Jump to content
Rapla

Intel® Core™ 2 Quad Processor Q9550

Recommended Posts

Pening..Pening...
Ada kawan aku kata jangan ambik ASUS....
dia recommend GIGABYTE....

dia kata GIGABYTE punya capacitor high end....
performance pun bagus untuk Q9950

apa pandangan korang?

amik gigabyte pun ok gak . ASUS ni mahal lagi dari mobo lain , harapkan brand name je tapi performance lebih kurang je dengan mobo2 lain .

bro tau tak model yang sesuai kalau GIGABYTE?

GIGABYTE EP43-DS3 | P45 | D2-CF-ESGL rm375 <--dari c-zone pricelist , ada 2-3 jenis lagi mobo gigabyte nih

hampeh.. ko x leh komen mobo ASUS gitu jer.. kau dah test ke mobo ASUS tu?? lagi satu.. aku leh gtau kau yang staip manufacturer mobo ada keebihan n kekurangan masing2.. jadi, penggula pilih nak gune mana 1 yang mnarik hati.. kalo ASUS n gigabyte dari segi OC.. asus ada CPR cpu parameter recall yang akan reset default processor speed jika OC gagal.. gigabyte lak ada dual bios... jadi masing2 bawak imej masing2.. jadinye kalo nak dibandingkn suma mobo leh dikatakan sama.. tapi tidak.. happy.gif

@adib
laugh.gif tu la gunanya internet ada review pasal comparison motherboard dari pelbagai manufacturer wink.gif . Banyak feature kat mobo asus ada kat mobo buatan lain cuma nama features tu je lain2 bagi setiap pengeluar happy.gif .. Asus je suka taruk harga lagi tinggi padahal feature ada kat mobo lain yang murah lagi .

hehehe... biasa la... no.1 mobo seller la katakan... um... ko gune mobo ape hampeh??

aku tak tau la ank ambik P5Q or EP45-UD3R..
gigabyte pun ada 2-3 model yg simillar...
apabezanye antara model2 nie ha?

geng, tolong clearkan masalah aku nie....

tepuk2 dah....selera kata nasi kandaq kuah campuq pulak.....
PC Fair dah start hari nie...
sblm hari Ahad, aku kena decide...nak tangkap mobo yg mana satu...
cadangan plss....

satu lagi, ATI ada tak GC yg ada HDMI output?
model yg mana satu?

QUOTE(adib_han @ Dec 1 2008, 12:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
better go for asus.. performance, quality n reliability.. tp kalo nk yg fully optimized mobo, baik amik intel punyer.. ngam.. x de option OC.. its stock only.. tp terjamin la..

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
mana la ko belajar rubbish mcm ni??
tlg la jangan mislead org k??
kalau tak tau, jgn buat org lain sama tak tau...kekeke

mobo ambik biostar i45, ram ambik kvr 4gb kit, GC ambik Giga 4850 zalman, psu amnik ST56F, HSF ambik sunbeam ccf, hdd wd 640gb...
cukup RM2000 bro...

PALING PENTING SEKALI, JGN AMBIK MOBO INTEL..yang intel manufacturer...chipset dia takpe... blush.gif

QUOTE(adib_han @ Dec 3 2008, 11:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hampeh.. ko x leh komen mobo ASUS gitu jer.. kau dah test ke mobo ASUS tu?? lagi satu.. aku leh gtau kau yang staip manufacturer mobo ada keebihan n kekurangan masing2.. jadi, penggula pilih nak gune mana 1 yang mnarik hati.. kalo ASUS n gigabyte dari segi OC.. asus ada CPR cpu parameter recall yang akan reset default processor speed jika OC gagal.. gigabyte lak ada dual bios... jadi masing2 bawak imej masing2.. jadinye kalo nak dibandingkn suma mobo leh dikatakan sama.. tapi tidak.. happy.gif

tlg la bg tau aku yang ko boleh detail setiap kelebihan manufactured mobo...
i'm waiting...kekekeke

Thanks alot tech_frix, biostar nie ok ke?
then, Giga 4850 zalman nie senang nak dapat ke? saya kat penang nie.... rasa2 berapa?

QUOTE (tech_frix @ Dec 5 2008, 01:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
PALING PENTING SEKALI, JGN AMBIK MOBO INTEL..yang intel manufacturer...chipset dia takpe... blush.gif

apsal plak x boleh? TS dah kata x nak OC pastu TS pun jenis x nak banyak masalah.so intel la jawabnya.

QUOTE(Rapla @ Dec 5 2008, 04:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Thanks alot tech_frix, biostar nie ok ke?
then, Giga 4850 zalman nie senang nak dapat ke? saya kat penang nie.... rasa2 berapa?

yup...
aku guna biostar ni mmg puas hati...
ko check kat LYN nick aku ni and click siggy aku tu...
then giga zalman tu kat LYP RM570 je...
bg aku ok la sbb buat pe nak ambik mahal2 kan??kekeke

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 5 2008, 05:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apsal plak x boleh? TS dah kata x nak OC pastu TS pun jenis x nak banyak masalah.so intel la jawabnya.

kekeke...
ko baca mamat tu kata apa...
fully optimized pakai intel mobo...kekeke...
aku malas nak gado on9 ni...
mcm bebudak...kekeke rolleyes.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 2 2008, 01:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul.mostly manufacture yang besar2 macam dell.acer.HP.compaq.semua pakai mobo intel yang kaler hijau tu.x caya cuba bukak la pc dell kat ofis korang.tgk mobo dalam.warna apa? hijau.tapi tu la pc korang pakai selama 5 tahun tanpa ragam tanpa meragam. laugh.gif ...terpulang pada user jugak la.ada sesetengah tu x nak pening kepala.atau mmg fobia ngan komputer.so mobo intel paling sesuai.

P:S mobo intel kalau cmos dia posisi 2-3 (clear cmos) boleh on woo laugh.gif .mobo lain x boleh.respek la mobo intel.mobo intel ni nak upgrade pun x pening kepala.semua hardware 100% test.that why kalau korang perasan kebanyakkan manufacture besar2 like DELL atau HP dan Acer diorang gunakan ram apa? samsung atau infineon kan? ram cikai.hdd pun cikai.tapi tu la atleast dalam 3 tahun pc branded tu leh survive.xde masalah overheat/hang/bla bla bla.

kekeke...
intel ni apa plak kelebihan dia... rolleyes.gif
mana tau stabil??kekeke

QUOTE (tech_frix @ Dec 5 2008, 05:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
fully optimized pakai intel mobo...kekeke...
aku malas nak gado on9 ni...
mcm bebudak...kekeke rolleyes.gif

maksud dia tu.mobo intel xde banyak songeh macam brand lain.ni penting utk future upgrade.sekarnag mmg x nampak.seakrang tgh syok membeli.karang nak masuk@tambah barang itu x boleh ini x support.cth senang ram.double side ngan single side.lagipun projek nak buat ni melibatkan kos yang tinggi rm 2k.so kena buat betul-betul.

ikut pengamatan aku.if projek ni succed pc ni mampu bertahan selama 3 tahun tanpa mengalami apa-apa masalah komponen dalaman.pasal hayat pc mampu cecah 5 tahun kalau xde masalah.yang aku nampak mobo Intel ada la 5 tahun.tapi kalau mobo brand lain aku tgk 2 tahun pakai kantoi prob.bios la corrupt la.x leh on la.kekadnag x tahu pasal apa dia x leh boot.

QUOTE (tech_frix @ Dec 5 2008, 05:17 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kekeke...
intel ni apa plak kelebihan dia... rolleyes.gif
mana tau stabil??kekeke

off pc ko.set jumper 2-3.on balik.pc boleh on? x boleh kan? intel boleh.kalau ko rajin buat servis ko akan perhati la semua yang pc lama-lama tu x kira klon atau branded yang mana komponen dlam dia pakai INTEL MOBO mesti dah lama baru buat hal.atleast 3 tahun.

ada sesiapa yang pakai mobo Intel soket 478 intel 865 Express Chipset? ok lagi kan mobo tu? kalau mobo lain dah mula la masalah pelik-pelik.sensor temp x betul la.kekadang x boleh boot.paling teruk bios corrupt.

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 5 2008, 05:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maksud dia tu.mobo intel xde banyak songeh macam brand lain.ni penting utk future upgrade.sekarnag mmg x nampak.seakrang tgh syok membeli.karang nak masuk@tambah barang itu x boleh ini x support.cth senang ram.double side ngan single side.lagipun projek nak buat ni melibatkan kos yang tinggi rm 2k.so kena buat betul-betul.

ikut pengamatan aku.if projek ni succed pc ni mampu bertahan selama 3 tahun tanpa mengalami apa-apa masalah komponen dalaman.pasal hayat pc mampu cecah 5 tahun kalau xde masalah.yang aku nampak mobo Intel ada la 5 tahun.tapi kalau mobo brand lain aku tgk 2 tahun pakai kantoi prob.bios la corrupt la.x leh on la.kekadnag x tahu pasal apa dia x leh boot.

off pc ko.set jumper 2-3.on balik.pc boleh on? x boleh kan? intel boleh.kalau ko rajin buat servis ko akan perhati la semua yang pc lama-lama tu x kira klon atau branded yang mana komponen dlam dia pakai INTEL MOBO mesti dah lama baru buat hal.atleast 3 tahun.

ada sesiapa yang pakai mobo Intel soket 478 intel 865 Express Chipset? ok lagi kan mobo tu? kalau mobo lain dah mula la masalah pelik-pelik.sensor temp x betul la.kekadang x boleh boot.paling teruk bios corrupt.

kalo pkai yg board memahal jename lain pun tahan gak...

kalo stkat bli mobo rm200..
memang la 3 tahun dah jahanam...

QUOTE (mat_tz @ Dec 5 2008, 06:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalo pkai yg board memahal jename lain pun tahan gak...

kalo stkat bli mobo rm200..
memang la 3 tahun dah jahanam...

mana ada mobo intel rm 200.mobo dia cecah rm 400 tau.waranti 3 tahun.waranti ni mana-mana kedai boleh tolong claim.pasal senang.semua kedai ada support intel.macam biostar@asus@gigabyte kena usha siapa supplier dia.....kalau kedai tolong claim waranti berapa jerk kena bayar? rm 10? biggrin.gif

QUOTE(K.I.T.T @ Dec 5 2008, 06:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mana ada mobo intel rm 200.mobo dia cecah rm 400 tau.waranti 3 tahun.waranti ni mana-mana kedai boleh tolong claim.pasal senang.semua kedai ada support intel.macam biostar@asus@gigabyte kena usha siapa supplier dia.....kalau kedai tolong claim waranti berapa jerk kena bayar? rm 10? biggrin.gif

sorry to say...
intel ada mobo L.E - harga antara rm200~300

cth chipset 945/G31/G35. Boleh rujuk price list lowyat.
kalau kedai ko nak, aku leh order ngan supplier aku.

--
Rapla, dah dpt keputusan muktamad ke?
Kalau aku ambik gigabyte biggrin.gif

QUOTE (sawi @ Dec 5 2008, 09:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
sorry to say...
intel ada mobo L.E - harga antara rm200~300

cth chipset 945/G31/G35. Boleh rujuk price list lowyat.
kalau kedai ko nak, aku leh order ngan supplier aku.

yang rm 200 tu mana nak rasa `sedap` samapi 5 tahun.dia kena yang rm 350++ uuuuhhhh sedap.nak upgrade masuk GC masuk RAM xde hal.

erk kedai aku jual AMD jerk.x jual Intel.hehehehe.kepala aku x pening jual AMD.