Jump to content
Rapla

Intel® Core™ 2 Quad Processor Q9550

Recommended Posts

QUOTE (K.I.T.T @ Dec 8 2008, 11:15 AM) <{POST_SNAPBACK}>
ko tgk pricelist.harga sama ke atau harga agak mahal dari lowyat? kalau harga sama macam lowyat mmg waranti macam tu la.kaalu harga mahal rm 30 (kalau ko tgk pun ko kata isk mahalnya!!) ha yang tu bagus.ramai orang bila beli barang pc@komponen 1st dalam kepala dia ialah MURAH.tu yang sangkut waranti lambat tu.diorang saja jerk lambatkan waranti tu.pasal untung sikit jerk.kekadang rm 10 kekadang rm 5 semata2 nak buatkan korang membeli.macam aku tu hari tauke tu ada offer tukar ngan mobo MSi gak masa tu.tapi mobo MSI tu xde solid caps.so aku nak gigabyte jugak.aku x percaya asus waranti lambat.pasal asus tu dah lama dalam bidang pc ni.produk dia dah banyak.terbaru dia buat LCD.dia buat laptop.yang lambat tu actually orang yang jual tu@tauke kedai........hehehe dan memburukkan keadaan lagi korang jenis usha satu barang satu harga satu kedai erti kata lain korang mesti nak survey.nak carik murah-murah....lagi la tauke kedai tu bengang.rm 10 pun korang x mau kasi dia untung..hehehe.pasal kedududkan aku ngan lowyat x jauh pun.kedai yang aku beli tu x jauh pun.aku duduk kat KL.sepatutnya mmg aku turun lowyat la beli barang.tapi nanti jadik macam ko cakap la.waranti lama.bukan ko sorang.ramai cusotmer aku semua cakap bende yang sama.kekadnag beli pagi petang tu datang balik nak tukar pun diorang `susahkan` prosedur waranti padahal pagi tadi beli!!!!! mad.gif dari semahal-mahal barang ke semurah-murah barang.

erk bro.waranti asus tu berapa lama bro? 2 minggu? berapa lama masa dia amik nak waranti? tuan kedai selalu kata belum siap lagi ke? dry.gif

cerita 2 minggu aku tak kesah lagi. ramai kene atas 3 bulan. so walaupon asus keluarkan mobo gile2 punyer, sorry to say, bai2.

QUOTE (HexPhoenix @ Dec 8 2008, 02:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
cerita 2 minggu aku tak kesah lagi. ramai kene atas 3 bulan. so walaupon asus keluarkan mobo gile2 punyer, sorry to say, bai2.

konfem bro.kedai ko pergi tu ada masalah.pasal ni aku cerita sikit la niaga komputer ni macam mana.ok macam ni bila stok sesuatu komponen tu diorder kebiasaan supplier yang akan hantar.dia hantar tu tgk la.terpulang.tapi mmg supplier akan hantar.tapi dalm kes asus ni aku suspek kedai yang ko beli tu dia juz beli mobo asus kat supplier tu jerk.supplier ada banyak.ada Mlink.ada SErvex.ada nextGEN.ada NationTech.then bila dia amik dari satu supplier sahaja so dari situ dah masalah la.pasal supplier2 ni kalau kita call dia balik then bagitau ada barang nak kena waranti diorang x akan datang gitu je tau.diorang nak kita beli barang dulu (macam kes ni mungkin supplier tu hanya membekalkan mobo sahaja) so bila kita order atau beli barang dari dia baru dia datang collect.kalau x de tersadai la kat situ.tu yang 3 bulan kekadang 4 bulan.pasal kedai tu xde order apa-apa dari supplier yang bekalkan mobo tu.xde urus niaga dalam masa 3 bulan~4 bulan tu la.so macam mana nak collect? hantar RMA?tuan kedai x akan pergi hantar ke supplier sana sendiri pasal [email protected] dia hantar pun dia akan caj ko nanti.mesti ko marah.ada waranti BUT kena caj kan?

ni nasihat aku la.kalau nak beli mobo high end atau mobo mahal2 beli kat kedai yang mobo yang sama tu dijual banyak.kalau ko jumpa ada kedai yang jual mobo high end tu di ada satu jerk simpan buat stok jangan beli dari kedai tu.murah macam mana pun jangan beli.pasal nampak sangat urus niaga x aktif.nanti jadik macam ko punya kes la.tersadai 3 bulan~4 bulan.bila call katanya dah hantar tapi sebeanrnya bende tu terperuk bawah meja.dah berabuk.x semua supplier jual bende yang sama.tu yang jadik macam tu.kalau korang beli dari satu supplier then barang dari a-z beli dari dia.....x keberatan dia nak tukar.bila dia dah tukar baru one by one ngan kita hal boleh waranti ke idak mobo kita yang rosak tu sendiri mau ingat la.janji kes aku lepas laugh.gif tongue.gif korang jangan x tau.waranti barang 1 tahun tu ada limit.bukan senang nak tukar tau.

macam lowyat mmg dia waranti standard 2 minggu.tapi dia siap tepat pada masanya.pasal diorang sana korang cakap je brand apa.asus? msi? gigabyte? palit? dari mahal sampai ke murah.semua ada.pasal diorang sana urusniaga aktif.banyak orang beli barang.so supplier pun akan datang selalu.

QUOTE(Rapla @ Dec 8 2008, 02:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalamualaikum dan Selamat Hari Raya Aidiladha...

Aku dah beli la PC component kat Penang PC Fair.
Spec:-

Gigabyte EP45-UD3R RM460
Gigabyte 9800GT 1GB DDR3 Zalman Edition RM640
Kinsgton Value Ram 2GB x 2 RM144
Pioneer 20x DVDRW RM100
500GB Seagate Sata2 HDD RM188
525W PSU (nama brand tak ingat) RM399
Cooler Master CM-690 RM270
D-Link Wifi54g USB Adapter RM80

Total: RM2281

Terlebih 300 la pulak....nak wat camner....alang2 menyelup pekasam biar sampai ke pangkal lengan...
terima kasih banyak2 aku ucapkan kepada semua kawan2 yang luangkan masa untuk memberi cadangan dan pendapat...
semoga Allah SWT membalas budi baik kalian...

Apa2 pun, jasa2 korang akan aku kenang...

Terima Kasih!

mmg brg2 kat png mahal compare kl, wpun kat pisa tu.
tp dah mmg x ada tempat lain nak tuju dah... wacko.gif
p/s: pcfair pisa makin lama makin xbesk, pasal kebanyakan kedai bnyk yg jual laptop, xmcm dulu yg lbh bnyk jual part2 komputer.....

btol tuh....elok gi pc depot kat e-gate je(sebelah tesco) x pon kt mgamall(sebelah bukan dalam)...huhuhu Edited by gila fon

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 5 2008, 05:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maksud dia tu.mobo intel xde banyak songeh macam brand lain.ni penting utk future upgrade.sekarnag mmg x nampak.seakrang tgh syok membeli.karang nak masuk@tambah barang itu x boleh ini x support.cth senang ram.double side ngan single side.lagipun projek nak buat ni melibatkan kos yang tinggi rm 2k.so kena buat betul-betul.

Mobo Intel ko suggest tuh P35, ape kelas bro?Paling koman skrg pkai P43, lgpun psal nk fanatik sgt ngn mobo brand Intel?Mobo brand lain xde future upgrade ke?Aku bt PC mmbe even dia x OC pun plg koman ambik GigaByte EP43-DS3L.Jgn pandang rndah 3rd party mobo, lg 1 aku prasan ko ni ske sangat kondem BRAND, x tgk dah siri ape, ASUS, GIGA, Biostar etc banyak siri laa bro, ade yg cuns, biasa² & low end.Mobo brand Intel pun x tlepas dr problem.
QUOTE(K.I.T.T @ Dec 5 2008, 05:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
off pc ko.set jumper 2-3.on balik.pc boleh on? x boleh kan? intel boleh.

Wakaka, x abis² ko guna point ni kononnya mobo Intel power sbb bla set jumper 2-3 PC boleh ON?Abistu mobo lain yg xleh ON hampeh laa?Mne ade org bli mobo power² nak main² jumper ni, ade ke Tomshardware etc test & benchmark ape² mobo yg power guna cara set jumper 2-3?Inikah kekuatan mobo brand Intel kaler hijau?Ooo baru laa aku tau, mobo yg leh ON bila set jumper 2-3 boleh dikategorikan SUPER DUPER POWER, kalah ASUS Rampage Extreme!! biggrin.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 6 2008, 03:37 AM) <{POST_SNAPBACK}>
dia bukan main benchmark la .oc pun dia x main.dia bukan giler komputer la.ni dia MENANG hadiah proc tu.kalau x...x hingin dia nak bazir duit beli bende2 ni.dah dapat proc tu kena pakai.kalau x pakai rugi la.

then aku really sure TS ni jenis nak pakai pc lama.bukan jenis sikit2 tukar.bukan jenis giler upgrade.orang beli pc mahal sekali je bro.keluar duit rm 2k utk beli bende2 gini.sekali jerk.kalau dia unlimted bajet xpe la.bantai letak apa-apa brand pun boleh.

Isk² psal bila xnak OC je kena guna mobo Intel?Brand lain byk problem ke?ASUS, Gigabyte, MSI ada function Energy Saver @ byk lg function yg xde kt mobo Intel, so apa salahnya ambik slain brand Intel?Huhuhu..

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 6 2008, 03:48 AM) <{POST_SNAPBACK}>
bottleneck apa kebende ko nak cakap sebenarnya ni? ram ngan bende2 lain aku x usik.dah dia kata GC mahal.so downgrade la amik yang GC lain.x kan nak suruh beli 2nd? x kan nak suruh beli 8400GS? kalau ada GC comparable ngan 8600GT leh gak amik.janji harga bawah rm 500++......

Janji hrga bawah RM500 tp syor ambik 8600GT?Wakakaka.. biggrin.gif
Banyak lg GC cuns leh dapat cik Technician oiii, HD4670, 9600GT, 9800GT, HD4830 ni bawah RM500 ape laugh.gif
Update ckit your database, peace~ wink.gif

Hehehe sory laa ape yg aku posting ni, aku bukanlah Tech yg ada kedai, ilmu aku pun ntah ape² psal PC ni, maybe ape yg aku taip ni byk yg x btul @ salah sama skali.
OK don't gado², back to the topic.

usah lah gadoh2..aku respect kat bro K.I.T.T sbab setiap kiriman yg dikirim dari bro K.I.T.T semua dpt menimba ilmu pengetahuan aku terhadap pc2 ni.... biggrin.gif Edited by cavern

respek ah lu bro @K.I.T.T byk knowledge sampai supplier pon tau..tapi aku hntr RMA kt lowyat pon amik masa 3 4 bulan jgk even aktif laugh.gif
warranty mobo skrg standard 3 tahun..xyah nk riso rosak dlm masa 3thn..pakai cukup 3 thn tukar mobo baru la..
tech berkembang cepat..3 thn nanti mobo mesti smkn canggih dan murah.

/offtopic dlm byk2 mobo aku yg beli(intel,abit,asus,biostar-baru) asus je yg rosak yg lain ok.
p5ne32 suks

Depend pada batch yg ko dpt bro..sometimes tak kira branded ke, cap itik tok wi ke..bile dh Bad Luck, dpt yg faulty units gak..
Jual jer kat aku beb Q9550 tuh murah²..abis citer..tgh mencarik processor nih.. tongue.gif

p/s: K.I.T.T sometimes mmg ade input gak ideologi die wlupon sometime meraban jauh.. Tapi aku paling Respek karangan die..Leh wat Novel Guahahaha tongue.gif

Gue nak setup pc untuk maen games plg latest la...
bajet bwah 2ribu....
Kepada otai2 kat sni....bleh bagi cdgn x untuk specifikasi untuk pc ak idam ni...

Casis?
Mobo?
Processor?- ak ingat nak angkat intel
Ram?
GC?
hDD?
Dvd rom?
Sound card ni penting x?

Kalau bleh bg detail arh semua benda alah tu....model mane?

rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

QUOTE(athlon x2 @ Jan 27 2009, 05:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hei isomer ni dah banyak kali aku duk jumpa dier kat thread orang lain kena lempang gak budak isomer ni kang...

Ntah..bagi salam pun tidak...hehe(garang betui ko athlon x2).

QUOTE(K.I.T.T @ Nov 30 2008, 07:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
utk take advantage dari processing speed ni kena atleast 4GB ram pastu mobo ATX pastu kena ada GC atleast 9600GT DDR3 512MB....psu yang Truepower 550watt..pastu chasing cooler master jap kira

4GB ram (2GB X 2) ===>RM192
Mobo chipset p35======>rm 350
NVidia 9600GT 512MB===========>rm 450
PSU yang Truepower========>rm 150
Chasing Coolermaster=========>rm 180
DVDRW+DL=========>rm90
Harddisk 500GB==========>rm 198
cooler processor========>rm 150

Total RM 1760. ohmy.gif (harga anggaran jerk)

kalau aku jadik ko aku jual jerk proc tu.then aku amik proc yang macam Q6600 ke.rendah sikit.proc ko tu prochigh end.bukan calang2 proc.mean required high PSU and required attention bila ko gunakan dia.ni temp dia jangan cakap la.pakai pc high end bukan senang tau.kena buat betul-betul.jangan buat setakat lepaskan batuk ditangga.xdenya nak upgrade kemudian.kena one shot sekali beli.

as'kum.
nVidia GeForce 9600GT 256MB ade ke ?
kalau ade brape harga ? Edited by rockeymaru