Jump to content
teri-chan

Oh.. Hancur Hatiku, Hilangnya Cintaku

Recommended Posts

cinta kalu hadir mmg indah... terasa ader kepak kat blakang... tp bile cinta berakhir korg rase cm kaca kene hempas dr tingkat paling tinggi KLCC.. berderai.. time tu la jantan paling hero pun akn meraung 1 KL leh dgr...

(sbb jerit2 kat bukit ampang hahah!!)

Si mencari cakap macam sebab tak pernah bercinta kot...

Aii...aku da serik nak bercinta lagi,rasa macam diri ni bodoh sangat lemah dengan godaan dan cinta yang ntah jadi ke tidak.Sampai skang aku terngiang2 suara xgf aku cakap " Yea benci " .

hehhehe mcm sumbody yg aku kenal jeh! bezanye die yg g race kete kdg2 org ajk die race.. kesian aku tgk.. takpe.. laki muda lg... umo 30 pun muda lg.. but girls? well u do the math la....

oleh sbb ramai yg putus cinta..
lepas tu menanti cinta yg tidak pasti..

aku nak dedicated kat korang lagu

Febians - Penantian huhuhu

Retro....wacaaa..!!!!!!!

byk tul formula ko slymer hebat2...aku nak tanya kat ko slymer kalo ko letak diri ko..ko adalah Si A or Si B??

QUOTE(MenCaRi @ Nov 29 2008, 08:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nak atasi rasa kecewa??

ak sarankan baca buku La Tahzan

buku ni tentang apa?

QUOTE(HeaVen X @ Nov 29 2008, 01:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
byk tul formula ko slymer hebat2...aku nak tanya kat ko slymer kalo ko letak diri ko..ko adalah Si A or Si B??

siapakah si A ngn si B?

QUOTE(teri-chan @ Nov 29 2008, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buku ni tentang apa?

la tahzan tu maksudnya jgn bersedih. buku tulisan Dr. 'Aidh al-Qarni
bagus la utk terapi minda... kalu baca buku ni, nak sedih pun x jadi..hehe

QUOTE (HeaVen X @ Nov 29 2008, 01:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>

sbb aku suka formula...

emmm kategori apa ye... kalu yg light-light... tuh under mana...?
huhuhu

QUOTE (teri-chan @ Nov 29 2008, 10:44 PM) <{POST_SNAPBACK}>
buku ni tentang apa?

siapakah si A ngn si B?

QUOTE (slymer @ Nov 28 2008, 02:16 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hehe... thx ..
tp utk menguatkan fakta..
bagaimana unsur seks telah pn di masukkan dlm elemen cinta semasa sblum kawin..
jd korang setuju . jika elemen sex telah di masukkan dlm sesuatu perhubungan sblum kawin..

A : cinta = 8kasih + 8syg + 10 duit + 0seks

sedangkan

B : cinta = 4kasih + 4syg + 5duit + 2seks

jika di perhatikan sekali lagi di formulakan ko rasa hubungan mana yg lebih berjaya...? si A atau si B ?

A menabur segalanya agak tinggi tp tiada unsur seks manakala si B walupn kurang manabur segalanya tp ianya lengkap kerana ada nya seks..?

so siapakah yg akan berjaya.. si A atau si B ..?

oh... kalu aku bg jawapan sape menang tentulah si B. duit leh bg ank bini mkn! Edited by teri-chan

Slymer? Sebelum kawin mesti ada seks ke? hehe...

Pape pn aku pilih A sebab selamat tak de unsur seks,kalau B nanti belum kawin dah timang anak sulung yang tak berbapak smile.gif lum tentu berjaya mendirikan rumah tangga.

QUOTE(Yuk1L @ Dec 8 2008, 01:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eh..apasal semua org sedih je??
i gembira bangat
sebab pe? sebab bercinta lebih terseksa drp being solo! laugh.gif
skrang ni ku tengah enjoy... rolleyes.gif

jgn ckp mc tu... mula2 riang ria la.. pasni tgk kwn kawin... tgk kawan manja2 dpn kite.. dlm hati nangis tak berlagu... kalu aku antara solo ngn idup berpasangan.. aku suka lg berpasangan.. sbb indahnye tu tak terucap walaupun diulam skali ngn derita dn air mata... but that's apart of being human... rite?

QUOTE(ogGY @ Dec 8 2008, 01:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Pape pn aku pilih A sebab selamat tak de unsur seks,kalau B nanti belum kawin dah timang anak sulung yang tak berbapak smile.gif lum tentu berjaya mendirikan rumah tangga.

heheh skang ramai amik "kawin" dulu nikah kemudian... tu yg seram tu...

Memang pn teri chan...sayu tu memang xleh nak cakap la,tak boleh nak gambarkan macam mana rasanya smile.gif umur ko berapa teri chan?

maaf maaf, bukan sengaja
ku dah imune dgn semua tu (kwn manja ngan balak mereka)
cinta jarak jauh...tak slalu jumpa..
contact pun sms & kol sja.
ku tak kerap merajuk...si die lah yg merajuk 365 24/7 LOL...dunia dah berubah ke?? laugh.gif

hehhe umo aku kire dewasa la jugk.. kadang2 pemikiran je tak dewasa hahah!!! kire menjawab tak soalan ko?

QUOTE (ogGY @ Dec 8 2008, 01:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>

menarik soalan ko tuh... itu aku andaikan couple tu telah terlanjur.. kalu nak di bandingkan dgn couple yg belum terlanjur.. kegoyahan dia agak tinggi berbanding yg dah terlanjur... sbb itu dpt di kata kan cinta selepas kawin lebih indah sblum kawin.. .. sbb ianya mengandungi lengkap formula

cinta = kasih + syg + duit + seks..

tp kepada couple awasi diri / kawal diri supaya faktor seks itu dpt di jauhi... bukan kalu xde seks x bererti tidak cinta.. ianya tidak lengkap..
jika lelaki meminta.. ckp je untuk melengkapkan nya ( kalu nk itu ) .. " masuk laa meminang ..."

so terjawab x soalan aku ..?

QUOTE(Yuk1L @ Dec 8 2008, 01:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
maaf maaf, bukan sengaja
ku dah imune dgn semua tu (kwn manja ngan balak mereka)
cinta jarak jauh...tak slalu jumpa..
contact pun sms & kol sja.
ku tak kerap merajuk...si die lah yg merajuk 365 24/7 LOL...dunia dah berubah ke?? laugh.gif

aku pun terfikir mcm tu juge...

aku menambah baik formula cinta td..

[b/cinta = kasih + syg + masa + duit + seks [/b]

masa = times yg korang spend bersama dgn si dia

sbb apa .. aku nak kaitkan formula ini dgn percintaan jarak jauh .. jd aku rasa formula baru ni mcm nak lengkap dah.. smile.gif

QUOTE(slymer @ Dec 8 2008, 01:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
menarik soalan ko tuh... itu aku andaikan couple tu telah terlanjur.. kalu nak di bandingkan dgn couple yg belum terlanjur.. kegoyahan dia agak tinggi berbanding yg dah terlanjur... sbb itu dpt di kata kan cinta selepas kawin lebih indah sblum kawin.. .. sbb ianya mengandungi lengkap formula

cinta = kasih + syg + duit + seks..

tp kepada couple awasi diri / kawal diri supaya faktor seks itu dpt di jauhi... bukan kalu xde seks x bererti tidak cinta.. ianya tidak lengkap..
jika lelaki meminta.. ckp je untuk melengkapkan nya ( kalu nk itu ) .. " masuk laa meminang ..."

so terjawab x soalan aku ..?

hehhe aku suka ayat ko... tp brape kerat pulak yg sanggup nk masuk? nak2 bile anak nk kawin, mak ayah tanye "ko ader duit?"

aku terbaca 1 artikel dlm paper yg mufti perlis menulis tu.. die pun heran knp anak nk kawin.. disusahkan lg urusan die.. ditanye pulak anak ader lembu nk dikorbankan (zaman dulu kawin kan kene tumbang lembu sekor)
anak tu bukan nk kawin ngn lembu pun.

hahah!! aku bc artikel tu mmg aku gelak. aku suh mak aku bc...