Jump to content
man_KTN

Dengan Rm50 Anda Boleh Bina Web Sendiri

web @ portal,yang mana lg menarik?  

1. 1. bercirikan DIY dgn mudah kita boleh bina laman maya sendiri

• 0

Recommended Posts

:D Selamat Datang Ke MY PORTAL. Alami pengalaman menggunakan D.I.Y

yang mementingkan ciri-ciri interaktif dan mesra pengguna pertama di Dunia.

Hanya RM 50 untuk setahun

Pakej MYPORTAL merangkumi: B)

1 Subdomain

1 GB Ruang Hosting

1 Alamat Email

Bandwith Tanpa Had

5 Muka Surat Dengan Artikel Tanpa Had

Portal Whizz CMS

Pengurusan Banner

Kaji Selidik

Peta Carian

Dwi Bahasa

Google Adsense dan Google Analytic disediakan

;) RM 55.00 PER YEAR : .com, .org, .net

:rolleyes: RM 100.00 PER YEAR : .com.my

:) RM 120.00 PER YEAR : .my

emailVisit My Website

Edited by man_KTN

Bro...website ko x bole nak masuk

Bad Request (Invalid Hostname)

Sory bro,hri 2 aku tak submit lg,just nk bgtau aku dh reg domain tu jer... so skrg dh ada,n aku dlm pembangunan...

sbb aku share dgn business fmly aku...aku bgi dorang tapak tuk publish perniagaan dorg tu..

acct sy xdpt ciapkan dlm mase trdekat ni..sbb subuk dgn nk ngajar org tuk jd webmaster.smlm bru ker pas train guru n pelajar SEMSAS kuantan.

So klu da pe2 leh la YM dgn sy 'eidely07' @ 'syed man'

wassalam..... dan selamat berpuasa....

smalam dah ada taklimat pasal My portal ni..

cam bez jugak.. Promosi RM50 tu terbuka kepada 1.5 juta yg terawal mendaftar sahaja kan..

aku pun ngah berkira2 nak beli..hehe

kalu beli ngan dealernya, dlm masa 48 jam lepas daftar dah bleh dpt domain tu..

utk maklumat lanjut, bleh tgk web Official Myportal

smalam dah ada taklimat pasal My portal ni..

cam bez jugak.. Promosi RM50 tu terbuka kepada 1.5 juta yg terawal mendaftar sahaja kan..

aku pun ngah berkira2 nak beli..hehe

kalu beli ngan dealernya, dlm masa 48 jam lepas daftar dah bleh dpt domain tu..

utk maklumat lanjut, bleh tgk web Official Myportal

-HaiBaRa ai- jangan la terpedaya, RM 50 anda akan dapat apa?

1 Subdomain? - Ni free je

1 GB Ruang Hosting - Beli hosting dapat full control

1 Alamat Email? - boleh dapat banyak kalau beli hosting

Bandwith Tanpa Had? - Yang ni susah nak dipercayai, tiada hosting provider boleh menawarkan bandwidth tanpa had melaikan overselling.

5 Muka Surat Dengan Artikel Tanpa Had - Yang ni? boleh guna CMS yang ada dalam Fantastico kalau beli hosting yang menggunakan cPanel

Portal Whizz CMS - Semua ada benda serupa dalam Fantastico

Pengurusan Banner - Semua ada benda serupa dalam Fantastico

Kaji Selidik - Semua ada benda serupa dalam Fantastico

Peta Carian - Semua ada benda serupa dalam Fantastico

Dwi Bahasa - Semua ada benda serupa dalam Fantastico

Google Adsense dan Google Analytic disediakan - Benda ni free

Domain sebenar - namaanda.com boleh dapat daripada RM 35 setahun

Hosting 1 GB/10GB Bandwidth boleh dapat daripada RM 60 setahun

Anda kata Mahal? RM 95 /setahun full control kepunyaan anda sendiri? Mahal?

Kalau rasa mahal juga nah tgk sini: -> http://forum.putera.com/tanya/t65143.html (RM 60 - 1 GB Hosting/10GB bandiwdth + FREE DOMAIN).

Rasa Mahal lagi? Jadilah pengguna bijak.

Edited by BasicCX

hurm sy pun xtau sgt bab2 camni...

myportal.my tu sebenarnya dibuat lepas kajian dr UTM, dan ia antara projek kementerian pengajian tinggi.

yg istimewanya, utk budak buta IT pun bleh wat webpages guna myportal ni..

p/s: BasicX, thanks for d msg...akan dipertimbangkan :)

hurm sy pun xtau sgt bab2 camni...

myportal.my tu sebenarnya dibuat lepas kajian dr UTM, dan ia antara projek kementerian pengajian tinggi.

yg istimewanya, utk budak buta IT pun bleh wat webpages guna myportal ni..

p/s: BasicX, thanks for d msg...akan dipertimbangkan :)

Betul tu haibara,kita sebagai pengguna kena bijak wat keputusan..

ye betul gak y basicX kate tu,tapi kami tak tau nak manage perkara2 y en.basicX bgtau tu..

kalau la betul apa yang en.basicX kata kenapa tak publish jer kat orang ramai y mcm pihak EDOREY wat..n kenapa tak bawa p U mana2 utk d jdikan salah 1 short program utk org awam mcm kami jadi pakar mcam WEBMASTER2 y da skrg?

tujuan Pihak EDOREY dgn ikhlas hndak merialisasikan hasrat kerajaan supaya wawasan 2020 dimana rakyat malaysia maju dlm bidang IT.dgn adanya program cam ini leh la budak2 darjah 5 keatas membina portal mereka sendiri..

semalam sy baru jer pas training kat SM SULTAH HAJI AHMAD SHAH (SEMSAS) sekolah asrama penuh tu... pengetua dia pun bukan calang2 org nye pun setuju utk menggunakan portal ni sbgai laman INDUK bagi sekolah BELIAU...so anda pikir2kan lah... dah ramai y menggunakan system portal DIY ni...pe2 leh la pi kat PORTAL SAYA

-HaiBaRa ai- jangan la terpedaya, RM 50 anda akan dapat apa?

Domain sebenar - namaanda.com boleh dapat daripada RM 35 setahun

Hosting 1 GB/10GB Bandwidth boleh dapat daripada RM 60 setahun

Anda kata Mahal? RM 95 /setahun full control kepunyaan anda sendiri? Mahal?

Kalau rasa mahal juga nah tgk sini: -> http://forum.putera.com/tanya/t65143.html (RM 60 - 1 GB Hosting/10GB bandiwdth + FREE DOMAIN).

Rasa Mahal lagi? Jadilah pengguna bijak.

AKU SETUJU, SETUJU dan TERAMAT SETUJU!

JADILAH PENGGUNA YANG BIJAK!

pada aku..

myportal ni sebenarnya bukan nak jadikan portal sbg main focus diorang. sbb tu pakage yg diorang bagi (dgn RM50) mcm ****** (sorry to say la) benda free pun diorang nak citer macam benda tu mahal (x ke menipu namanya tu?). but, the main focus on myportal is how to spent the money to create a business opportunity as low as RM500 sbg modal permulaan.. maklum la, target group myportal ni kan org melayu (toksah nak kencing la). sebab? orang MELAYU kan masing2 ade mentaliti nak kaya cepat.. tah la. nak citer panjang, tapi takut terbabas. faham2 dah la ye.

sorry TS kalau posting aku sedikit emo. aku cuma bg pendapat.

peace! :D

Betul tu haibara,kita sebagai pengguna kena bijak wat keputusan..

ye betul gak y basicX kate tu,tapi kami tak tau nak manage perkara2 y en.basicX bgtau tu..

kalau la betul apa yang en.basicX kata kenapa tak publish jer kat orang ramai y mcm pihak EDOREY wat..n kenapa tak bawa p U mana2 utk d jdikan salah 1 short program utk org awam mcm kami jadi pakar mcam WEBMASTER2 y da skrg?

tau google x?

tau yahoo x?

tau msn x?

tau fungsi search engine x?

try la cari sendiri dulu..

bila x dapat / x faham gak, mintak la tunjuk ajar kat putera ni..

semua warga putera murah2 ilmu belaka..

rasanya benda2 yang beginner2 nak tau pasal website development ni...melambak ade kat putera nih!

nak 1000 daya, xnak seribu dalih..

ntah la..

cuma pendapat peribadi semata2.. -_-

just curious.. pasal www.myportal.my tak boleh open ?????

macam mana orang yang daftar under this website (especially) yang guna subdomain nak akses website.. kalau buat bisness guna portal macam ni,,payah beb website tak boleh akses...

target 1.5 million user???? dah sampai ke?? sampai website tak boleh buka (bandwidth overloaded) ???

Macam ni laa aku tak komen banyak-banyak.... bagi pendapat aku kalau nak buat website just keluar dalam RM100 (domain + hosting) guna lah apa-apa application yang ada fantisco cth macam joomla ke mambo ke dah tentu tak ada limit 5 pages...pastu boleh buat blog lagi guna wordpress...email account dah tentu banyak....dah tentu kita control 100% website kita..memang mula-mula kita rasa payah guna joomla tapi bagi aku tak susah..kalau kita ada kemahuan....yang pasti joomla memang proven untuk kita buat portal...support memang berlambak siap ada dalam bahasa melayu di sini: http://www.joomlamalaysia.org member aku yang tak pernah buat website dah berjaya buat portal guna joomla....dalam masa seminggu dah online ...aku bukan nak condem benda ni tapi macam skeptical jer..why???...tengok laa ayat pertama aku di atas :)

Edited by tasek16

kalau RM 50 hanya setakat subdomain,

baiklah aku pakai yang free punya :lol:

lagipun banyak website free yang ada sokongan php

dan juga Fantastico

bagi aku lebih suka tengok apa yang mampu ditawarkan

jadi nasihat aku kalau untuk orang tak tahu pasal website

syor beri perhatian kepada nama domain

nak pakai .com.my

bajet kena 100 ringgit

kalau nak .com, murah sikitlah

rasanya bawah 50 ringgit pun dapat

domain is brand

kata nak berniaga antarabangsa :lol:

;) RM 55.00 PER YEAR : .com, .org, .net

:rolleyes: RM 100.00 PER YEAR : .com.my

:) RM 120.00 PER YEAR : .my

Mahal benor domain... Huhhh... Saye boleh dapat domain .com RM28 to 30 jerrrr.... Huhhhh...

ok ok... ye betul u all kate tu...

tapi cm titanbullet kate la

pada aku..

myportal ni sebenarnya bukan nak jadikan portal sbg main focus diorang. sbb tu pakage yg diorang bagi (dgn RM50) mcm ****** (sorry to say la) benda free pun diorang nak citer macam benda tu mahal (x ke menipu namanya tu?). but, the main focus on myportal is how to spent the money to create a business opportunity as low as RM500 sbg modal permulaan.. maklum la, target group myportal ni kan org melayu (toksah nak kencing la). sebab? orang MELAYU kan masing2 ade mentaliti nak kaya cepat.. tah la. nak citer panjang, tapi takut terbabas. faham2 dah la ye.

mmg program ni utk org melayu... dgn modal RM500 pulangan balik RM20k tahunan... ini utk saper2 y dh reg jd dealer la...

ok la cam ner plak dgn yang ni..

Portal Whizz Pakej Premium

CIRI-CIRI

Pilihan Sub-domain iaitu :-

www.name.dbeauty.biz

www.name.dautoworld.biz

www.name.dboutique.biz

www.name.dmall.biz

www.name.dshoppe.biz

www.name.dmedic.biz

www.name.dcafe.biz

www.name.dfoods.biz

www.name.dtraders.biz

www.name.dbizworld.biz

www.name.dholiday.biz

www.name.dlearning.biz

www.name.dschool.edu.my

www.name.dsekolah.edu.my

www.name.dclub.org

Hosting space sehingga 3 GB

5 akaun Emel

50 halaman

Bandwidth tanpa had

Harga adalah RM 299/tahunan

-------------------------------------------------------------------------------------------

Portal Whizz Pakej Super

CIRI-CIRI

Domain pilihan sendiri

cth: .COM, .NET, .BIZ, .ORG

(.MY - tambahan RM 50.00)

Hosting space sehingga 5 GB

Emel akaun tanpa had

Jumlah halaman tanpa had

Bandwith tanpa had

Harga adalah RM 499/tahunan

---------------------------------------------------------------------------

Pakej Portal Whizz dilengkapi dengan 20 Modul Portal seperti berikut :-

WhizzFX CMS

Visitor and Statistic Tracking

Newsletter

Site Survey

Built in Forum

Form Manager

Site Map

Multimedia Gallery

Guest Book

Classified Ads

Directory Management

Calendar

Knowbase Manager

Upload Manager

Internal Messaging

Download Manager

Built-in RSS & SEO

Member Manager

Quotation

Banner Manager

aku malas nak komen kutuk2 bln pose..

korang baca lah bawah nie..

--------------------------------------------------------------------------------

mlm ni aku nak kasi alert skett..aku sesaje nak dgr sinar.fm kemudian tetiba ter dgr lak iklan psl myportal.my ..pastu aku trus browse domain tu kemudian kita terus di hala ke web dmain penipu scammer sedia ada iaitu http://www.whizzfx.com ..

biasanya tujuan org buat redirection mesti ada sbb negatif..kira nak refresh balikla kempen iklan2 dia..mcm org kata salin kulit tapi isi sama..

so hrp pd kawan2 sume dpt bg alert kat member2 kita tak kira yg online or yg online..scammer skang suka promot kat media massa yg lebih terbuka utk menyakinkan org ramai..utk pengetahuan tokei2 tv, radio & sbgnya tak pedulik apa bisnes org tu buat..asalkan derang dptr duit iklan..

so kat sini kesimpulannya

faratech = http://www.whizzfx.com = http://www.myportal.my scam

aku malas nak komen kutuk2 bln pose..

korang baca lah bawah nie..

--------------------------------------------------------------------------------

mlm ni aku nak kasi alert skett..aku sesaje nak dgr sinar.fm kemudian tetiba ter dgr lak iklan psl myportal.my ..pastu aku trus browse domain tu kemudian kita terus di hala ke web dmain penipu scammer sedia ada iaitu http://www.whizzfx.com ..

biasanya tujuan org buat redirection mesti ada sbb negatif..kira nak refresh balikla kempen iklan2 dia..mcm org kata salin kulit tapi isi sama..

so hrp pd kawan2 sume dpt bg alert kat member2 kita tak kira yg online or yg online..scammer skang suka promot kat media massa yg lebih terbuka utk menyakinkan org ramai..utk pengetahuan tokei2 tv, radio & sbgnya tak pedulik apa bisnes org tu buat..asalkan derang dptr duit iklan..

so kat sini kesimpulannya

faratech = http://www.whizzfx.com = http://www.myportal.my scam

YO WASUP BRO...

nape ckap camtu... ok ok ... sy xpham pe y bro mksudkan key... ape tu "scam"?

Ya ALLAH,bro n kengkawan sume tau tak ape y dh pihak edorey dh wat stkat ni... dgn mggunakan sistem n domain y edorey=whizz, pak imam pun leh wat tau... cakap kat cni mmg tak bis tp lihat kat SINI ape y PORTAL leh buat dgn BENDA ni... bro dpt ker wat cmni N!!! mantain... sofar pihak masjid sndiri y buat tau.. pihak edorey hny train 4jam n pak imam2 masjid cna leh buat sndiri.... fikir2 kan lah...

cube la positif... rasenye ngaji kat U bertingkat-tingkat so pemikiran pun kana da lapisan gak...bagi la 1 lapisan utk agama,bangsa & negara.....

maaf,hanya sekadar ingatan pd dri sendiri n sahabat di putera...

yang kata scam tu.. nape..? aku masuk xde pun redirect.. ok je...

dalam surau banyak kanak-kanak

mandi pulak dalam air kolah

kalau nak cakaplah nak :D

jangan kutuk sudahlah

aku memang tak minat nak masuk

tapi takde sampai nak halang orang lain join myportal ni :P

macam kata Pak Lah, abaikan kabar angin

janji surat kabar jadikan alas meja oklah hahaha :lol:

Pandangan aku, DIY ini tolong buat website utk org yang buta IT... Memang agak mahal dan kurang function berbanding beli hosting sendiri..Tapi utk belajar suma tu perlukan masa gak...

*MELAINKAN KALU ADE YG SGGUP BUKAK KELAS KAT MIRC ATAU YM BAGI YG BUTA IT NI....tentang cpanel laa, joomla laa, chmod laa, SEO laa, apache laa, php laa,...

Bende ni mmg leh search sendiri, tapi ade org tu tak tau dari mane perlu die mula cam ak wktu sek men dulu... Stuck kat php ngan apache... dah 2 tahun baru ak paham menda tu... Tapi pas tu, bende lain2 sume ak rase mudah je...

kena bayar ker????????

aku pakai blogspot free jerr

apsal kena bayar?????

bende free kan belambak kat internet.......

wah kaya lah ........tokeh myportal tuh

jual subdomain pon boleh jadi jutawan

:D

ps: pada ini lebih menjurus kepada untung syarikat yg mengendalikan daripada nak mengajar org,kalau dia iklan dedah web yg seumpamanya, cth blogspot..dan banyak lagi yg free tak yah bayar pon

aku buka web site kat blogspot sampai 8 subdomain

free jer...

heheheheheeeee

Jahat la papa ni..

Ko jgn salah faham... aku pun igtkan die jual subdomain gak memula..

Tapi cube ko bace bebetul iklan die,

-Subdomain tu free jer, mcm saguhati la

-RM50 tu utk hosting 1GB(blogspot ade ke??)

-unlimited bandwidth (yg ni blogspot ade)

*Walau camne pun, aku still suggest korang beli hosting dan wat website sendiri...BARU PUAS...

So, macam mana nak bayar dia..? guna online ke atau bayar melalui bank

kat . sory la lmbat blas sbb da mslah teknikal... komp rosak...huhuhuhu... ni bru mik laptop gnti ngan komp kat umah..hehehe...

Jahat la papa ni..

betut betut....

Pandangan aku, DIY ini tolong buat website utk org yang buta IT... Memang agak mahal dan kurang function berbanding beli hosting sendiri..Tapi utk belajar suma tu perlukan masa gak...

*MELAINKAN KALU ADE YG SGGUP BUKAK KELAS KAT MIRC ATAU YM BAGI YG BUTA IT NI....tentang cpanel laa, joomla laa, chmod laa, SEO laa, apache laa, php laa,...

Bende ni mmg leh search sendiri, tapi ade org tu tak tau dari mane perlu die mula cam ak wktu sek men dulu... Stuck kat php ngan apache... dah 2 tahun baru ak paham menda tu... Tapi pas tu, bende lain2 sume ak rase mudah je...

agak2 tokey restoran,kedai kain,usahawan,org marketing,nurse,peguam,pelabur,penternak,mamak,dreba taxi,ahli persatuan2,farmasi2 kecil dll,agak agak bape ramai y tau n ada mase nak p blajar kat tenet ttg kelas smpingan cth PUTERA sndiri,dgn YM,MIRC ni? apetah lg nak blajar joom laa,php,html,cpanal,SEO, n lain2 lg... dorg ni sume tau pasal INTERNET sbgai medium Pengiklanan y pantas n mudah serta tepat lg berkesan... tetapi dorg masih d belenggu dgn harga nak bina laman web skrg y mkn ratusan hingga ribuan ringgit...pastu byk mslah nk edit la,upgrade la,nk wat promosi la... agk2 mak cik leha y bukak kedai jahit nak ker wat laman web klu cam tu.... hmmmm sbb tu la edorey bekerja sama dgn pihak UTM ujudkan program MYPORTAL ni supaya pakcik bakar y menjual kat pasar malam,kak ani andaman,zainab butik,pak said dreba taxi,aziz kelab bengkel keta,restoran haji deraman,mak cik leha kedai jahit n seangkatan dorang ni leh ada laman web @ Portal sendiri dgn RM50.... tentang training... jgn risau,kalau dulu moderator putera.com n kawan2 jd tenaga pengajar sambilan kat cni,ajar ttg nak bina web sendiri dgn belajar php,html,joom laa, n pe2 lg la... dan sy minta kerja sama dgn moderator kalau d benarkan sy rela mmberikan masa,usaha,tenaga setakat y saya mampu utk bakal pengguna MyPortal.

Zaman dah berubah... Pemikiran Pun Kena Ubah Gak la...

p/s: moderator naper saya xleh login semalam? sy da wat pe2 y menyinggung perasaan sahabat2 dlm ni ker?

sekadar nak tau...

Edited by man_KTN

agak2 tokey restoran,kedai kain,usahawan,org marketing,nurse,peguam,pelabur,penternak,mamak,dreba taxi,ahli persatuan2,farmasi2 kecil dll,agak agak bape ramai y tau n ada mase nak p blajar kat tenet ttg kelas smpingan cth PUTERA sndiri,dgn YM,MIRC ni? apetah lg nak blajar joom laa,php,html,cpanal,SEO, n lain2 lg... dorg ni sume tau pasal INTERNET sbgai medium Pengiklanan y pantas n mudah serta tepat lg berkesan... tetapi dorg masih d belenggu dgn harga nak bina laman web skrg y mkn ratusan hingga ribuan ringgit...pastu byk mslah nk edit la,upgrade la,nk wat promosi la... agk2 mak cik leha y bukak kedai jahit nak ker wat laman web klu cam tu.... hmmmm sbb tu la edorey bekerja sama dgn pihak UTM ujudkan program MYPORTAL ni supaya pakcik bakar y menjual kat pasar malam,kak ani andaman,zainab butik,pak said dreba taxi,aziz kelab bengkel keta,restoran haji deraman,mak cik leha kedai jahit n seangkatan dorang ni leh ada laman web @ Portal sendiri dgn RM50.... tentang training... jgn risau,kalau dulu moderator putera.com n kawan2 jd tenaga pengajar sambilan kat cni,ajar ttg nak bina web sendiri dgn belajar php,html,joom laa, n pe2 lg la... dan sy minta kerja sama dgn moderator kalau d benarkan sy rela mmberikan masa,usaha,tenaga setakat y saya mampu utk bakal pengguna MyPortal.

<a href="http://www.tigabelas.myportal.my/?lang=my&cat=1&id=1&mnu=1" target="_blank">Zaman dah berubah... Pemikiran Pun Kena Ubah Gak la...

betul tu man...

myportal ni adalah sebuah package portal dgn harga yang berpatutan. mmg betul dgn RM50, sesiapa sahaja boleh memiliki dan mengendalikan portal sendiri. bila kita memberi komen, kita mestila memberi komen yang bijak dan berpengetahuan dlm topik yang diperkatakan. bila melihat komen2 saudara/saudari sekelian, terutama papajahat, dr_alban, tasek, titan, basicCX, anda hendaklah mengkaji struktur perniagaan yg dipersembahkan serta produk itu sendiri dan jgn sampai menimbulkan kekeliruan kepada org ramai terutamanya pelanggan myportal.

mama menasihatkan agar, pergilah berjumpa sendiri pihak edorey bg mendapatkan maklumat yg terperinci dan tanya apa perbandingan system cms yang lain dgn cms portal whizz. mmg betul byk perisian lain utk membina laman web dan portal, ttp seblm melemparkan komen anda mesti tahu apa perbezaannya, apa teknologi yg digunakan, server mereka dimana, keupayaan system itu sendiri utk mengendalikan 1.5juta pelanggan. kecanggihan myportal bukan terletak atas harga tp saya pasti atas keupayaan enjin system itu sendiri utk 'generate' 1.5juta sekaligus 'maintain' kesemuanya dlm suatu masa.

bagi mama, mama tabik edorey kerana sebuah syarikat bumiputera di Malaysia berjaya menghasilkan sebuah system yg mampu dimanfaatkan oleh seluruh golongan masyarakat rakyat Malaysia bagi merapatkan jurang digital di era globalisasi ini. mama pasti kehadiran edorey bersama myportal ini tepat pd masanya. dgn biznes modul yg mampu disertai oleh anda semua, mama yakin edorey mempunyai satu misi dan visi yg akn mendatangkan faedah kpd semua golongan yg masih lg tercari2 pakej portal yg berpatutan.

Jahat la papa ni..

*Walau camne pun, aku still suggest korang beli hosting dan wat website sendiri...BARU PUAS...

sori.......wa salah wa minta ampun.......

wa pon sebenar tak berapa pandai jugak....

yg wa tau .......ada benda free ...apsal mau bayar????

tak per wa study lagi.....tq