Jump to content
Sign in to follow this  
Eppy Guy

Just Cadangan Perjumpaan Warga Putera.com

Recommended Posts

eemm..aku ni xpenh organize ape2 pun..hehe..tp rina cm manyak idea je..
klu leh watla yg leh dikenang2 memndgkan bukan senang nk jumpe kan kan kan kwn2..

QUOTE(fiza_cute @ Dec 12 2008, 09:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
eemm..aku ni xpenh organize ape2 pun..hehe..tp rina cm manyak idea je..
klu leh watla yg leh dikenang2 memndgkan bukan senang nk jumpe kan kan kan kwn2..

idea tu adalah sikit2 fiza.
rina even2 yg melibatkan cetez ni,rina prnah join 2kali.semua arrange by mod astro @15.dorang ni aktif wat even..rina join gathering kat saloma bistro n main painball kat dusun aliking..abis lebam2 badan rina kena tembak time tu..tapi best giler..semua member cet.
ada 1 even yg cetez2 penang wat under @15 gak..dorang wat kat teluk intan..perrggh! best giler ahh..siap dorang wat vcd lagi..time tu rina tak join sbb cuti xapprove..yg bestnye,dorang wat 2hari..pagi pendaftaran..pastu sesi taklimat,suai kenal n bahagi kumpulan..bkn kenal pun tu..tapi kena masuk kump lak..tp masa tu lah kita kenal2 kan.ptg lak wat sukaneka kat pantai..malam ada acara bbq sambil sesi karaoke..pagi esoknye sesi bahagi hadiah n sesi bebas,,leh jenjalan tepi pantai..bestla..
tambahan xkuarkan modal yg banyak pun.kira berbaloi...,sambil2 tu kira melancong gakla.kita nak jumpa2 pun just nak kenal2...bg yg ada org umah,bawakla anak bini sekali..ekekeee..

ok tp kumpul duit awl2 la..so kene bitau awl2..lagipun nk kene bitau mak abh lagi haaaa..tu plak satu hal..tp tu momentai! laugh.gif
klu susah2 sgt wat simple2 sudey..then klu da tau kelebihan masing2 leh watpe baru wat event yg grand2...ekekeke... laugh.gif

cite je lebih tp sape nk wat???
kene lantik pengerusi...cpt vote!

QUOTE(fiza_cute @ Dec 12 2008, 09:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ok tp kumpul duit awl2 la..so kene bitau awl2..lagipun nk kene bitau mak abh lagi haaaa..tu plak satu hal..tp tu momentai! laugh.gif
klu susah2 sgt wat simple2 sudey..then klu da tau kelebihan masing2 leh watpe baru wat event yg grand2...ekekeke... laugh.gif

cite je lebih tp sape nk wat???
kene lantik pengerusi...cpt vote!

betul tu..kena arrange betul2.. 3bln sblm nak wat,dah siap2 iklan kan..senang..

benda2 camni,selalu kalau nak arrange, baik cam org kuat putera.com..maksud rina,para moderator..
sbagai cth kan, para moderator wat even, n kumpulla ahli2 cetez untuk join..rina rasa,xda yg keberatan utk support..
cam kampungchat,sakozfm,@15...dorang nye even,mmg dpt sambutan dari cetez..putera.com pun boleh rite?

QUOTE(ryna168 @ Dec 12 2008, 09:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kan fiza kan..game taknak la..tambah2 lagi party..xberbaloi rasanye cam nak pegi jauh2 semata2 wat party..watla something yg cam simbolik..leh jadi kenang2an..ekekeke..
fiza ada cadangan ker?leh gak moderator kta tu pertimbangkan..

Bukan parti yg minuman keras tu la. Hish hish hish. LAN party ni cam ko bawak sendiri komputer ko, pastu buat LAN, pastu main game ramai-ramai camtu.
Korang nak buat sesuatu yg simbolik? Nak persembahan kebudayaan ke? laugh.gif Edited by DarkWan

tarian zapin sudah... ckp je nk lepak mana... kalu mai kajang leh gk open table.. tp makan sate tong2 ah.. sorg open kejung seh...

Sblm itu sayugia la aku nk mengingatkan, gathering ni xde sponsor2. Korang sponsor la diri korang sendiri. Takat yg aku tau kat Putera.com ni xde jutawan lagi. Kalau ada, bgtau la kat dia tu soh sponsor event ni. Waima owner Putera.com ni pun kerja makan gaji. Mcm dia xde anak bini je. Dah le Putera.com ni dia buat free je. Lagi pulak nak sponsor korang. Banyak lemak. Tapi kalau korang nak carikan sponsor boleh je. Ngeh3x.

Ha .. cepat. Agenda nak buat apa? Dan kalau sape yg mencadang tu, dengan cara automatik jadi AJK Penganjur dengan aku sebagai penyelaras. Nak tengok jugak berani tak berani korang neh. Takat mencadang je pastu berani komplen ni cam ala2 baling batu sembunyi tangan la.

1) Lokasi (kat mana?)
2) Agenda (berapa hari? dll)
3) Bajet (berapa RM?)

Cuba bincang yg ni dulu.

QUOTE(DarkWan @ Dec 13 2008, 08:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sblm itu sayugia la aku nk mengingatkan, gathering ni xde sponsor2. Korang sponsor la diri korang sendiri. Takat yg aku tau kat Putera.com ni xde jutawan lagi. Kalau ada, bgtau la kat dia tu soh sponsor event ni. Waima owner Putera.com ni pun kerja makan gaji. Mcm dia xde anak bini je. Dah le Putera.com ni dia buat free je. Lagi pulak nak sponsor korang. Banyak lemak. Tapi kalau korang nak carikan sponsor boleh je. Ngeh3x.

Ha .. cepat. Agenda nak buat apa? Dan kalau sape yg mencadang tu, dengan cara automatik jadi AJK Penganjur dengan aku sebagai penyelaras. Nak tengok jugak berani tak berani korang neh. Takat mencadang je pastu berani komplen ni cam ala2 baling batu sembunyi tangan la.

1) Lokasi (kat mana?)
2) Agenda (berapa hari? dll)
3) Bajet (berapa RM?)

Cuba bincang yg ni dulu.

takda yang sponsor pun xpe...kt tmpat keja rina,selalu wat even n kumpul2 ramai2..kutipla dari member2 yang nak join,last2 boleh gak wat even yg gempak walaupun takla semahal mana..pendek kata, perancangan kena rapi..kalau nak wat game pun,xyahla bg hadiah yg mahal2..wat hamper kecik je..<dr duit byran pendaftaran>tu pun kalau ada pertandingan..

rina kalau bab2 nak jadi AJK ni rina suka,tapi rina jauh menyeberangi laut cina selatan.kompem susah nak handle bila jauh2..tapi kalau korang wat gak aktiviti,rina support n leh gak beli tiket flight nak terbang sana..<rina suka jenjalan tgk tmpt org>
that means,maksud darkwan ni, para moderator dlm putera.com ni bkn dari bhgn yg sama ke...rina ingatkan cam 1 group wat 1 web.<ala2 1 companyla>kalau mcm tu,susah la nak kumpul semua warga putera.com yg cet disini.kalau nak wat aktiviti, aktiviti tu better melibatkan semua org kuat sesuatu team<putera.com> n kumpul semua cetez yg nak join.

QUOTE (DarkWan @ Dec 13 2008, 09:40 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Sblm itu sayugia la aku nk mengingatkan, gathering ni xde sponsor2. Korang sponsor la diri korang sendiri. Takat yg aku tau kat Putera.com ni xde jutawan lagi. Kalau ada, bgtau la kat dia tu soh sponsor event ni.

bab mintak sponsor ni aku paling malu nak mintak sponsor.. melainkan gath korang tu ada buat keja amal sebaliknya biggrin.gif
tapi biasa gath ni macam kita jumpa suka2 dan bergembira.. ada party sebagainya.. apa makna sponsor itu macam minta sedekah dengan orang sebenarnya kalau tidak pada tujuan baik...

sebab tu aku tak galakkan student join gath kalau tak mampu, dan kami tak paksa!

sebaliknya kalau diletakkan 'nilai' satu kepala.. macam2 bunyi.. mahal la apa la.. so kami lebih pentingkan orang bekerjaya, bukan nak isolatekan student..
bagi aku, yang banyak pos ho ha ho ha dalam ni, at last sunyi sepi.. jangan di counting sangat.. carik yang sekepala saja kalau betul2 ingin jayakan gath, event tak cukup sepuluh orang pon, seperti kuantan gath dulu, tapi organizer kena la tunjukkan keyakinan kepada participant... jangan cancel last minit seumpanya..

harap2 korang bincang la elok2 camne nk jayakan next gathering korang nanti biggrin.gif Edited by zer0Nehza

QUOTE(zer0Nehza @ Dec 13 2008, 12:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bab mintak sponsor ni aku paling malu nak mintak sponsor.. melainkan gath korang tu ada buat keja amal sebaliknya biggrin.gif
tapi biasa gath ni macam kita jumpa suka2 dan bergembira.. ada party sebagainya.. apa makna sponsor itu macam minta sedekah dengan orang sebenarnya kalau tidak pada tujuan baik...

sebab tu aku tak galakkan student join gath kalau tak mampu, dan kami tak paksa!

sebaliknya kalau diletakkan 'nilai' satu kepala.. macam2 bunyi.. mahal la apa la.. so kami lebih pentingkan orang bekerjaya, bukan nak isolatekan student..
bagi aku, yang banyak pos ho ha ho ha dalam ni, at last sunyi sepi.. jangan di counting sangat.. carik yang sekepala saja kalau betul2 ingin jayakan gath, event tak cukup sepuluh orang pon, seperti kuantan gath dulu, tapi organizer kena la tunjukkan keyakinan kepada participant... jangan cancel last minit seumpanya..

harap2 korang bincang la elok2 camne nk jayakan next gathering korang nanti biggrin.gif

yer..betul tu..mmg xperlu sponsor pun xpe.sbbnye bila wat apa2 even, kita kena perancangan..apa yg kena dibuat n lokasi..pastu baru leh tetapkan bayaran sekepala..mula2,rina ingatkan putera.com ni org2 atasannye adalah satu kump..rupanya rina tersilap.padanla,ada aktiviti yg di anjurkan oleh sesetgh pihak2 tertentu je..cadangan rina, kalau putera.com ni wat satu acara rasmi yang melibatkan semua..lagi elok..makin byk ahli yg kita dpt kumpulkan,makin kuat sesuatu pasukan tu..byk sebenarnya ahli dlm ni,tapi kita berpecah berbincang soal topik yg berbeza.sbb tu,ada sesetgh even yg dibuat,ahli lain tak tahu sbb dorang tak bukak topik tu..

Dah masuk muka surat ke 5 dah ni, konfem buat kat mana??

Pasal sponsor tu, aku sudi sponsor, dengan syarat:
1) Pompuan/awek berumur atas dari 18 tahun, bawah 24 tahun.
2) Cun+Cute+Noti+Loba loba.
3)etc etc..

KOHkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkhohkohkohkohkhokh
ohkohkohkhokhohkohkoh..

QUOTE(PETABITE @ Dec 14 2008, 10:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Dah masuk muka surat ke 5 dah ni, konfem buat kat mana??

Pasal sponsor tu, aku sudi sponsor, dengan syarat:
1) Pompuan/awek berumur atas dari 18 tahun, bawah 24 tahun.
2) Cun+Cute+Noti+Loba loba.
3)etc etc..

KOHkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkohkhohkohkohkohkhokh
ohkohkohkhokhohkohkoh..

hahhahaha.. bawakla awek sendiri.leh gak kenal2kan ngan kitaorg yg dh jadi aunty ni.. laugh.gif

Betul ker nak gathering nie.. boleh jerk aku sponsor air setin sorang... tapi jangan ler sampai 50 orang... hehehe. Kalau setakat 10 orang tu kira okey lagi. Bergantung gak kepada location dan tarikh korang nak gather tu.

Gather kecik2 sudey. Dah serasi nnt baru semangat nak pergi gathering besar main pistol air ke bola sepak pantai ke etc. Ni kalo buat yg kecik2 pun x leh attend, besar lagi x boleh attend. Logik x?

Sape orang Lembah Kelang (KL/Selangor/Putrajaya) sila lapor diri sekarang! Kita mau buat TT session bulan Januari nnt. Hehehehe.

QUOTE(DarkWan @ Dec 14 2008, 07:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Gather kecik2 sudey. Dah serasi nnt baru semangat nak pergi gathering besar main pistol air ke bola sepak pantai ke etc. Ni kalo buat yg kecik2 pun x leh attend, besar lagi x boleh attend. Logik x?

Sape orang Lembah Kelang (KL/Selangor/Putrajaya) sila lapor diri sekarang! Kita mau buat TT session bulan Januari nnt. Hehehehe.

Tuan!!!
sy Intel2Core melapor diri Tuan!!!
sy tnggl kat PJ Tuan!! laugh.gif laugh.gif

QUOTE(rm4.30 @ Dec 14 2008, 07:29 PM) <{POST_SNAPBACK}>
pokcik pon tengah tunggu date dengan tempat ni...
kalau sesuai masa dengan tempat...
pokcik nak angkut anak bini pi sekali....

haaa..elok bebenor lah tu pokcik..leh rina jadi tukang cubit2 anak2 tu.ekekeke..

nak wat 10 je ker??? fuhh! tak berbaloi rina nak terbang jauh2 join even tu..takpelah..rina tgk dr jauh je lah.nanti korang pos pic dlm ni ek..nak tgk gak event korang tu.