Jump to content
ran

Kursus Forex Di Tempat Anda

Recommended Posts

QUOTE(Zex @ Dec 28 2008, 06:28 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul tu..

anyway... ari rabu lepas i pegi teman tok guru forex i, p ngaja kat besut...

terkejut gak, p ajar sek2 lecturer n PHD..

tp diorang respek giler kitorang..

bukan sebab ape..

sebab kite ade ilmu..

n tahu skit psl dunia ni berbanding diorang...

lgpun muda lak tu..kitorang huhu...

x semestinye korg ade pengalaman 10 tahun utk ngaja org..

ini berdsrkan kesungguhan n juga keberape peratusan penerokaan otak traders tersebut nak ngaja org..

jd..the fact it's not releven!! mad.gif

i setuju pandangan u, tapi apa salahnya kalo you rendahkan diri, tak guna kita mendabik dada. jgn u bannga dengan usia muda tu. memang betul muda tak semestinya hijau, dan tua tak semestinya ranun tapi u kena igt lecturer tu semua kagum sbb ni bukan bidang diorang, diorang ada limitation sendiri. i nak kasi tau u kalo 95 percent trader can make profit, fxmalay/fxopen dah lama bungkus(minta maaf ib2 fxmalay). yang i kesiankan trader trader baru yang taksub pada forex yang menganggap forex boleh generatekan duit dengan cepat. marketing strategi selalunya akan menggalakkan orang membuka akaun dalam forex untk dapatkan komisyen.

ni i quote dari buku e/w korang renungkan....

'can anyone parlay a $10,000 capital into $1,000,000,000? in a year? five years? if so, how do you do it and what are the risks involved?'

apa yang u target dalam forex, dan apa yang u provok kat student guru forex u dalam forex? dan adakah u masih berpijak dibumi yang nyata? renung renungkanla.........

i tak nafikan semua kita inginkan freedom financial, tetapi kalo boleh kita taknak semakin kita cari dan usaha, semakin tersepit kita ditengah jalan. dengarla nasihat orang yang ingin memberi nasihat... tidak rugi.
pandang dengan hati, fikir menggunakan akal yang waras.
kalo u rasa dengan apa yang u buat betul, silalah. teruskan usaha....

happy trading and good luck

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 28 2008, 05:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
rilex guys, she actually in ward...

hui, sorry but this my opinion...

takkan budak baru x leh open her own class???even irfan khairi pun boleh buka seminar@bengkel dia...xkan mss ran x leh??? yes thats right nobody can predict the future, but we must to plan it...aiyoo bro, think before talk, cause when this happen, u word for me just a crap words...

aku ni xlah setua mana even just a kid 18 years old, tp bro kene ingat, ilmu orang skang dan orang dulu x sama. Every day will construct new biz, new skill and new idea. So do not underestimate a young people even they just learn in 2 years. Akal dan otak setiap manusia lain2 bro, x sama...

jadi x perlu cakap rendah diri, orang lama, orang baru atau orang bla..bla..bla...apa yg penting???ilmu! itu yg penting...kalau orang lama, ilmu dan skill tetap yg sama dan x naik2 buat pe, orang nak yg baru dan bawa best profit and nice knowledge. Mereka tidak mahu terbelenggu pada musim yg seperti mana orang lama ni rasa...

just 1/2 sen, 1/2 sen...podaaahhhh...nah take this my hundred bucks for u...

bro, jgn ko samakan irfan khairi dengan seminar forex, risk disclosure dia tak sama. aku rasa ko masih belum baca abis pasal irfan khairi... apa ko rasa dia orang baru? bukan usia muda yang i maksud kan orang baru, tapi bape lama u ceburi bidang tersebut.... dan mcm mana u survive, i hanya memberi pandangan. lagipn gunanya forum mcm ni utk elakkan 'red tape' pandangan yang tak seberapa ni harganya pn 1/2 sen sahaja. tapi i hadiahkan free je kepada sesape yang ingin memanfaatkan. kalo sesiapa yang menganggap opinion i sebagai a crap word, lagipn i dah ada cukup duit sekarang, nanti kalo i tkda duit i pinjam kat u 100 bucks dari u. i takda masalah. mungkin betul apa i cakap, tapi mgkn tak........
masa akan menentukan segala galanya.

takkan budak baru x leh open her own class???even irfan khairi pun boleh buka seminar@bengkel dia...xkan mss ran x leh??? yes thats right nobody can predict the future, but we must to plan it...aiyoo bro, think before talk, cause when this happen, u word for me just a crap words...

aku ni xlah setua mana even just a kid 18 years old, tp bro kene ingat, ilmu orang skang dan orang dulu x sama. Every day will construct new biz, new skill and new idea. So do not underestimate a young people even they just learn in 2 years. Akal dan otak setiap manusia lain2 bro, x sama...

jadi x perlu cakap rendah diri, orang lama, orang baru atau orang bla..bla..bla...apa yg penting???ilmu! itu yg penting...kalau orang lama, ilmu dan skill tetap yg sama dan x naik2 buat pe, orang nak yg baru dan bawa best profit and nice knowledge. Mereka tidak mahu terbelenggu pada musim yg seperti mana orang lama ni rasa...

bro, jgn ko samakan irfan khairi dengan seminar forex, risk disclosure dia tak sama. aku rasa ko masih belum baca abis pasal irfan khairi... apa ko rasa dia orang baru? bukan usia muda yang i maksud kan orang baru, tapi bape lama u ceburi bidang tersebut.... dan mcm mana u survive, i hanya memberi pandangan. lagipn gunanya forum mcm ni utk elakkan 'red tape' pandangan yang tak seberapa ni harganya pn 1/2 sen sahaja. tapi i hadiahkan free je kepada sesape yang ingin memanfaatkan. kalo sesiapa yang menganggap opinion i sebagai a crap word, i takda masalah. mungkin betul apa i cakap, tapi mgkn tak........lagipn i dah ada cukup duit sekarang, later on if i have no money i will borrow 100 bucks from u. tapi kalo u tak bagi wktu tu pn tak i tak kisah.
happy trading and good luck.

rilex guys, she actually in ward... = aku doakan semoga cepat sembuh dan dipanjangkan umur serta dimurahkan rezeki

QUOTE(Mastersabil @ Dec 28 2008, 10:20 PM) <{POST_SNAPBACK}>
i setuju pandangan u, tapi apa salahnya kalo you rendahkan diri, tak guna kita mendabik dada. jgn u bannga dengan usia muda tu. memang betul muda tak semestinya hijau, dan tua tak semestinya ranun tapi u kena igt lecturer tu semua kagum sbb ni bukan bidang diorang, diorang ada limitation sendiri. i nak kasi tau u kalo 95 percent trader can make profit, fxmalay/fxopen dah lama bungkus(minta maaf ib2 fxmalay). yang i kesiankan trader trader baru yang taksub pada forex yang menganggap forex boleh generatekan duit dengan cepat. marketing strategi selalunya akan menggalakkan orang membuka akaun dalam forex untk dapatkan komisyen.

ni i quote dari buku e/w korang renungkan....

'can anyone parlay a $10,000 capital into $1,000,000,000? in a year? five years? if so, how do you do it and what are the risks involved?'

apa yang u target dalam forex, dan apa yang u provok kat student guru forex u dalam forex? dan adakah u masih berpijak dibumi yang nyata? renung renungkanla.........

i tak nafikan semua kita inginkan freedom financial, tetapi kalo boleh kita taknak semakin kita cari dan usaha, semakin tersepit kita ditengah jalan. dengarla nasihat orang yang ingin memberi nasihat... tidak rugi.
pandang dengan hati, fikir menggunakan akal yang waras.
kalo u rasa dengan apa yang u buat betul, silalah. teruskan usaha....

happy trading and good luck

erm..xdelah i nak mendabik dada..just i nak gtau je..x smestinye..org stahun jagung x boleh n x reti berforex..

sy pun trade ikut konsisten je..

i taulah perit jerit berforex..tu i gtau dulu, n gtau dorg samada betul2 nak masuk x dunia ni..

kalu kite ade ilmu, n kite selalu bersedekah n menuruti perintahnya..insyallah kite buleh dpt x bnyk skit..

coz Dia menentukan ape yg akan terjadi pada minit seterusnya, bukan i, bukan u, bukan broker, bukan trader, bukan guru forex yg pengalamn 10 tahun.. bukan sesapun

just only DIA..

so, ape2 pun yg penting kita usaha n cari ilmu serta tawakal kepada -NYA.

thanks 4 wish.. PEACE biggrin.gif

laugh.gif selamat pg....
Pada Newbie...jom layan teknik Cikgu Wha...Memang Best...aku juga dah merasai KEBESTsan NYA! laugh.gif laugh.gif

Originally Posted by wha928 View Post

Salam...Hampir 2 minggu memikirkan sesuatu yang ajaib dalam MerdekaramaProfesional 2009 ( MP2009 ) maka saya mengesahkan inilah keistimewaan MP2009:-
a. Untuk yang gemar Swing....saya menyediakan indicator khas untung swing..ikut sahaja arahannya...setakat ini hampir 100-200 pip dapat dilakukan antara arahan ke satu arahan dalam masa 1-2 hari sahaja...dalam minggu ini Gu ada 10 kali kalau nak swing....dan nilai pip yang paling maxima adalah 310 pip. Yang lain x sempat kira.....

b.saya juga menemuikan 4 teknik ajaib.. ( Magic technic )...sekiranya dalam keadaan trend BUY ( Uptrend)...kita masih boleh mencuri SELL...dan sehingga 2 minggu diuji...pencurian ini 100% perfect...setakat 10-15 pip x menjadi masalah....ini dipanggil "reverse collection pip"...( aku reka sendiri...)...inilah keistimewaan MP2009...

c. kalau selama ini kita takut akan sifat ZigZag yang berubah2 ( repaint..) kalau nak ambil pip berlawanan...dengan technic ajaib saya ("reverse collection pip" )...ianya tak mengecewakan. Anda akan tersenyum melihatnya..Namun saya masih belum mendapat untuk mendedahkan teknik ini kerana ianya akan saya uji lagi sehingga bulan Jan 2009...

d. MP2009 amat menakjubkan... beberapa orang yang telah mennerima MP2009 ( he..he.. bos sayalahantaranya....semalam sahaj menyatakan dah dapat mengumpulkan 344 pip sahaja menggunakan teknik swing....dan saya sendiri ada memberikan signal berdasarkan teknik ajaib....dalam conference saya......ada yang mengatakan beberapa minit sahaja dah TP...ha..ha..rezeki masing2...

"Originally Posted by wha928 View Post
oH YEEE... saya lupa maklumkan ..dalam MP2009...salah satu benda ajaib adalah:

a. Penghujung trend dapat dikenali dengan mudah...apabila signal dikeluarkan..Selama ini..... apabila kita....asyik leka dengan sesuatu trend maka kita sering terperangkap di penghujung trend...Penemuan ajaib juga telah saya rasai..bahawa apabila satu signal itu keluar saya tau ..itulah penghujung trend...tiada lagi curi mencuri pip yang dijalankan....tunggu sahaja trend berubah...dan yang PENTING...signal itu tak repaint.....Bagaimana saya membacanya..ianya ada dalam 4 benda ajaib dalam MP2009.....nampak mustahil ..tapi saya telah merasainya...idea itu datang KURNIA dari ALLAH....dan saya dah merasainya selama 2 minggu....

MP2009 memang sesuatu yang menakjubkan,,,kerana gabungan signal/indicator maka tercetuskan teknik-teknik ajaib.... entahlah...itu rezeki dariNya....amin..."

*SEMUANYA free jer...sumbangan IKhlas dari seorang guru...Mari LAYAN MERDEKARAMA...
yg aku paste tu REVIEW merdekarama version 3-2009 nanti..blum kuar lagi....harap maklum..kalu nak pakai yg version 2 dah ada... Edited by fadli1982

QUOTE(Jebatfx @ Dec 27 2008, 09:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam,

adakah u pasti ahli forum yg mengaku pergi kelas beliau tu bercakap benar ? Ini adalah forum... sapa sapa leh buka acc dan tulis mengaku itu ini. Sebab itu lah saya masih lagi menunggu jawapan kepada persoalan yg masih belum berjawab walaupun telah berulang kali tanya.... kerana ingin membuang sangkaan yg tidak baik yg ada dlm benak fikiran saya ini. Kita semua saya pasti merupakan orang yg telah matang dan mampu berfikir dgn waras dan rasional. Dalam dunia ini, kita tidak boleh cepat atau terus mempercayai ttg sesuatu perkara dgn terburu buru dan membuta tuli. Sebab itu lah kena selidik dan bertanya. Sekiranya u bertanya A tapi dia jawab B atau langsung tak jawab..... so apakah kesimpulan yg u buat.... busy ???? itu adalah salah satu jawapan yg mungkin... tapi adalah itu satu satunya jawapan yg ada.... Adakah u cuba fikirkan pilihan jawapan lain yg ada seperti notebook hilang ke..... memang sgt sgt busy ke...... balik kg ke..... apa apa je la....jawapan yg mungkin.... then kaji balik setiap jawapan yg mungkin tu.... yg mana paling rasional dan boleh terima dek akal u..... bergantung kepada jenis akal masing masing.....

Salam,

alasan u mungkin betul gak la tapi cuba u lihat jadual kelas beliau....

[b]KUANTAN ( 6 DEC 2008 )
KUALA LUMPUR ( 7 DEC 2008 )
KOTA BHARU ( 13 DEC 2008 )
KUALA TERENGGANU ( 14 DEC 2008 )
IPOH ( 20 DEC 2008 )
PULAU PINANG ( 21 DEC 2008 )
ALOR SETAR ( 27 DEC 2008 )

JOHOR BAHARU ( 28 DEC 2008 )
SEREMBAN ( 3 JAN 2009 )
MELAKA ( 4 JAN 2008 )
KOTA KINABALU ( 10 JAN 2009 )
KUCHING 11 JAN 2008 )[b]

so saya rasa tak ada kena mengena dgn UUM. Hari ini di Alor Setar... esok di JB...... tapi alor setar di mana....JB di mana....hotel mana ke.....bilik mana ke .....tuhan je la yg tahu....nanti tahu tahu dah selesai......ramai yg bertanya di mana tapi masih tak berjawab..... so KENAPA ? ... betul nak buat kelas ke nie... cam mana la orang nak join dan datang jika tak tahu kat mana......ada sapa sapa leh tolong jawabkan ke... mana mana yg ngaku dah join tu... kat mana ya lokasi seminar yg u join hari tu....berapa orang yg datang.... ??? harap boleh jawab ....... kalau ada gambar lagi baik.....

wassalam.

ps : Masih menanti jawapan supaya saya dpt membuang rasa yg kurang baik yg ada dalam fikiran saya ini.

Salam saudara ROBOTs!,

so ran masuk ward la... hospital mana....no ward berapa.....sakit apa....bila masuk ward... boleh la pergi melawat jika dekat ? mudah mudahan cepat sembuh la...so kelas semua yg belum tu cancel la ?

so u umur 18 tahun la... bagus...muda lagi dah pandai main forex.... ada harapan esok esok nanti jadi jutawan forex.....mudah mudahan....

saya dah banyak kali tanya soalan soalan tu... saya rasa since u rapat dgn ran dan selalu beri info perkembangan ttg dia dan juga sebagai IT manager beliau..tentu u ada info tentang soalan saya.... so saya harap bolehla u tolong jawabkan...

selamat tahun baru.

QUOTE(fadli1982 @ Dec 29 2008, 08:03 AM) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif selamat pg....
Pada Newbie...jom layan teknik Cikgu Wha...Memang Best...aku juga dah merasai KEBESTsan NYA! laugh.gif laugh.gif

Originally Posted by wha928 View Post

Salam...Hampir 2 minggu memikirkan sesuatu yang ajaib dalam MerdekaramaProfesional 2009 ( MP2009 ) maka saya mengesahkan inilah keistimewaan MP2009:-
a. Untuk yang gemar Swing....saya menyediakan indicator khas untung swing..ikut sahaja arahannya...setakat ini hampir 100-200 pip dapat dilakukan antara arahan ke satu arahan dalam masa 1-2 hari sahaja...dalam minggu ini Gu ada 10 kali kalau nak swing....dan nilai pip yang paling maxima adalah 310 pip. Yang lain x sempat kira.....

b.saya juga menemuikan 4 teknik ajaib.. ( Magic technic )...sekiranya dalam keadaan trend BUY ( Uptrend)...kita masih boleh mencuri SELL...dan sehingga 2 minggu diuji...pencurian ini 100% perfect...setakat 10-15 pip x menjadi masalah....ini dipanggil "reverse collection pip"...( aku reka sendiri...)...inilah keistimewaan MP2009...

c. kalau selama ini kita takut akan sifat ZigZag yang berubah2 ( repaint..) kalau nak ambil pip berlawanan...dengan technic ajaib saya ("reverse collection pip" )...ianya tak mengecewakan. Anda akan tersenyum melihatnya..Namun saya masih belum mendapat untuk mendedahkan teknik ini kerana ianya akan saya uji lagi sehingga bulan Jan 2009...

d. MP2009 amat menakjubkan... beberapa orang yang telah mennerima MP2009 ( he..he.. bos sayalahantaranya....semalam sahaj menyatakan dah dapat mengumpulkan 344 pip sahaja menggunakan teknik swing....dan saya sendiri ada memberikan signal berdasarkan teknik ajaib....dalam conference saya......ada yang mengatakan beberapa minit sahaja dah TP...ha..ha..rezeki masing2...

"Originally Posted by wha928 View Post
oH YEEE... saya lupa maklumkan ..dalam MP2009...salah satu benda ajaib adalah:

a. Penghujung trend dapat dikenali dengan mudah...apabila signal dikeluarkan..Selama ini..... apabila kita....asyik leka dengan sesuatu trend maka kita sering terperangkap di penghujung trend...Penemuan ajaib juga telah saya rasai..bahawa apabila satu signal itu keluar saya tau ..itulah penghujung trend...tiada lagi curi mencuri pip yang dijalankan....tunggu sahaja trend berubah...dan yang PENTING...signal itu tak repaint.....Bagaimana saya membacanya..ianya ada dalam 4 benda ajaib dalam MP2009.....nampak mustahil ..tapi saya telah merasainya...idea itu datang KURNIA dari ALLAH....dan saya dah merasainya selama 2 minggu....

MP2009 memang sesuatu yang menakjubkan,,,kerana gabungan signal/indicator maka tercetuskan teknik-teknik ajaib.... entahlah...itu rezeki dariNya....amin..."

*SEMUANYA free jer...sumbangan IKhlas dari seorang guru...Mari LAYAN MERDEKARAMA...

Salam,

Bagus mencuba... cuba study betul betul setiap teknik...kelebihan dan kelemahannya..... pastikan SL (Stop Loss) adalah wajib dalam setiap entry. Buat back test selama 3 bulan di demo dgn money management yg baik sebelum cuba di live account u. 2 Minggu belum cukup untuk mendapatkan kesimpulan bagi sesuatu teknik.

Semoga teknik tersebut dpt membantu u menambah baik lagi teknik u yg sedia ada. Tapi hati hati jgn sampai teknik u jadi rojak kerana terlalu byk sgt teknik yg u cuba.

QUOTE(Jebatfx @ Dec 29 2008, 12:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam saudara ROBOTs!,

so ran masuk ward la... hospital mana....no ward berapa.....sakit apa....bila masuk ward... boleh la pergi melawat jika dekat ? mudah mudahan cepat sembuh la...so kelas semua yg belum tu cancel la ?

so u umur 18 tahun la... bagus...muda lagi dah pandai main forex.... ada harapan esok esok nanti jadi jutawan forex.....mudah mudahan....

saya dah banyak kali tanya soalan soalan tu... saya rasa since u rapat dgn ran dan selalu beri info perkembangan ttg dia dan juga sebagai IT manager beliau..tentu u ada info tentang soalan saya.... so saya harap bolehla u tolong jawabkan...

selamat tahun baru.

Salam,

Bagus mencuba... cuba study betul betul setiap teknik...kelebihan dan kelemahannya..... pastikan SL (Stop Loss) adalah wajib dalam setiap entry. Buat back test selama 3 bulan di demo dgn money management yg baik sebelum cuba di live account u. 2 Minggu belum cukup untuk mendapatkan kesimpulan bagi sesuatu teknik.

Semoga teknik tersebut dpt membantu u menambah baik lagi teknik u yg sedia ada. Tapi hati hati jgn sampai teknik u jadi rojak kerana terlalu byk sgt teknik yg u cuba.

ok..thank for da advice! laugh.gif

maaf ye si ran.. selagi xde kesahihan atau fakta yg jelas ttg jawapan yg di tanya oleh forumer..

aku tetap kata alasan masuk hospital mmg the best.. nk lagi best ble cakap masuk hospital sbb hilang ingatan sbb dok berpikir pasal pips biggrin.gif

salam

skali-skala masuk thread nie nak jugak bg response. lg pun x amik masa lama sgt pn nak taip apa yg terbuku dihati. sekadar bg idea & berkongsi pandangan. harap ada manafaatnya terutamanya pd sy sendiri.

mmg manusia xkan puas selamanya kerana manusia diberikan nafsu. tp Allah kurniakan akal spy manusia blh buat pertimbangan mana yg baik & mana yg buruk.

saudara jebatfx... dgn jumlah peserta yg tidak ramai, mustahil laptop & USD500 diberikan sbg hadiah (sy merujuk kpd jumlah peserta di kota bharu). jd sy & rakan2 x bersungut pun pasal hadiah tu. malah kami x bincang pun. kami faham situasi dan kondisi yg tersirat. hadiah tu blh diberi sekiranya target peserta tercapai. itulah andaian sy. jd sy x tuntut pun. yg penting dan terlebih mustahak adalah ilmu yg dikongsi bersama.

terima kasih kpd saudara jebatfx krn telah mengubahsuai sedikit tentatif kursus miss ran dlm soalan saudara. jawapan yg lalu rasanya sgt jelas. miss ran akan berhubung dgn peserta yg telah mendaftar bg pengesahan tempat kursus. tempat yg sesuai perlu dicari setelah bilangan peserta disahkan. pengesahan ini biasanya 2-3 hari sblm tarikh kursus. begitulah pengalaman saya berkursus di kota bharu.

saudara mr. best... berkenaan statement miss ran, sy rasa itu adalah hak peribadi dia. sbb itulah ianya x dihantar kpd semua org. pd sy x perlu kita nak tunjukkan bank statement kita utk tunjukkan kita kaya. tp yg jelas miss ran ada tunjukkan stmt dia masa kami kursus di kota bharu. awesome... :-)

kepercayaan.... mmg sukar diperolehi. tambahan plak bila pengalaman pahit pernah menimpa kita. jd sy x salahkan sesiapa bila byk keraguan ditimbulkan. cuma sedih bila hamburan kata2 yg x sepatutnya dikeluarkan. buta je dpt dosa. nauzubillah...

semoga kita semua berjaya dlm bidang forex nie.

wallahua'lam

QUOTE(manzai @ Dec 30 2008, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam

skali-skala masuk thread nie nak jugak bg response. lg pun x amik masa lama sgt pn nak taip apa yg terbuku dihati. sekadar bg idea & berkongsi pandangan. harap ada manafaatnya terutamanya pd sy sendiri.

mmg manusia xkan puas selamanya kerana manusia diberikan nafsu. tp Allah kurniakan akal spy manusia blh buat pertimbangan mana yg baik & mana yg buruk.

saudara jebatfx... dgn jumlah peserta yg tidak ramai, mustahil laptop & USD500 diberikan sbg hadiah (sy merujuk kpd jumlah peserta di kota bharu). jd sy & rakan2 x bersungut pun pasal hadiah tu. malah kami x bincang pun. kami faham situasi dan kondisi yg tersirat. hadiah tu blh diberi sekiranya target peserta tercapai. itulah andaian sy. jd sy x tuntut pun. yg penting dan terlebih mustahak adalah ilmu yg dikongsi bersama.

terima kasih kpd saudara jebatfx krn telah mengubahsuai sedikit tentatif kursus miss ran dlm soalan saudara. jawapan yg lalu rasanya sgt jelas. miss ran akan berhubung dgn peserta yg telah mendaftar bg pengesahan tempat kursus. tempat yg sesuai perlu dicari setelah bilangan peserta disahkan. pengesahan ini biasanya 2-3 hari sblm tarikh kursus. begitulah pengalaman saya berkursus di kota bharu.

saudara mr. best... berkenaan statement miss ran, sy rasa itu adalah hak peribadi dia. sbb itulah ianya x dihantar kpd semua org. pd sy x perlu kita nak tunjukkan bank statement kita utk tunjukkan kita kaya. tp yg jelas miss ran ada tunjukkan stmt dia masa kami kursus di kota bharu. awesome... :-)

kepercayaan.... mmg sukar diperolehi. tambahan plak bila pengalaman pahit pernah menimpa kita. jd sy x salahkan sesiapa bila byk keraguan ditimbulkan. cuma sedih bila hamburan kata2 yg x sepatutnya dikeluarkan. buta je dpt dosa. nauzubillah...

wallahua'lam

salam,

so u adalah peserta di Kota Bahru la. Semasa kelas di sana tu... buat di mana dan berapa ramai penyertaan, ada gambar tak ? Mungkin saudara boleh beri info ttg kelas yg saudara dah join la.

Saya juga di fahamkan pada mulanya bil keseluruhan peserta yg telah mendaftar adalah 208 (keseluruhan - bukan di Kota Bahru saja) tetapi kemudian terdapat kenyataan mengatakan hanya separuh je yg confirm. Sekiranya separuh adalah 104 peserta. 104 x RM 750 = RM 78 Ribu. Jadi bagi saya tidak timbul sebarang persoalan hadiah-hadiah seperti yg di janjikan tidak dapat di tunaikan kerana bil peserta adalah sikit. Sebijk notebook yg baik hanya antara RM 2000-RM3 000 buat masa ini yg ada dlm pasaran. Manakala usd 500 hanyalah dalam RM 1750 (x3.5). Manakala, beliau pula mempunyai "teknik yg menguntungkan". Screenshot semua tunjuk sentiasa untung dlm trading. JAdi pastinya keuntungan forex pun banyak. Jika tidak, masa kan beliau boleh berjanji beri komitmen beri usd 2 setiap hari seumur hidup. Jadi kesimpulannya alasan saudara saya tidak dpt terimalah. Anyway, saudara dapat tak usd 2 seperti yg di janjikan. Boleh tunjuk bukti ?

Unless jika nanti ada kenyataan baru la mengatakan 3/4 perserta dari 104 tu pulak telah cancel. Maka barulah alasan tersebut boleh di guna pakai.

Untuk pengetahuan saudara, lokasi sesuatu kelas adalah sgt penting. Ini adalah kali pertama saya dengar dalam sesuatu seminar, lokasi hanya akan di beritahu 2/3 hari sebelum kelas di adakan. Sedangkan u dah kena bayar dulu jika ingin sertai seminar tersebut. Sanggup ke u bayar sebelum tahu di mana lokasi ? ni hanya pendapat saya.... mungkin u ada alasan u sendiri la.

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 30 2008, 10:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>
lol....sejak bila aku cakap aku main forex???lol...aiyooo ni mesti posting nak gelabah je......

see n wait...

Salam saudara robot dan manzai,

Boleh salah seorang dari u beritahu kabar berita terkini ttg ran since saudara robot adalah IT Manager website ran manakala saudara manzai pula adalah peserta di kota bahru. Saya di fahamkan oleh saudara robot, ran masuk hospital... so saya telah pun bertanya di post terdahulu pada saudara robot info lebih lanjut ttg keadaan beliau tapi nampaknya beliau tak jawab soalan saya tu.

Anyway, saudara robot ni tak main forex la ya.... so just buat bisnes e-marketing (jika lihat pada iklan u di thread lain http://forum.putera.com/tanya/t73847.html ) dan website la ya... bagus juga la tu... muda lagi dah pandai buat bisnes....dan jadi IT manager.

so mungkin u berdua boleh la jawab persoalan saya tu. Saudari ran sakit apa... masuk hospital mana dan sebagainya. Mudah mudahan cepat sembuh.

wassalam.

erm..xdelah jebat...

u ni nape nak kacau biz org...
bg mcm2 soalan yg meragukan..

camnilah..kalu u betul..u dapat pahala coz tlg bgtau..
kalu u x betul, maknanya fitnah...besar tu..lg besar dari membunuh..

so, kalu u dah nasihat n just bg pandangan utk tolong newbie..
ok just cukupla..
maknanye kalau ran slh...u dah lepas dah akhirat...

cuba pk.. kalu ran di pihak betul...

camne?

u x rasa bersalah ke?
x rase ke kalu u mencari2 ran di padang masyhar klak,
hanya just nak mintak maaf..

so, lau i better diam je..coz u dah bg nasihat..so maknenye u dah lps kat akhirat...
kalau ape2 jadi..

antara Ran dengan tuhan...

so ape yg nak cuba buktikan lg disini?
huhu..

sori..just nasihat sbgi saudara...coz i gak respek kat u dr side trading.. biggrin.gif

P/S: anyway aku jwb utk RAN utk nape dia xde?..dia x sakit pon...robots saje je buat alasan..
dia dah mls nak layan dah..dah naik muak..lg dlayan lg menjadi-jadi..
lau ade pe2 updated kursus, just diupdated n dgtau kat lmn web dia je..

QUOTE(manzai @ Dec 30 2008, 01:07 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam

wallahua'lam

lol....kalau setiap bukti dikemukakan rasanya sumer org akan puas ati...inikan lokasi kelas yg lps pn xleh nk gtau...mcm yg terbaru kt johor 28hb ada buat x.???...kalau ada full account trading history br la org leh caya....kalau ada gmbr or maklumat seminar pon baru la org yakin...xkan nk jadi lembu jantan byr rm750 pastu main sondol jek......nnti jadi la mcm org2 yg kene tipu utk wat bisnes kiosk tuh....bg modal tp brg nk meniaga x nmpak...bila dh tau kene tipu br nk melalak....kecoh la xda duit nk mkn dn bg anak bini makan.....masalahnya skrg pihak RAN di dakwa dn dia x dtg pn bela diri...bkn susah...dh kata power sngt smpai mampu bg 2usd sehari....so nk bg 2usd sehari perlu ke dia student ramai2....kan kata power sngt....setakat laptop dn free deposit baru brapa jek....rasanya x usik pn duit cik RAN yg bnyk....sbb dari logik akal 2usd sehari darab 365hari.....dh brapa..???jumlah tu dia leh bagi plak ek.???tp deposit free yg konon nk bg dn laptop xleh bg dn kene tgok jumlah student....wahahhaa....bnyk bende x logik brlaku dlm nih....dn ramai benor penipu yg x bertamadun

QUOTE(Zex @ Dec 30 2008, 01:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
erm..xdelah jebat...

u ni nape nak kacau biz org...
bg mcm2 soalan yg meragukan..

camnilah..kalu u betul..u dapat pahala coz tlg bgtau..
kalu u x betul, maknanya fitnah...besar tu..lg besar dari membunuh..

so, kalu u dah nasihat n just bg pandangan utk tolong newbie..
ok just cukupla..
maknanye kalau ran slh...u dah lepas dah akhirat...

cuba pk.. kalu ran di pihak betul...

camne?

u x rasa bersalah ke?
x rase ke kalu u mencari2 ran di padang masyhar klak,
hanya just nak mintak maaf..

so, lau i better diam je..coz u dah bg nasihat..so maknenye u dah lps kat akhirat...
kalau ape2 jadi..

antara Ran dengan tuhan...

so ape yg nak cuba buktikan lg disini?
huhu..

sori..just nasihat sbgi saudara...coz i gak respek kat u dr side trading.. biggrin.gif

P/S: anyway aku jwb utk RAN utk nape dia xde?..dia x sakit pon...robots saje je buat alasan..
dia dah mls nak layan dah..dah naik muak..lg dlayan lg menjadi-jadi..
lau ade pe2 updated kursus, just diupdated n dgtau kat lmn web dia je..

Assalammualaikum saudara Zex,

Kenapa saya perlu rasa bersalah ? Saya bertanya.... jika tanya pun salah....tak tahu nak cakap apa la... lagipun bukan saya tuduh tak tentu pasal...saya menguna pakai balik statement yg di keluarkan oleh Ran...... bukan suka suka saya tulis 208 peserta.... jadi 104..... dan sebagainya.... u bacalah dari muka surat 1 sampai sekarang.....

yang u backing sgt beliau nie kenapa.....ada udang sebalik mee ke ? ..... yg kawan u si robot tulis masuk ward tu tak rasa bersalah ke....? kejap masuk hospital.. kejap tak masuk hospital.... apa ke benda nie....lagipun si robot tu adalah IT manager Ran.... pusing sana, pusing sini....

Saya pun tak minta u hormat pada saya..... since u rapat bebenor dgn ran... dan suka jawab bagi pihak beliau... maka jawab la soalan saya tu... bukan susah pun..... lokasi kelas je.... susah sgt ke nak jawab.... dulu cakap ada 208 peserta then cakap separuh tak jadi la.. semua tu bukan saya yg cakap.... saya just bertanya balik.... saya ada tuduh-menuduh ke.....apa yg saya utarakan berdasarkan fakta... bukan pusing sana pusing sini....

Bagi saya la... setelah ikuti perjalanan kisah Ran dan rakan rakan beliau nie.... termasuk la kes scam prepaid tu.... bagi saya semua kisah nya amat meragukan..... dan sebab itu la saya ajukan beberapa soalan untuk hilangkan keraguan saya... tapi lain yg saya tanya... lain orang yg jawab... dan lagi peningnya.... tak jawab soalan.... benda lain yg di timbulkan....

Akhir kata.... selamat tahun baru. Tuhan maha mengetahui.....

Sekian....... kisah penutup 2008.

salam semua,

rasanya sangat jelas dan terang soalan - soalan yang en. jebatfx utarakan very straight forward, rasanya semua forumer menanti nanti kan jawapannya daripada pihak tuan tanah.

1. susah sangatkah untuk menjawap soalan tersebut?

2. atau ada sesuatu yang cube diselindungkan?

show to all of us that you are wise

salam

ada perkara yg diluar pengetahuan saya. ada perkara yg di dalam pengetahuan saya. apa yg saya tulis adalah berdasarkan perkara yg telahpun berlaku kpd saya. dari pengalaman lebih mudah kita bercerita. bagi perkara yg bukan dari pengetahuan/pengalaman saya, saya akan jawab berdasarkan analisis sy yg serba kekurangan. kesempurnaan hanya milik Allah swt.

pasal tempat kursus saya dah jelaskan. kalau itulah polisi pihak penganjur kita kena terima. kalau x bersetuju jgn bayar. x payah nak jadi peserta. jika keraguan kita sgt tinggi, lebih baik menolak dari awal. yg bayar adalah mereka yg sanggup menghadapi musibah setelah menilai segala risiko yg mungkin berlaku. umpama forex, walau sebanyak mana ilmu kita, analisisnya masih kurang 100%.

pasal bilangan peserta tu saya jawab berdasarkan analisis ini. bilangan peserta yg mendaftar ketika itu 208 orang. miss ran bagitau dah separuh menarik diri. pd saya makna 'separuh' tu boleh ditafsirkan 1/2 atau satu jumlah yg besar. mcm biasa la bila kita nak cakap dalam jumlah yg besar kita kata separuh. maknanya faham la. bukan 1/2 yg dimaksudkan. adalah kurang bijak bila kita faham separuh tu betul2 1/2 atau 104. satu angka yg betul2 sgt berkebetulan utk jd 104.

baik la. katakan kita ambil bilangan 104 sbg separuh (saya menolak bilangan ini). tp statement tu dibuat dh lama. jd ada kemungkinan masih ada yg menarik diri sehinggalah tarikh seminar sebenar. hanya peserta yg hadir sahaja pada tarikh kursus yg benar sah peserta berbayar.

wallahua'lam.

SELAMAT MENYAMBUT MAAL HIJRAH 1430 Edited by manzai

QUOTE(ROBOTs! @ Dec 30 2008, 04:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
betul kata zex....

oit zex, inbox ko penuh...kasik cek...

hui...kalau dia bg pun, korang akan kata tu edited+tipu...

jadi aku rasa x perlu nak jadi otai sngat dalam internet ni, sebab sebenarnya ada lebih otai dari kita...kita nak berkongsi ilmu dan beri ilmu bukan nak tunjuk auta...nak tunjuk, tunjuk ar kat web korang sendiri...buat hal masing2...

ran mmg sakit, tp ada betul kata zex, even she sick, dia dah bleh close thread ni, coz i handle her marketing right now, tp disebabkan seminar yg lepas dari putera.com maybe dia kene open thread dan discuss dgn orang yg join dia...tp malangnya adalah plak, sekor2 manusia bertopengkan syaitan usha thread dia, dan cabar dia even pro trader pun x kan cabar orang...(selalunya trader poyo je cabar mencabar)

yeke..patutla ko x bls..huhu..k..dah clear dah..

QUOTE(Jebatfx @ Dec 30 2008, 04:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Assalammualaikum saudara Zex,

Kenapa saya perlu rasa bersalah ? Saya bertanya.... jika tanya pun salah....tak tahu nak cakap apa la... lagipun bukan saya tuduh tak tentu pasal...saya menguna pakai balik statement yg di keluarkan oleh Ran...... bukan suka suka saya tulis 208 peserta.... jadi 104..... dan sebagainya.... u bacalah dari muka surat 1 sampai sekarang.....

yang u backing sgt beliau nie kenapa.....ada udang sebalik mee ke ? ..... yg kawan u si robot tulis masuk ward tu tak rasa bersalah ke....? kejap masuk hospital.. kejap tak masuk hospital.... apa ke benda nie....lagipun si robot tu adalah IT manager Ran.... pusing sana, pusing sini....

Saya pun tak minta u hormat pada saya..... since u rapat bebenor dgn ran... dan suka jawab bagi pihak beliau... maka jawab la soalan saya tu... bukan susah pun..... lokasi kelas je.... susah sgt ke nak jawab.... dulu cakap ada 208 peserta then cakap separuh tak jadi la.. semua tu bukan saya yg cakap.... saya just bertanya balik.... saya ada tuduh-menuduh ke.....apa yg saya utarakan berdasarkan fakta... bukan pusing sana pusing sini....

Bagi saya la... setelah ikuti perjalanan kisah Ran dan rakan rakan beliau nie.... termasuk la kes scam prepaid tu.... bagi saya semua kisah nya amat meragukan..... dan sebab itu la saya ajukan beberapa soalan untuk hilangkan keraguan saya... tapi lain yg saya tanya... lain orang yg jawab... dan lagi peningnya.... tak jawab soalan.... benda lain yg di timbulkan....

Akhir kata.... selamat tahun baru. Tuhan maha mengetahui.....

Sekian....... kisah penutup 2008.

- xdelah...ade ke peserta ran merungut ape2.. xde kan..

pastu ade org bg testimoni u x caye..

- u pmlah sendiri lau nk tau gak..even u sndri xnak tunjuk SS u kan..

kalu u nak tunjuk sini baguslah..

- memang u x tuduh, n u x prasan tp org lain perasan

i bg contohl mudahla..

ade dua sekawan, Ali dan Abu..n ade beberape situasi..

situasi 1

ali : eh? i punye alignment dah lari la abu..jom g kedai pomen..i tgk ade kedai baru tu..nk trylah..

abu : la, yake..eh? xyahla bro..kedai baru gua x yakinlah bro..silap2 bukan diperbetul..takut jd x betul lak...lgpun org baru..

ali: la, yake..aku takutlah..xyahlah g sane.. g kedai lama lah..

Situasi 2

ali : eh? i punye alignment dah lari la abu..jom g kedai pomen..i tgk ade kedai baru tu..nk trylah..

abu : la, yake..eh? xyahla bro..kedai baru gua x yakinlah bro..silap2 bukan diperbetul..takut jd x betul lak...lgpun org baru..

ali : la..ko ni.. ape slh kite try..lum cuba lum tau..mane tau servis die lbh bagus ke...

abu: suke atila..

Kesimpulan..

situasi 1 : senang2 je si abu dpt dosa..yele,,tanpa usul periksa dah buat prediction..tu abu apatah lg org dengar..
maka, akan jdlah fitnah..

situasi 2 : kalau si ali x ikut si abu, maka si abu hanya dpt dosa biase je..kalau kata2 si ali tu betul..
kalau die dpt servis bagus..

so..i bg contoh mudah utk u nampak..lau x nmpk x taula..

- i backing ran, sbb i pnh chat dgn dia, n penah tgk SS dia... n i dgr die ckp mls nak lyn..ttg masuk hospital i tak tau..coz dah lame x chat

i rase u yg kene rujuk tgk balik..

tgk kat page bbhanz tu.. i ade post i nye untung real gune teknik die tu..

huhu..

QUOTE(fadli1982 @ Dec 30 2008, 05:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Selamat tahun baru juga.... biggrin.gif
bersambung di tahun hadapan....aku sentiasa melihat2 keadaan disini.... tongue.gif

la..ade mata2 rupenye..he... laugh.gif

SELAMAT MENYAMBUT MAAL HIJRAH rolleyes.gif

Salam..

Kau dah jadi mcm Cikgu Bahasa Melayu plak dah Zek.. Statement kau kat atas sana boleh jadi silibus utk UPSR laugh.gif siap ada dialog lagi tu..

Si fadli1982 tu mmg kejenya ngintai org je... Jgn mare ye fadli.

Selamat Tahun Baru 1430H..

QUOTE(Umarz @ Dec 31 2008, 01:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Salam..

Kau dah jadi mcm Cikgu Bahasa Melayu plak dah Zek.. Statement kau kat atas sana boleh jadi silibus utk UPSR laugh.gif siap ada dialog lagi tu..

Si fadli1982 tu mmg kejenya ngintai org je... Jgn mare ye fadli.

Selamat Tahun Baru 1430H..

tak marah da... laugh.gif

esok pg aku keje...x tido lagi daa...

QUOTE(Zex @ Dec 31 2008, 12:30 AM) <{POST_SNAPBACK}>
yeke..patutla ko x bls..huhu..k..dah clear dah..

- xdelah...ade ke peserta ran merungut ape2.. xde kan..

pastu ade org bg testimoni u x caye..

- u pmlah sendiri lau nk tau gak..even u sndri xnak tunjuk SS u kan..

kalu u nak tunjuk sini baguslah..

- memang u x tuduh, n u x prasan tp org lain perasan

i bg contohl mudahla..

ade dua sekawan, Ali dan Abu..n ade beberape situasi..

situasi 1

ali: la, yake..aku takutlah..xyahlah g sane.. g kedai lama lah..

Situasi 2

ali : la..ko ni.. ape slh kite try..lum cuba lum tau..mane tau servis die lbh bagus ke...

abu: suke atila..

Kesimpulan..

situasi 1 : senang2 je si abu dpt dosa..yele,,tanpa usul periksa dah buat prediction..tu abu apatah lg org dengar..
maka, akan jdlah fitnah..

situasi 2 : kalau si ali x ikut si abu, maka si abu hanya dpt dosa biase je..kalau kata2 si ali tu betul..
kalau die dpt servis bagus..

so..i bg contoh mudah utk u nampak..lau x nmpk x taula..

- i backing ran, sbb i pnh chat dgn dia, n penah tgk SS dia... n i dgr die ckp mls nak lyn..ttg masuk hospital i tak tau..coz dah lame x chat

i rase u yg kene rujuk tgk balik..

tgk kat page bbhanz tu.. i ade post i nye untung real gune teknik die tu..

huhu..

la..ade mata2 rupenye..he... laugh.gif

SELAMAT MENYAMBUT MAAL HIJRAH rolleyes.gif

salam saudara zex...

saya rasa u nie dah ada byk pengalaman dlm forex... so u dah cuba ke teknik SMA ran tu....teknik bollinger band dan Stoch....u tak rasa berslaah ke sokong orang yg ajar teknik tu sampai RM 1000 yuran dia.... tak rasa bersalah ke..... dlm forum putera nie bleh la u cakap macam macam... pergilah ke thread yg sesuai dgn forex nie seperti nogold dan carigold... pergilah jual teknik SMA, Bollinger Band dan Stoch nie kat sana....letak harga RM 1000.... tgk apa respon orang orang dlm forum tersebut.... kerana orang orang dlm tu dah ada byk pengalaman dlm forex nie....

saya pun tak kuasa cakap banyak lagi la..tak bawa ke mana.... Semua orang buat strategy sama...tunjuk result trading....result trading nie macam macam sejarah boleh buat..... sebab tu jika forecast.... memang tak boleh tipu....sebab kita keluarkan sebelum market berlaku...sebelum terjadi.... berdasarkan teknik SMA... macam mana u nak forecast...mana u tahu 3 line SMA tu nak bersilang point mana.....u tunjukkan la macam mana nak guna teknik SMA atau teknik yg ran ajar tu dlm nie... sebagai preview.... tak perlula pusing sana pusing sini...

sekarang semua orang boleh download template dan nota yg ran buat.....dan cuba teknik ran tu (http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=63478)... pergila cuba.... berbaloi tak bayar rm 1000 untuk belajar teknik tu... macam mana dgn after class support ? .... macam mana dgn janji janji yg di taburkan ?....

lokasi kelas pun dekat mana pun tak tahu...bukan susah pun nak jawab... unless.... tak wujud... so tak leh jawab... tanya masuk hospital mana pun tak jawab... tahu tahu...kononya si robot tu tipu je pasal ran masuk hospital... tu saya mintak di masuk hospital mana.. sebab saya nak call hospital tu taya ada patient tak nama sekian sekian.... mengelabah tak leh bagi jawapan... u pulak cakap sebenarnya ran tak masuk hospital.....lepas tu si robot cakap ran memang sakit la... pening pening..... tuhan je yg tahu cerita sebenarnya.....sandiwara....

since u dan si robot u selalu tahu perkembangan si ran... itu la saya suruh u dan robot jawab... tapi hampeh... haram tak jawab... manusia nie jika tak boleh atau tak mahu jawab....macam macam alasan dia beri.....

sapa sapa yg baca thread nie.... sendiri kaji dan nilai.... tuhan bagi kita kudrat, akal, hati dan nafsu.... gunakan sebaik mungkin....jgn gunakan untuk menipu orang...