Jump to content
encik pot pet

Movie Paling Best

Recommended Posts

lepas tu smua org keluar and claim duit ticket hehe....next stop: alien versus predator 2

Grindhouse Planet Terror: cerita ni genre dia seram/ganas tp jangan bandingkan dengan cerita seram ganas lain mcm saw, hostel tu. sebab jalan cerita dan cara olahan cerita ni lain. cerita ni lebh kepada kartun yang di lakunkan oleh manusia, maksudnya hampir semua effect dalam filem ni smuanya x logik langsung tapi menarik. bayangkanla, lori langgar org, boleh pecah orang tu, macam belon. banyak lagi effect2 yg best. Kalau tgk dalam imdb pun, rating filem ni 8.2/10 (47000< vote), maknanya filem ni boleh tahan. bagi aku best, sebab aku dh bosan dengan filem2 yg stereotype

memang la citer ni best ..ko tengok la sape pengarah dier ...Quentin Tarantino tu x salah ak ...cek source balik nanti ..dier punyer cinematography cun ....ala KILL BILL ..dah dari pengarah yang same ...dier ade split 2 cite nih , satu lagi ape ntah ...cek ar kat wikipedia..

The Great Debaters mmg best gle ke?? bape rating dia?? ko tgk gambar ok x?? :lol:

aku dah nengok AVP2..ok lah citer dia..tp bab predator lwn alien tuh x byk scene lah..AVP1 gak yg besh..

p/s: naper sejak akhir2 nih citer yg aku tgk sume "oklah citer dia" jer?? :blink:

semalam 1 Jan 2008.. hehe.. kita nak ucapkan selamat taun baru kat korang ... dan jugak besday riza-chan yang ke-5.. dapat hadiah gunpla..

ok..ok.. bukan nak cite pasal besday.. semalam demi nak menghappikan diri sempena taun baru dan besday.. tetiba mak belikan cd cite seram dan satu cd yang riza usha-usha dari dulu lagi...ha ni la nak cite...

cite seram tuh 'GHOST CINDERELLA'

sebenarnya takde la seram sangat pon... plot cite agak menarik dan tak rugi la beli.. (hehe.. w/p pairet jer...).. tapi stereotype dari segi approach keseraman - biasala hantu merangkak.. jalan cerita agak tragis la walaupun pada mulanya tak faham sangat konflik cerita but at the end of the story fahamlah keseluruhan cerita dan dalam setiap line script cerita nih tersembunyi maksud-maksud yang akan korang faham pada akhir cerita... itupun kalau korang faham la...

cerita yang satu lagi.. kompilasi cereka sains fiksyen BACK TO THE FUTURE I, II, and III..

wooo... cerita nih feymes masa era-era kegemilangan pelakon utamanya Micheal J. Fox yang kini menderita parkinson.. (tatau le.. sekarang dia dah sihat ke belum.. takde dengar brita apa-apa agaknya hidup lagi kut mamat nih...) filem arahan steven spilberg nih.. tak payah cerita kut.. sume orang dah tau... rasanya pada zaman 80an nih.. teknologi CGI masih belum ada kut.. kalau dah ada pun mungkin belum secara meluas (betul ke tak? - rasa-rasa sejarah penggunaan komputer yang bukan msdos hanya bermula era 90-an) hanya menggunakan teknik-teknik kesan khas tanpa komputer generated.. kalau dulu kita tengok mungkin kita tak perasan tapi semasa menonton semula filem yang pertama tuh boleh nampak kesan-kesan blue skrin, tapi masa kereta time machine tuh mula membentuk portal untuk mula mengembara merentasi masa tuh - tak pasti guna CGI ke tak? ianya teknik pengambaran atau teknik computer?

kalau nak bandingkan dengan LOTR atau filem2 sekarang memang jauh beza la dari segi teknik penghasilan filem tapi.. it still a great movie sebab pembikinan filem2 BTTF pun bukan filem baget hampeh... tak kalah dari aspek apa pun... cuba la layan balik filem lama-lama nih... fuh.. terimbau semula kenangan lama... hahaha...

pilem paling besh utk 2007 nie pada aku I Am Legend lah.. pwned AVP2 yg serba gelap black out satu town tahpaper tu..

utk pilem paling besh donlod kat tenet nyer Die Hard 4.0 la kot.. The Host ingat best sangat.. boleh la..

p/s: Bourne trilogy tak tengok lagi... iskkkkk!

Edited by MONKEY.D.LUFFY

yeah... ia best.. tapi part pompuan tuh datang selamatkan will smith tu.. macam tak releven kalau difikirkan dari segi logikal... tapi aku tanak argue pasal ketidaklogikan tersebut sebab... ia tak releven pulak kalau nak dipertikaikan...

semalam sambung lagi tengok BACK TO THE FUTURE II... sugoi!! tapi nak membetulkan sikit kenyataan gue yang lepas... filem ini rasanya bukan arahan Steven Spilberg tapi arrr.. sapa pulak nama pengarah tuh.. something Zimmer.. zimmer.. ah! tak ingatlah... ---> boleh cari dalam wiki... tapi malas nak surf... hahaha... cerita lama yang masih mempunyai tahap best 9/10!!

malam nih layan BACK TO THE FUTURE III laks..

semalam 1 Jan 2008.. hehe.. kita nak ucapkan selamat taun baru kat korang ... dan jugak besday riza-chan yang ke-5.. dapat hadiah gunpla..

gunpla tuh pebenda hahaha?? ke-5 wakakaka hebat nye riza kecik2 dah terer berforum kalah budak pandai bernama ground zero hahahahaha biar betik ko nih kejap mcm budak lembut..

pilem paling besh utk 2007 nie pada aku I Am Legend lah.. pwned AVP2 yg serba gelap black out satu town tahpaper tu..

utk pilem paling besh donlod kat tenet nyer Die Hard 4.0 la kot.. The Host ingat best sangat.. boleh la..

p/s: Bourne trilogy tak tengok lagi... iskkkkk!

aku rasa xde la best sgt pun I am Legend tuh...aku negok skali ok la pastu aku negok 2nd time ntah la xde la best pun..hahaha just my comment

yeah... ia best.. tapi part pompuan tuh datang selamatkan will smith tu.. macam tak releven kalau difikirkan dari segi logikal... tapi aku tanak argue pasal ketidaklogikan tersebut sebab... ia tak releven pulak kalau nak dipertikaikan...

semalam sambung lagi tengok BACK TO THE FUTURE II... sugoi!! tapi nak membetulkan sikit kenyataan gue yang lepas... filem ini rasanya bukan arahan Steven Spilberg tapi arrr.. sapa pulak nama pengarah tuh.. something Zimmer.. zimmer.. ah! tak ingatlah... ---> boleh cari dalam wiki... tapi malas nak surf... hahaha... cerita lama yang masih mempunyai tahap best 9/10!!

malam nih layan BACK TO THE FUTURE III laks..

aik riza tetiba ko jadi jantan macholah la pulak hahahaha..mana 1 nih..tadi riza ver. dak kecik ek sekang nih ver. bapak budak ek hahahahahaha lariiiiiiiiiiiiiii :lol:

hahaha... klaka ar lu...

gunpla ialah Gundam Plastic ala.. robot-robot gundam tuh... (sebenarnya takde la collect...)

-------

budak-budak kecik skang kan dilahirkan dengan tetikus ditangan kanan dan gajet di tangan kiri... al-maklum ler... budak-budak zaman millennium gitu...

-------

aik riza tetiba ko jadi jantan macholah la pulak hahahaha..mana 1 nih..tadi riza ver. dak kecik ek sekang nih ver. bapak budak ek hahahahahaha lariiiiiiiiiiiiiii

harharhar belom jadik bapak budak lagi.... tapi riza memang kecik lagi serius meh.... itu dulu masa mak pregnant dulu dia suka tengok pelem BACK TO THE FUTURE tu la... so riza dalam perut mak boleh dengar itu dialog.. hahahaha... ko rasa possible ke?

semalam habis dah marathon BACK TO THE FUTURE... besh siyul... walaupun dalam fikiran ada terbetik juga komplikasi filem-filem ini seperti ke dalam kepercayaan agama khususnya yang beragama islam.. kalau dalam konteks kepercayaan agama sebenarnya filem nih memang tak masuk akal... kalau nak didebatkan memang banyak isu... tapi apa kata kita cuma menghayati dalam konteks entertainment sahaja eh? layan.....

huhu..aku pon sokong..i am legend tuh x lah besh sgt..kira ok lah..sbb citer dia lebih menunjukkan cmner dia jadik legend jer..hehe.. :D

p/s: tp still nak donlod gak mv nih..jadik kan koleksi.. :lol:

semalam aku baru abis melayan national treasure 2 selepas 3jam menyodot nya..hahahah comment aku bole la xde la best pong... :lol:

woh!! lu sebut national treasure.. malam nih ada national treasure part I lah... besh jugak layan... walaupon cite nih penipu besar... satu lagi Da Vincci Code... belikan kasut vincci untuk mak lagi bagusss.. hak hak hak....

woh!! lu sebut national treasure.. malam nih ada national treasure part I lah... besh jugak layan... walaupon cite nih penipu besar... satu lagi Da Vincci Code... belikan kasut vincci untuk mak lagi bagusss.. hak hak hak....

yek er ada national treasure part 1 hari nih kat mana kat mana??tibi mana?? HBO? Star Movie?? tibi 3?? lalalala...ada ker suruh anak ko yg tadika belikan kasut hahahah~

TV3... (rasanya.. bukan ASTRO)ala.. sempena countdown tahun baru...

yek er ada national treasure part 1 hari nih kat mana kat mana??tibi mana?? HBO? Star Movie?? tibi 3?? lalalala...ada ker suruh anak ko yg tadika belikan kasut hahahah~

malam ni kat Tv3 pukul 10 malam. tengok jangan tak tengok. :D

TV3... (rasanya.. bukan ASTRO)ala.. sempena countdown tahun baru...

budak-budak jangan tido lewat nanti mak ko tarik telinga kan. :lol:

bagi aku plak, national treasure 2 kira besh gak..mayb sbb tgk kat wyg kot,so ader feel..hakhak.. :P sbb nak compare movie2 baru yg aku g tgk kat wyg, national treasure jer yg besh..huhu..

bagi aku plak, national treasure 2 kira besh gak..mayb sbb tgk kat wyg kot,so ader feel..hakhak.. :P sbb nak compare movie2 baru yg aku g tgk kat wyg, national treasure jer yg besh..huhu..

bgi aku yg aku tgk kat wayang citer anak halal hahaha best wooo.. :lol:

bgi aku yg aku tgk kat wayang citer anak halal hahaha best wooo.. :lol:

besh ker?aku citer2 melayu nih kureng ckit lah...ari tuh nak tgk alvin n chipmunk,tp seat penuh plak..so xder citer nak nengok, nak gak tgk anak halal nih, tp seat pon tggl depan jer..cancel....balik umah terus aku...

p/s: ader ker dia rekemen aku tgk citer Cinta Forever??(or Forever Cinta)hakhak..yg nih x masuk lgsg lah dlm list..ko x tgk ker citer nih heaven? :P

Baru lepas layan citer Predator VS Alien .. cam ada sambungan je pasnih ... ganaz ganaz ..

sah2 ader sambungan..hakhak..

besh ker?aku citer2 melayu nih kureng ckit lah...ari tuh nak tgk alvin n chipmunk,tp seat penuh plak..so xder citer nak nengok, nak gak tgk anak halal nih, tp seat pon tggl depan jer..cancel....balik umah terus aku...

p/s: ader ker dia rekemen aku tgk citer Cinta Forever??(or Forever Cinta)hakhak..yg nih x masuk lgsg lah dlm list..ko x tgk ker citer nih heaven? :P

sah2 ader sambungan..hakhak..

cinta forever citer apa tuh?? citer cinta2 melayu x tgk la sebab gue xde awek..citer anak halal tuh citer pasal life orang sekang remaja sekang mmg best..pelakon pun mantap so mmg best la..lagi watak yg jadi jahat tuh sapa ntah nama dia..bagi aku mmg menarik la..kawan aku yg xmo tgk kena paksa dek aku pun last2 gumbira menontonnya.. :lol:

cinta forever citer apa tuh?? citer cinta2 melayu x tgk la sebab gue xde awek..citer anak halal tuh citer pasal life orang sekang remaja sekang mmg best..pelakon pun mantap so mmg best la..lagi watak yg jadi jahat tuh sapa ntah nama dia..bagi aku mmg menarik la..kawan aku yg xmo tgk kena paksa dek aku pun last2 gumbira menontonnya.. :lol:

hakhak..citer melayu nih, dia nyer promo x gempak lah..tau2 jer, dah kuar?huhu..pelakon dia, yusri (KRU) ngan heroin dia bawang merah ker bawang putih..aku pon x sure..tp nih mcm citer indon..aku pon x tau sgt...

p/s: tergelak aku kat kaunter masa dia cdgkan aku tgk citer nih.... :lol: huahua...

hakhak..citer melayu nih, dia nyer promo x gempak lah..tau2 jer, dah kuar?huhu..pelakon dia, yusri (KRU) ngan heroin dia bawang merah ker bawang putih..aku pon x sure..tp nih mcm citer indon..aku pon x tau sgt...

p/s: tergelak aku kat kaunter masa dia cdgkan aku tgk citer nih.... :lol: huahua...

hahaha ye ker...hurmm aku pun x tau so no comment kalo ko tgk..ko comment la yek...jgn bycot film kite..film kite lambang bangsa kite hahahahaha...Lariiiiiiiiiiiiiiii :lol:

tu la pasai.. iklan tadak, promosi apa tadak tiba2 dh tayang kat cinema, banner pon aku tgk seketul je... jangan kata pasni kuar kontroversi kata Yusry sangkut kat si bawang putih tu laks pas blakon same wakaka!

Pilem aksi paling best dh bagitau.. pilem jiwang tadak kot.. ntah, tahun nie byk citer bunuh2 la aku layan..