Jump to content
Sign in to follow this  
akushinju

Kasih Sayang Ibu Dibalas Racun

Recommended Posts

dia paling syg kat satu2nyer ank pompuan dia...segala kehendak,slagi termampu akn diberi..ilmu pndidikan...ilmu agama...kasih syg toksah ckp...mlimpah ruah..komunakasi ngan ank plak..Ya Allah..lemah lembut..b'untung sgt sesape jadi ank dia..tp..satu hari..ank yg dia syg..dia tatang..tuh..dah mencalitkan arang kt muka dia..ank dia bgtau yg dia dah lama kawin ngan suami org..kt siam..dah hmpir 2thn..dan sekarg prgnant 2 bulan..
hati ibu mana yg xsedih??ank yg dihrp dpt jd kebanggaan,m'jaga dan m'hiburkan waktu tuanya kini...menjadi sembilu dihati.pedih..kesal..sedih teramat xdpt diucp..
si ank palk sanggup tipu ibu ckp nak pi tdoq umah kawan...si ibu plak p'caya..siap pi hantar kat stesn bas..lambai2 tngan..siap bg buah tngan lg tuk"kawan" anknya...kononnya sebagai tanda terima kasih coz lyn ank dia ngan baik...tp..tup tup..hmmm... mellow.gif

Anak : minta maaf ngan ibu. Explain nape wat camtu
Ibu : Cuba maafkan anak, jangan sampai buang anak, at least die kawen, bukan berzina...cuma cara yg tak kene..mungkin anak tue ade sebab nape die wat camtu

bukan aku...nauzubillah!aku pun setuju gak ngan kata2 ko...mgkin ada reason nape ank tuh wt cmtu tp..xleh ke gtau???dan sbg ibu...tentulah akn maafkan ank sbb seburuk2 mana pun itu ank dia...itulah sorang ibu...

Salam..
Kesilapan adalah dari cara didikan kepada anak tu.
Dalam mendidik anak, kasih sayang memang semestinya kita berikan tetapi ada batasanya. Jika terlalu dimanjakan maka bila dewasa sianak akan susah nak berubah.
Didikan cara Islam adalah satu cara yang terbaik.

Bukan nak salahkan si ibu, tetapi ini akan menjadi satu pengajaran kepada yang lain.
Bagi sianak pula, belajarlah dari kesilapan.

Bagi bersangka baik, kita ambil kisah ini sebagai yang telah dirancanakan oleh Allah untuk kita semua berfikir bahawa setiap yang berlaku adalah dengan ketentuan NYA.
Ambillah cerita ini sebagai panduan dalam kehidupan kita.

Wassalam..

smile.gif hmm...itulah juga yg aku nk bgtau kat ibu tuh..aku pesan kt mak aku..supaya tengok2 kan ibu tu..dan sbgai seorang yg bergelar ank aku turut rasa sedih..makkkkkkk shin saaaaaayang kt mak!!!!!LOVE UUUU...hmm..cara didikan ISLAM adalah yg terbaik, itu betul..pada korang yg akn dan sedang berumahtangga,ingat...sayangkan isteri tinggal2 kan, sayang kat ank tangan2 kan...

mak aku ckp ank dia sujud kat kaki ibu dia..nangis2 mintak ampun..tp xtau la ibu dia maafkan atau x.moga2 dia mendapat keampunan.tp,xleh salah kan ibu n ank gak...apsal laki tuh gatai2 nak kawin lg??/kan dah ada isteri??ada ank pun...3 pulak tu..dah yakin sgt ke nak berlaku adil??mmg itu takdir/rezeki laki tuh...aku just tanya pndapat korang.beristeri lebih xsalah dan aku pun penah dibagitau kat ustazah aku supaya niat utk izinkan suami kawin lain kalau dia mampu zahir&batin...dah dpt pahala....!!!xphm aku ngan lelaki sekarang....sebagai org dewasa..(mak aku kata laki tu umur 30 keatas)dia sepatutnya PK ape yg akn jd pada that girl..(umur 21)..penerimaan kluarga,org kmpg,saudara...kot ye pun bercinta..RESTU ibubapa..pun PENTING...

SYURGA BAWAH TELAPAk KAKI IBU

harap ibu die maaf kan...bagus ar...die dah sedar..betapa besarnye dosa die pd ibu tercinta...

pasal cinta ni susah skit aku nak cakap...buta kan....
sebab kat tpt aku pun ader jd camni....
suami kerja jawatan tinggi.....isteri peniaga berjaya.....anak lebih 3 org...
tup tup.....si laki kawin lain ngan pompuan yg sama umur ngan anak dier....
family si laki ni da tentu kecoh...apatah family pompuan ni yg ayah die sama umur ngan laki dier....
hmmmm.....salah siapa tu yek....
dua dua pun takleh nak salah btl tak?
tepuk tangan takkan berbunyi kalau ada sebelah je.....
dua dua da conteng arang ke muka family masing2....
or patut ke aku kata...."btl ke diorang ni conteng arang pd family masing2?kawin tak salah kan?better dr buat maksiat."

bende ni bukan salah sesape...dan bukan takde yg salah

1. Anak
Salah : Kawen lari, tak minta izin mak/membelakangkan keluarga
Baik : Kawen, bukan bersekedudukan (jalan mudah yg org skang suke amik)

2. Mak
Salah : Kalo tak nak maafkan anak yg dah minta maaf
Baik : Maafkan anak tuuu

3. Laki orang
Salah :Tak gentle...nape tak gi minta elok2 anak org dr mak die...pakai men bawa lari camtu je...
Baik : Sanggup NIKAH....bukan habis madu sepah dibuang..

QUOTE(Uwais Al-Qarani @ Nov 20 2008, 05:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
sekurang2nya anak dia berzina..

sekurang2 nye? selebih2 nye mcm mane la pulak?

QUOTE(Sultan ultimatezezs-SE @ Nov 20 2008, 05:50 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku sebelum baca kisah ni,.. aku igatkan si anak kasi ibu dia makan racun..

aku ingtkan kisah tanggang...

anak tu mintak maaf dr ibunya je ke? dgn madu dia yg 1st tu tak mintak maaf ke? aku assume isteri 1st tak redha/izin sbb tu sampai kawin ke thailand.

benda camni jd kat kwn aku, bkawan ngan suami org atas tiket abg angkat. pastu sampai jd sayang plak kat abg tu. dan smlm ntah camne dpt emel dr isteri lelaki tu maki2 sbb kacau rumahtangga dia. dan kwn aku ni plak tunang org. pd dia mcm takde apa2 je. ni mak dia blom tau pasal kes dia ni, kalau dpt tau aku taktau la apa akan jd. cinta tu mmg buat manusia jd buta kalau tak ikut jln yg betul

ya betul.. aku stuju tuh... bahaya nye... ader org mudahnye mencari cinta.. dh kawin nk tambah lg 1... yg tunang nk psg yg lain... yg solo? kekal solo huhuhu

hmm..madu dia xtau g..yg aku bengang laki tu biarkan that girl hadapi sendirian ibu dia,bukan nak dtg n terangkn ape sbnrnya..budak pompuan tu m'hdpi sndri ibu dia dan ko bleh byngkn dia dok nangis2 sambil pegang perut
baik ko nasihat kat kwn ko tu..sblm jd cmne..xkn selamat kalo ambik org punyer...bygkn kalo mende tu kene kat sdara sendiri/diri sendiri???

sbb tu ape2 yg kita wat kene berlandaskan ISLAM tp kalo aku dapat husbnd macam dlm cite AYAT-AYAT CINTA tuh...aku RELA dimadukan...laki tu betul2 buat aku sedar yg masih ada lg LELAKI BUDIMAN....hehehe mklumlah skrg ni bukan senang nk cari yg betul2 bleh pimpin kita..dunia sdg berkmbg..masalah sosial pun makin mnjd2..dunia tanpa sempadan..dunia di hujung jari...mende2 ni kalo xguna utk faedah yg baik...hmmm rosakla...ank2 pun makin'moden'perangainyer...

apa nak buat
lepas dah kahwin, anak perempuan officially kena ikut cakap suami lebih dari cakap mak. lambat laun nanti, kahwin jugak perempuan tu. tak boleh nak sepanjang masa terus menjaga dan menghiburkan dia.
tapi pasal tipu tu antara mak dgn anak le, kalau anak tu dah minta maaf, terpulang le pada maknya memaafkan dia, tu pun kalau dia masih sayang anaknya.
pasal berzina pulak tu salah anak seorang dah, mungkin masa belum kahwin tu ada jugak salah mak, terlalu sayang dan terlalu percaya pada anak tanpa usul periksa. zaman sekarang ibu bapa terlalu manjakan anak, terlalu percaya kat anak dengan perasaan penuh berasa bangga tanpa ditambah lebih usaha untuk cungkil sendiri benar tak benarnya anak dia ni seperti apa yg dia sangkakan.
tu sebab, mak bapak sekarang kena sentiasa tau pada setiap masa dan saat, di mana dan tengah buat apa kah anak dia sekarang. ini bukan sahaja dalam kes seperti ini, kes zina, tapi juga kes macam kes dadah, anak jadi pencuri ke, dan sebagainya.
dalam zaman yg moden skrg ni, dah ada handphone, adalah baik bagi ibubapa yg tak berada bersama anak (terutama yg muda) contoh ke rumah kawan atau ke sekolah asrama ke untuk setiap malam 'call' anak masing2. sekiranya tinggal bersama kawan, telefon dan mintak lah cakap dgn seorang kawannya atau makbapak kawannya itu bukan sahaja untuk tau betul tak betul, tapi juga nak ucapkan mintak tolong jaga anak korang. tapi sekarang ni, ibubapak mcm tak sayang anak, sebulan dua baru nak call, harapkan anak je call mmg takder le. bila dah terjerumus buat benda salah baru nak salahkan anak pulak.
biar anak korang terasa terkongkong sikit, selalu dalam pengawasan makbapak dia, ini juga untuk kebaikan diorang.