Jump to content
Sign in to follow this  
pemburu impian

Saman Syarikat Radio Rm1juta

Recommended Posts

salam semua

ari nii saya tgk berita tadi ada seorang guru muzik tue saman syarikat rakaman yang konon nyer dah janji taknak siar or mainkan lagu antarabangsa

tapi dia main juga...

sebelum tue dia ada war warkan kalo ada diantara pendengar yang dapat mengesan stesen radio itu main kan lagu antarabangsa dia boleh menuntut RM1juta

so ape lagi seorang cikgu muzik nie pergi lah claim.... yang best nyer syarikat tue kate dia tak main kan lagu antarabangsa tapi penyanyi lagu tue ada lah artis realiti tempatan so dia mainkan lah

yang saya nak jadikan persoalan nie betul ke tak betul statement syarikat itu

lagu tue tetap lagu antarabangsa tak kire lah sape nyanyi... tapi kenape dia boleh cakap macam tue... tak leh beza lagu dengan penyanyi lagik dah ker...huhuhu

ape komen anda... :blink: :blink:

lagu tue tetap lagu antarabangsa tak kire lah sape nyanyi... tapi kenape dia boleh cakap macam tue... tak leh beza lagu dengan penyanyi lagik dah ker...huhuhu

ada hitam putih? perjanjian apa2? akujanji? itu semua xde so x leh cakap apa2 la.buang masa je.BUT akan ada 2nd round.2nd round buat agreement la.ada hitam putih.baru adil.kalau langgar pun leh pi court.pasal ada perjanjian.

nih main cakap mulut...pastu nilai 1 juta.siapa yang nak berikan 1 juta dan siapa yang x nak menerima 1 juta?

kompeni tuh ada hak nak siarkan atau idak.buat-buat lupa pun boleh.pasal xde hitam atau putih.yang nak menyaman tu pun mesti kelabu mata pasal nilai 1 juta tu. :ph34r:

yer tak yer gak... tapi kalo ada rakaman yang simpan oleh syarikat itu dan cikgu muzik tue ada rakam lagu tue masa tue...

masak kompeni tue...

mahkaman boleh perintah syarikat tue kemukan rekod keudara dia pada hari dia berjanji mulut tue...

ker DEEJAY tue addlips???

kalo dapek ler dia sejuta wahhh mewahhh mewaahh :blink:

owh stesen Xfresh tu ke?yup aku selalu dah dengar dia punya moto takkan mainkan lagu2 selain lagu artis malaysia,tapi setakat ni dah 2 kali aku dgr dia pasang lagu indonesia,biasanya dia putar time pagi hari minggu,lagu first dia pasang lagu samsons,kedua dia putar lagu letto.nasib kaset radio umah aku tu rosak,kalau tak dah lama aku rakam...

ini bukan saje2 aku tokok tambah citer tapi mmg benar...

bodoh tul mak cik yg pegi saman tu.

ni perjanjian mn ada hitam putih.

lg pun ni bkn serius punya perjanjian.

ni just for hiburan drp stesen radio tu.

serupa jgk kalo aku kata mcm ni kat kwn aku "kalo aku tido mlm ni aku bg ko 1 juta".

pastu mlm tu aku tido.

agak2 korang kalo kwn aku tu nak claim kat aku 1 juta aku akan layan x?

mesti la x kan..

makcik ni samdol btl la..

aku sokong makcik ni...

lawan jangan tak lawan

hehe..

untung badan dapat 1 juta siap interest lagi

kenyataan X-Fresh tu mengelirukan

p/s: mungkin X Fresh lepas kot... ada kes sblm ini, kerajaan negeri berjanji untuk beri sesuatu tapi tak beri pon lepas. Kes mahkamah biasanya merujuk juga kes2 hampir sama yang dah diputuskan mahkamah sebelum ni.

lg pun ni bkn serius punya perjanjian.

ni just for hiburan drp stesen radio tu.

serupa jgk kalo aku kata mcm ni kat kwn aku "kalo aku tido mlm ni aku bg ko 1 juta".

pastu mlm tu aku tido.

agak2 korang kalo kwn aku tu nak claim kat aku 1 juta aku akan layan x?

mesti la x kan..

makcik ni samdol btl la..

ape pulak bodoh? mmg takde hitam putih tapi ade bukti yg disiarkan dlm radio,so disini sape yg salah atau bodoh?bukan yg failkan saman,tapi stesen radio tu bangang,kalau dia tak accept maknanya stesen radio ni kira menipu pendengar juga...

,tapi stesen radio tu bangang,kalau dia tak accept maknanya stesen radio ni kira menipu pendengar juga...

lebih baik tipu pendengar dari hilang 1 juta.kalau setakat hilang pendengar tu biasa la.lagipun pendengar x perlu bayar apa-apa utk mendengar.Xfresh DJ dia semua hebat2kan? so kalau hilang pun leh cover balik.lagu indon ke lagu malaysia ke lantak la.janji lagu tu besh kita paham.kita leh hilangkan keboringan kita.itu kegunaan radio.

lagipun x bankrup punya la hilang pendengar.cuma rating je menurun.korang ada kena daftar apa2 jadik member utk dengar lagu.? atau req special radio utk dengar Xfresh? xde kan?

alah yang saman tu nak duit aje.stesen radio ada hak x bayar saman dan yang tukang lapor tu actually buat kerja sia-sia.kumpulkan 1 ribu orang pastu ada bukti rakaman.leh menang.pstu 1 juta tu split sama rata.

Stesen radio tu dah ler antara yang paling sakit dari segi kewangan banding stesen lain. Aku bukan nak cakap apa la, implikasi dia banyak. Katakan ler satu hari nanti company tu bungkus, satu-satunya radio yang main lagu tempatan 100% bungkus, maka takde lagi ler radio yang main lagu tempatan 100% lepas ni. Contohnya ler.

Edited by Sir Pyan

macam macam komen ada hurmm

ader yang setuju ada yang tidak :blink:

tapi bab skrip tido tue mmg lawak lah...

tapi kalo dia (deejay) dah cakap macam tue means dia wakili syarikat... so mmg syarikat ini bersalah....

huhuhuh macam hakim lak

kalo syarikat punye auditor bagus... dahlama dia cut sessi perbualan tue betul tak.... XFresh nie kan ke rakaman

bukan macam KLFM rentak interaktif kota...LIVE power!! mantap!! paling penting tak sengal...sebab depa leh beza antara lagu dan penyanyi....

huhuhuu kenyataan nie fakta kan men men :excl:

pasal pendengar ditipu...even kita nie hanya rating pada dia... tapi bak kate orang tue2 siakap sonohong gelama ikan duri , bercakap bohong lame lame terkebumi sendiri... <_<

long term dia akan dapat ubat dia...

ala aku tak kesah bangat pon... lagi pon aku peminat setia Panas FM dan KLFM ko dengar Deejay Azlan Omar dan KZ nyer sekmen best

so luar dari KL... dengan kat tenet jerjk lah eh :blush:

ok berbalik pada kes nie

lawan tetap lawan... peace :angry:

sape ade blaja law die tau la..aku pun ade blaja dulu Law of contract and tort..basic 2 ade la gak blajar tp x ingt dah..hehe :lol: ..stesen 2 ade buat kenyataan cam ne??bertulis??ker?kalo die ade buat kenyataan bertulis cakap nie cakap 2..mmg boleh sue stesen radio 2 x silap..

Edited by SiR_FAiZ

salam semua

ari nii saya tgk berita tadi ada seorang guru muzik tue saman syarikat rakaman yang konon nyer dah janji taknak siar or mainkan lagu antarabangsa

tapi dia main juga...

sebelum tue dia ada war warkan kalo ada diantara pendengar yang dapat mengesan stesen radio itu main kan lagu antarabangsa dia boleh menuntut RM1juta

so ape lagi seorang cikgu muzik nie pergi lah claim.... yang best nyer syarikat tue kate dia tak main kan lagu antarabangsa tapi penyanyi lagu tue ada lah artis realiti tempatan so dia mainkan lah

kalau ikut law - stesen radio tu buat 'offer to the world'

takde black and white, takde contract, or whatever, janji kriteria dipenuhi, syarat di patuhi,

layak la dapat rm1 juta tu.

no need black and white when the claiming what law called as 'offer to the world' :rolleyes:

Duit raya,Duit Raya .... Tahniah kepada makcik tu kalau dapat 1 juta , berbelanja la dengan berhemah B)

Stesen radio = owned , lain kali jangan la buat benda merapu .

x paham aku..apa motif dia..nk saman 1 juta sbb stesen radio ni putarkn lagu antarabangsa?? bia la depa nk putarkn pn..paling tidak pn boikot je..setel..

yg duk sibuk2 p saman nk apa..duit ekk..aiyoo makcik...cari la duit ngn tulang empat kerat..

P/s : anti ngn orang yg saman melampau pd perkara yg x masuk akal..peace no war :ph34r: