Jump to content
Datuk_Seri

Pelajar Perempuan Sekolah Menengah Tendang Cikgu

Recommended Posts

cikgu pun bukannya sempurna
kadang2 dia yang terlebih
cikgu2 sebnarnya 2x5 je ngan budak
perangai budak kat sesebuah sekolah sebenarnya turut melambangan perangai cikgu2 kat situ
kalau budak kaki tendang,cikgu pun kaki tendang
pengatua je yg susah
tu sebabnya pengetua banyak uban
perangai cikgu macam hantu
berlambak yang malas
ada yg suka ponteng sekolah
ada yg kaki cabut balik awal
yg tak penah buat ringasan mengajar pun byk
sama je macam dak2 sekolah
yg berani lawan pegetua pun ada
cuma pengetua tak le sampai ketuk2 kepala cikgu dgn buku macam cikgu tu buat kat dak2 sekolah tu
ikut sedap ati dia je
tengok muka pun dah tau dia ni cikgu malas Edited by zer0

hmmm...ntah la..aku tak rasa cikgu2 berani sangat dengan bebudak sekolah menengah ni...kalo sek rendah maybe la kot...
bebudak sek menengah ni kadang2 lebih besar dr cikgu huhuhuhu....

tp bg aku kalau dah nama nye "GURU" aku akan menghormatinya...kerana tiada guru...siapalah aku huhuhuhu...

aku rasa lg satu kalu kita buat apa yg cikgu suruh...mesti cikgu pun sayang kat kita...

as`kum...skola aku lagi la...budak2 ramai yg kuang ajo...kalo cikgu2 tu membebel2...silap2 makan btg kapor ...cume ada certain cikgu diorang berani...bla kena marah...kutuk,gempak...lagi2 cina...nak rotan pon kena ada surat hitam putih....karang rotan xde surat...abez surat peguam sampai kat skola...tapi aku yg nak gelak...kutuk 2cikgu bukan main bla kat belakang ...tapi bla cikgu kat skola aku dah angkat parang ...baru tau senyap....aku yg pasang telinga diorang kutuk2 tntg ckgu..aku asyik gelak je...tapi bla aku tgk ckgu tu dah angkat parang ...aku tgk muka budak2 ni dah biru je....padan muke budak2 ni....cakap belakang bukan main...bla kat depan2...kecut jugak...silap2 masuk suratkhabar cikgu tetak anak murid.... sleep.gif

btol, aku sokong ngan LOS NOCHES. kalau nak ikutkan konsep belajar yang sebetulnya ialah murid mestilah menghormati guru walau macam mana keadaan pun. Tujuannya untuk keberkatan ilmu yang dicurahkan. cikgu ni pun manusia, ada salah, lupa, silap seperti orang-orang biasa yang ada kat bumi. Jarang sorang ada cikgu yang perfect.. jarang. Aku dulu penah kena tarik tinga ngan cikgu pompuan ngajar pendidikan seni sebab tak buat drawing - alasan aku minggu lepas aku tak datang skolah dan tak tahu, tapi silap aku jgak sebab dah tanya member apa homework cikgu suh buat tapi aku tak buat dan nak bagi alasan aku absent minggu tu. Paneh tinga den campoq ngan marah kat cikgu tu.. tapi sekali aku submit drawing yang saja-saja aku lukis setelah telinga aku dipulas, cikgu tu nak berbaik-baik plak suh aku lukih potret anak dia. Lam ati aku "oo.. tadi ko tarik pulas-pulas telinga aku macam kepala paip berkarat tak ingat". Aku pun lukih la.. siap bagi kat dia, dia nak bayaq tp aku tamau. Sedey bila cikgu tu dah abeh ngajar kat skolah dia mintak maaf kat aku.. Dia buat macam tu upaya dia sayang dan nak ajaq kita jadi manusia.. Dan aku rasa tak sumer buleh jadi cikgu, sebab kalau nak jadi cikgu ni kena ada "jiwa" pendidik. GTO tu tipu.. tapi aku layan jgak smile.gif Peace

QUOTE(ROBOTs! @ Oct 24 2008, 04:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku agak bengang ngan cikgu sekarang ni, dalam kes ni pun same...

budak tu nak amik buku tu, bg jelah, yang masing2 nak keras kepala pehal...

nama pun budak, beralah jelah...aku ingat guru tu matang rupe2 tak...

patutnya dia beri je buku tu kat budak tu, then pergilah wat report kat guru disiplin...kan senang je camtu...

Aku bukan apa, aku bengang ngan cikgu sebab, cikgu skang ni suka main kepala, main tangan....dalam kementerian pelajar hanya benarkan penggunaan rotan, tp ni tidak dok suka je main kepala anak orang. camnelah kalau kene kat anak dorang...

fenzo,

aku pun penah tgk kes mcm tu kat SMKPENDAMARAN JAYA ni....

Budak tu mmg salah, sebab dia berambut panjang, tp dia ok je, x melawan pun, tp yg aku angin, tetiba je cikgu tu ketuk2 kepala dia...adil ke mcm tu?? member aku melawan lah...sekali apa dia buat??? dia "toce" member aku, sampai terjatuh budak tu....pastu dia kata "kalau nak report, report lah, kita tgk sapa menang."
member aku rilek je x melawan, kitorang kalau tak dah hentam cikgu tu, mmg bengang sebelum ni pun dia penah belasah budak baik sampai berdarah kepala budak tu....

Korang lihatkan???

jangan pandang satu pihak je...tgk lah skang......janganlah nak salahkan pelajar je...

dah nama pun melawan
kalau tak melawan takde kena toce sampai mcm tu kot
kalau tak melawan lagi besar hikmahnya aku rasa
silap2 cikgu tu datang balik kat ko mintak maaf nanti

QUOTE (MenCaRi @ Nov 11 2008, 07:34 PM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau hampa nak tau geng2 budak chinese yg belasah cikgu tu kena belasah balik dgn budak melayu..
siap depa lari masuk bilik guru..pastu budak2 ni kejar blasah dlm bilik guru plak.
cikgu semua berdiri tergamam..

perkara ini ada masuk paper jgk...tapi masuk pasal kes salah faham basikal apa entah..
sebenarnya budak2 ni nak repeat blk coz x pueh ati sbb cikgu melayu kena tendg tu

p/s : sepupu aku sekolah ni

amirez blog http://amirez.com/mystory hg punya ka?

bagus.

anak2 melayu kita boleh masuk WWE.

Instead of guna akal dan tenangkan keadaan, anak2 kita sinsing lengan hangkat kain pi berlawan. laugh.gif