Jump to content
mohdnor_azli

Macam Mana Nak Buat Semakan Keputusan Online

Recommended Posts

Salam , saya ada 1 pertanyaan....kepada sesiapa yang tahu harap dapat membantu....
masalah dia begini,sekolah sya nak buat semakan exam online...macam mana langkah2 sy perlu buat...dengan memasuki ic....dia org boleh check result

Brader guna programming pe..?? Kire nak wat system ke ni...??Kalau setakat sekolah guna ASP & database Access dah ok....

sekolah saya di shah alam pernah buat menda ni, tapi masalahnya saya reka benda ni database access dan guna ASP.NET, so cikgu pun boleh login utk ubahkan markah pelajar or key in data yang baru...tp skarang sistem tu dah x der sebab masalah budjet server windows mahal giler

kalau nak wat sendiri, asasnya brader guna Microsoft Expression Web,

p.s'; skool saudara guna server windows or linux?
p.s.s; kalau nak versi flash XML punya sila surf website ni; www.skparithajiaman.net

hai..kangkawan saya pun mahu berbincang dalam forum ini. Saya inggin buat semakan markah online bagi pelajar saya melalui portal sekolah untuk mengikuti kemajuan IT pada masa sekarang ini.. bole tak kangkawan terangkan macamana saya dapat menggunakan laman web www.skparithajiaman.net ini sebagai rujukan saya dalam membina sistem tersebut...minta tolong yer kangkawan..

Saya pun nak buat sistem semakan keahlian secara online... Boleh la ajar kan, step by step... Tutorial kan ianya...

Boleh kan?

Boleh kan buat secara online dengan hanya menggunakan Microsoft Excel?

[b] akuccputsedut boleh tolong kan...[/b]

aiiikkkkk pehal boleh naik nama aku pulak nih... tak pernah pulak aku ada buat tutorial semua.. aku bukan nya pandai sangat.... nak buat online.. kena wat macam laman web laa kan...??

so boleh ler korang mulakan dengan menyenarai kan function pe yang korang nak ada dalam system tuh.. senaraikan semua.. berapa page nak buat...pastu lukis ler DFD bagai.... pastu dah leh mula coding... design buat kemudian pun boleh...

guna ASP.Net pun ok gak... nak senang pakai arrr dreamweaver ke....

Salam...

[b]akuccputsedut, xkan marah kot. Ko kan ahli yang sangat rajin...[/b]

Sekarang maklumat-maklumat tu dah ada; senarai nama ahli, jumlah bayaran yuran, dan sebagainya. Sekarang, apakah tindakan seterusnya untuk dibawa masuk ke dalam web....

ASP.net ni penggunaan nye macam mne sebenarnya? Berbayar ke? Yang free bleh?

[quote name='khairuddin_25' timestamp='1318340158' post='1073539']
Salam...

[b]akuccputsedut, xkan marah kot. Ko kan ahli yang sangat rajin...[/b]

Sekarang maklumat-maklumat tu dah ada; senarai nama ahli, jumlah bayaran yuran, dan sebagainya. Sekarang, apakah tindakan seterusnya untuk dibawa masuk ke dalam web....

ASP.net ni penggunaan nye macam mne sebenarnya? Berbayar ke? Yang free bleh?
[/quote]

aiiikkk... aku lagi kene nih... caiittt....

ASP.net nih aku rasa opensource kot....aku taktau sangat arr...... kalau dah ada semua data DFD semua.. start coding arr... apa tunggu lagi...

[quote name='EncikMalas' timestamp='1318784471' post='1073822']
asp.net opensource?software dia kene beli ar...
buat sistem guna php & mysql
sape2 berminat2 , aku boleh tolong buatkan dgn upah bermula dr rm100...
kalo xnak aku buatkan , aku boleh ajar
email aku [email protected] n msg kat fb : EncikRajin
[/quote]

oo yer ker kena beli.. ASP under microsoft kot tak silap aku.. tak pandai sangat pun... ha aku rasa elok ler ko ajarkan... rasa dia nih nak belajar kot.. bukan nak suh orang buat kan... hihihihihi

ha lupa nak update sini... Tuan punya thread nih buat web guna WORDPRESS.. dia ada data jer dalam excel.. takde database... dahtu dia nak check guna IC..utk view keputusan exam... lebihkurang camtu ler... ha kot2 ENcikMalas de idea nak kasi tuan thread nih solution.. sila kan...

[i]p/s:ENcikMalas ko single ke.. pesal email ko single..waakakakkaka....FB ko ENcikRajin pulak.. ko memang kejap rajin kejap malas ke.??? wakakkakaka[/i]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318826432' post='1073856']

oo yer ker kena beli.. ASP under microsoft kot tak silap aku.. tak pandai sangat pun... ha aku rasa elok ler ko ajarkan... rasa dia nih nak belajar kot.. bukan nak suh orang buat kan... hihihihihi

ha lupa nak update sini... Tuan punya thread nih buat web guna WORDPRESS.. dia ada data jer dalam excel.. takde database... dahtu dia nak check guna IC..utk view keputusan exam... lebihkurang camtu ler... ha kot2 ENcikMalas de idea nak kasi tuan thread nih solution.. sila kan...

[i]p/s:ENcikMalas ko single ke.. pesal email ko single..waakakakkaka....FB ko ENcikRajin pulak.. ko memang kejap rajin kejap malas ke.??? wakakkakaka[/i]
[/quote]

aik ko yg tolongkan wakilkan tuan rumah?mana tuan rumah?
mcm ini...portal kita guna wordpress pastu letak link pegi kat sistem
kat sistem leh buat mcm2 la carian,add,delete,modify,select
database excel boleh kita masukkan dalam mysql

elok belajar...kalo nak suh buatkan pon boleh...

p/s : gigih btol ko mengoogle...nie email utk bisness/advertising...email lain byk lg :P.....FB mcm biasa ar :P

[quote name='EncikMalas' timestamp='1318909583' post='1073894']

aik ko yg tolongkan wakilkan tuan rumah?mana tuan rumah?
mcm ini...portal kita guna wordpress pastu letak link pegi kat sistem
kat sistem leh buat mcm2 la carian,add,delete,modify,select
database excel boleh kita masukkan dalam mysql

elok belajar...kalo nak suh buatkan pon boleh...

p/s : gigih btol ko mengoogle...nie email utk bisness/advertising...email lain byk lg :P.....FB mcm biasa ar :P
[/quote]

hihihihihi.... aritu dia tanya aku daa... dia kat mesir nun... kot2 ler dia susah nak online.. so aku wakilkan ler... actually aku dah kasi tau kat dia leh guna mysql semua dan dah explain ke dia bagi dia nampak sikit picture benda alah nih,..... tapi masalah dia ialah dia nih taktahu sangat pasal database... so rasa dia kena study2 skit dulu kot.. maybe itu kot yang dia tengah buat sekarang pas aku explain kat dia aritu....

setahu aku laa wordpress nih wat coding pakai PHP kan..?? aku idak reti PHP... so selebihnya aku serah kan ler otai2 yang lebih teror.. and tunggu apa kata tuan punya thread.. dia ada kasi link ke web dia.. tapi aku tak save link tuh aritu...

[i]P/s:idak ler aku google EncikMalas.. sebab aku pun malas.. hahahaha.. aku baca apa yang ko tulis tuh jer... hihihihi....berapa ratus nak upah ko wat website..atau ngajor WP??[/i]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318929550' post='1073939']

hihihihihi.... aritu dia tanya aku daa... dia kat mesir nun... kot2 ler dia susah nak online.. so aku wakilkan ler... actually aku dah kasi tau kat dia leh guna mysql semua dan dah explain ke dia bagi dia nampak sikit picture benda alah nih,..... tapi masalah dia ialah dia nih taktahu sangat pasal database... so rasa dia kena study2 skit dulu kot.. maybe itu kot yang dia tengah buat sekarang pas aku explain kat dia aritu....

setahu aku laa wordpress nih wat coding pakai PHP kan..?? aku idak reti PHP... so selebihnya aku serah kan ler otai2 yang lebih teror.. and tunggu apa kata tuan punya thread.. dia ada kasi link ke web dia.. tapi aku tak save link tuh aritu...

[i]P/s:idak ler aku google EncikMalas.. sebab aku pun malas.. hahahaha.. aku baca apa yang ko tulis tuh jer... hihihihi....berapa ratus nak upah ko wat website..atau ngajor WP??[/i]
[/quote]

yup word press memang guna PHP...owh ye ke...
kene tunggu tuan rumah bersuara dulu...

P/s : wow ada geng...malas club (MC)...hahaha.....upah buat website?tgk ar design,page...byk bende nak consider...btw aku more pada sistem dr website...aku ajar PHP,MYSQL,JQUERY,JAVASCRIPT...wordpress leh ar sket2,xabis explore lg...

[quote name='tempoyakbasi' timestamp='1319099946' post='1074037']
meh cni aku buat sistem tu. email aku, [email protected]
[/quote]

free jer ke tempoyakbasi.. kalau free aku pun nak.. dah berbuih dah aku belajor WP nih... PHP ler... poning pala eden...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1319191433' post='1074099']

free jer ke tempoyakbasi.. kalau free aku pun nak.. dah berbuih dah aku belajor WP nih... PHP ler... poning pala eden...
[/quote]

kalo free semua org pon nak :152:
meh belajar dgn aku utk PHP...
wordpress aku lom expert lg
abe google jer paling expert :110: