Jump to content
LittleCordines

Mlm Hai-o

Recommended Posts

Assalamualaikum & selamat sejahtera. akuk nak tanya la, ade tak sesaper forumer putera ni, yg terlibat dgn MLM Hai-O?? bkn ape, akuk kureng pasti la dgn MLM ni.. korang tau citer bleh la kongsi kat sini if sudi ye. da 3 - 4 hari akuk google sal ni, ade yg kate baik ade yg kate tak ok.. so this time akuk nak minta pandangan korang lak, mane tau la kan ade di kalangan kite yg tau sal ni, adios..

selamat berpuasa bg umat islam..

Edited by LittleCordines

penah la member aku ajak masok...just aku malas je nak buat bende2 nak mencari org pakse orang masok bukan style aku ler........member aku siap tangkap wish dah.....hahah mmg dasat die tuh.........daripade jai network sampai la corrupted jai tuh . tak jadi2 sampai lani baru jadi...........tapi still aku tak ske sistem die.............membeli level.........(gile)same je la ngan DCHL or other similar produck..............baik berniaga makanan lagi bagus B)

penah la member aku ajak masok...just aku malas je nak buat bende2 nak mencari org pakse orang masok bukan style aku ler........member aku siap tangkap wish dah.....hahah mmg dasat die tuh.........daripade jai network sampai la corrupted jai tuh . tak jadi2 sampai lani baru jadi...........tapi still aku tak ske sistem die.............membeli level.........(gile)same je la ngan DCHL or other similar produck..............baik berniaga makanan lagi bagus B)

ooo, gitu. cam akuk review la, derang bli pangkat.. hmm, any other info please state it here. tq bro wrecked

kalo ko dah keje kan..............aku sarankan ko buat loan.........beli rumah2 lelong dari bank ...then sewakan..............cam aku buat skang nih.....mkn duit atas angin je bro ...........hahahaha..........pakcik kayoooooooo....................

aku dah join hai-o... aku pesan, hati2 ngan upline.. aku nyer upline tipu aku, sampai 45k... dia lei wat pinjaman lebih... katanya dia wat pinjaman koperasi... aku sampai skang rasa cam nak report polis jek.. tp x tau cam ner...

Askum

Aku pun join Hai-O...

Aku tertarik ngan dia nyer skim berbeza ngan MLM lain

member aku yang join bulan 12 tahun lepas skang ni dah pakai Merz C200 dah

& skang ni dah jadi DDM...tunggu beberapa step je lagi akan jadi CDM

Last month income dia jer dah dekat RM40k

Benda ni bukan senang nak capai..tp kalo kita berusaha insya-Allah boleh berjaya

So kena sentiasa think positive

Kalo ada sape2 yang area Kelantan nak join bole inform aku ;)

Askum

Aku pun join Hai-O...

Aku tertarik ngan dia nyer skim berbeza ngan MLM lain

member aku yang join bulan 12 tahun lepas skang ni dah pakai Merz C200 dah

& skang ni dah jadi DDM...tunggu beberapa step je lagi akan jadi CDM

Last month income dia jer dah dekat RM40k

Benda ni bukan senang nak capai..tp kalo kita berusaha insya-Allah boleh berjaya

So kena sentiasa think positive

Kalo ada sape2 yang area Kelantan nak join bole inform aku ;)

ooo, tgk pade korang punya reply, banyak -ve nye. hmm, ko kat qlate area mane bro, brape da ko dapat slama ko wat ni??

ade sorg member akuk pom wat, tinggal 1 step je lagi nak naik CDM. dia ajak akuk, tp pokai ma. lg 1 akuk buka kerja under government, i think this should be have a little problemos lo

kalo ko dah keje kan..............aku sarankan ko buat loan.........beli rumah2 lelong dari bank ...then sewakan..............cam aku buat skang nih.....mkn duit atas angin je bro ...........hahahaha..........pakcik kayoooooooo....................

idea ko ni mmg bagus. tp kena tgk area gak, cam kawasan poli ka, universiti ka, area kerja ka, baru masyuk

www.RinggitMasyuk.com/?id=money2u

bro, ni ape yg ko buat, kongsi cket

Senang cerita laaa...kut sapa yang tak berminat dengan mlm nih...xksh laa coz itu diri masing2 pendapat masing2...

Mlm nih bknnya lps join dok diam jerk...kene usaha...mcm klu kita wat bisnes apa pun...kene la usaha..cari customer...ramai da yang berjaya dan ada juga yang gagal...kita kene ingat...gagal sekali bkn gagal selama-lamanya..mungkin rezeki orang yang gagal tuh bkn daripada mlm nih...mungkin rezeki dier kt tempat lain...bagi yg pernah join tp belum nmpk hasil ker aper ker..teruskan usaha anda...mlm nih anda kene bergerak...dapat xdpt lencita.yg penting anda bergerak..drpd xgerak lgsg..memang la xdpt ape..pk2 kan..

QUOTE(wrecked @ Sep 15 2008, 04:32 PM) <{POST_SNAPBACK}>
penah la member aku ajak masok...just aku malas je nak buat bende2 nak mencari org pakse orang masok bukan style aku ler........member aku siap tangkap wish dah.....hahah mmg dasat die tuh.........daripade jai network sampai la corrupted jai tuh . tak jadi2 sampai lani baru jadi...........tapi still aku tak ske sistem die.............membeli level.........(gile)same je la ngan DCHL or other similar produck..............baik berniaga makanan lagi bagus cool.gif

mmg la...
bg sya xder biz yg ble buat untung tanpa ada usaha...
lgpun ktorg bt sma2...
xder kejayaan sendiri...
dalam hai o saya kagum dgn kjasama ant upline,sideline dan dwnline...
x tau nak kta la pla kan ada yg ckp kna tpu dgn upline...
lg 1 dlm hai o ni bkn mcm mlm lain yg mna upline untung giler..
tp downline yg bagai nak rak bt kja...
sbb 2 la dlm hai o x hairan downline ble potong agkt upline then dpt income lbih dr upline...

mlm = kencing

QUOTE(Mr ER @ Sep 25 2008, 04:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku dah join hai-o... aku pesan, hati2 ngan upline.. aku nyer upline tipu aku, sampai 45k... dia lei wat pinjaman lebih... katanya dia wat pinjaman koperasi... aku sampai skang rasa cam nak report polis jek.. tp x tau cam ner...

report ja, biaq mampuih semua MLM ni

QUOTE(jay'zz @ Dec 17 2008, 02:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mmg la...
bg sya xder biz yg ble buat untung tanpa ada usaha...
lgpun ktorg bt sma2...
xder kejayaan sendiri...
dalam hai o saya kagum dgn kjasama ant upline,sideline dan dwnline...
x tau nak kta la pla kan ada yg ckp kna tpu dgn upline...
lg 1 dlm hai o ni bkn mcm mlm lain yg mna upline untung giler..
tp downline yg bagai nak rak bt kja...
sbb 2 la dlm hai o x hairan downline ble potong agkt upline then dpt income lbih dr upline...

MLM SISTEM PIRAMID.........SAME JEK SAMPAI HARI KIAMAT SOK>>>>>>>>>>>>>>> tak de beze nyer.......terpulang la masing2 punye duit...jgn dah masok menyesal sudah.........dari aku promote org beli barang yg belum tentu org nak beli........baik aku jual duit.....mesti masyuk beb keh keh keh happy.gif

MLM is business Model
Ponzi is scam

Ponzi use MLM bsuiness Modem ti hide thier scam

style aku pulak, kalau aku nak beli barang, aku carik aja list-list kawan aku yg berniaga MLM ikut produk...bukan diorang carik aku.

sapa sapa yg suka pujuk jadi downline dari pada jual produk....memang dalam kepala otak aku nak kaya esok jugak...takkan nak tunggu 12 tahun

so juallaaa produk.......kalau client bertanya nak join network baru laaaaa bukak kitab

QUOTE(wrecked @ Dec 17 2008, 10:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
MLM SISTEM PIRAMID.........SAME JEK SAMPAI HARI KIAMAT SOK>>>>>>>>>>>>>>> tak de beze nyer.......terpulang la masing2 punye duit...jgn dah masok menyesal sudah.........dari aku promote org beli barang yg belum tentu org nak beli........baik aku jual duit.....mesti masyuk beb keh keh keh happy.gif

lalu sikit: MLM bukan sistem piramid dan sapa kerja kuat dapat naik atas tapi sesiapa yang bekerja makan gaji adalah pengamal SISTEM PIRAMID. kenapa?

BOSS - sorang
manager - beberapa orang
eksekutif - ramai skit drp manager
pekerja bawahan - memang ramai (memang xdapat nak naik atas)

tidakkah ini sistem piramid?
sekiranya pekerja bawahan bekerja kuat siang malam, adakah dia dapat naik jadi bos? lu pikir la sendiri...

nak tahu pasal hai-o
sms saja - 0193092369 kitorang akan call balik

member aku cakap, Hi-O ni ambik untung atas kesusahan orang lain..

bile downline da buat loan berpuluh2ribu.. ade yang lepas tangan, die sedap2 pakai kete besar, akhir tahun, diorang dapat melancung free..

salam...

alamak bincang pasai HI-O plak kat sini.. iskh iskh iskh...

HI-O memang best.. tetapi modal besar utk beli pangkat tue yang tak berapa best.. tuan tanah, kalau berminat nak biz, pilih ler BIZ yang modalnya patut padan.. produk pulak setanding ngan dipasaran pada kadar harga yang berpatutan..

anyway.. aku tak nak kutuk biz diaorang.. kalau nko nak produk setanding HI-O (Bio AURA), nko tgk thread aku BIZ FnR Water Treatment dalam subtitle BUSINESS.. tak sesuai aku nak citer pasal biz aku kat sini.. tapi yang aku pasti, DDM, CDM kat kuantan dah ader 2 3 org join ngan aku sebab plan memang lebih menguntungkan daripada HI-O..

or contact aku 014-3470927 @ YM: [email protected]

QUOTE(slaughters @ Dec 26 2008, 04:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
member aku cakap, Hi-O ni ambik untung atas kesusahan orang lain..

bile downline da buat loan berpuluh2ribu.. ade yang lepas tangan, die sedap2 pakai kete besar, akhir tahun, diorang dapat melancung free..

MLM ni ialah perniagaan yang modal dia kecik kemudian untung dia besar.
hai o pula MLM dia modal besar untung pun besar. ( mlm tipu orang)
Ni bukan aku cakap tapi otai mlm yang cakap.
so kalau nak sertai mlm pastikan modal dia kecik dan akan dapat untung yang besar kalau modal besar taak payah masuk. takut nanti akan menanggung beban hutang . asyik bayar loan hutang modal sampai 7 tahun. kesian ramai sedara aku yang terkenaa.
bukan senang naaak kaya. tapi tak mustahil bulih kayaa.
niaga kerepek lagi bagus.

hmm, nampaknya bnyk negatif dari positif. kalo akuk join pom kompem tak berjaya, sbb korang ni ibarat akuk da close la, n semuanya tak bjya. kalo kire dari segi bisnes, modal lagi besar lagi bagus. kalo modal kecik nak untung besar takkan terjadi, kecuali tipu org lain utk dptkan pulangan..

ape yg akuk paham la, tak semstinya join tu trus letak 21K, nak letak 2K pom takpe, next 2K, tp pulangan kecik la, huhu. apepon tq 4 dat info bro.

QUOTE(baru_blaja_kom @ Dec 27 2008, 12:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
MLM ni ialah perniagaan yang modal dia kecik kemudian untung dia besar.
hai o pula MLM dia modal besar untung pun besar. ( mlm tipu orang)
Ni bukan aku cakap tapi otai mlm yang cakap.
so kalau nak sertai mlm pastikan modal dia kecik dan akan dapat untung yang besar kalau modal besar taak payah masuk. takut nanti akan menanggung beban hutang . asyik bayar loan hutang modal sampai 7 tahun. kesian ramai sedara aku yang terkenaa.
bukan senang naaak kaya. tapi tak mustahil bulih kayaa.
niaga kerepek lagi bagus.

lebih kurang same jek maner2 org yang involve dgn MLM akan cakap bende yang same........
atas masing2 jek...... happy.gif

tapi dasat gak member2 yang buat loan koperasi kat aku ni sampai 50k bujang...aku ingat nak buat kawen ker nak beli kete ker......bile tanye jawapannyer lepeh ni aku lagi kaye dari ko wahahahah siap gelak besau lagi,dah masok bende2 tuh terngange la kejap....siap mintak pinjam duit nak makan soro perut dah tak de........
sebelom nak join ape2 pon pikir2 la dulu....boleh bawak jalan je....agak2 tak de keyakinan......jgn nyusahkan diri di kemudian hari

ape2 hal pon
MLM are boringgggggggggggggggggggg Edited by wrecked

QUOTE(am_eniey @ Dec 17 2008, 07:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mlm = kencing

report ja, biaq mampuih semua MLM ni

Awat lu Bro? kalimah Shadadah, tapi busuk hati, nak melingkupkan semua MLM? jangan kerana nila setitik rosak susu sebelanga.. kalau MLM semua kencing, mana datangnya jutawan MLM yang terbukti telah berjaya seperti Datuk Azman Ching? u nak ckp dia pun penipu ker? mengucapla balik bro.. MLM ni memang satu bisnes yang modal kecil tapi mampu menjana keuntungan yang lumayan TAPI... mesti kena betul pada cara dan sistem nya.. itu yang kita kena belajar.. jgnle masuk MLM dan dok diam jer.. memangler tak kemana..kena la usaha.. lainla kalau u masuk skim cepat kaya tapi silap hari bulan boleh jadi skim cepat lingkup.. lagi satu kepada yang kena tipu dengan upline tu, mengikut sistem MLM yang betul, upline takkan gagalkan downline dia kerana dlm sistem MLM yang betul, "KITA KENA KAYAKAN RAKAN KONGSI KITA BARULAH KITA AKAN KAYA" saya ingin berkongsi tip2 hebat untuk sesiapa yang nak join MLM, supaya tak kena tipu dan fahami konsep MLM supaya tak jadi macam kawan kita sorang ni yang mendoakan semua MLM lingkup/ mampuih...

Saya ingin berkongsi TIP UNTUK MENYERTAI MLM , ada 4 faktor penting untuk join MLM iaitu :

1. Syarikat yang kita nak join
2. Produk
3. Marketing Plan
4. Menjadi golongan TERAWAL.

Jadi saya ingin berkongsi dengan anda semua, iaitu MOFAZ sebuah syarikat yang stabil dan kukuh, telah 31 tahun dalam dunia bisnes antaranya Pengedaran Kereta, telah melebarkan sayapnya untuk membuka anak syarikatnya iaitu Mofaz Direct Sdn Bhd yang menjalankan bisnes MLM. Mofaz telah menyahut seruan kerajaan dimana kerajaan menyeru supaya Syarikat Korporat membuka bisnes MLM supaya Rakyat Malaysia tidak lagi akan tertipu dengan MLM yang tumbuh bagai cendawan samada di internet dan di luar internet, yang kita sendiri tidak tahu owner nya. Rangking menunjukkan rakyat Malaysia paling tinggi terjurus dlm penipuan MLM internet dan sepatutnya kita jadikan pengajaran dan menitik beratkan 4 faktor yang patut di ambilkira untuk join sesuatu MLM, dan MOFAZ DIRECT MEMNUHI KEEMPAT2 ASPEK PENTING ITU.

1.Syarikat - MOFAZ Merupakan sebuah syarikat Korporat dimana telah 31 tahun dalam bidang perniagaan terutama pengedaran kereta, Fairuz Fauzy- pelumba A1 GP yang membawa nama malaysia merupakan anak kepada Chairman MOFAZ.
2. Produk - Untuk menjalankan bisnes MLM, prosuder nya mesti kena ada produk dan produk yang terdapat di Mofaz Direct adalah R&D dari mofaz sendiri, bukannya tangkap muat sekadar memenuhi prosuder, Produk Mofaz juga adalah keluaran Mofaz Dagang sendiri.
3. Marketing Plan - Marketing Plan Mofaz Direct sangat simple dan mudah untuk masuk duit, tiada syarat tersembunyi, memang mudah untuk buat duit (Telah di bandingkan oleh ahli mofaz yang juga pernah myertai MLM yang lain2)
dan yang paling penting
4. Mjadi Golongan TERAWAL - Mofaz Direct baru sahaja bermula pada 1.11.08, baru 500 lebih ahli sahaja yang mendaftar dan belum sampai 1000 orang ahli lagi.. kita adalah Golongan TERAWAL.

Oleh itu, jangan berlengah lagi dan rebutlah peluang untuk menjadi Golongan Terawal di Syarikat yang establish dengan produk yang bermutu tinggi beserta dengan marketing plan nya yang berupaya memberi pulangan lumayan iaitu RM480 sehingga RM 3000 sehari.

Hubungi 0129302900 / 0126377824 /0126056124
atau ; e-mail [email protected]

QUOTE(wrecked @ Dec 30 2008, 03:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
lebih kurang same jek maner2 org yang involve dgn MLM akan cakap bende yang same........
atas masing2 jek...... happy.gif

tapi dasat gak member2 yang buat loan koperasi kat aku ni sampai 50k bujang...aku ingat nak buat kawen ker nak beli kete ker......bile tanye jawapannyer lepeh ni aku lagi kaye dari ko wahahahah siap gelak besau lagi,dah masok bende2 tuh terngange la kejap....siap mintak pinjam duit nak makan soro perut dah tak de........
sebelom nak join ape2 pon pikir2 la dulu....boleh bawak jalan je....agak2 tak de keyakinan......jgn nyusahkan diri di kemudian hari

ape2 hal pon
MLM are boringgggggggggggggggggggg

wrecked, u kena pandai beza antara MLM dan skim cepat kaya..MLM kena buat kerja, kena usaha baru dapat duit tapi modalnya kecil tp untung nya besar, tapi skim cepat kaya tak perlu buat kerja, goyang kaki boleh dapat duit (tukang jahit je boleh sbnrnya) tapi silap hari bulan boleh jadi skim cepat lingkup.. mcm u ckp member u buat loan sampai Rm50k, MLM apa tu? mcm MLM saya join ni max pun RM 5K, mana ada sampai RM50K? MLM are not boringggg as long as kita ikut sistem dan strategi yang betul dlm Bisnes MLM ni.. malahan mampu memberi pulangan yang amat lumayan..dan membina silaturrahim yang baik, cth nya dulu saya takada kenalan di luar kl tapi sekarang saya dah ada kenalan di merata rata, utara ,selatan, timur dan banyak lagi tmpat. hanya kerana MLM. actually MLM is WONDERFUL & AMAZING... i bagi u tip untuk u nak join MLM, harap u dapat praktik kan supaya dielakkan dari tertipu dengan MLM.u kena pk, klu kerja biasa u mampu ker nak pakai kereta mewah mcm kwn u sorang tu ckp dlm ms setahun kwn dia dah pakai Mez c220.. itu semua sebab MLM kan..? tu sebab saya ckp MLM is Wonderful, powerful and amazing...

Saya ingin berkongsi TIP UNTUK MENYERTAI MLM , ada 4 faktor penting untuk join MLM iaitu :

1. Syarikat yang kita nak join
2. Produk
3. Marketing Plan
4. Menjadi golongan TERAWAL.

Jadi saya ingin berkongsi dengan anda semua, iaitu MOFAZ sebuah syarikat yang stabil dan kukuh, telah 31 tahun dalam dunia bisnes antaranya Pengedaran Kereta, telah melebarkan sayapnya untuk membuka anak syarikatnya iaitu Mofaz Direct Sdn Bhd yang menjalankan bisnes MLM. Mofaz telah menyahut seruan kerajaan dimana kerajaan menyeru supaya Syarikat Korporat membuka bisnes MLM supaya Rakyat Malaysia tidak lagi akan tertipu dengan MLM yang tumbuh bagai cendawan samada di internet dan di luar internet, yang kita sendiri tidak tahu owner nya. Rangking menunjukkan rakyat Malaysia paling tinggi terjurus dlm penipuan MLM internet dan sepatutnya kita jadikan pengajaran dan menitik beratkan 4 faktor yang patut di ambilkira untuk join sesuatu MLM, dan MOFAZ DIRECT MEMNUHI KEEMPAT2 ASPEK PENTING ITU.

1.Syarikat - MOFAZ Merupakan sebuah syarikat Korporat dimana telah 31 tahun dalam bidang perniagaan terutama pengedaran kereta, Fairuz Fauzy- pelumba A1 GP yang membawa nama malaysia merupakan anak kepada Chairman MOFAZ.
2. Produk - Untuk menjalankan bisnes MLM, prosuder nya mesti kena ada produk dan produk yang terdapat di Mofaz Direct adalah R&D dari mofaz sendiri, bukannya tangkap muat sekadar memenuhi prosuder, Produk Mofaz juga adalah keluaran Mofaz Dagang sendiri.
3. Marketing Plan - Marketing Plan Mofaz Direct sangat simple dan mudah untuk masuk duit, tiada syarat tersembunyi, memang mudah untuk buat duit (Telah di bandingkan oleh ahli mofaz yang juga pernah myertai MLM yang lain2)
dan yang paling penting
4. Mjadi Golongan TERAWAL - Mofaz Direct baru sahaja bermula pada 1.11.08, baru 500 lebih ahli sahaja yang mendaftar dan belum sampai 1000 orang ahli lagi.. kita adalah Golongan TERAWAL.

Oleh itu, jangan berlengah lagi dan rebutlah peluang untuk menjadi Golongan Terawal di Syarikat yang establish dengan produk yang bermutu tinggi beserta dengan marketing plan nya yang berupaya memberi pulangan lumayan iaitu RM480 sehingga RM 3000 sehari.

Hubungi 0129302900 / 0126377824 /0126056124
atau ; e-mail [email protected]

hai o ni akak aku ada join..area selayang/batu caves..bg aku kalo nak join MLM ni kita kena tgk produk dia..kalo produk killer mmg best nak join mlm..tp kalo baju dalam ni yg haio jual ni susah la..akak aku tu mcm rugi jer..bulan pertama je ada income..pastu senyap..kata nak bantu downline..tp x ada la..kita nak bisnes ni jual produk bukan jual peluang..most MLM ni jual peluang..iu yg x islamik..jual peluang bisnes dr jual produk..tp kalo MLM yg produk yg bagus mmg best nak wat..saper yg nak join MLM ni kena tgk kekuatan produk tu and kawasan la tmpt dia..

QUOTE(putera nomad @ Jan 19 2009, 06:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hai o ni akak aku ada join..area selayang/batu caves..bg aku kalo nak join MLM ni kita kena tgk produk dia..kalo produk killer mmg best nak join mlm..tp kalo baju dalam ni yg haio jual ni susah la..akak aku tu mcm rugi jer..bulan pertama je ada income..pastu senyap..kata nak bantu downline..tp x ada la..kita nak bisnes ni jual produk bukan jual peluang..most MLM ni jual peluang..iu yg x islamik..jual peluang bisnes dr jual produk..tp kalo MLM yg produk yg bagus mmg best nak wat..saper yg nak join MLM ni kena tgk kekuatan produk tu and kawasan la tmpt dia..