Jump to content
oxy

Peralihan Kuasa 16 September Ini Adalah Satu...

Pada pandangan saya,  

118 members have voted

1. 1. Peralihan kuasa 16 September ini adalah satu...

• Realiti
      53
    • Fantasi
      65

Recommended Posts

If 16 september tu terjadi...maka anwar tu same jela cam org umno..konon nak membasmi corruption konon...lompat2 tu dh menunjukkan ianya suatu yg corrupt..

korg x pelik ke apsal la dia beriya2 sgt nk buat 16 sept nih..bila2 mase je bleh kalau nak lompat pun...napela xsabar sgt nak jadi PM..xleh ke tggu next election?

lagi satu kita tak tahu adakah ianya kehendak rakyat...perlu diingat diorang sume bertanding atas tiket BN..so jgnla just agak rakyat yg nak..mane pergi demokrasi kalau camtu?

aku cabar kalau yg nk lompat tu just resign pastu re-election balik..amacam?..sape menang pun xkesah coz itu kehendak rakyat...baru demokrasi namenye...

Bro, betul ke PAS Penang ada buat majlis berbuka puasa dengan DAP. Ko dapat mana info ni..... :blink:

pergi baca http://www.harakahdaily.net/index.php?opti...&Itemid=100

pada saya tak salah jika tujuan baik untuk perpaduan. moreover, racism tak baik. tapi bila UMNO buat dulu dikecam dengan alasan mencemarkan Islam.

pergi baca http://www.harakahdaily.net/index.php?opti...&Itemid=100

pada saya tak salah jika tujuan baik untuk perpaduan. moreover, racism tak baik. tapi bila UMNO buat dulu dikecam dengan alasan mencemarkan Islam.

Bagusla kalau PAS dah berubah:)... tak lagi membawa perjuangan Islam yang sempit..Islam agama yang luas meliputi setiap kehidupan. Kita hidup dinegara yang berbilang kaum...tak boleh selfish dengan agenda peribadi dan parti.

oh yes... saya di Penang. ada orang cakap PAS Penang ada buat majlis berbuka puasa dengan DAP. so jemput juga Lim Guan Eng. dengan alasan perpaduan. mmmm. ok tak apalah. tapi dulu semasa Gong Xi Fa Chai clashed dengan Hari Raya Aidil Fitri kerajaan ada buat "Kongsi Raya" kawan saya cakap, PAS kata itu adalah haram. tak boleh buat macam itu sebab mencemarkan Aidil Fitri yang mulia.

saya berfikir, memang sudah tak dapat mau elak pasal clash hari. tapi menjemput orang yang bukan Islam bersama-sama berbuka puasa, boleh pula. memang tak salah menjemput orang meraikan hari kita, tapi kenapa bila orang lain buat kita jatuhkan perkataan yang macam-macam tapi bila kita sendiri buat, semua boleh.

pada sayalah, saya tak berani mau gamble my future dengan 1 benda yang uncertain. kenapa harus ditukar when sekarang sudah baik.

saya masih hairan, kenapa PKR issue macam surat warning kepada orang dia (tak ingat nama) sebab joined perhimpunan anti forum masuk islam yang jelas mempersoalkan agama Islam & juga syariah. PKR ini macam mau promote murtad di Malaysia pula & PAS juga diam saja.

ko da faham ke berkenaan isu dulu isu kongsi Raya??

Deeparaya???

baik faham betul2..

Islam adalah agama yang sempuna. Perjuangan untuk membawa 100% kehidupan islam kedalam diri manusia adalah menunjukkan islam adalah meliputi keseluruhan aspek dari segi perundangan, mentadbiran, masyarakat, negara malah individu itu sendiri.

Pemikiran yang sempit akan berlaku apabila mengatakan islam itu untuk ibadah semata2 seperti solah, puasa zakat atau haji. Jika islam itu solat, maka datangnya Rasullullah itu hanya untuk membawa solat kepada kita dan umat seluruhnya. Jika islam itu puasa, maka tidak lain datangnya Rasullullah itu hanya membawa puasa dan mengajarkan kita untuk berpuasa. Islam itu adalah printah ALLAH. Segala perintah ALLAH adalah islam samada perintah suruhan atau larangan, melalui syariat nabinya Muhammad s.a.w.

Bepuasa dibulan ramadhan itu adalah perintah ALLAH. Mendirikan solat 5 waktu itupun perintah ALLAH. Maka kalau kita berpuasa, kita mengikut perintah ALLAH. Kalau kita mendirikan solah 5 waktu sehari semalam itupun perintah ALLAH. Akan tetapi, kalau kita berpuasa, lantas kita tidak mendirikan solat 5 waktu, atau meniggalkan mana2 solat antara 5 waktu tadi, maka kita mengikut islam dan kita meninggalkan islam... :wacko: Itu baru pemikiran yang sempit. Menggambil islam dan meninggalkan islam.

Mengamalkan perintah ALLAH adalah satu Rahmat dariNya. Kita takbleh kata kita islam sehingga kita mati dalam kalimah syahadah dan jumpa ALLAH membawa iman yang diiktiraf oleh ALLAH. Oleh itu, pernbanyakkanlah kita doa dan mintak kat ALLAH untuk mati dalam iman yang soleh dan amal yang soleh.

P/S: Soryla cik korea, off topic skit pepagi ni. (yang ni teman taip sendiri :) )

ko da faham ke berkenaan isu dulu isu kongsi Raya??

Deeparaya???

baik faham betul2..

baik paham dulu sebelum bagi komen...

dlm al-quran allah sebut mafhumnya : "tanyalah ahli zikr, jika kamu tak tahu"

dah puas kutuk2, hina2, keluar hukum hakam bukan2 dsb baru sekarang sedar nak berubah? haiya...

lebih baik berubah dr tak berubah langsung hehe.. :lol:

Tun Mahathir dah nak masuk UMNO balik pun, huhu...

Ntah pe mimpi dia nak come back balik tak tau r...

Demi Islam, untuk Melayu dan keranamu Malaysia :lol:

Baguslah mahathir masuk balik , kalau dia amik alih lagi bagus .

Anwar: Pakatan timbang ubah tarikh sasaran 16 September

10-09-2008 12:22:10 AM

Oleh ARIFFUDDIN ISHAK

(Mutakhir) KUALA LUMPUR: Ketika tinggal kurang seminggu, Pakatan Rakyat mengubah tarikh mencapai sasaran membentuk kerajaan persekutuan? Jawapannya nampak menjurus ke arah itu berdasarkan kenyataan terbaru Ketua Umum Pakatan Rakyat, Datuk Seri Anwar Ibrahim (gambar) malam tadi.

Kata beliau, sasaran 16 September bagi membentuk kerajaan yang baru boleh dianjak ke satu tarikh yang lain jika wujud masalah yang boleh menghalang proses peralihan kuasa seperti yang dirancang.

"Walaupun kita sudah ada sasaran iaitu pada 16 September, tapi gambaran setakat ini hasil perbincangan bersama PAS dan DAP, tarikh itu boleh kita anjak... kalau tak jadi 16 haribulan mungkin 20 haribulan kerana tarikh itu juga ada sejarah.

"Tapi saya fikir dalam keadaan sekarang adalah susah bagi mereka (kerajaan Barisan Nasional) untuk gagalkan kehendak dan kebangkitan rakyat," kata beliau semasa menyampaikan ucapan selepas majlis solat tarawih dan hajat di rumahnya di Bukit Segambut malam tadi.

Anwar menyatakan demikian sehari selepas pemimpin-pemimpin Pakatan Rakyat mengadakan pertemuan hampir tiga jam pagi kelmarin susulan pertemuan informal lebih dua jam di ibu negara Ahad lalu.

Ketika ditemui semalam, beliau menjelaskan bahawa perancangan untuk membentuk kerajaan berjalan dengan lancar.setakat ini.

Bagaimanapun malam tadi Anwar berkata, perbincangan secara terpeinci akan diadakan bersama pemimpin parti-parti komponen Pakatan Rakyat iaitu Parti Keadilan Rakyat (PKR), PAS dan DAP bagi meneliti sebarang risiko yang bakal terjadi.

"Esok saya perlu ikuti prosedur mahkamah. Jadi kemungkinan pada sebelah petangnya atau hari berikutnya kita akan bermesyuarat mengenai persediaan kita menghadapi 16 September," katanya.

Anwar, bekas Timbalan Perdana Menteri akan muncul di Mahkamah Sesyen Jalan Duta di sini esok bagi mendengar sebutan semula kes liwat melibatkan bekas pembantu peribadinya, Mohd. Saiful Bukhari, 23.

Anwar mengumumkan pelan sasaran 16 September enam bulan lalu iaitu sejurus selepas pilihan raya umum ke-12 diadakan.

Tambah beliau, jumlah Ahli Parlimen Barisan Nasional (BN) yang akan lompat parti menyertai Pakatan Rakyat sudah mencukupi.

"Jumlah mereka kita sudah ada. Tapi disebabkan mereka pergi lawatan 'menghayati Ramadan' di Taiwan kita perlu tunggu dahulu," katanya.

Menurut beliau lagi. ada antara Ahli Parlimen BN yang menyertai lawatan tersebut telah berjanji kepadanya untuk meneruskan matlamat mereka meninggalkan BN.

"Saya ada dapat maklumat bahawa mereka yang pergi itu tidak dibenarkan pulang sebelum 16 September bagi mengahalang sasaran kita," katanya.

http://mstar.com.my/cms/content.jsp?id=com...8d9550-5709e583

aduyai .. ni yg paling nyampah !!" Sasaran Selasa depan tak jadi? 20 September mungkin tarikh baru Pakatan - Anwar"

... <_<

rilek la , kalau ramai nak lompat bila2 masa pun leh tak lepas 19sept tu ? :lol: .

fantasi semata2 :)

Saya fikir ini bukan fantasi tapi realiti. :lol: ..tak kan kebetulan PM hantar (hampir) semua Ahli Parlimen ke Taiwan <_<

Hanya tarikh (menurut DSAI) mungkin teranjak sedikit....krn org2 tu pi Taiwan....tunggu & lihat shj la...kan

*Tak sabar nak tengok pilihan raya kecil di Pensiangan sabah.....

aku rase bende nie akn btul2 terjadi..anwar tak ckp kosong beb.....die akn cube sedaya upaya..untuk jd pm...tapi yg merisaukan aku pak lah ckp kalau anwar jd pm pak lah umumkan darurat beb....abis bisness lingkup

awat nak darurat lak kalau anwar jadi pm mestilah pak lah dah turun tak sempat istihar darurat . Sesiapa pun takut kalau orang lain nak rampas kuasa dengan guna lompat2 ni . :D . Tak hairan la pak lah amik langkah untuk elakkan benda tu jadi .

aku yg budak ni xphm nape peralihan kuasa ni diperlukan.

adakah sinar cahaya akan menerangi seluruh alam jika pakcik anwar jd PM?

segala kejahatan akan mati dan segala kebaikan akan muncul kembali?

wahahahaaa..ape aku merepek ptg2 ni...

slmt berbuka. :P

aku yg budak ni xphm nape peralihan kuasa ni diperlukan.

adakah sinar cahaya akan menerangi seluruh alam jika pakcik anwar jd PM?

segala kejahatan akan mati dan segala kebaikan akan muncul kembali?

maybe sebaliknyer...?

Mungkin anwar ini dianggap sebagai dewa dan penyelamat oleh sesetengah orang yang x tahan ngan kerajaan tanpa mengambil kira sejarah....terlalu beremosi...

jgn sampai tergadai sudah la islam di bumi malaysia ni...

49 MP BN YANG MENGADAKAN LAWATAN

KE TAIWAN AKAN PULANG KE KL ESOK.

BEBERAPA ORANG SUDAH PULANG LEBIH AWAL HARI INI.

ITU MENURUT DATO' SERI TIONG KING PING, KETUA PENGANJUR LAWATAN TERSEBUT.

(SUMBER : MALAYSIA INSIDER)

Mungkin anwar ini dianggap sebagai dewa dan penyelamat oleh sesetengah orang yang x tahan ngan kerajaan tanpa mengambil kira sejarah....terlalu beremosi...

jgn sampai tergadai sudah la islam di bumi malaysia ni...

kan skang ni pon islam dah tergadai dlm pmerintahan dolah badawi ! dollah buat islam baru iaitu islam hadari ! ko xrasa islam yg nabi bawa dulu tergadai ke sbb paklah buat islam baru?.

kan skang ni pon islam dah tergadai dlm pmerintahan dolah badawi ! dollah buat islam baru iaitu islam hadari ! ko xrasa islam yg nabi bawa dulu tergadai ke sbb paklah buat islam baru?.

nih konferm x suka membaca. kalo ko baca betul2 konsep Islam Hadhari, konferm ko setuju yg sebenarnya maksud Pak Lah adalah Hadhari bersama Islam.

actually aku rasa pak lah silap besar bubuh 'Islam hadhari' sebab org2 malaysia bukan jenis membaca dan suka kaji dulu.... patut bubuh Hadhari bersama Islam. pak lah pak lah..

anyway, 16 sept dah dekat. kalo si anwar nih nak extend lagi bulan depan ah, 2 bulan lagi ah mmg org yg menyusahkan rakyat. buat bimbang, political instability. investors pon lari. nak hidup pon x senang. tau la org sastera, x yah ah nak buat drama plak.

pastu x habis2 ngan political gimik. org pi taiwan, dia pon hantar wakil ke taiwan, hotel sama, tempat sama sebab nak bergedik-gedik bersama-sama. konon nak perli la... gelinya I.. awww. <_<

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...