut balik umah bwk bilik laugh.gif

Samseng pulak, tak bagi reset... benda murah RM 10, mybe apek tu tak bagi resit, pelanggan pulak...tak mintak..lepas tu blasah tu lagi salah.

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 1 2008, 09:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ok.mungkin cina tu cakap sekali@sebelum jual tu x leh tukar.tiap2 kedai ada terms and kondisi dia.jangan main-main tau.ada kustomer yang bila dah beli barnag then dia tgk barang tu x sesuai@salah beli dia nak gi tukar...tapi barang yang sepatutnya dibeli xde@habis@kena tunggu@tiada so kustomer nak balik duit.nak beli kat tempat lain? mana kita tahu bro?

Tu barang elok tak boleh tukar... barang rosak baru boleh tukar.. tu bukan rosak..tu silap beli...Well dah beli kereta, lepas tu pakai kereta esok mcm tak sesuai je kereta tu boleh apa tukar..hak pengguna..HAHAHAA laugh.gif.

Kalau harga sama boleh jer tukar.. Edited by kelamkabutumno

Kesalahan pembeli (bukan MUNGKIN2):
1. Tak test kesesuaian charger.
2. Tak minta resit.

Kesalahan peniaga (bukan MUNGKIN2):
1. Tak bagi resit, sepatutnya tak payah tunggu diminta.
2. Bernada kuat.
3. Berbahasa kasar.
4. Berbahasa kesat.
5. Pukul customer.
6. Memalukan mangsa dengan "booo".

Kesimpulannya peniaga melampau.

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kesalahan pembeli (bukan MUNGKIN2):
1. Tak test kesesuaian charger.
2. Tak minta resit.

3)beli x tau model hp sendirik.main beli jerk.
4)dah beli salah nak beli yang betul sekali xde.@mungkin ada yang ORi so nak claim balik duit.nak gi kedai lain.
5)datang dari jauh semata2 nak beli charger rm 10 kat pertama?
6)kan barang tu rm 10.bukan rm 100.

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 1 2008, 09:50 PM) <{POST_SNAPBACK}>
3)beli x tau model hp sendirik.main beli jerk. //Aku dah cakap tadi tak test kesesuaian charger.
4)dah beli salah nak beli yang betul sekali xde.@mungkin ada yang ORi so nak claim balik duit.nak gi kedai lain. //Jangan nak mungkin2, tu bukan statement. Lagi pun dia bukan nak claim duit, dia nak tukar!! Paham tak?!
5)datang dari jauh semata2 nak beli charger rm 10 kat pertama? //Ini kesalahan? Kalau dia jalan2 kat Pertama, pastu teringat nak beli charger, dia beli lah. Bila balik rumah dia check tak sesuai, takkan dia nak tukar kat kedai depan rumah pulak?
6)kan barang tu rm 10.bukan rm 100. //So???

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 1 2008, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
4)dah beli salah nak beli yang betul sekali xde.@mungkin ada yang ORi so nak claim balik duit.nak gi kedai lain. //Jangan nak mungkin2, tu bukan statement. Lagi pun dia bukan nak claim duit, dia nak tukar!! Paham tak?!

kalau cina tu kata xde utk model HP dia tu abis tu kalau x nak claim duit balik habis nak buat apa?!...biar halal la rm 10 tu?!.pakcik tu dah tua.berumur.agak2 pakcik tu pakai HP baru atau pakai lama-lama? pakai sony erricson W810i? atau Nokia Communicator 9 series?

apapun... slogan yg perlu kita laung-laungkan..... laugh.gif
bukan reformasi laa....
korang ni sikit-sikit reformasi.... mende laa....
aku cuma nak cakap...

CUSTOMER ALWAYS RIGHT.... happy.gif

benda ni jadi more worst sebab peniaga tu gi belasah orang tua tu....
x silap aku...ramai gak geng2 peniaga tu pergi "boo" mangsa..biasa lar kalau dh ader geng memang dia naik minyak...masing2 nak tunjuk hero...

pak cik tu umur 47 tahun..tahu2 lar kudrat dia camne.....pihak penguasa perlu buka mata skit tentang hal2 camni...xkan penguasa kat situ
makan duit kopi bos besar situ kot.....

bukan soal charger or pak cik tu noob bout charger..tapi sikap peniaga tu membelasah pak cik tu adalah points di sini...

senang je kes ni.. penjual tu yang salah.. kenapa? sebab dia pukul customer tu.. easy peasy rite? Edited by MADReaLJL

dekat pertama complex hp murah ker? naper x pegi lowyat jer?
sori, saya org luar semenanjung..xtau apa2. penah pegi pertama, tu pun nak beli selipar jer.

Jangan pergi kedai orang yang takde adap ni.
Aku tak kira kedai ..aku pilih orang yang tahu adap..tak kira bangsa.

Yang aku pelik KL,..hanya KL,..KL dan KL...
dalam banyak tempat aku pernag pergi.. apsal kat KL jer samseng cina ni berani berlagak ngan melayu?

Sapa tau??

Kat tempat lain,..serious aku tak pernah nampak..even kaum cina majoriy kat kawasan tu pun tetap gak baik..derang pun ada samseng gak..

@K.I.T.T
Masalahnya di sini, encik Mohamad Nor itu bukan hendak claim duit, terpapar di dalam surat khabar tu dia nak TUKAR CHARGER.
Takkan itu pun ko susah nak faham. Tukar charger di sini boleh didefinisikan sebagai menggantikan charger tersebut dengan charger yang sepadan dengan henfon beliau.
"Menceritakan semula mengenai kejadian selama 30 saat itu, Mohamad Nor memberitahu, kedatangannya ke premis tersebut ialah untuk menukar alat pengecas telefon."
"Apabila sampai rumah, saya cuba mengecas telefon bimbit saya tetapi ia tidak padan kerana pengecas yang diberi bersaiz kecil dan tidak sepadan dengan telefon bimbit saya,'' katanya ketika ditemui semalam.-kosmo
Ish malas betul la nak argue ngan ko ni, tapi membiarkan ko dalam ketidakbetulan kang aku tak membantu bangsa sendiri pulak.

Ok whatever, ikut ko lah, dia nak claim duit kan? Ok aku follow ko. Tapi, apa hak Cina tu nak pukul pakcik tu??
-

@Sultan
Rasanya sebab (ramai) Cina2 KL ni rasa dia duk kat PretendedLion kot. Tak pun diaorang rasa KL tu atok diorang yang bernama Yap Ah Loi tu yang punya kot.

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 2 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tapi, apa hak Cina tu nak pukul pakcik tu??

pasal nak claim duit la kena pukul.dah beli barang mana boleh minta balik duit.pastu plak pakcik tu x reti mengalah.rm 10 nak jugak.yang cina tu x nak return balik duit pasal dah masuk poket kan? yang pakcik tu x puas hati pasal charger yang dibeli tu x padan ngan HP dia.mintak nak tukar pastu model yang betul maybe dah xde.so sepatutnya kena return balik duit kan? tapi tu la bila dah kata x boleh pulang balik duit.....push cina tu jugak....mmg ngamuk la......sapa-sapa pun ngamuk pasal rm 10 tu.aku really sure pakcik tu cuba nak dapatkan balik duit dia balik dengan mintak berkali-kali ngan cina tu.aku x berapa percaya suratkhabar sekarnag ni.kekadnag dia mereka ni tulis sikit-sikit.macam nak kasi laga plak.

korang mungkin tgk cina tu kurang ajar atau apa.tapi aku tgk dari aspek berniaga+untung+adat jual beli.....x paham jugak tu yang jadik macam tu.

aku ada smiliar kes macam tu. makcik aku.umur 50 an. tu hari dia buat kecoh kat tempat beli Hp.kedai HP tu customer baik aku.kedai HP tu bawah kedai aku jerk.then makcik aku tu nak la HP Nokia apa ntah.then tauke kedai tu bagi la sekian punya harga.sekali makcik aku tu kata mahal.dia nak lagi murah.tauke tu kata x leh murah.kalau nak murah kena gi Pertama Complex sana.......terus makcik aku mengamuk.x puas hati.ingat tauke tu nak kenakan dia. dry.gif .last-last x jadik beli.pastu makcik aku tu naik ke kedai aku plak.bising-bsing.tauke tu bla bla bla.dia kata kedai bawah......lepas makcik aku tu lepas geram dia kat aku pastu dia dah balik rumah.aku gi check kedai mana....sekali aku tekaan aku tepat.kedai tu customer aku.mmg aku biasa ngan dia.then cerita tauke tu SAMA ngan cerita makcik aku tu la.tapi dalam kes aku ni xde la pulak kejar mengejar macam tu.lagipun makcik aku xde bayar apa-apa.

nanti aku tanya geng aku apa cerita kat pertama tu.pakcik tu macam pengawal keselamatan je aku tgk.umur 47 tahun x kan dah bersara plak? aku still x puas hati pasal aku x dapat carik penyebab macam mana pasal rm 10+charger boleh cina tu nak belasah plak pakcik tu.mesti ada salah paham.aku kalau dah minat ngan satu kes mmg minat habis la.pakcik ni kalau ada depan aku mau aku soal siasat.hehehe biggrin.gif

QUOTE (al-Qusyairi @ Dec 2 2008, 01:22 AM) <{POST_SNAPBACK}>
@K.I.T.T
Masalahnya di sini, encik Mohamad Nor itu bukan hendak claim duit, terpapar di dalam surat khabar tu dia nak TUKAR CHARGER.
Takkan itu pun ko susah nak faham. Tukar charger di sini boleh didefinisikan sebagai menggantikan charger tersebut dengan charger yang sepadan dengan henfon beliau.

agak-agak ko la ada x charger pakcik tu dijual kat kedai tu? biggrin.gif

kurang ajar..!! mad.gif peniaga mna ada hak nk gna kekerasan/memukul customer even customer tersalah...ramai kta pihak berkuasa pon takot aka nma ja berKuasa tp hakikatnya penakot...now you see bangsa vs bangsa..haha laugh.gif

doesnt matter bangsa apa kita sekali pun. tak boleh sampai pukul customer. that was too much. as an employee, for sure sudah kena terminate. tak kisah lah pakcik itu juga bersalah, tapi tak boleh pukul orang dengan sesuka hati. Edited by ChloeAgnew

QUOTE(ChloeAgnew @ Dec 2 2008, 06:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
doesnt matter bangsa apa kita sekali pun. tak boleh sampai pukul customer. that was too much. as an employee, for sure sudah kena terminate. tak kisah lah pakcik itu juga bersalah, tapi tak boleh pukul orang dengan sesuka hati.

tak kisah la apa yg ko cakapkan tu KITT,ko kena berada di situasi pakcik tu...mana ko tau pakcik tu push cina tu,kalau dia push pun mmg patut sebab kita BAYAR DGN DUIT tak kira la murah ke mahal,kita ade hak,customer alway right,jangan lah ego sangat dgn pendapat ko tu,tak salah kalau ko mengakui pendapat ko tu silap...bak kata ChloeAgnew dia pun sokong even dia pun bukan melayu(aku rasa la)

kitt ko kena faham gak sesetengah seller ni memang ada perangai yang cam sial takdak budi bahasa ,buat macam kita tak berduit n kalau beli benda murah diorang buat macam jual taknak jual mana taknya tak dapat receipt , aku taktau la cerita sebenar tapi takyah la blasah orang tua pasal benda 10 ringgit saja ..tak worth it

aku rase dua2 ade buat salah nie...tp yg plg c#!aka penjual la... ape main pukul2 nie... gangster sgt ker die...
sbgi penjual kne la guide pembeli klu die x tau..kate jual phone..msti la tau charger yg mane.... ckp je phone yg mcm mane rupe bentuk..
x kan la x tau...tipu tull la... bukan bli aksesori pelik pun..jz charger nokia jer..ntah2 penjual nie kelentong ke ape coz nk abeskan stock die... itu tempat die sebab tu la die branie buat hal..pukul org.. cube klu die sorng..msti terkenciing punye

pembeli pun satu... klu x sure bli barang tu mintaklah resit supaya next time leh tukar..ade bukti pembelian...
nie x pasal2 kne pukul.. aku x sure la si penjual nie ingat lg x muke pak cik tu beli or jz buat2 x ingat.. if ingat mmg leh bwk bincang la...
aku x de kat sane so x tau cmne die bincang..x tau sape yg start tengking dulu or maki2... tp sbgi penjual msti la kne ckp elok2..
time jual barang kemain mulut manis cam s!al (bukan sume)... nie biase la x kira ape2 bangsa pun..after jual trus buat bodoh...
yg penting barang dh jual

so kesimpulannya...
penjual yg start menimbulkan masaalah.. sebab die rase die otai sgt kt area situ.. so die x kesah korang nk buat ape coz die rmi
back up kt ctu.. die leh pukul org ke kelentong ke dajal ke yg penting die puas ati... 1st penjual salah guide jual barang (myb kelentong atau x pakar)
2nd pak cik tu x mintak resit (klu ade pun myb kne pukul gak kot hehe)....

x kesah la bangsa ape pun.. yg penting customer always right... dh mmg keje ko penjual kena la layan kerenah pembeli..
klu x tahan smpi nk pukul customer x payah jd penjual la..jd pencachai sahaja hahaha... blush.gif

QUOTE(leman77 @ Dec 2 2008, 08:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kalo kene kat aku naye la cine nie excl.gif

jgn kurang ajar

Kena kat ko...esok keluar paper muka ko dgn lebam siap ada cop selipar kat muka..bersama-sama laporan polis... laugh.gif

QUOTE(Exception 2008 @ Dec 1 2008, 10:42 PM) <{POST_SNAPBACK}>
CUSTOMER ALWAYS RIGHT.... happy.gif

Slogan ini tak boleh terima lagi.. Bukan setakat penjual jer..Pelanggan pun kadang-kadang sikap tak budi bahasa nak cepat..lambat kena maki, penjual kena sabar dan ada juga penjual tidak sabar...

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 2 2008, 02:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
pasal nak claim duit la kena pukul.dah beli barang mana boleh minta balik duit.pastu plak pakcik tu x reti mengalah.rm 10 nak jugak.yang cina tu x nak return balik duit pasal dah masuk poket kan? yang pakcik tu x puas hati pasal charger yang dibeli tu x padan ngan HP dia.mintak nak tukar pastu model yang betul maybe dah xde.so sepatutnya kena return balik duit kan? tapi tu la bila dah kata x boleh pulang balik duit.....push cina tu jugak....mmg ngamuk la......sapa-sapa pun ngamuk pasal rm 10 tu.aku really sure pakcik tu cuba nak dapatkan balik duit dia balik dengan mintak berkali-kali ngan cina tu.aku x berapa percaya suratkhabar sekarnag ni.kekadnag dia mereka ni tulis sikit-sikit.macam nak kasi laga plak.
Adoiiii geramnya aku.. Masha Allah, Ya Allah Ya Rahman Ya Rahim.. Ssabarr diriku...sabarr...!
Encik K.I.T.T tersohor, kenapalah ko ni buat gosip pakcik tu nak claim duit?
Pandai-pandai ko je nak buat spekulasi liar ya.
Kedai henfon, MESTILA ADA MACAM2 JENIS CHARGER. Ko jangan la nak berdalih-dalih lagi.

korang mungkin tgk cina tu kurang ajar atau apa.tapi aku tgk dari aspek berniaga+untung+adat jual beli.....x paham jugak tu yang jadik macam tu.

aku ada smiliar kes macam tu. makcik aku.umur 50 an. tu hari dia buat kecoh kat tempat beli Hp.kedai HP tu customer baik aku.kedai HP tu bawah kedai aku jerk.then makcik aku tu nak la HP Nokia apa ntah.then tauke kedai tu bagi la sekian punya harga.sekali makcik aku tu kata mahal.dia nak lagi murah.tauke tu kata x leh murah.kalau nak murah kena gi Pertama Complex sana.......terus makcik aku mengamuk.x puas hati.ingat tauke tu nak kenakan dia. dry.gif .last-last x jadik beli.pastu makcik aku tu naik ke kedai aku plak.bising-bsing.tauke tu bla bla bla.dia kata kedai bawah......lepas makcik aku tu lepas geram dia kat aku pastu dia dah balik rumah.aku gi check kedai mana....sekali aku tekaan aku tepat.kedai tu customer aku.mmg aku biasa ngan dia.then cerita tauke tu SAMA ngan cerita makcik aku tu la.tapi dalam kes aku ni xde la pulak kejar mengejar macam tu.lagipun makcik aku xde bayar apa-apa.
Similar case? Kes makcik ko dengan kes pakcik Mohamad Nor tu EXACTLY DIFFERENT!! Ibarat ko bandingkan taik kucing dengan bunga taik ayam, exactly different no matter how you see it. So aku skip cerita ko nih.

nanti aku tanya geng aku apa cerita kat pertama tu.pakcik tu macam pengawal keselamatan je aku tgk.umur 47 tahun x kan dah bersara plak? aku still x puas hati pasal aku x dapat carik penyebab macam mana pasal rm 10+charger boleh cina tu nak belasah plak pakcik tu.mesti ada salah paham.aku kalau dah minat ngan satu kes mmg minat habis la.pakcik ni kalau ada depan aku mau aku soal siasat.hehehe biggrin.gif
Sedap jari ko je kan cakap pakcik tu pengawal keselamatan. Entah2 dia Exec ke, Director ke apa ko mana tahu.
Tu la, aku dah cakap dah hari tu, kalau Melayu pakai selekeh sikit ko cakap org miskin la itu ini.
Tapi kalau orang Cina pakai selekeh camtu, ko cakap camtu la cara orang Cina kaya berpakaian; low profile.

agak-agak ko la ada x charger pakcik tu dijual kat kedai tu? biggrin.gif
ADA. So? Dah nama kedai henfon, kalau tak ada jual charger sekali jangan buka kedai henfon, buka kedai public phone, tu pun nak kena ajar.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...