Jump to content
wadud

Win Xp Home Ori

Recommended Posts

assalamualaikum wbt

den install win xp home version 2002 original kek pc den nih. activate guno online dan success. pehtu update ke service pack 2. dan lain-lain laie yg dah dibuek. so, den nak tyo, camno nak backup win xp home yg dah siap ado update sp2 dan activate nih ke cd yo? maksudnyo den nak buek cd utk kegunaan den maso dopan (offline installation) sbb cd win xp home ori tu den guno yg kawan den bg. so, boleh ko nak jdkan backup cd apo yg dah ado kek dalam pc kito nih? kalu boleh camno nak buek yo?

timo kasih

camno tuh? maknonyo kito leh copy semuo fail os dari hdd © dan save kek cd. nnt maso dah format dan nak install os, leh guno cd tu utk install balik win xp den tu ko?

pakai disk imaging software macam norton ghost atau acronis true image.

image tu boleh disimpan kat dalam partition lain atau dvd.

ooo. wokeh. nnt den try

* den install guno win xp home ori, dio mintak activation. den guno caro online utk activate dan success. so, kalu den copy dari C nih, adakah activation tu dah ok @ kena activate balik? takut kalu kena activate balik kang dio ingat yg [lanun] lak :unsure:

tak perlu activate.activate la berapa juta kali pun,kalau masih guna komputer yang sama takde masalah(oem)

Salam.. Otai2 kat cni.. Ada masalah dengan win xp pro ori aku ni.. Semalam bila aku format laptop dan aktifkan win xp kot internet dia ckp cd key yg aku guna telah sampai limit.. Dia suruh tukar cd key lain.. Sia2 je bli yg ori pastu ckp x ablh aktifkan..

Salam.. Otai2 kat cni.. Ada masalah dengan win xp pro ori aku ni.. Semalam bila aku format laptop dan aktifkan win xp kot internet dia ckp cd key yg aku guna telah sampai limit.. Dia suruh tukar cd key lain.. Sia2 je bli yg ori pastu ckp x ablh aktifkan..

check key ko blik...mana tau typo error ke...kalu btul,maybe key ko da expired. :mellow:

first time den dengar cd ke org expired.....klu nak format kat pc laen-laen jgn aktif ngan intenet,,ae cr tuk satu cd key pakai kat byk2 pc...den dah wat byk kali dah tak penh lak kene detect...klu ekau nak tau cr n cd key br pm den.........

tak perlu activate.activate la berapa juta kali pun,kalau masih guna komputer yang sama takde masalah(oem)

ooo. tp kalu den nak install kek pc baru @ pc lain @ laptop, x buleh la ek?

ni mesti lesen terbang ni.os ori yang penting cd key dia.bukan cd dia.key dia tu aku selalu cilok. :lol: sekadar tgk sekali then masa yang sama aku leh tulis dan aku guna kat pc aku.so pc aku jadik ori la.kemungkinan pc ko tu cdkey dah terguna kat pc lain.yang leceh pakai ORIginal kes macam ni la.nak kena activate semua.kena ada internet.

kalau ko ada cd OEM macam dell atau compaq pun ok gak.pasal aku biasa buat aku gunakan cd dell OEM tu aku format kat pc lain.then utk activate key aku gunakan [biskut tawar] je la bypass activation.bab-2 serial number xde hal.pasal cd OEM dell mana ada serial number kena ingat. :lol: tekan enter je terus jalan.hehehe

check key ko blik...mana tau typo error ke...kalu btul,maybe key ko da expired. :mellow:

X kan expired sbb aku bli yg win xp pro ori yg case biru..

first time den dengar cd ke org expired.....klu nak format kat pc laen-laen jgn aktif ngan intenet,,ae cr tuk satu cd key pakai kat byk2 pc...den dah wat byk kali dah tak penh lak kene detect...klu ekau nak tau cr n cd key br pm den.........

Tak tau la kenapa terjadi kat aku ni.. Nanti la aku try format skali lg.. Mana tau kan blh activated balik..

ni mesti lesen terbang ni.os ori yang penting cd key dia.bukan cd dia.key dia tu aku selalu cilok. :lol: sekadar tgk sekali then masa yang sama aku leh tulis dan aku guna kat pc aku.so pc aku jadik ori la.kemungkinan pc ko tu cdkey dah terguna kat pc lain.yang leceh pakai ORIginal kes macam ni la.nak kena activate semua.kena ada internet.

kalau ko ada cd OEM macam dell atau compaq pun ok gak.pasal aku biasa buat aku gunakan cd dell OEM tu aku format kat pc lain.then utk activate key aku gunakan [biskut tawar] je la bypass activation.bab-2 serial number xde hal.pasal cd OEM dell mana ada serial number kena ingat. :lol: tekan enter je terus jalan.hehehe

Aku rasa mesti dh terguna kat pc lain.. Macam mana mahu contact Microsoft nak bagi tahu tentang perkara ni..

ooo. tp kalu den nak install kek pc baru @ pc lain @ laptop, x buleh la ek?

boleh sebenarnye..tp ne wat keje byk skit...papehal lu pm den...den bg de nyer solution

cd OEM acer aku ada jugak yang khas untuk laptop aku.. Tp xp home la.. Tapi tak mahu guna yang tu, mahu guna yang xp pro ori tu jgk..

ekau ni mesti deh besa wat pki company nyer cd windows,he..he.....btl tak?setau den skang ni diog lebih prefer guna ghost image so senang nak format pc yg ae kat company diog....tp maslah nyer skang ni microsoft dah dpt detect windows yg di biskut tawarkn den pun ponah gak pki biskut tawar guno cd oem dell gak saje wat eksperimen kat com og laen yg den formatkan..tp skang nih microsoft dah leh detect...kawan berhati-hatilah..tah..tah ekau ni seangkatan ngan company den....

Edited by ashton

huhu. komponi apo tuh

dgr kato, microsoft dah nak pupuskan win xp nih. yo ko? nak lakukan win vista tuh

alak ko post gambo nih....den tak paham la pulak :blink:

huhu. komponi apo tuh

dgr kato, microsoft dah nak pupuskan win xp nih. yo ko? nak lakukan win vista tuh

den takdo la plk dgr ura-ura company den nak tuko windows br klu betui lotih beb ....beratus cawangan nak kono format blk,jonoh den nak wat pc diog...slalunyo hq dah dapaek information awal-awal......mgkn lambek lg kot 3,4 tahun akan dtg kot!

Edited by ashton

ooo. huhu. ontahnyo si grey tuh. apo ke hey tetibo post gambo tuh. terkojut den huhu :lol:

kena masukkan key ke??hmmmm...asal x [biskut tawar] ja?aduh...

nak biskut tawar bleh,tp nnt kono detect cam pc membe2 den lotih jo...lgpun klu dah biskut tawar tak raso ar cam pki windows ori.....he...he..he..klu nak de nyer solution pm den...........

Aku cuba format balik laptop dan guna windows xp pro tu.. Still jadi macam tu.. Last2, aku call Microsoft.. Diorang cakap aku ada guna windows tu kat pc lain ke.. Aku hanya jawab aku kerap format laptop.. Orang microsoft cakap tak boleh la format terlalu kerap macam aku.. Aku format seminggu sekali.. Fuhh.. Nasib baik dia bagi juga activation tu.. Tapi aktifkan kot phone la.. Lepas ni kalau aku format sekali lagi memang kena call lagi la orang microsoft tu untuk aktifkan windows tu.. Setel dah la masalah aku.. Terima kasih korang semua kerana membantu.. :)

assalamualaikum wbt

den install win xp home version 2002 original kek pc den nih. activate guno online dan success. pehtu update ke service pack 2. dan lain-lain laie yg dah dibuek. so, den nak tyo, camno nak backup win xp home yg dah siap ado update sp2 dan activate nih ke cd yo? maksudnyo den nak buek cd utk kegunaan den maso dopan (offline installation) sbb cd win xp home ori tu den guno yg kawan den bg. so, boleh ko nak jdkan backup cd apo yg dah ado kek dalam pc kito nih? kalu boleh camno nak buek yo?

timo kasih

guna je norton ghost.. create image dalam partition yg x da windows... kalo windows de masalah nanti just restore je..jimat masa. driver pon x payah install...

camno nak guno norton ghost utk buek backup os tuh? kalu kito copy dan buek cd guno backup os tu bleh gak ko? sonang nak install kek pc lain nnt. siap dah ngan activation, drivers dan update sekali kan? :huh:

kalu kito boli laptop selalu eh akan ado recovery disk kek partition lain kan? kalu ado apo2 problem ngan windows @ format dan nak install balik just install guno recovery disk tu jo la kan?

tp kalu utk pc yg bukan branded, xdo software khusus utk create recovery disk tuh. ekau org cadangkan guno norton ghost atau true image tuh. xdo ko free software yg den leh guno utk buek recovery disk tuh? pastu kalu den buek recovery disk tuh, semuo drivers, software, latest update akan masuk sekali dalam recovery tu kan? kira bila install balik xyah dah la nak update balik, nak install drivers balik dan lain2 lg

kalu tau ado software free yg leh guno utk create recovery disk tu bg tau yo. tq