Jump to content
Sign in to follow this  
ROBOTs!

Tahu Kenapa Aku Tak Peduli Pasal Hal Pentadbiran Negara?

Recommended Posts

meyh aku jawab, ko baca sirah kata ko, dan aku x baca sirah tu pun kata ko...memang cantiklah mungkin keja ko kat dunia ni suka fitnah memfitnah orang.......

Ko tahu ke yg diorang buat dosa???ko tahu ke yg pas, Pkr dan dap x pernah buat dosa???alamak lu ni mat, cakap pakai akal, ko bukan tuhan boleh tahu siapa yg buat dosa atau tidak....ko tahu x bapak ko pernah buat dosa???

kalaulah ko tahu, ko nak anggap dia bapak ko tak???samelah mcm parti2 ni, aku x tahu diorang buat dosa atau tidak, bak kata orang tua-tua dan juga yg dah termaktub dalam al quran, bersangka baik lebih baik dari bersangka buruk...

kata belajar sirah, xkan hukuman fitnah memfitnah, hukum menghukum x taw??? ^_^

jahil???bukan betul ke apa yg aku cakap kan ni????ke ko yg jahil sangat????Benda ni dah termaktub dalam al quran lah ngok.....kalau ko takat khatam "BACA" al quran ko pikir yg diri ko tu x jahil,baik ko lupakan maki hamun, kutuk mengutuk orang....ko "FAHAMI" dahulu ayat2 al quran tu...baru ko bleh kutuk ako..

Kenapa korang kena ambil peduli??Korang orang pentadbiran???

Aku rasa korang perlu kerja, dalam islam pun, x suruh korang masuk campur hal ehwal negara, dalam al quran pun dah termaktub apa rancangan hidup kita, hidup, bekerja, kawin dan mati...

ada ke dalam al quran, tertulis tentang negara, pentadbiran, dan politik???

nampak jelas dan nyata ko ni jahil...bai ,aku rasa baik ko balik mengaji dulu sebelum ko post benda-benda yang ko tak tau..ada ke manusia selain nabi dan rasul maksum?cuba ko jawab?

aku tanya ko balik.kalau bapak ko buat dosa ko nak mengaku dia bapak ko ke?

aku bercakap memang menggunakan akal...tapi berpandu pada apa yang agama ajar...ko pulak bercakap atas akal logik ko semata-mata. sebab tu aku kata ko tak mengaji.

kalau ko dah tahu dan nampak orang islam minum arak, apa lagi yang ko nak bersangka baik?ko nak kata dia minum air teh?benda dah jelas depan mata bai...dalam saatu haadis nabi pernah berkata "kita menghukum seseorang dari segi zahirnya.batin Allah saja yang tahu" lebih kurang macam ni maksud hadis tu...contoh kalau ko tengok orang lelaki islam makan disiang hari pada bulan ramadhan, sudah pasti dia tidak berpuasa. tapi batinnya cuma Allah yang tahu. mungkin dia sakit atau sebagainya...tapi hakikatnya dia tetap tidak berpuasa...ke mungkin ko akan kata, kita mesti bersangka baik...mungkin silap pandang :rolleyes:

masalah hukum menghukum...sirah ialah sejarah...bukan hukum...kalau bab hukum ko kena mengaji usul fiqh dulu...bukan mengaji sirah...benda basic pun ko tak tau.tapi ko nak cakap macam ko betul...ko pikir la sendiri.

aku pun jahil jugak...tapi sekurang-kurangnya aku dapat membezakan yang mana betul dan mana salah...yang mana baik yang mana buruk..ko jangan lupa.islam itu syumul.merangkumi segenap aspek kehidupan termasuk cara hidup, sosiobudaya, pentadbiran, politik, ekonomi dan sebagainya.....kalau ko mengatakan tidak ada dalam al-quran tentang negara, pentadbiran dan politik, maka ko berada diambang bahaya. sama macam ko menafikan al-Quran itu tidak sempurna...sedangkan al-quran akan kekal sebagai panduan hidup hingga Qiamat.itu janji Allah.ko renungkan la...

kat akhirat nanti, malaikat takkan tanya ko bangsa apa dan negara apa bodoh....haha...ape lah kebengap sangat ko nie....ko x pernah mengaji ke??ke ko baca tp x mendalami makna ayat2 yg ko baca???manusia2

Kenapa korang kena ambil peduli??Korang orang pentadbiran???

Aku rasa korang perlu kerja, dalam islam pun, x suruh korang masuk campur hal ehwal negara, dalam al quran pun dah termaktub apa rancangan hidup kita, hidup, bekerja, kawin dan mati...

ada ke dalam al quran, tertulis tentang negara, pentadbiran, dan politik???

ROBOT'S...ko kena ngaji lagi ni. sapa kata malaikat tak tanya kita pasal bangsa dan negara di akhirat nanti. dakwah tu tgg jwb setiap umat islam. kalau ada yg tak betul, kena tegur perbetulkan. kalau ko tak buat ko akan ditanya oleh malaikat di akhirat kelak...err..ko faham tak apa yg aku kata ni? lagi pun, bagaimana ko nak majukan agama, jaga agama ko kalau ko tak kukuhkan negara?

kita sebagai umat Islam adalah sebaik2 manusia kerana kita menjalankan tgg jwb 'amar ma'ruf nahi mungkar'. dalam masa yg sama kita dituntut utk memakmurkan dunia yakni menjalani hidup didunia dgn cara yg terbaik berlandaskan al-Qur'an dan Hadis. termasukla membentuk sebuah negara yg kita boleh bergantung padanya. pembentukan negara tu rakyat yg tentukan dan kalau perlu diperbetulkan, rakyat punya tgg jwb tu...ada faham ka?

di dalamal-Qur'an mmg ada termaktub ttg bernegara dan berpolitik. dalam Hadis Rasulullah s.a.w pun ada jg. kita tgk peranan Rasulullah sbg seorang Rasul dan dalam masa yg sama adalah seorang ketua negara.jd ko tak leh kata dlm al-Qur'an dan Hadis tak disentuh pasal negara, pentadbiran dan negara.

jadi ROBOT'S, ko kena ngaji dulu ubah cara berfikir. matangkan fikiran ko, luaskan fikiran ko....agak2 ko ni form berapa ek?

Tajuk thread menyatakan:

Tahu Kenapa Aku Tak Peduli Pasal Hal Pentadbiran Negara?, Beri pendapat tentang prinsip hidup aku.

oi kambin, bila org bg pendapat pasal prinsip hidup ko, apsal ko takleh terima?apsal?apsal? apa tujuan ko bukak topik ni kalau takleh terima pendapat?

ko nak tunjukkan yg ko ni terer jugak? terer berbahas? ada ilmu ?

kalau ko betul2 tak peduli pasal politik, ko takkan bukak thread ni..apa punya attention whore la ko ni..loser

oi kambin, bila org bg pendapat pasal prinsip hidup ko, apsal ko takleh terima?apsal?apsal? apa tujuan ko bukak topik ni kalau takleh terima pendapat?

ko nak tunjukkan yg ko ni terer jugak? terer berbahas? ada ilmu ?

kalau ko betul2 tak peduli pasal politik, ko takkan bukak thread ni..apa punya attention whore la ko ni..loser

lol...aku nak tgk bro2 kat putera.com ni bg pendapat mcm mana???

Aku ingat diorang ni yg bijak pandai dapat meyakinkan prinsip hidup aku...tetapi sebaliknya, lebih kepada ayat mengutuk dari ayat pendapat dan nasihat....

tp ko terlalu noob lah, ko langsung x dapat fahami tajuk yg aku cuba berikan.....fahamilah tajuk tu...

Faham x alam akhirat dan alam kubur??mmg malaikat x tanya bangsa dan negara tapi malaikat akan tanya Agama kite..setahu aku malaikat x tanya dah kat akhirat tapi malaikat munkar dan nankir hanya tanya di alam kubur..Apa agama kamu!

Islam merangkumi semuanya..maknanya kalo kite x memperjuangkan ISLAM bermakna kite juga x memperjuangkan bangsa dan negara kite..Ape kite buat di bumi mase kite hidup??hanya nak tunggu waktu mati??nak tunggu hari kiamat dan tunggu imam mahadi datang?? ;)..alam akhirat dan alam kubur adelah berbeza yer..banyakkan membaca lagi..mase di alam kubur mmg ye malaikat yang tanya kite..tp kat akhirat Allah SWT yang membicarakan kite..jgn terkeliru kat situ...

ni aku tahu...ada ke ako cakap malaikat takkan soal apa agama kita??ko baca betul2 apa yg ko quote kan tu... aku hanya cakap;

malaikat takkan tanya ko bangsa apa dan negara apa bodoh

bagi aku mmg kena ambil peduli..contoh kalo pemimpin tak adil,buat maksiat nak biarkan je ker??

adekah ko rasa dgn kerja kawin itu semua dapat menjamin ke syurga???

yg ni aku x tahu apa motif ko.....ok2...apa pepatah mengatakan, "jangan jaga tepi kain orang lain".... Dan pendapat aku pula, kenapa korang perlu sibukkan diri dgn hal lain sedangkan diri korang masih terumbang ambing...

dari cara korang post, penuh dgn kata kesat, cuba korang tgk first pos, aku xde nak keluar ayat kutuk mengutuk, but someone have start it, so ako balas balik....

pastu kalau tgk dari posting korang, hanya posting sepatah dua kata dengan kata-kata cemuhan...adakah dia ikhlas memberi pendapat atau sengaja hendak kutuk aku???

Kenapa ada manusia seperti mereka-mereka ini...??

sebab hang ni org tak bertanggungjawab terhadap agama, bangsa dan negara. sebab tu hang kata mcm tu.... dry.gif

hang kena bnyk mengaji lg ni...kalau ramai org yg bersikap mcm hang ni, hancur la negara agama kita, bangsa kita, negara kita...

TS - harap ko dalami ilmu sampai khatam sebelum buka topik.

jangan kerana kejahilan ko, ramai lagi yang jahil2 membiak kat sini.

robot aku rase ko bodo la...kuikuikui

nampak tu semua ayat2 ni???penuh dengan kutukan dan cemuhan....mereka ni boleh dianggap islam ke begini?????

Ok, aku terus terang, aku x pernah solat dan aku juga tak pernah buat maksiat..... bila aku lihat cerita2 mengenai islam, sepatutnya islam akan mengajar manusia bukan mengutuk sesama manusia???

Tp apa yg mereka ni buat???

Adakah mereka islam???

mana perginya pegangan islam mereka???

Kalau aku salah, sepatutnya mereka harus beri nasihat dan pendapat yg bernas dan masuk akal...

nampak jelas dan nyata ko ni jahil...bai ,aku rasa baik ko balik mengaji dulu sebelum ko post benda-benda yang ko tak tau..ada ke manusia selain nabi dan rasul maksum?cuba ko jawab?

aku tanya ko balik.kalau bapak ko buat dosa ko nak mengaku dia bapak ko ke?

aku bercakap memang menggunakan akal...tapi berpandu pada apa yang agama ajar...ko pulak bercakap atas akal logik ko semata-mata. sebab tu aku kata ko tak mengaji.

kalau ko dah tahu dan nampak orang islam minum arak, apa lagi yang ko nak bersangka baik?ko nak kata dia minum air teh?benda dah jelas depan mata bai...dalam saatu haadis nabi pernah berkata "kita menghukum seseorang dari segi zahirnya.batin Allah saja yang tahu" lebih kurang macam ni maksud hadis tu...contoh kalau ko tengok orang lelaki islam makan disiang hari pada bulan ramadhan, sudah pasti dia tidak berpuasa. tapi batinnya cuma Allah yang tahu. mungkin dia sakit atau sebagainya...tapi hakikatnya dia tetap tidak berpuasa...ke mungkin ko akan kata, kita mesti bersangka baik...mungkin silap pandang rolleyes.gif

masalah hukum menghukum...sirah ialah sejarah...bukan hukum...kalau bab hukum ko kena mengaji usul fiqh dulu...bukan mengaji sirah...benda basic pun ko tak tau.tapi ko nak cakap macam ko betul...ko pikir la sendiri.

aku pun jahil jugak...tapi sekurang-kurangnya aku dapat membezakan yang mana betul dan mana salah...yang mana baik yang mana buruk..ko jangan lupa.islam itu syumul.merangkumi segenap aspek kehidupan termasuk cara hidup, sosiobudaya, pentadbiran, politik, ekonomi dan sebagainya.....kalau ko mengatakan tidak ada dalam al-quran tentang negara, pentadbiran dan politik, maka ko berada diambang bahaya. sama macam ko menafikan al-Quran itu tidak sempurna...sedangkan al-quran akan kekal sebagai panduan hidup hingga Qiamat.itu janji Allah.ko renungkan la...

tp, cara korang menghukum adalah salah....kalau ko x jahil, aku rasa ko tahu pasal ni;

"Berdosa jika Menyebarkan Keaiban Seseorang Walaupun Ia Benar"...

Ko x rasa begitu ke???

Orang yg minum arak tu bila2 masa boleh berubah... mari fahami ayat ni;

"Orang yang Bertaubat Lebih Baik Dari Orang yang tidak Bertaubat"

lol...mcm aku x tahu plak sirah tu sejarah....pasal hukum, kalau ko tgk dalam al quran, amat susah difahami, sebab tu aku cakap berdasarkan sirah dimana zaman2 rasulullah mereka menghukum pesalah bagaimana..bukan mcm korang ni..menghukum seseorang tanpa usul periksa..

Benarkah ko boleh membezakan benda itu baik dan benda itu buruk???Aku x sure pasal benda ni...

ROBOT'S...ko kena ngaji lagi ni. sapa kata malaikat tak tanya kita pasal bangsa dan negara di akhirat nanti. dakwah tu tgg jwb setiap umat islam. kalau ada yg tak betul, kena tegur perbetulkan. kalau ko tak buat ko akan ditanya oleh malaikat di akhirat kelak...err..ko faham tak apa yg aku kata ni? lagi pun, bagaimana ko nak majukan agama, jaga agama ko kalau ko tak kukuhkan negara?

kita sebagai umat Islam adalah sebaik2 manusia kerana kita menjalankan tgg jwb 'amar ma'ruf nahi mungkar'. dalam masa yg sama kita dituntut utk memakmurkan dunia yakni menjalani hidup didunia dgn cara yg terbaik berlandaskan al-Qur'an dan Hadis. termasukla membentuk sebuah negara yg kita boleh bergantung padanya. pembentukan negara tu rakyat yg tentukan dan kalau perlu diperbetulkan, rakyat punya tgg jwb tu...ada faham ka?

di dalamal-Qur'an mmg ada termaktub ttg bernegara dan berpolitik. dalam Hadis Rasulullah s.a.w pun ada jg. kita tgk peranan Rasulullah sbg seorang Rasul dan dalam masa yg sama adalah seorang ketua negara.jd ko tak leh kata dlm al-Qur'an dan Hadis tak disentuh pasal negara, pentadbiran dan negara.

jadi ROBOT'S, ko kena ngaji dulu ubah cara berfikir. matangkan fikiran ko, luaskan fikiran ko....agak2 ko ni form berapa ek?

Bro, aku bukan nak persoal tentang agama, tetapi aku nak persoal "KENAPA HARUS KITA BERDAKWAH, JIKA DIRI KITA SENDIRI PUN TAK BETUL??"

mcm tajuk aku...

"KENAPA KORANG YANG MASIH BELUM LENGKAP ILMU TENTANG PENTADBIRAN DAN AGAMA ISLAM, SUKA HENDAK MENGHUKUM SESAMA MANUSIA, DAN CAMPUR TANGAN DALAM HAL EHWAL NEGARA?"

Korang sendiri tahu "BERDOSA KITA MENGHUKUM SESEORANG.."

P/S: Aku dah lama tak solat, tapi aku suka fahami ayat2 al-quran, aku x kata aku ni seorang mukmin yg lengkap aku cuma nak tahu apakah betul, bahawa islam ada suruh kita berpolitik, mengutuk sesama manusia dan campur tangan hal orang lain.

Adakah anda telah sempurnakan "misi utama" anda sebagai seorang mukmin?

Adakah anda telah sempurnakan "misi utama" anda sebagai seorang mukmin?

Pe2 hal gud luck with your mission is not imposibble hehehehe

Off topic jap yer... jangan marah yer.. :lol:

Dah lame aku tak jumper C-Fu dan Pencacai....

Kemana kah die yer hehehehehe.. :rolleyes:

Kacang peace.... :lol:

Edited by ☺■Ç

lol...aku nak tgk bro2 kat putera.com ni bg pendapat mcm mana???

Aku ingat diorang ni yg bijak pandai dapat meyakinkan prinsip hidup aku...tetapi sebaliknya, lebih kepada ayat mengutuk dari ayat pendapat dan nasihat....

tp ko terlalu noob lah, ko langsung x dapat fahami tajuk yg aku cuba berikan.....fahamilah tajuk tu...

Jika namanya bertanya pendapat, maka orang boleh menyatakan setiap pendapat mereka. Pendapat positif mahupun pendapat negatif. Dari kata2 bro di atas di ayat yang di 'bold' kan itu, bukan minta pendapat namanya. Tapi minta sokongan :)

"KENAPA KORANG YANG MASIH BELUM LENGKAP ILMU TENTANG PENTADBIRAN DAN AGAMA ISLAM, SUKA HENDAK MENGHUKUM SESAMA MANUSIA, DAN CAMPUR TANGAN DALAM HAL EHWAL NEGARA?"

Kita tak perlu belajar memasak untuk menilai makanan itu sedap ataupun tak sedap. Kita bayar (undi & bayar cukai) kepada tukang masak (pemerintah) untuk masak makanan kita, jadi kita harapkan makanan (kebajikan rakyat) tu sedap (ditunaikan) la. Macam mana nak beri sedap, bukan tugas kita sebab kita cuma makan saja.

IMHO :blush:

Edited by DarkWan

"Berdosa jika Menyebarkan Keaiban Seseorang Walaupun Ia Benar"...

Ko x rasa begitu ke???

Orang yg minum arak tu bila2 masa boleh berubah... mari fahami ayat ni;

"Orang yang Bertaubat Lebih Baik Dari Orang yang tidak Bertaubat"

lol...mcm aku x tahu plak sirah tu sejarah....pasal hukum, kalau ko tgk dalam al quran, amat susah difahami, sebab tu aku cakap berdasarkan sirah dimana zaman2 rasulullah mereka menghukum pesalah bagaimana..bukan mcm korang ni..menghukum seseorang tanpa usul periksa..

Benarkah ko boleh membezakan benda itu baik dan benda itu buruk???Aku x sure pasal benda ni...

aku rasa baik ko mengaji dulu...

bila pulak aku kata orang minum arak tak boleh berubah?.pelik..bila aku tulis? lain yang aku kata, lain yang dia jawab...betul la.kau sendiri pun tak tau apa yang kau taip..

sebenarnya kau langsung tak faham satu apa pun...kau cuma memegang idealisme kau sendiri ngan menepikan pendapat orang lain....

aku pun tak pasti samada tuhan beri kau akal yang sempurna atau tidak...

betul kata dtheatre...cuba kau bagitau.start kau buka threat ni, pendapat siapa yang dah kau terima?aku tengok ada logik dan positifnya...kalau satu pun kau tak boleh terima, baik kau tutup ja threat ni...

NAk tahu kenapa aku x kesah pasal rasuah, bunuh, politik dan negara?

sebab...pada hari kiamat, islam akan menuju ke jalan kemenangan...

mai baca spoiler ni...mari kita mengenali Imam Mahdi;

jadi kenapa kita harus bersengketa sesama kita??? Mana pergi islam kita???

Kurang bersetuju la. Memang la Islam akan menuju kemenangan pada hari kiamat, tapi sementara nak sampai masa dan ketikanya tu xkan kite sumer nak rilex sakan je. Mesti la kene amik tau hal2 berkaitan negara ni. :mellow:

huhu soriii mencelah lagi TS

asal "khatam' jek orang ingat khatam AlQuran..

apabila manusia ni dapat mengasingkan satu-persatu yang elok dan tidak, baru dia nampak jalan kebenaran.

haha tu jelah.. macam musang berjanggut nak cari isteri, campurkan beras dengan segala rempah ratus, sila asingkan ye.

=TIADA MENYENTUH HAL2 POLITIK SAMASEKALI.

huhu soriii mencelah lagi TS

asal "khatam' jek orang ingat khatam AlQuran..

apabila manusia ni dapat mengasingkan satu-persatu yang elok dan tidak, baru dia nampak jalan kebenaran.

haha tu jelah.. macam musang berjanggut nak cari isteri, campurkan beras dengan segala rempah ratus, sila asingkan ye.

=TIADA MENYENTUH HAL2 POLITIK SAMASEKALI.

Go to the top of the pageReport Post

+

tp sekarang ni mereka mengetengahkan khatam al quran=mengaji...ko x paham ke apa yg diorang cube maksudkan??

Tajuk topik ni bukan berkaitan dgn aku, tp berkaitan dengan semua ummat manusia...aku cuma nak tanya persoalan, kenapa orang yg masih "noob" bleh menghukum dan meletakkan seseorang itu sebagai orang yg bersalah??

Kurang bersetuju la. Memang la Islam akan menuju kemenangan pada hari kiamat, tapi sementara nak sampai masa dan ketikanya tu xkan kite sumer nak rilex sakan je. Mesti la kene amik tau hal2 berkaitan negara ni. mellow.gif

maksud aku disini, bukan korang relaks sakan, tp aku nak tanya adakah kehidupan korang cukup dengan amal ibadah dan adakah keluarga korang semuanya baik dan telus belaka sehinggakan korang boleh mencampur tangan hal-hal yang lebih besar dari hal korang??

Kita hidup kat dunia ni matlamat kita adalah , kehidupan, Bekerja, Bekeluarga, Ibadah dan Kematian.

ok nie secara ringkasnya;

Kehidupan-Korang lahir, dari bayi hinggalah sekarang.

Bekerja-Bekerja itu adalah jihad, apakah korang merungut bila kena kerja lebih masa sikit?

Berkeluarga-Adakah keluarga korang tidak ada apa2 masalah??

Ibadah-Adakah ibadah korang semua lengkap?

Kematian-Adakah korang bersedia dengan hari kematian korang??

aku rasa baik ko mengaji dulu...

bila pulak aku kata orang minum arak tak boleh berubah?.pelik..bila aku tulis? lain yang aku kata, lain yang dia jawab...betul la.kau sendiri pun tak tau apa yang kau taip..

sebenarnya kau langsung tak faham satu apa pun...kau cuma memegang idealisme kau sendiri ngan menepikan pendapat orang lain....

aku pun tak pasti samada tuhan beri kau akal yang sempurna atau tidak...

betul kata dtheatre...cuba kau bagitau.start kau buka threat ni, pendapat siapa yang dah kau terima?aku tengok ada logik dan positifnya...kalau satu pun kau tak boleh terima, baik kau tutup ja threat ni...

Tgk...ko suruh aku mengaji, ko dah mengaji??dah "dekat" dengan al quran??? BEtulkan diri dululah bro... kalau ko betul2 dekat ngan allah, ko xkan sound aku mcm ni...

Ko x kata, tp tu contoh, ko ckap ko nampak orang tu minum arak, dan ko kata dah confirm orang tu jahat dan kafir...adakah ko cukup amal ibadah ko utk berkata begitu??? Kenapa begitu senang ko menjatuhkan kafir dan tuduhan kepada orang itu...kita tak boleh menilai seseorang itu pada zahirnya.....walaupun perwatakan seseorang itu boleh menggambarkan bagaimana perangai si dia, itu x bermakna 100% betul...

Pada zaman nabi pun ada cite pasal ni, dimana seorang pelacur masuk syurga kerana seekor kucing [x silap akulah]...dan ada seorang pompuan yang solat x penah tinggal, bleh masuk ke neraka hanya disebabkan perangainya yang benci akan kucing...

Dari situ kita belajar, jangan menilai seseorang itu pada zahirnya, sesungguhnya orang yang ko lihat jijik dan "kafir" tu lebih baik dari ko...

Aku x perlu fikir menggunakan kitab al quran, sebab aku pun masih blom layak untuk "memegangnya" kerna aku sedar diri aku siapa tp aku bercakap berdasarkan logik dan sejarah...

Nampak ayat ko, ko telah menghukum aku dengan mengatakan adakah tuhan berikan ko akal sempurna atau tidak, dari situ kita bleh lihat "kejahilan" ko...Seolah-olah ko mengenali aku selama 18 tahun.....

Pendapat siapa aku terima atau tidak itu adalah masalah aku, ko tak bleh kata aku x terima pendapat orang kat sini...ko bukan tuhan, iaitu boleh tahu akan terima atau tidak...

tujuan aku buka thread ni, aku nak tgk seberapa ramai yg mampu berikan jawapan yang logik dan mampu menarik hati aku dan sesapa je perangai same cam aku untuk membaca dan menghayatinya...

sebab aku tgk kat ruangan politik, korang amat pandai bercakap pasal agama, pasal itu ini...jd kita tgk siapa yg "pandai" tu...

Bukan aku seorang je yg bersifat begini, berlambak diluar sana sama macam aku....

Jika namanya bertanya pendapat, maka orang boleh menyatakan setiap pendapat mereka. Pendapat positif mahupun pendapat negatif. Dari kata2 bro di atas di ayat yang di 'bold' kan itu, bukan minta pendapat namanya. Tapi minta sokongan smile.gif

aku bukan minta pendapat sahaja bro, tp aku nak mereka yakinkan semua ummat yang berada di bumi ini... [teringat cite ayat2 cinta, sungguh hebat pemuda bernama fahri tu..hehe]......mungkin kalau ayat aku benar akan ada orang yang menyokongnya...siapa tahu???

Kita tak perlu belajar memasak untuk menilai makanan itu sedap ataupun tak sedap. Kita bayar (undi & bayar cukai) kepada tukang masak (pemerintah) untuk masak makanan kita, jadi kita harapkan makanan (kebajikan rakyat) tu sedap (ditunaikan) la. Macam mana nak beri sedap, bukan tugas kita sebab kita cuma makan saja.

tq for this point....point taken...

tp ni bukan pasal makanan, kerajaan atau rakyat, tp tentang sifat seseorang manusia yg suka menghukum sedangkan diri mereka sendiri tak betul dan 100% sihat..

betul lah...baik ko tutup je threat nih...kau sampai bila-bila pun takkan terima pendapat orang lain...malahan yang kau nak semua orang setuju ngan idealogi ko...ko buka threat nih bukan nak orang bagi pendapat tentang idelogi ko, tapi nak orang ikut idealogi ko...malahan ko suka memutarbelitkan fakta yang orang lain utarakan...bagi aku cakap panjang pun tak guna....malahan ko sebenarnya tak tau apa-apa.nothing!. ko sebenarnya memang tak nak nak terima pendapat orang lain walaupun sedikit.bgi aku threat ni cuma rubish....scrap....bila aku baca statement ko aku tau ko macammana...ko sebenarnya tak belajar apa2 pasal agama.ko cuma dengar2 cakap orang yang ko sendiri tak pasti sumber datang dari mana...baik ko belajar lagi..itu ikhlas aku nasihatkan ko...ko terlalu jahil...mudah je kalau ko nak tau ko jahil ke tak...ko bagitau aku siapa yang setuju ngan pendapat atau idealogi ko...itu ja...tapi aku tau..ko akan kata semua yang tak setuju ngan ko mereka yang bodoh sebenarnya...akhirnya ko yang betol dan paling pandai...kalau itu yang ko harapkan...go on...pas ni ko dah boleh tutup dah scrap nih.....

Just in case pasal cerita tu, ialah seekor anjing.

Pada zaman nabi pun ada cite pasal ni, dimana seorang pelacur masuk syurga kerana seekor kucing [x silap akulah]

Aku pun jahil bro, jadi kalau nak cerita lebih-lebih pasal agama, aku memang x reti. Cuma yang aku tahu, ini la.

Tuhan tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum itu melainkan kaum itu sendiri yang mengubahnya

- Kalau aku minum arak, aku x boleh salahkan kenapa kedai 7/11 tu dekat je dengan aku. Aku ada pilihan utk tak beli arak.

- Kalau aku main perempuan, aku x boleh salahkan kenapa perempuan tu seksi sangat sampai aku naik syahwat.

Kita ada pilihan utk tentukan nasib kita. Kita pun ada pilihan untuk belajar lebih mendalam mengenai agama dari mana-mana ulama yang muktabar, daripada belajar berseorangan. Kerana belajar berseorangan, gurunya itulah syaitan. Dan syaitan itu memang tidak akan berpuas hati sehinggalah mereka dapat menyesatkan semua umat manusia dan mengheret kita semua ke neraka.

Mana-mana ulama pun akan menegaskan kepentingan daulah islamiah untuk ditegakkan di atas muka bumi ini. Mereka semua bersetuju tentang perlunya pemerintah terdiri daripada kalangan umat Islam. Walau ada perselisihan Islam jenis mcm mana (Mustafa Kamal Attartuk tu pun Islam juga) tapi dari sini kita boleh nampak "kenapa kita perlu peduli mengenai hal pentadbiran negara".

PS: Ya, aku tahu ada yg mengaitkan Mustafa Kamal Attartuk tu ialah Yahudi yg pura-pura menganut Islam tapi aku nk tegaskan di sini ialah "orang Islam ada berbagai-bagai, sbb tu hadith Nabi mengatakan umat Islam terbahagi kpd 73 golongan, hanya 1 golongan yg masuk syurga. Mudah2an kita termasuk dlm golongan tersebut. Insya-Allah ..

Aku tunggu moderator ruangan ni closed topic.. : )

- Kalau aku minum arak, aku x boleh salahkan kenapa kedai 7/11 tu dekat je dengan aku. Aku ada pilihan utk tak beli arak.

- Kalau aku main perempuan, aku x boleh salahkan kenapa perempuan tu seksi sangat sampai aku naik syahwat.

Kita ada pilihan utk tentukan nasib kita. Kita pun ada pilihan untuk belajar lebih mendalam mengenai agama dari mana-mana ulama yang muktabar, daripada belajar berseorangan. Kerana belajar berseorangan, gurunya itulah syaitan. Dan syaitan itu memang tidak akan berpuas hati sehinggalah mereka dapat menyesatkan semua umat manusia dan mengheret kita semua ke neraka.

Mana-mana ulama pun akan menegaskan kepentingan daulah islamiah untuk ditegakkan di atas muka bumi ini. Mereka semua bersetuju tentang perlunya pemerintah terdiri daripada kalangan umat Islam. Walau ada perselisihan Islam jenis mcm mana (Mustafa Kamal Attartuk tu pun Islam juga) tapi dari sini kita boleh nampak "kenapa kita perlu peduli mengenai hal pentadbiran negara".

PS: Ya, aku tahu ada yg mengaitkan Mustafa Kamal Attartuk tu ialah Yahudi yg pura-pura menganut Islam tapi aku nk tegaskan di sini ialah "orang Islam ada berbagai-bagai, sbb tu hadith Nabi mengatakan umat Islam terbahagi kpd 73 golongan, hanya 1 golongan yg masuk syurga. Mudah2an kita termasuk dlm golongan tersebut. Insya-Allah ..

see...this bro is a good man..mcm nilah yg aku baca...bukan dgn penuh makian dan cacian..masuk2 je cakap ngan aku suruh ngaji bagai...

ok bro tq for ur correction about the cat...sebenarnya anjing..tq2..hehe...

aku sokong kenyataan bro pasal ni;

mcm yg bro kata, kita perlu salahkan diri kita terhadap apa yg berlakukan?

tp masalahnya disini, orang islam suka menuduh orang lain contoh, ada disco, ada pusat perlacuran, ada pusat jual beli air arak dsb, pihak yg mereka salahkan adalah???

Aku pelik sungguh lihat orang islam mcm ni...patutnya kita perlu salahkan diri kita sendiri, bukan terus menghukum pihak itu salah pihak ini salah....

Satu lg contoh;

Konsert jom heboh merosakkan akhlak manusia...

kalau korang dah tahu ia merosakkan kenapa pergi?????

kalau korang tahu arak tu haram, kenapa korang minum???

mcm yg aku kata kat topik2 lain, adakah kamu orang islam tidak sanggup menerima cabaran di muka bumi ini???

Kenapa korang suka salah menyalah kan sesama manusia atas disebabkan kejahilan diri korang sendiri???

aku dulu pernah kena sound ngan ahli senior putera sebab post ayat yg xde kene mengena ngan tajuk, tp cuba tgk orang2 kat bawah ni;

Aku tunggu moderator ruangan ni closed topic.. : )

yup..tutup ja...penyebaran benda tak sihat kat sini.

tak perlu posting bro, report jelah kat mod..xyahlah nak membazirkan space putera dengan posting korang yg xde kene mengena dgn tajuk topik ni...

Korang nakkan DEMOKRASI, sekarang aku gunakanlah DEMOKRASI yg korang minta2 tu...

betul lah...baik ko tutup je threat nih...kau sampai bila-bila pun takkan terima pendapat orang lain...malahan yang kau nak semua orang setuju ngan idealogi ko...ko buka threat nih bukan nak orang bagi pendapat tentang idelogi ko, tapi nak orang ikut idealogi ko...malahan ko suka memutarbelitkan fakta yang orang lain utarakan...bagi aku cakap panjang pun tak guna....malahan ko sebenarnya tak tau apa-apa.nothing!. ko sebenarnya memang tak nak nak terima pendapat orang lain walaupun sedikit.bgi aku threat ni cuma rubish....scrap....bila aku baca statement ko aku tau ko macammana...ko sebenarnya tak belajar apa2 pasal agama.ko cuma dengar2 cakap orang yang ko sendiri tak pasti sumber datang dari mana...baik ko belajar lagi..itu ikhlas aku nasihatkan ko...ko terlalu jahil...mudah je kalau ko nak tau ko jahil ke tak...ko bagitau aku siapa yang setuju ngan pendapat atau idealogi ko...itu ja...tapi aku tau..ko akan kata semua yang tak setuju ngan ko mereka yang bodoh sebenarnya...akhirnya ko yang betol dan paling pandai...kalau itu yang ko harapkan...go on...pas ni ko dah boleh tutup dah scrap nih.....

bro...tak perlu tengking sesama islam dan x perlu berkata jahil terhadap seseorang....cermin diri sendiri dulu...

kalau camni pun bro dah "BENGANG" tahap gaban, maka secara positifnya bro adalah manusia lemah... haha... ini fakta... Kita kan orang melayu, jadi gunakanlah budi bicara anda....jgn main masuk topik org, bleh nasihatkan suruh orang pergi mengaji...tu bukan pendapat bro...tu cemuhan...

Kalau benar nak beri pendapat jangan gunakan kata-kata kesat, brokan islam, nabi muhammad pun kene baling batu dan dicampak tahi anjing x mengamuk, malah dia rileks je....Kalau benar kata-kata bro, tak perlulah nak maki, caci, cemuh orang bagai...kita ni islam...kalau sesama islam pun bergaduh, mcm mana nak bawa islam ke jalan kemenangan???

Aku x kata aku x time pendapat bro, mungkin dari semua ayat bro adalah dalam 20%, 30% isi yang aku time...mcm yg aku kata bro x kenal aku pun, so mana bro leh tahu aku time pendapat orang atau tidak...??

Kita bukan tuhan boleh tahu apa2 yang berlaki terhadap manusia lain, dan juga bukan tuhan yg boleh menjatuhkan kejahilan seseorang dan juga kekufuran seseorang. Sedangkan ulama' tidak berani menjatuhkan apa-apa hukuman terhadap orang yg mereka rasa bersalah...

Bersangka baik lebih mulia dari bersangka buruk...

P/S: Tak hairanlah besok, lusa atau tak tahu bila, akan ada sesuatu pihak yg akan menghina islam, dari segi hukum dan syarak, sebab negara malaysia sekarangkan demokrasi..bebas bersuara...tunggu jelah nanti...orang islam xleh buat pape punyelah....

nway, aku Islam tp dalam masa yg sama aku FreeThinker.

Edited by ROBOTs!

mereka tak nak menghadapi cabaran dan ujian dari allah s.w.t. Bila mereka berat untuk menghadapinya, maka mereka menyalah sesuatu pihak dan suruh pihak itu bertanggungjawab ke atas apa yang berlaku.

Itulah namanya manusia en.robots, mereka ini suka hidup tanpa ujian dan cabaran dari allah s.w.t, mereka ingat mereka ini berada disyurga.

Kalau begitu, kenapa mereka tak menyalahkan Nabi Adam kerana memakan buah larangan itu. Kalau Nabi Adam tak makan, kita sekarang tentu hidup disyurga tanpa mempunyai cabaran dan ujian, tak begitu? Kesalahan sendiri tidak patut sama sekali diletakkan pada bahu orang lain. Kita mempunyai akal fikiran dan tubuh badan yg sihat jadi kita tahu mana benar dan mana yg salah. Tidak perlu menghukum manusia lain. Sedangkan ulama yang selengkap lengkapnya dengan ilmu pun tidak berani untuk menghukum seorang peminum arak, inikan kita manusia yang jahil tentang segala galanya.

nway, aku Islam tp dalam masa yg sama aku FreeThinker.

ROBOTs!,

You are entitled to form your own opinion, that is your birth right. Having said that, do you even know what Freethinker is all about? It's a very dangerous term to describe yourself as a freethinker unless you are trying to imply something else. Freethinkers is commonly associated with atheists.

Regards.

Why are freethinkers opposed to religion?

Freethinkers are convinced that religious claims have not withstood the tests of reason. Not only is there nothing to be gained by believing an untruth, but there is everything to lose when we sacrifice the indispensable tool of reason on the altar of superstition.

Most freethinkers consider religion to be not only untrue, but harmful. It has been used to justify war, slavery, sexism, racism, homophobia, mutilations, intolerance, and oppression of minorities. The totalitarianism of religious absolutes chokes progress.

source : http://www.ffrf.org/nontracts/freethinker.php

dari gaya hang posting robot, hang nih tak cukup matang lagik nak cakap pasal politik. aku sarankan lebih baik hang belajar dulu kasik perabih. freethinker pon hang tak tau apa, hang main bedal jer. dalam quran ada jer pasal politik,semua ada. lengkap benda tuh. kalau hang tak pasti, jgn post. kita kene jaga aib kita.

bila org x cukup ilmu mula berdakwah...

semua jalan yg sepatutnya lurus, habis bengkang bengkok... kabur perjalanan...

akhirnya sesat...

kita belajar dari kesilapan...

kesilapan tu yg mengajar kita...

org yg x dpt terima kesilapan sendiri itulah ego diri... bak kata TS, syaitan dlm diri...

dan aku perhatikan ko sendiri pon x paham aper yg ko cuba utarakan dan luahkan...

even fact ko pon bercampur2...

fact must be 100% true...

bukan 80% betul dan lagi 20% was2...

ps: freethinker?

atau ko nak describekan diri ko open minded...

tahu x perbezaan dua perkataan ni? :D

dari gaya hang posting robot, hang nih tak cukup matang lagik nak cakap pasal politik. aku sarankan lebih baik hang belajar dulu kasik perabih. freethinker pon hang tak tau apa, hang main bedal jer. dalam quran ada jer pasal politik,semua ada. lengkap benda tuh. kalau hang tak pasti, jgn post. kita kene jaga aib kita.

seorang lelaki akan matang pada umur 23 tahun...aku 18 dan memang aku x matang....mcm aku kata aku x tahu pasal freethinker pula..huhu...polyfuze bg penerangan pd aku...tp bukan semua freethinkerjustify war, slavery, sexism, racism, homophobia, mutilations, intolerance, and oppression of minorities.

bila org x cukup ilmu mula berdakwah...

semua jalan yg sepatutnya lurus, habis bengkang bengkok... kabur perjalanan...

akhirnya sesat...

kita belajar dari kesilapan...

kesilapan tu yg mengajar kita...

org yg x dpt terima kesilapan sendiri itulah ego diri... bak kata TS, syaitan dlm diri...

dan aku perhatikan ko sendiri pon x paham aper yg ko cuba utarakan dan luahkan...

even fact ko pon bercampur2...

fact must be 100% true...

bukan 80% betul dan lagi 20% was2..

Ayat yg dibold tu memang betull....mmg ni dari mula aku cuba cakapkan....Sebab tu aku cakap adakah korang cukup dgn ilmu sehingga korang bleh judges, kejahilan, kekufuran dan apa-apa aje pada seorang manusia??

Aku x kata aku beri fact 100% true...tp aku bercakap berdasarkan sejarah dan pengalaman aku sendiri. Malu tak, kalau anak korang x betul, tp korang nak beri nasihat kat anak orang lain??

Nilah yang aku cuba sampaikan...

dan apa yang berlaku sekarang ni, korang cuba menghukum seseorang yang menguruskan negara korang sendiri. Korang x sedar siapa yang korang judges tu...Aku x suke orang yang kutuk2 tempat yg telah berikan aku rezeki.....

ps: freethinker?

atau ko nak describekan diri ko open minded...

tahu x perbezaan dua perkataan ni??

yes i know what im doing...

Its Most, not 100% lorh..huhu...

nway tq for ur information..

RoBOt's..aku tau ko hargai negara malaysia ni yg bagi tempat mencari rezeki..tp ko kna ingat..kita ni ada pegangan agama..mmg betul kna xde blh mengaibkn se2org..aku baca dr post2 yg ko bagi sumanya penuh emosi..ko cepat melenting ble orang x sependapat ngn ko..ble org sound ko sket..mula la ko sound blk..pastu ko pertikaikan knapa forumer yg lain kutuk-mengutuk ko...ko jadi marah kn..dlm masa yg sama..ko kutuk blk..tp xde plak ko ko salahkn diri sendiri sbb kutuk diaorg blk...

aku x pasti apa ideologi yg ko cuba sampaikn kat sini..hidup..bekerja..kawin..jgn pedulikan hal negara..ni ideologi ko kn..walauapapn yg berlaku dlm hal politik negara kita x blh masuk campur..itu yg ko maksudkn rite??...amal maaruf nahi mungkar...pernah dgr istilah ni..xkn smthing yg x betul dr segi agama kita kita biarkn sahaja..sbb bkn tugas kita..tu tugas jais or jabtan agama..

dr apa yg aku baca post2 ko bagi..ko cuba sampaikn yg kita x berhak menegur org lain sekiranya diri kita sendiri masih blum sempurna..dlm masa yg sama ko cuba menegur org lain berkenaan hal kutuk-mengutuk.. cela-mencela..pedulikan sesuatu yg bkn tugas kita..emm..adakah diri ko sendiri dh cukup sempuran?? seingat aku...ko penah bgtau yg ko x penah sembahyang..????

renung2kan la...

P/S: Aku dah lama tak solat, tapi aku suka fahami ayat2 al-quran, aku x kata aku ni seorang mukmin yg lengkap aku cuma nak tahu apakah betul, bahawa islam ada suruh kita berpolitik, mengutuk sesama manusia dan campur tangan hal orang lain.

kalau ko tak solat, ko sebenarnya meruntuhkan agama sbb solat itu adalah tiang agama Islam.. nampak pendapat ko ni very secular.. hati2 dgn kata2, kerana mulut badan binasa!!

perhatian kepada forumers sekalian.. jangan lari dari tajuk.. dan hal serangan peribadi.

mungkin quote tu sedikit sebanyak memberi kata makna yang kita tak ketahui kepada tuan punya.

Untuk judge seseorang, boleh open topik dekat jati diri & peribadi.

mulanya topic ni di serious discussion...tp telah dipindah ke ruangan politik..aku x paham lah...

oBOt's..aku tau ko hargai negara malaysia ni yg bagi tempat mencari rezeki..tp ko kna ingat..kita ni ada pegangan agama..mmg betul kna xde blh mengaibkn se2org..aku baca dr post2 yg ko bagi sumanya penuh emosi..ko cepat melenting ble orang x sependapat ngn ko..ble org sound ko sket..mula la ko sound blk..pastu ko pertikaikan knapa forumer yg lain kutuk-mengutuk ko...ko jadi marah kn..dlm masa yg sama..ko kutuk blk..tp xde plak ko ko salahkn diri sendiri sbb kutuk diaorg blk...

aku x pasti apa ideologi yg ko cuba sampaikn kat sini..hidup..bekerja..kawin..jgn pedulikan hal negara..ni ideologi ko kn..walauapapn yg berlaku dlm hal politik negara kita x blh masuk campur..itu yg ko maksudkn rite??...amal maaruf nahi mungkar...pernah dgr istilah ni..xkn smthing yg x betul dr segi agama kita kita biarkn sahaja..sbb bkn tugas kita..tu tugas jais or jabtan agama..

dr apa yg aku baca post2 ko bagi..ko cuba sampaikn yg kita x berhak menegur org lain sekiranya diri kita sendiri masih blum sempurna..dlm masa yg sama ko cuba menegur org lain berkenaan hal kutuk-mengutuk.. cela-mencela..pedulikan sesuatu yg bkn tugas kita..emm..adakah diri ko sendiri dh cukup sempuran?? seingat aku...ko penah bgtau yg ko x penah sembahyang..????

renung2kan la...

yup...aku seorang yg emo...tp aku kan manusia biasa dan budak2...sepatutnya korang yg dewasa dah tahu apa tindakan budak2...budak sekarang suka melawan..jadi aku suka melawanlah...

itulah yg skang ni aku cuba ketengahkan....

Kenapa harus ada posting yg berbaur kutukan dan sindiran???

Aku rasa aku on topik ni ok je...tp bila masuk sorang dua...posting bukan ada apa, semata-mata post nak sound orang...

mcm ko cakap, aku x sempurna...mmg aku x sempurna...sebab tu aku maki hamun balik siapa yang sound aku...the problem is who start it first???me???

be rationally lah...dan adillah sket..

mestilah dia serang bro zero, sebab dia dah bengang....orang dah kalah mmg camtu...lol... :P

nway...aku rasa topik ni akan "sesat" kan korang...

salam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...