Jump to content
oxy

Peralihan Kuasa 16 September Ini Adalah Satu...

Pada pandangan saya,  

118 members have voted

1. 1. Peralihan kuasa 16 September ini adalah satu...

• Realiti
      53
    • Fantasi
      65

Recommended Posts

Thanks for that Robot.. However,

Aku sudah baca.. Dan aku sudah faham.. sebelum aku hantar artikel tersebut

It is a news, not propaganda politik.. Akhbar seperti The Star pun melaporkan perkara yang sama..

Artikel pertama = Anwar: Lebih 31 MP BN sertai Pakatan

Artikel kedua = Kenyataan penuh Anwar

Which is, itu kenyataan direct dari Anwar Ibrahim sendiri.. Terpulang pada kamu nak percaya atau tidak... Actually, aku sendiri tak percaya dengan Anwar sebenarnya.. Pada aku, selagi Anwar tidak sah menjadi Perdana Menteri, selagi itu kenyataan Anwar melalui artikel tersebut boleh dipersoalkan.. Apa yang aku copy/paste hanyalah berita dari sumber MalaysiaKini, dan bukan propaganda politik dari MalaysiaKini..

Ni contoh propaganda... aku ambil direct dari MalaysiaKini jugak.. Jadi Robot, kamu kan lebih matang.. Kamu kan boleh menilai sendiri...

http://www.malaysiakini.com/letters/87544

http://www.malaysiakini.com/news/89836

http://www.malaysiakini.com/columns/87092

http://www.malaysiakini.com/opinions/87584

Mod.. ni contoh sahaja..

betul 2..ko kena faham peraturan tu robot..

6) JANGAN menghantar sebarang artikal yang anda dapat melalui e-mail atau sebarang media atau "copy&Paste" , sebelum anda baca danfaham akan maksud artikal tersebut

faham betul2 dulu ape yang aku bold 2..

TIDAK DIBENARKAN sama sekali memberi sebarang pautan (link) ke web atau blog yang mempunyai unsur2 Lucah , sebarang propaganda politik dan Anti-Islam.

paham lagi sekali..ade ke saudara baok post bende propaganda politik??berita 2 bukan propaganda politik..mungkin ko x faham atau mungkin kau rasa x puas hati sebab kau kene warn dgn mod ats kesalahan kau..pas 2 ko nak salahkan mod berat sebelah la..ape yang ko buat dah nyata salah letak referral link..

aku nie bukan pro mane2..mahu kerjaan or pembangkang..ape yang kerajaan buat bende baik aku sokong begitu juga pembangkang..wlpn ko menyebelahi kerajaan ko x patut tunjuk emosi ko kat cini..semua ade pendapat masing2..

Edited by SiR_FAiZ

nape nuar x nk umumkan nm2 MP yg lompat parti tu...

alasan nyer takut MP tu kene ISA la plak.....

umumkan je la.... rakyat sume nak tau.... -_-

nampak sgt anwar penakut kalo berani bgtau je la

nak sgt jadi pm dgn care kotor,umpan pakai duit

ini perbuatan politik di luar tabii...katazahid hamidi

cam x tau lak perangai anwar

nampak sgt anwar penakut kalo berani bgtau je la

nak sgt jadi pm dgn care kotor,umpan pakai duit

cam x tau lak perangai anwar

Itulah anwar...

xboleh dipercayai langsung

abis la Malaysia kalo dier jadik PM...

rilek2 peralihan kuasa..bukan isu main2....

ia perlu satu strategi yang rapi.....

kalau sumer dah on track....baru DSAI umum....

kita guna pendekatan Tunggu dan Lihat jer...patient is a virtue

aku yakin DSAI dapat mengubah taraf hidup rakyat di Malaysia

nk jadi PM pun tggu la PRU yg akan dtg... baru la fair...

bagila rakyat tgk dulu perubahan yg PR dpt watt kat negeri yg diorg takluk..... :huh:

Ah... Anwar spt org terdesak.... Desperate sgt dgn kerusi PM...

Ntah betul ntah tidak 31 org MP masuk PR....

Ntah-2 dia saje nak bg gempak....

Nak bg Pak Lah gerun... So bila Pak Lah gerun, maka akan berunding dgn Anwar utk setuju dgn peralihan kuasa... Bila dah setuju, maka Anwar telah berjaya menipu Pak Lah... Dpt le kerusi PM Free... Sbbnya 31 MP hanya helah Anwar.... Kalo betul-2 31 MP join PR, kenapa x bertemu Yang Di Pertuan Agong ajer?

Dari buang masa berbincang dgn Pak Lah, ngape tak jadikan 16hb ni betul-2 dia naik jd PM baru?

Kenapa berdolak-dalik kata 16 Oktober, kemudian 16 Disember, 16 Januari, 16 Februari... sampai le kiamat....

Bohong je Anwar tu.... Sbnrnya x sampai pun 31 MP... Mcm ajinamoto la katakan, nak sedapkan hati penyokong....

Bohong je Anwar tu.... Sbnrnya x sampai pun 31 MP... Mcm ajinamoto la katakan, nak sedapkan hati penyokong....

keje x de paedah kalo buat menda gini semata2 nak sedapkan penyokong....kalo utk penyokong x kan dsai sanggup nak pegi jumpa YD Agong...nak sedapkan penyokong jugak ke? :wacko:

kalo 16 sept anwar menipu, kes sodomi camner plak? :P

aku rasa anwar beria-ria nak jadi PM sebab tsunami politik arituh. dia nampak ada peluang dia nak jadi PM ntuk belasah balik UMNO dan BN... tuh x sabar tuh.

apa2 pon DSAI, relek2 dulu. reka dulu bendera PR... since when I see BN, I see BN. I don't see UMNO, MCA, MIC whatsoever. Just BN as a whole. But when people mentioned PR to me, I began to ask, DAP ka? PAS ka? PKR ka?

Tapi pendapat aku kalau gentle better keluar kan list nama MP yg nak lompat parti tu. Lepas tu tanya sendiri one by one pada MP yg dalam senarai tersebut samaada benar or tidak yg derang nak berhijrah. Kalau mmg betul takkan PM nak sumbat kesemua 31 MP dgn ISA sekali. Lagi akan kacau bilau dibuatnya.

emm... banyak sangat alasan.... biasa la lumrah manusia...bila da dalam keadaan terdesak,kalo nak selamatkan diri memang 1001 alasan pun boleh direka, 1001 janji pun boleh ditabur ... lebih2 lagi kalo jenis yg memang mulut manis , pandai memanipulasi keaadaan dan mempengaruhi orang len... untuk ape yer? nak capai cita2? atau nak alihkan perhatian je? or both? well... who knows? :rolleyes:

Edited by khairyyy

1/4/2009 ok gak april fool.haahhaha

udah2 la tutup jer topik nie (cadangan jer) .dah abis

16/9 dah berlalu x de ape2

aku nak tutup boleh tp karang anwar nak extend ke 20 sept la dsb, baik bincang sini jerk, x yah bukak bnyk2 sebab dia inter related... nak tutup ker? perlukan sokongan...

hahha 20/9 plak.. baik suruh dia buat 1 syawal je senang lepas tu blh ziarah sama2 sambil kacau dodol n makan ketupat :D BIla la pepimpin yang nak betul2 berteraskan ajaran islam blh menerajui negara ni gaknya...

ada lagi ker orang vote utk 'realiti' nih? haha.....

sorang masuk lombong, semua ikut masuk lombong!

mmg btl2 mat jenin la.. :lol:

sapa nak masuk lombong tu.. hehehe

takda akai ka mau masuk lombong.. lombong apa ya... bijih besi ka.. timah ka atau emas ka... leh kasi detail skit tak... tak pun kan nyer lombong tapi lobang kobor hehehehe...

hahha 20/9 plak.. baik suruh dia buat 1 syawal je senang lepas tu blh ziarah sama2 sambil kacau dodol n makan ketupat :D BIla la pepimpin yang nak betul2 berteraskan ajaran islam blh menerajui negara ni gaknya...

iya tu aku sokong sama loe.. buat aja bulan 1 syawal.. leh la bermaaf-maafan ngan Pak lah tu.. ngan chit det tu...

Mana tau kut2 leh dapek duit raya ka.. huhuhuh aku pun nak gak duit raya...

Agak brapa ia leh bagi duit raya kat aku ni hehehehe

kalau 16/9 tiada ape perubahan..

19/9 ni tarikh yang paling pasti ..... birthday aku :P

so apa cerita terbaru?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...