Jump to content
MrOtai

Pengguna Dialup Atau Broadband

Anda adalah pengguna internet cara klasik dialup atau kelajuan broadband ?  

42 members have voted

1. 1. Anda adalah pengguna internet cara klasik dialup atau kelajuan broadband ?

• Pengguna broadband
      27
    • Pengguna dialup
      10
    • Cybercafe: broadband
      1
    • Cybercafe: dialup
      0
    • Dialup dan Broadband
      4
    • Tidak ambil tahu
      0

Recommended Posts

Era dunia tanpa sempadan telah lama di perkenalkan di negara kita. Boleh dikatakan dari kanak-kanak hinggalah ke orang tua pun tau apa fungsi internet walaupun mereka tak pernah guna internet. Bermula dialup yang dah di anggap klasik hingga la ke era broadband dengan kelajuan internet yang terkini dan terhebat. Bagi pengguna broadband tentu akan bosan andaikata anda terpaksa menggunakan dialup untuk melayari internet. Namun ramaikah yang masih lagi menggunakan cara klasik dialup yang dianggap tidak sesuai dalam era internet sekarang yang kebanyakkan menggunakan Bandwidth yang tinggi tidak seperti di era dialup.

Saya baru je pakai package 1 Mb kat rumah setelah kawasan saya ada streamyx, sebelum ni pakai dialup je. Tiap-tiap hari sabtu dan ahad pergi rumah kakak tapi dia masih pakai dialup. Jadi masih gunakan dialup dan broadband smile.gif

streamyx broadband telah banyak menjimatkan duit poketku! HUEHUHE. mana tidaknya.... sebelum mula pakai streamyx, internet call aku cecah rm150 sebulan. belum lagi dengan tmnet nyer akaun. setelah pakai broadband, aku cuma baya setengah jer. satu lagi, setelah pakai streamyx, aku telah berjaya mengurangkan tabiat keluar malam ( kalau dulu hamoir setiap malam aku keluar lepak ). maka makin jimat la duit poket aku. hehhee

guna dial up kat rumah dan leased line kat pejabat. nak guna streamyx..hoh..jangan mimpila aku berbuat demikian kerana streamyx pilih kasih terhadap talian aku.

Start pakai internet dialup pada tahun hujung 1997 (TMnet/Jaring/Maxis/TimeNet). Bulan Mei 2004 pakai Streamyx...Puhh..Dah berapa banyak duit habis pasal internet. Apa-apa pun internet banyak membantu saya dalam menguruskan kehidupan harian.

*Tengah tunggu jaring broadband datang ke area saya...rasa-rasa nak try jugak....

streamyx broadband telah banyak menjimatkan duit poketku! HUEHUHE. mana tidaknya.... sebelum mula pakai streamyx, internet call aku cecah rm150 sebulan. belum lagi dengan tmnet nyer akaun. setelah pakai broadband, aku cuma baya setengah jer. satu lagi, setelah pakai streamyx, aku telah berjaya mengurangkan tabiat keluar malam ( kalau dulu hamoir setiap malam aku keluar lepak ). maka makin jimat la duit poket aku. hehhee

internet call? camane tu? ajar sikit. Kena tambah hardware ke?

Kat umah aku jgn Internet, line tepon pun x masuk lg...

hampa...hampa....

Tp, skang aku pakai TIME Internet Leased Line 2Mb kat ofis aku...

Tunggu nak tukar laptop jer yg guna Gigabit Ethernet, pastu cable CAT6 cucuk kat Gigabit Switch direct ke Firewall terus ke Internet...

Wow...

Aku dari tahun 1998 hingga Ogos 2004 menggunakan dialup.. kalau total semua dah beribu-riban duit aku terbang di atas penangan dialup yang mahal... mana tak nyer sehari sekurang² mesti 5 jam...

Anggaran Penggunaan 1998-2004

RM 1.50 sejam (Bil Internet+Bil Telefon) X 5 jam X 30 hari = RM 225

RM 225 X 12 Bulan = RM 2700

RM 2700 X 7 Tahun = RM 18,900

Perh!!!! ohmy.gif Gila betui .... berapa banyak tuh... tambah sikit RM lagi leh beli keta kancil Cash!... Sampai sekarang aku ade tertangguh Bil Internet RM1500+ yang dah kena potong pasai sangkut bayar.

Sejak dah masuk streamyx ni.. memang ketara sungguh penjimatan yang aku dapat.

pada tahun 2002..aku pakai dial up 1515..bila kat area aku dah dapat brotben..aku pun apalagi dengan senyum simpul ke pejabat telekom untuk mengapply....aku rasa dah 7 bulan aku pakai brotben....512 jer... biggrin.gif

aku pakai 2 xDSL ngan Leased Line. Tapi dah mengasa 11Mbps up/down, streamyx ni rasa cam kura2 la..........

aku pakai 2 xDSL ngan Leased Line. Tapi dah mengasa 11Mbps up/down, streamyx ni rasa cam kura2 la..........

Of course le mus3na 1meg ngan 11meg memang le berbeza. Kat opis saya pun pakai leased line. Tapi kat opis ni leceh sikitlah tak leh nak download bukan-bukan macam-macam diorang blok . Nak guna YM/MSN pun tak boleh...Tapi kat rumah fleksibel walaupun 1 meg oklahhh bandingan dial up (dah jemu guna dari 1997-2004)

broadband amat menjimat duit berbanding dgn dial-up.....dulu masa gune dial-up..huh....berasap poket nak bayar duit dial-up nie...tapi sekarang gune broadband so...save skit duit nie.... happy.gif

Edited by civ3

berukband nih untung banyak la poket tu..

... masih menunggu kehadiran kau.. wahai berukband

mula-mula sembang pelan2..

kejap lagi main tembak ngan mesin gan, MIG.. dzulcarnine ? mane ?

*nak lari pergi asrama sebab tak dapat broadband.

#edit-1 tara nak dapat broadband tu.. kena kira kos2 tambahan yang lain.. yang tak dimasukkan dalam caj tu.. ada yang bayar 3rdparty orang panggey smile.gif

Edited by NaRa

OT

batu api refer kpd sapa ? Saya? saya batu-api sapa ? sapa yang gado ?

sorry kalau ayat sebelum nih ada pelik skit.. dah 3 taun dok skolah india.. jadi dah nak terikut2 budaya india.. (50% budak india).. nak lari je lepas ni.. cari yang putih pulak tongue.gif

OT

frust jangan cerita la bila ornag lain meluncur laju dah download lagu dalam beberapa seken nak lawan ngan kita yang macam "itik pulang petang dan terkedek-kedek" nak download lagu sampai 30-40 minit.. (paling cepat 10minit 4mb je)

nara yang sedih.. emosi?

Edited by NaRa

hokhokhokh......elek la, aku pun dekat 2 tahun gaduh ngan GM TM Multimedia sampai dia pun menyampah bila tengok nombor HP aku. hokhokhohkohkohkh........ nak cepat, mintak tolong kerabat.

Berkat kesabaran aku yg tak seberapa..akhirnya muncul sinar harapan dlm hidup aku...keke

Dear valued customer,

We are pleased to inform you that tmnet streamyx is available at your

area. Your application is

now being processed. Our installer will contact you once the service is

ready for installation

and a RM50 fee is payable to the installer upon successful installation

at your premise.

Date of registration:     

Account Number:       

Login ID:                     

Package Registered:     

Service Number: