Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

QUOTE(Jebatfx @ Dec 18 2008, 11:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

Macam mana u tahu saya tak guna candlestick. Jgn buat kesimpulan tanpa usul periksa. Yang saya update tu focus mainly on Elliot Wave Strategy and counting bro. U nak tgk candle just tukar dari bar chart ke candle...simple as that.

salam bro, err...mana ada saya kata u tak pakai cs...yg saya kata, saya tak nampak cs tu...maybe sebab saya tak train dalam EW...kan ada saya tulis kat post saya...

Anyway, saya harap saudara selidik dulu ya apa yg sis ran ajar tu.....apa isi kandungan dia... apa teknik yg beliau ajar....dan cara beliau sampaikan....then saya harap setelah u dpt semua info tu... saya harap u boleh buat komen seterusnya.

So kiranya bro dah selidik apa dia ajar, isi kandungan dia, teknik dia dan cara dia sampaikan tu sebab bro pangkah dia tu?

Since saya pasti u dah byk pengalaman dalam forex nie....so kita sama sama ingin berjaya dan mempunyai pengalaman mencuba pelbagai teknik dan faham masalahnya. Dan sekiranya u rasa forecast saya tersebut byk kekurangannya, marilah kita sama sama berkongsi analisa untuk memantapkan lagi analisis bersama...itu lebih baik. So saya pun dpt belajar dari cara u analisa market dan u juga dpt belajar dari teknik saya. Jika u ingin faham ttg analisa saya, pemahaman ttg EW adalah sgt penting. Jika tak, memang susah faham. Saya sentiasa mencuba memperbaiki kualiti analisis saya dari hari ke hari.

tq for the comment.

Bro, saya belum ada banyak pengalaman lagik...saya baru start demo bulan 9 hari tuh...main live pertengahan bulan 11 dan rugi...tapi tak kisah rugi tu koz yang 'Flipper' tu lagi banyak rugi sebelum jadik the best eurex trader...(cuma saya harap jangan la rugi banyak...ekekek) Yang saya harapkan ialah untuk berjaya dan berada lama dalam bidang nih...sebab tulah saya kaji banyak indi dan teknik...tiada teknik yang perfect...yang ada hanya teknik yang perfect untuk seseorang trader tu sajer...cam Bruce Lee kata " I am not afraid of a man who has 10000 technique, I am afraid of a man who practice a technique 10000 times"...dah selesa ngan satu selepas kaji bebanyak...saya akan stick pada tu jer...EW ni pun menarik gak perhatian saya tapi mcm saya kata la...belum tahap saya lagi kowt...sekang nih saya nak mendalami dulu cs dan SnR serta stoch...

And cam bro sham cakap..." I am not interested with how much you have made, I am interested with how long you have survived this hazardous Market" ( tul ker bro? kalau salah sori ek...ekekekek)

Apa2 hal pun bro jebat, saya paham kenapa bro pangkah dia...saya pun sayang bangsa kita dan saya pun dah nampak ramai bangsa kita kena kapur ngan bangsa kita gak...bukan setakat forex...yang penting cam insurans pun berlambak kat klang nih...tapi bangsa kita ni degil bebenor...nampak duit skit dah lupa...dah tak check betul ker tidak...dah lupakan halal haram...

just my 2 pips... smile.gif Edited by gilos

QUOTE(gilos @ Dec 18 2008, 04:12 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam bro, err...mana ada saya kata u tak pakai cs...yg saya kata, saya tak nampak cs tu...maybe sebab saya tak train dalam EW...kan ada saya tulis kat post saya...

So kiranya bro dah selidik apa dia ajar, isi kandungan dia, teknik dia dan cara dia sampaikan tu sebab bro pangkah dia tu?

Bro, saya belum ada banyak pengalaman lagik...saya baru start demo bulan 9 hari tuh...main live pertengahan bulan 11 dan rugi...tapi tak kisah rugi tu koz yang 'Flipper' tu lagi banyak rugi sebelum jadik the best eurex trader...(cuma saya harap jangan la rugi banyak...ekekek) Yang saya harapkan ialah untuk berada lama dalam bidang nih...sebab tulah saya kaji banyak indi dan teknik...tiada teknik yang perfect...yang ada hanya teknik yang perfect untuk seseorang trader tu sajer...cam Bruce Lee kata " I am not afraid of a man who has 10000 technique, I am afraid of a man who practice a technique 10000 times"...dah selesa ngan satu selepas kaji bebanyak...saya akan stick pada tu jer...EW ni pun menarik gak perhatian saya tapi mcm saya kata la...belum tahap saya lagi kowt...sekang nih saya nak mendalami dulu cs dan SnR serta stoch...

And cam bro sham cakap..." I am not interested with how much you have made, I am interested with how long you have survived this hazardous Market" ( tul ker bro? kalau salah sori ek...ekekekek)

Apa2 hal pun bro jebat, saya paham kenapa bro pangkah dia...saya pun sayang bangsa kita dan saya pun dah nampak ramai bangsa kita kena kapur ngan bangsa kita gak...bukan setakat forex...yang penting cam insurans pun berlambak kat klang nih...tapi bangsa kita ni degil bebenor...nampak duit skit dah lupa...dah tak check betul ker tidak...dah lupakan halal haram...

just my 2 pips... smile.gif

salam,

bagus la... selamat mengharungi dunia forex yg serba tak menentu nie... Practice make perfect ya... semoga kita semua sama sama berjaya.

QUOTE(Jebatfx @ Dec 18 2008, 06:21 PM) <{POST_SNAPBACK}>
salam,

bagus la... selamat mengharungi dunia forex yg serba tak menentu nie... Practice make perfect ya... semoga kita semua sama sama berjaya.

terima kasih bro.

mgkin ko ni sifu forex yg semakin pupus skg ni rolleyes.gif

hoho...
bengkak mata bc post kat thread nih..panaSsSSSs2!!!
masam ada manis ade...haha.bgs la rmi yg prihatin.
ape pun aku nk btau kat korg aku dah dpt pun usd2 setiap hari dr miss ran!!thanks!!
so,ran ni bkn scammer.

err..nk kena paste bukti pembayaran ke?hehe

p/s:rugi sape xjoin.best dowh collect usd2 hari2.xpelah kecik pun jnji rejeki..lama2 blh bt tambah modal nk trade.
sape2 yg nk join seminar fx ngn dia blh pm aku...nk mintak komen pape psal seminar tu pun blh..nk note xblh la sbb aku dpt sbb aku byr...kl nk blh je..join kursus.hehe
oh ye..aku xde kaitan pape ngn ran..aku hy slh sorg peserta dia shj.bkn sepupu sepapat atau classmate dia..

adios!
biggrin.gif Edited by jig

QUOTE(jig @ Dec 18 2008, 11:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hoho...
bengkak mata bc post kat thread nih..panaSsSSSs2!!!
masam ada manis ade...haha.bgs la rmi yg prihatin.
ape pun aku nk btau kat korg aku dah dpt pun usd2 setiap hari dr miss ran!!thanks!!
so,ran ni bkn scammer.

err..nk kena paste bukti pembayaran ke?hehe

p/s:rugi sape xjoin.best dowh collect usd2 hari2.xpelah kecik pun jnji rejeki..lama2 blh bt tambah modal nk trade.
sape2 yg nk join seminar fx ngn dia blh pm aku...nk mintak komen pape psal seminar tu pun blh..nk note xblh la sbb aku dpt sbb aku byr...kl nk blh je..join kursus.hehe
oh ye..aku xde kaitan pape ngn ran..aku hy slh sorg peserta dia shj.bkn sepupu sepapat atau classmate dia..

adios!

thanks kerana anda tahu bahawa nota seminar tu tak boleh diberi sesuka hati..

kepada sesiapa yg dah sampaikan nota ssaya kepada mana2 pihak(terutamanya pihak yg mmg sengaja nak jatuhkan saya), maka anda nilai lah siapa diri anda.. bagaimanapun saya redhakan perbuatan anda.. kerana perkara ini telah pun berlaku.. jadi, yg selepas ini, anda fikir2 lah sendiri...

QUOTE(ran @ Dec 19 2008, 12:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>

kepada sesiapa yg dah sampaikan nota ssaya kepada mana2 pihak(terutamanya pihak yg mmg sengaja nak jatuhkan saya), maka anda nilai lah siapa diri anda.. bagaimanapun saya redhakan perbuatan anda.. kerana perkara ini telah pun berlaku.. jadi, yg selepas ini, anda fikir2 lah sendiri...

Dengan aku kau tak nak kasik ke Ran...? biggrin.gif biggrin.gif Murah2 skit dgn aku dah ler...

nk forecast utk hari jumaat...plzz.!!!!! ada floating buy GU dgn EU ni..huhuhuhuhu

salam

kdg2 sedih jgk tgk member2 dlm thread bercakap tanpa usul priksa. bila ada org provoke skit dh mula melatah. kesian pn ada krn tanpa info sebenar ramai yg main sedap tangan je menaip perkataan yg menyakitkan hati org lain.

saya cuma nak kongsi pengalaman saya. saya berdaftar kursus di kelantan. sebagaimana dijanjikan, kursus berjalan dgn lancar. bg newbie mcm saya kursus sebegini sgt2 membantu. teknik2 mudah didedahkan tanpa perlu melakukan analisis yg terperinci. cukup la dulu buat newbie mcm saya. analisis yg lebih detail akan dibincangkan secara personal dgn miss ran. kesungguhan miss ran terserlah utk membantu. x loket ilmu dan berkongsi pengalaman. saya jgk mengambil pakej yg menerima US2 sehari. dan tuntutan saya tidak mengecewakan krn saya dibayar seperti dijanjikan. ntah laaa... sy x pasti apa yg x kena lg. teruskan usaha miss ran...

p/s: secara perbandingan mudah... jutawan irfan khairi pun kenakan caj lebih RM800, bukan free... satu hari jgk. x de org nak complain pn. mmg kita kena berhati2 tp dlm beringat jgn kita menabur fitnah.

Salam Ran,

Boleh tak senaraikan lokasi kelas yg lepas bersama bil penyertaan dan juga lokasi kelas seterusnya. Jika ada gambar lagi baik (bagi yg dah lepas).

Tarikh Lokasi Venue Status

6 Dis 2008 KUANTAN -PENUH-
7 Dis 2008 KUALA LUMPUR -PENUH-
13 Dis 2008 KOTA BHARU -BUKA-
14 Dis 2008 KUALA TERENGGANU -BUKA-

20 Dis 2008 IPOH -BUKA-
21 Dis 2008 PULAU PINANG -BUKA-
27 Dis 2008 ALOR SETAR -BUKA-
28 Dis 2008 JOHOR BHARU -BUKA-
3 Jan 2009 SEREMBAN -BUKA-
4 Jan 2009 MELAKA -BUKA-
10 Jan 2009 KOTA KINABALU -BUKA-
11 Jan 2009 KUCHING -PENUH-

terima kasih. Edited by Jebatfx

forecast....forecast....forecast...!!!!

ok lah.. ini yg saya entry ari ni..

pending order..

EUR/USD

buy = 1.4337 TP - 20-30 pips
sell = 1.4189 TP - 20-30 pips

USD/CAD

buy = 1.2093 TP -20-30pips
sell = 1.2009 TP - 20-30pips

usd/dhf

buy = 1.0867 TP - 20-30pips
sell = 1.0733 TP - 20-30pips

GBP/USD

buy = 1.5203
sell = 1.5092

TP - 20-30 pips..

TP yg dicadangkan sahaja.. ikut u all nak ambik takat mana...

semua yg ambik signal saya bagi ni, saya xtanggungjawab ape2 yg berlaku. kalau xmenjadi, atau xseperti diharapkan, atas on yuor own risk k.. jangan salahkan saya plak..

QUOTE(ran @ Dec 19 2008, 02:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>

pending order..

EUR/USD

USD/CAD

usd/dhf

GBP/USD

buy = 1.5203
sell = 1.5092

TP - 20-30 pips..

semua yg ambik signal saya bagi ni, saya xtanggungjawab ape2 yg berlaku. kalau xmenjadi, atau xseperti diharapkan, atas on yuor own risk k.. jangan salahkan saya plak..

Salam..

Wah, signal dr sis ran kite nampaknyer dah kuar. Tapi sayangnyer NO STOP LOSS. AMAT2 MERBAHAYA BAGI SESIAPA YANG GUNA MODAL KECIK. Tapi klu modal besar cm sis ran x perlu lah risau. :-))

Salam

Penjelasan telapun diberikan sebelum ini oleh miss ran. terdapat kesilapan dari segi penggunaan bahasa. jadi tak perlu la diteruskan penggunaan perkataan yg sama kerana ia memberikan pandangan yg negatif. ada baiknya ditukar supaya tidak timbul salah faham berterusan. semasa kursus mmg saya perasan miss ran agak tertinggal dari segi pengetahuan komputer dan bahasa. tapi itu tidak melemahkan semangat beliau. semoga miss ran terus tingkatkan kemahiran dlm pc dan bahasa sbb ia akan sgt membantu nnt.

Pembetulan yg saya maksudkan spt diminta oleh jebatfx adalah penggunaan PENUH/TUTUP:

6 Dis 2008 KUANTAN -TUTUP-
7 Dis 2008 KUALA LUMPUR -TUTUP-
13 Dis 2008 KOTA BHARU -TUTUP-
14 Dis 2008 KUALA TERENGGANU -TUTUP-
20 Dis 2008 IPOH -BUKA-
4 Jan 2009 MELAKA -BUKA-
11 Jan 2009 KUCHING -TUTUP-

p/s: saya adalah salah seorang pendidik dengan pengalaman mengajar hampir 11 tahun. tak semua yang kita belajar mampu kita terjemahkan dengan cuba mengajar orang lain. dalam bidang saya misalnya, walaupun setiap tahun ramai graduan yg lahir, tp mereka tidak mampu mengajar orang lain. tempoh belajar dan memahami jugak berbeza. sesetengah orang mudah faham dan sebahagian mengambil masa yg lama utk faham. walaupun miss ran dikira masih baru berbanding org lain, tapi beliau faham dan mampu menterjemahkannya dengan mengajar orang lain. tahniah pada miss ran. saya berharap saya jugak boleh berkongsi pengetahuan satu hari nnt dgn org lain yg berminat. terus maju ke hadapan miss ran. Edited by manzai

QUOTE(manzai @ Dec 19 2008, 05:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam

Penjelasan telapun diberikan sebelum ini oleh miss ran. terdapat kesilapan dari segi penggunaan bahasa. jadi tak perlu la diteruskan penggunaan perkataan yg sama kerana ia memberikan pandangan yg negatif. ada baiknya ditukar supaya tidak timbul salah faham berterusan. semasa kursus mmg saya perasan miss ran agak tertinggal dari segi pengetahuan komputer dan bahasa. tapi itu tidak melemahkan semangat beliau. semoga miss ran terus tingkatkan kemahiran dlm pc dan bahasa sbb ia akan sgt membantu nnt.

Pembetulan yg saya maksudkan spt diminta oleh jebatfx adalah penggunaan PENUH/TUTUP:

20 Dis 2008 IPOH -BUKA-
4 Jan 2009 MELAKA -BUKA-

p/s: saya adalah salah seorang pendidik dengan pengalaman mengajar hampir 11 tahun. tak semua yang kita belajar mampu kita terjemahkan dengan cuba mengajar orang lain. dalam bidang saya misalnya, walaupun setiap tahun ramai graduan yg lahir, tp mereka tidak mampu mengajar orang lain. tempoh belajar dan memahami jugak berbeza. sesetengah orang mudah faham dan sebahagian mengambil masa yg lama utk faham. walaupun miss ran dikira masih baru berbanding org lain, tapi beliau faham dan mampu menterjemahkannya dengan mengajar orang lain. tahniah pada miss ran. saya berharap saya jugak boleh berkongsi pengetahuan satu hari nnt dgn org lain yg berminat. terus maju ke hadapan miss ran.

wahhh JB bukak lg....nk pegi.!!! nk pegi..!!! buat kt mana.???JB tu besar gak.???

QUOTE(manzai @ Dec 19 2008, 05:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam

20 Dis 2008 IPOH -BUKA-
4 Jan 2009 MELAKA -BUKA-

p/s: saya adalah salah seorang pendidik dengan pengalaman mengajar hampir 11 tahun. tak semua yang kita belajar mampu kita terjemahkan dengan cuba mengajar orang lain. dalam bidang saya misalnya, walaupun setiap tahun ramai graduan yg lahir, tp mereka tidak mampu mengajar orang lain. tempoh belajar dan memahami jugak berbeza. sesetengah orang mudah faham dan sebahagian mengambil masa yg lama utk faham. walaupun miss ran dikira masih baru berbanding org lain, tapi beliau faham dan mampu menterjemahkannya dengan mengajar orang lain. tahniah pada miss ran. saya berharap saya jugak boleh berkongsi pengetahuan satu hari nnt dgn org lain yg berminat. terus maju ke hadapan miss ran.

salam...ooo yg tu saya dah tahu dah...yg saya tanya adalah lokasi kelas yg dah lepas dan akan datang....Juga bil peserta setiap tmpt yg dah lepas tu......sebab hari tu kan dah cakap separuh dari 208 dah cancel... so masih ada baki 104 lagi....tu yg dok tanya....kalau ada gambar lagi baik... so dptlah tangkis tanggapan tak baik pada seminar ran nie...kan itu baik untuk ran juga. Bykkali dah saya tanya ttg nie.. tapi masih tiada jawapan... tu aje...harap ada penjelasan la

tu saja...

Salam,.

saya jugak peserta seminar forex yg cik ran adakan. Saya join kat Kelantan skali ar ngan abg Manzai..Abg Manzai ingat x?? peserta paling muda skali dari terenggganu..Alhamdullilah seminar yg cik ran anjurkan tidak mengecewakan malah menyeronokkan lagi. peserta dapat berbual-bual, bertukar pendapat dan sebagainya.. harga seminar yg jauh lebih murah,kemudahan di lokasi kelantan jugak cukup baik dari kat hotel..dan cik ran jugak sentiasa memberi online support kat bekas2 peserta kursus.

ikuti kisah perjalanan forex saya

htt://perjalananforexku.blogspot.com Edited by K'Cong

EUR/USD

buy = 1.4337 TP - 20-30 pips- canceled
sell = 1.4189 TP - 20-30 pips-DONE

USD/CAD

buy = 1.2093 TP -20-30pips- DONE
sell = 1.2009 TP - 20-30pips- canceled

usd/dhf

buy = 1.0867 TP - 20-30pips- DONE
sell = 1.0733 TP - 20-30pips- canceled

GBP/USD

buy = 1.5203-canceled
sell = 1.5092-DONE

STOP LOSS TU LETAK LA SENDIRI>>> IKUT KEMAMPUAN MASING2..

QUOTE(K'Cong @ Dec 19 2008, 10:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,.

saya jugak peserta seminar forex yg cik ran adakan. Saya join kat Kelantan skali ar ngan abg Manzai..Abg Manzai ingat x?? peserta paling muda skali dari terenggganu..Alhamdullilah seminar yg cik ran anjurkan tidak mengecewakan malah menyeronokkan lagi. peserta dapat berbual-bual, bertukar pendapat dan sebagainya.. harga seminar yg jauh lebih murah,kemudahan di lokasi kelantan jugak cukup baik dari kat hotel..dan cik ran jugak sentiasa memberi online support kat bekas2 peserta kursus.

ikuti kisah perjalanan forex saya

htt://perjalananforexku.blogspot.com

Aku dah baca blog ko tu.. Bleh tahan citer kau. Tak lama lagik ko Jutawan la ye. Jgn lupe daku ye.. wink.gif wink.gif

QUOTE(ran @ Dec 19 2008, 02:25 PM) <{POST_SNAPBACK}>

pending order..

EUR/USD

USD/CAD

usd/dhf

GBP/USD

buy = 1.5203
sell = 1.5092

TP - 20-30 pips..

semalam saje nak test signal yg cik ran bg nih.. tp test kat real trus.. siap amik 3lot (usd3) lak tu.. huhuhu..

tapi degil skt bab2 TP tu. saje nak test kot la lebih jauh dia buleh gi. so tak letak TP.. huhuhu beraninyer aku.

nak tahu berapa aku berjaya makan semalam? huhu.. 769 pips geng... kali ngan 3 lot. kenyang aku. tapi taknak eksyen. nanti Tuhan balas kalau eksyen lebih.huhuhu.

Aku cuma nak kata kat sini yg berasas dan mengena juga signal cik ran bagi ni.

walupn dia baru setahun trade.

aku n geng2 aku yg dh bertahun trade ni pun stil hampeh lg..jadi korang jangan la pandang lekeh kat org baru.

tapi aku harap cik ran pas ni jgn la selalu sgt bagi signal. menggalakkan org malas berusaha macam aku. nak tunggu org suap aje..

mula dulu aku amik kptusan nak join seminar berbayar cik ran. tapi last2 aku nk test kebenarannya yg beliau ni sanggup ajar percuma kalau gi jumpa dia kat UUM. so aku pun naik bas gi belajor dgn dia kat sana dgn harapan dia kotakan janji dan jangan la kenakan aku bayaran sebab aku xda duit pun masa tu.huhuhu bodohnyer aku..

tapi kowang tahu pe aku dapat? bukan nyer takat die ajor free, malah, makan, malah penginapan aku pun dia tulun settle.. hikhikhik.. malunyer akuuuu... but aku bukan sehuduh itu. aku ni laki beb........ aku bayar balik kat akaun die tanpe pengetahuan die.. cik ran kalau ade transaction yg xtau dr maner dtg tu, aku nyer la tu aku bayor balik penginapan aku kat otel tu. yg makan tu aku tak leh bayor sebab cik ran ni prinsip dia bab2 makan, kalu dia dah kuarkan duit dia tuk bayar, dia tak suke org kira balik.. die kate.

dr cara die ajor tu, aku dpt rase sgt die ni bersungguh2 nak sampaikan ape yg die tahu. ape yg bagusnyer, ape yg die tak tahu, die cakap die tak tahu. dan aku nampak sgt keikhlasan die nak tulun org tu. dia cakap, dia memang boleh ajor org ape bende forex ni tapi kalu nak main forex tu, pikir dalam2 dlu. tapi utk seseorang tu tahu ape itu forex, dia sanggup ajor. dr pagi ke ptg dia ngadap aku ngajor menatang forex ni. aku ni lak pesen lembab. sepuluh kali tanya pun cool je dia ni jawab.. xmarah pung..

tu je sket aku nk kongsi ceriter aku sal ni. good luck semua..

QUOTE(abadi @ Dec 20 2008, 01:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
semalam saje nak test signal yg cik ran bg nih.. tp test kat real trus.. siap amik 3lot (usd3) lak tu.. huhuhu..

tapi degil skt bab2 TP tu. saje nak test kot la lebih jauh dia buleh gi. so tak letak TP.. huhuhu beraninyer aku.

nak tahu berapa aku berjaya makan semalam? huhu.. 769 pips geng... kali ngan 3 lot. kenyang aku. tapi taknak eksyen. nanti Tuhan balas kalau eksyen lebih.huhuhu.

Aku cuma nak kata kat sini yg berasas dan mengena juga signal cik ran bagi ni.

walupn dia baru setahun trade.

aku n geng2 aku yg dh bertahun trade ni pun stil hampeh lg..jadi korang jangan la pandang lekeh kat org baru.

tapi aku harap cik ran pas ni jgn la selalu sgt bagi signal. menggalakkan org malas berusaha macam aku. nak tunggu org suap aje..

mula dulu aku amik kptusan nak join seminar berbayar cik ran. tapi last2 aku nk test kebenarannya yg beliau ni sanggup ajar percuma kalau gi jumpa dia kat UUM. so aku pun naik bas gi belajor dgn dia kat sana dgn harapan dia kotakan janji dan jangan la kenakan aku bayaran sebab aku xda duit pun masa tu.huhuhu bodohnyer aku..

tapi kowang tahu pe aku dapat? bukan nyer takat die ajor free, malah, makan, malah penginapan aku pun dia tulun settle.. hikhikhik.. malunyer akuuuu... but aku bukan sehuduh itu. aku ni laki beb........ aku bayar balik kat akaun die tanpe pengetahuan die.. cik ran kalau ade transaction yg xtau dr maner dtg tu, aku nyer la tu aku bayor balik penginapan aku kat otel tu. yg makan tu aku tak leh bayor sebab cik ran ni prinsip dia bab2 makan, kalu dia dah kuarkan duit dia tuk bayar, dia tak suke org kira balik.. die kate.

dr cara die ajor tu, aku dpt rase sgt die ni bersungguh2 nak sampaikan ape yg die tahu. ape yg bagusnyer, ape yg die tak tahu, die cakap die tak tahu. dan aku nampak sgt keikhlasan die nak tulun org tu. dia cakap, dia memang boleh ajor org ape bende forex ni tapi kalu nak main forex tu, pikir dalam2 dlu. tapi utk seseorang tu tahu ape itu forex, dia sanggup ajor. dr pagi ke ptg dia ngadap aku ngajor menatang forex ni. aku ni lak pesen lembab. sepuluh kali tanya pun cool je dia ni jawab.. xmarah pung..

tu je sket aku nk kongsi ceriter aku sal ni. good luck semua..

Apsal ko ni learning, kalau kat forum sebelah , aku dah gelak tergolek dah ni laugh.gif