Jump to content
feedback_greenleaf

Orang Melayu Kita

Recommended Posts

@K.I.T.T - #119

1. Ooo yang ko nampak semua melayu. Abis Menteri bangsa apa ye yang buat pengakuan bahawa dia lah orangnya dalam video adegan lucah?? Ape tah nama dia Chu* So* Le* kot tak silap aku. Beb, kalau dah orang atasan pun perangai macam anji**, aku tak tau yang marhein dia macam mana. Itu bukan tuduhan dari aku ok, itu bukti yang ko sendiri boleh jumpa di youtube. Masalah romen meromen bukan berlaku dalam bangsa Melayu je, dalam bangsa C_ pun sama je malah lagi banyak. Jadi apa tujuan ko just pandang yang Melayu nya saje? Pastu cakap Melayu ni je yang suka beromen2 sana sini. Mekasih.

mmg la dia beromen jugak.tapi tgk dia buat kat mana? kat atas jalan raya? kat dalam keretta? kat mana dia buat? ..then ko larat bagi satu cth? itu je? itu je cth ko ada? tapi melayu punya berapa? ada banyak kan? x terkira kan? dah la tempat tu kotor.gelap.pastu kantoi ngan aku plak tu.nasib baik bukan pak guard yang lalu......orang semua tahu semua melayu ialah islam.dan islam x ajar bende2 kotor macam tu....kalau dia agama selain islam lantak la.karang kalau tegur dia berdendam ngan kita plak.......

masih x dapat terima kenyataan orang melayu makin teruk? masih nak nafikan yang melayu sekarang dah teruk?

ok korang kata kena perbetulkan keadaan.siapa nak mula betulkan keadaan? .macam mana nak pebetulkan keadaan? apa yang nak diperbetulkan? mana dulu? bahasa/bangsa/ekonomi/akhlak/pendidikan?

jangan nak bangga sangat la malaysia ni milik melayu.kalau x kerana bantuan negara cina ketika Kesultanan Melayu melaka dulu ingat ada ke sekarang? ingat laksamana cheng ho? .

suka hati la ko nak kata aku bodoh atau apa.....bagi aku setiap-tiap orang kat muka bumi ni ada kelebihan dia.ada yang pandai dalam sukan ada yang pandai dalam kemahiran.....ko kena ingat esok lusa kita tak tahu siapa kat atas siapa kat bawah.....

ni dalam keluarga aku ada 9 orang.bapak aku ada diabetis dan mak aku akan pencen lagi berapa tahun.......kalau ditakdirkan mak bapak aku pergi dulu so macam mana? siapa nak bantu? ........sekarang nak gali lubang kubur tu pun pakai duit....kalau mak bapak aku mmg kaya pakai MERCEDES macam ko ada tanah atau bapak aku ada gelaran tan SRi atau datuk...pencen beribu-ribu xpe lagi.....yang pergi tu pergi la kita yang hidup ni macam mana? ....so mmg aku standby awal-awal.dari belajar x tentu pastinya kita jadik apa.baik aku kerja carik pengalaman.kena maki kena sumpah seranah xpe.janji dari mula.dari bawah.

ni pikir sedap pakai harta mak bapak ye la bapak pakai mercedes kan? ....xde duit je bapak hulur,bapak x bagi pi kat mak pulak...... :lol: then boleh aku tau kenapa bapak ko pakai mercedes? kenapa x pakai Proton? kan Proton tu Produk orang malaysia a.k.a MELAYU kita........setau aku mercedes tu buatan luar.bukan negara islam yang buat pun........

berbalik kpd ape yg aku ckp mule2 sblm ni, 'sapela aku ni nk mngubah nasib bangsa sendiri'..betul la tu, ape yg terdaya aku ubah diri aku sendiri, nk ubah org2 dekat2 pn xleh, selagi mentaliti diorang x berubah..boleh jd gaduh adeee laa..so sumenye patah balik kt peranan pemimpin2 kite la..x salah kn ckp aku ni? kalaulah ade antara kite ni diberi mandat utk memimpin, aku yakin kite pn boleh bgerak utk memajukan bangsa sendiri secara global..betul x? :)

zaman sekrang ni kalau ada 2 orang bergaduh.jangan campur tangan.kalau duduk kat tengah-tengah then kata `woiii jangan gaduh` nanti dia beduk kita balik.macam tempoh hari ada sekumpulan mat rempit yang datang buat kacau kat rumah jiran aku.masa tu aku belum tido.dengar bunyi macam gaduh2.makin lama makin kuat......aku nak keluar tolong la apa yang patut....sekali aku perasan yang mat rempit tu main baling serpihan pasu bunga......maka aku pun tengok la dari jauh. :lol: aku biarkan je......mak aku mrah kenapa x tolong? bila aku sebut mat rempit baling pasu....mak aku senyap........

kekadang aku tgk ramai melayu kita jadik mangsa.niat dah baik.nak tolong.....sekali kena tikam ngan pisau plak..pastu yang kena tikam tu ...anak dah ramai.bini x kerja.so suami di hopsital...so makan apa diorang ek?

Hello cik abang,

1. Sama ada beromen kat tangga ke, kat bilik ke, tempat sembunyi ke, tempat public ke, sama aje kalau dah rosak akhlak tu.

Kalau ko nak banyak lagi contoh, sila search sendiri. Ya aku hanya larat nak bagi satu contoh aje, sebab aku tak larat nak bagi semua contoh. Sekali lagi, sila search sendiri. Kalau tak mahu search, sila ke kedai VCD cetak rompak dan cari. Oh ya cetak rompak?? Erk! Serve VCD lucah?? Erk? Siapa tokey nya tu. Encik Ahmad ke Ah Seng? Opss. Mekasih.

2. Ya kami kata kita kena perbetulkan keadaan. That means kita yang kena start. Tapi ko? Ko just duduk goyang kaki tak mahu perbetulkan masalah bangsa kita dan duduk bawah ketiak Ci_ seraya mentertawakan bangsa sendiri seolah-olah kau tu anak Ci_ tersebut.

Aku? Aku sedang berusaha melalui penulisan aku. Tapi ada juga beberapa orang yang salah faham, ada beberapa yang pandang remeh, dan ada seorang yang sengaja tidak mahu memahami. Mekasih.

3. Aku tak mahu gelar ko bodoh, dan aku tak sanggup nak gelar seorang anak Melayu itu bodoh. Tapi kamu sendiri yang minta digelar sedemikian. Atau kamu sendiri tak mengaku anak Melayu. Mekasih.

4. Ya sekarang mungkin kau rasa ilmu tu tak penting, sebab ko dapat pegang duit yang banyak sekarang. SEKARANG.

Kalau ditakdir satu hari akan datang ko dibuang kerja, atau company tu bankrup, macam mana ko nak cari kerja.

Tak ada lulusan etc. Sekarang boleh la ko kerja, setakat dapat gaji RM4k sebulan boleh la puas hati sebab ko masih bujang.

Kalau ko dah bekeluarga, beranak pinak, boleh ko nak sara keluarga ko dengan gaji banyak tu je? Mekasih.

5. Siapa kata bapak aku tak pakai Proton? Kami pernah pakai Proton Wira dan sekarang keluarga kami juga sedang gunakan PROTON SATRIA serta PERODUA KANCIL? Apa ko tak puas hati lagi? Aku bukan nak tunjukkan aku kaya ke apa, tapi untuk buktikan kami masih menyokong produk buatan MALAYSIA aka. bangsa MELAYU kita. Walaupun kami guna produk luar, kami masih tak "buang" bangsa. Dan engkau?

Dengan bahasa Melayu pun kau dah malu, ini kan pula produk buatan bangsa sendiri.

Oh ya, aku tak usik bapak ko kan kan kan? Dan ikhlas aku doakan semoga bapak ko sihat-sihat selalu. Mekasih.

K.I.T.T

Memetik kata-kata ahli fikir dari Algeria, Almahrum Malek Ben Nabi, yang menegaskan bahawa pendidikan ialah faktor penentu yang paling asas yang akan menjamin pembaharuan dan perubahan sesuatu kelompok masyarakat di dalam ekonomi, politik dan sosial (Anwar Ibrahim, 1989 : 63).

1. Sama ada beromen kat tangga ke, kat bilik ke, tempat sembunyi ke, tempat public ke, sama aje kalau dah rosak akhlak tu.

Kalau ko nak banyak lagi contoh, sila search sendiri. Ya aku hanya larat nak bagi satu contoh aje, sebab aku tak larat nak bagi semua contoh. Sekali lagi, sila search sendiri. Kalau tak mahu search, sila ke kedai VCD cetak rompak dan cari. Oh ya cetak rompak?? Erk! Serve VCD lucah?? Erk? Siapa tokey nya tu. Encik Ahmad ke Ah Seng? Opss. Mekasih.

2. Ya kami kata kita kena perbetulkan keadaan. That means kita yang kena start. Tapi ko? Ko just duduk goyang kaki tak mahu perbetulkan masalah bangsa kita dan duduk bawah ketiak Ci_ seraya mentertawakan bangsa sendiri seolah-olah kau tu anak Ci_ tersebut.

Aku? Aku sedang berusaha melalui penulisan aku. Tapi ada juga beberapa orang yang salah faham, ada beberapa yang pandang remeh, dan ada seorang yang sengaja tidak mahu memahami. Mekasih.

3. Aku tak mahu gelar ko bodoh, dan aku tak sanggup nak gelar seorang anak Melayu itu bodoh. Tapi kamu sendiri yang minta digelar sedemikian. Atau kamu sendiri tak mengaku anak Melayu. Mekasih.

4. Ya sekarang mungkin kau rasa ilmu tu tak penting, sebab ko dapat pegang duit yang banyak sekarang. SEKARANG.

Kalau ditakdir satu hari akan datang ko dibuang kerja, atau company tu bankrup, macam mana ko nak cari kerja.

Tak ada lulusan etc. Sekarang boleh la ko kerja, setakat dapat gaji RM4k sebulan boleh la puas hati sebab ko masih bujang.

Kalau ko dah bekeluarga, beranak pinak, boleh ko nak sara keluarga ko dengan gaji banyak tu je? Mekasih.

5. Siapa kata bapak aku tak pakai Proton? Kami pernah pakai Proton Wira dan sekarang keluarga kami juga sedang gunakan PROTON SATRIA serta PERODUA KANCIL? Apa ko tak puas hati lagi? Aku bukan nak tunjukkan aku kaya ke apa, tapi untuk buktikan kami masih menyokong produk buatan MALAYSIA aka. bangsa MELAYU kita. Walaupun kami guna produk luar, kami masih tak "buang" bangsa. Dan engkau?

Dengan bahasa Melayu pun kau dah malu, ini kan pula produk buatan bangsa sendiri.

Oh ya, aku tak usik bapak ko kan kan kan? Dan ikhlas aku doakan semoga bapak ko sihat-sihat selalu. Mekasih.

1)itu cina Taiwan sana.diorang bukan cina malaysia....aku maksudkan yang dari dalam negara kita....setau aku melayu je paling ramai.sekaligus bangsa lain hilang respek kat orang melayu.kalau luar masuk dalam x aci la....ada ke kompare macam tu? apa la bodoh pi buat free show pastu tunjuk muka.x paham aku......free je orang tgk.then ko ingat bangsa cina kat malaysia saja ke? mereka ada bermacam-macam bangsa..bangsa mereka bersepah-sepah..ada hokkien.ada apa ntah lagi.ada banyak.aku lupa.tapi bila sebut MELAYU...x kira ko dari negeri mana semua kena.

2)then tengok la dari ke masa ke semasa ada perubahan x.aku berani bet lepas ni ada banyak kes-kes melibatkan anak melayu kita yang kita x pernah dengar sebelum ni....kita tunggu dan lihat..makin hari melayu makin me-layu.....lepas satu-satu.

3)siapa nak ngaku kalau kiri-kanan dia satu bangsa dan satu agama buat hal memalukan?aku kasi soalan lazim yang cina tanya kat aku......kenapa orang melayu tetap membeli makanan pada bulan puasa pada sebelah petang? mereka x nak tanya yang pi beli tu tapi dia tanya aku.pasal aku apa ? aku MELAYU.

4)ahaks.dah tau gaji ciput pi bantai kahwin...ukur baju kat badan sendiri bro....kan tanggung anak orang tu.....ko jangan takut la pasal kompeni aku bankrup.pasal aku kerja sorang-sorang.bos aku duduk situ diam-diam kira duit.dia X TAHU apa-apa pasal komputer.mmg aku yang uruskan dari awal sampai akhir.dari segi repair/berkomunikasi ngan customer/hantar barang kira aku ni pakej 4in1 la....setakat angkat meja komputer pakai moto alah biasa la......nak malu apa.........bos aku jenis kaya.bukak kedai saja habiskan masa dia ngan bende berfaedah.nak berkebun x cukup tanah.so bukak kedai meet banyak people........aku semenjak aku kerja........keyakinan aku bertambah tinggi.....bila bercakap ngan orang mmg dari A-Z aku explain.....serba detail dan lengkap. seee itu pun ilmu gak bro.....kan ilmu berniaga gak tu............welll makcik aku ada sebut pasal ASB....dan sebut pelaburan.... :lol: agak-agak aku nak buat apa?

pun aku pernah kena feedback ngan customer cina.dia call direct ofis aku,cakap direct kat aku....lu jangan ingat kita sini datang cincai-cincai x ada duit.lagi sekali U buat itu macam U bisnes boleh kasi tutup.sila perbaiki U punya perangai......haha dah dia datang selekeh pakai seluar pendek mana aku x layan...... :lol: .selamba dia aje sound......malu x terkata. :ph34r:

5)aku tau la bapak ko beli mercedes pasal apa.mesti rasa ekslusif kan.rasa semacam.....kepala letak kat tingkap x rasa gegar-gegar.pastu bila drive sekejap je dah sampai ke destinasi.bagus la produk luar......asal naik je terus mata lelap.kalau bukak aircond fuhhhhhhhhhhhhhh satu kereta sejuk........berbaloi la walaupun beli 2nd hand.....

Al-Qusyairi,

i've fallen asleep when i was trying to reply ur post yesterday.... i was dead tired...... just want to say thank u..... i'm totally satisfied with everything u've said, sorry coz it took a bit longer for me to sink the whole idea into my brain :blush: ....... (am i brain dead or what?)

well u see, small print does get to me (oo.... look, now i'm giving excuses ;) )

ini adalah topik penting bagi saya sebagaimana ia bukan main2 bagi awak......but, i suppose we do have a common ground, slightly different views though......

but please...don't u try to put me on the same side of that nemesis of yours.... (he's more like 'musang berbulu ayam' 'duri dalam daging' and so on).....he's hopeless!!

mungkin dier lagik ske celebrate tahun baru cina ngan cap goh meh ngan hari hantu....

u know you have to sink to his level just to argue with this guy, right?? i hope it's worth it........ otherwise let him live in the fool's paradise!

Edited by hemo hemo

K.I.T.T

Memetik kata-kata ahli fikir dari Algeria, Almahrum Malek Ben Nabi, yang menegaskan bahawa pendidikan ialah faktor penentu yang paling asas yang akan menjamin pembaharuan dan perubahan sesuatu kelompok masyarakat di dalam ekonomi, politik dan sosial (Anwar Ibrahim, 1989 : 63).

pendidikan macam mana tu? can be more specified? apakah maksud PEMBAHARUAN dan PERUBAHAN dalam kelompok masyarakat? pasal zaman sekarnag kita belajar utk kerja.apa yang kita belajar akan menetukan kerja apa yang kita dapat....ramai yang aku tgk ada diploma apa ntah tapi last-last bukak bisnes.jual apa ntah.....pasal mitak kerja x dapat.so bagi aku membazir msa la macam tu 3-5 tahun belajar.kalau dalam niaga 3-5 tahun tu dah kira matang dah.bukan sikit tapi ramai macam ni........

1. Aku tak cakap pasal Cina Taiwan. Aku cakap pasal Cina Malaysia. Siap ada budak Cina buat projek dalam tandas sekolah, pastu kantoi, disalahkan pulak cikgu sekolah. Tu baru budak sekolah, belajar dah tentu2 dari orang dewasa diorang. Nak tahu? Cari sendiri. Dan, ko sendiri yang babitkan Cina Taiwan apahal. Mekasih.

2. Melayu semakin Me-maju, kau je yang semakin Me-layu.

3. Tu dia.. Kenapa kau dah tahu bangsa kau ada sedikit kelemahan, kau takde terasa macam nak perbetulkan semula, kau lari ke arah Cina dan seolah-olah mengaku itulah bangsa kau. Bukan nak bantu menyelesai masalah, tapi ko lari dari masalah. Elok digelar pengecut. Ada faham kenapa?

Banyak dah aku mencerca kau, aku tahu aku mungkin emosional atau tindakan aku tak rasional barangkali, tapi aku fikir memang ada betulnya pun apa aku cakap. Mekasih.

4. Oo camtu. Elok lah, jangan la ko kawin. Kang tak makan anak orang tu. Mekasih.

5. Ai brudder, apasal lak ko nak pertikaikan kenapa bapak aku nak pakai Mercedes. Suka hati dia la. As long as dia masih support Proton dan Perodua aka. produk buatan negara dan tak abaikan nafkah kepada keluarganya, apa pulak salahnya? Ko rasa Cina-cina yang pakai Mercedes ada pakai Proton / Perodua? Jarang kan? Tak nak pulak pertikaikan mereka. Aku ulang sekali lagi untuk kepastian ko, KAMI JUGA PAKAI PRODUK MALAYSIA. Tak kisah lah 1st hand ke, 2nd hand ke, 3rd hand ke, bagi aku kalau elok tu buat apa nak membazir. Beli pun dari pengedar Mercedes, sah sah benda legal, bukannya ada orang hantar pada aku, cakap "ini saya kutip dari scrap things".

Orait. Aku harap ko dah tak usik bapak aku lagi yer yer yer? Macam budak-budak sekolah pulak dah. Jangan aku usik bapak ko pulak sudah. Sebab thread ni bukan untuk usik mak bapak. Mekasih.

@hemo hemo

You're welcome. It's ok. ;)

Selamat bersahur..

Edited by al-Qusyairi

pasal zaman sekarnag kita belajar utk kerja.apa yang kita belajar akan menetukan kerja apa yang kita dapat....ramai yang aku tgk ada diploma apa ntah tapi last-last bukak bisnes.jual apa ntah.....pasal mitak kerja x dapat...

tapi tak juga .. ada orang belajar bidang lain tapi kerja dalam bidang lain

yang penting kene cemerlang

memangla tak dinafikan memang ramai graduan menganggur

tapi kenapa?

tak semua yang masuk Universiti tu pandai.

banyak bermain(especially orang cam aku)

then result hancur,

mana orang nak terima kerja.

kalau kita tahu bagaimana nak pasarkan diri, macam-macam benda pon boleh kita buat.

apepun, kalau BISNES pon, dia still memegang Ijazah@Diploma.

Taraf dia boleh berubah bila-bila masa berbanding dengan mereka yang buat bisnes dan tak memiliki ijazah/diploma

sebab tu orang cakap kalau duit bertimbun-timbun pon tak guna kalau tiada ilmu.

tak dinafikan memang ada yang berjaya tanpa pendidikan.

tapi apepun, bermula dengan pendidikan.

pendidikan yang setting segala apa yang kita fikirkan

nak kaya/miskin , baik/jahat .. semuanya guna pendidikan

tak dinafikan memang ada yang berjaya tanpa pendidikan.

tapi apepun, bermula dengan pendidikan.

pendidikan yang setting segala apa yang kita fikirkan

nak kaya/miskin , baik/jahat .. semuanya guna pendidikan

tapi kalau dah ada pendidikan then nak dibayar gaji rendah macam mana? atas alasan xde pengalaman bekerja....aku belek suratkhabar pun atleast kena ada 2 tahun pengalaman bekerja...so mana penting? pengalaman bekerja atau kena ada ijazah? tapi setau aku ada gak yang berdiploma tapi x tau buat kerja kan? susah la macam tu.

mcam aku ..minat aku melampau kat komputer.....bos aku tu mmg carik aku dari aku sekolah menengah lagi.bapak aku x bagi.lagipun aku ngan tauke kedai tu bukan 3 tahun baru kenal.mmg aku kenal lama.itu pun dari kecik,dari aku mula sekolah........pasal bapak aku selalu beli ink printer dari tauke tu....aku pun pegang komputer pun dari sekolah.bukan dari masa kerja......

tiap-tiap nama processor dan ciri-cirinya aku hafal.......brand mobo aku hafal.korang sebut je soket apa.sebut je apa masalh.kasi 10 minit.setel...........majalah kat belakang aku ni menimbun-nimbun.aku kumpul dari masuk politeknik..........ni forum ni jangan ko x tau.en shanai tu banyak bantu aku jugak.dulu dia editor ruangan Majalah Ruangan tanya megabait.....sebelum ada Putera.com dia la yang handle masalah kat ruagan tu dulu.so situ pun aku baca-baca.....aku siap hafal lagi tips dia...keratan artikel yang dalam tu semua aku kumpul.aku bukukan....ada maslaah aku selak balik........masa tu mana ada forum-forum mcam ni.bahasa melayu plak tu :P .(thanks to en shanai)

walaupun bahasa inggeris aku ntah hapa-hapa...tapi aku suka beli the star. kalau korang nak tahu dalam the star ada `secret.` beli tiap-tiap selasa dan khamis....aku boleh baca suratkhabar tu ulang-ulang kali.aku tgk suratkhabar melayu macam Metro atau kosmo dan Utusan melayu pun xde nak buat cerita pasal tech atau komputer....bukak-bukak hiburan.....patu gaduh....puas aku carik psal ruangan teknologi......atau apa-apa rekon barang utk dijual ke...xde pun............

aku paling suka bab-bab jual a,k,a meyakinkan kustomer..........then dari situ aku belajar orang melayu suka barang rekon a.k.a 2nd hand.baru murah macam mana pun nak beli barang 2nd :P .tapi kalau cina plak suka beli barang baru....2nd x pandang.......2nd cantik macam mana pun nak beli baru.

rambut sama hitam , hati lain-lain . Sepatutnya mana boleh generalize satu kaum tu pasal segelintir orang yang menunjukkan contoh tak baik . Tammat... 50sen :P

kau jangan terperangkap

kita selalu persoalkan benda yang kita tidak dapat sedangkan kita tidak persoalkan benda yang seharusnya kita lakukan.

apa-apa orang tengok pada status pendidikan dulu

kalau semua yang apply ada ijazah

apa cara dia nak bezakan kau?

sebab tu la ada 1st class , 2nd class time graduate.

then kalau semua yang apply kerja 1st class juga, apa lagi yang dapat membezakan mereka?

tentulah diambil dari segi pengalaman kerja..

then ada lagi langkah majikan nak ambil bekerja.

Shanai Melayu , ko (K.I.T.T) Melayu , aku Melayu , yg lain2 dalam nih pun mungkin Melayu

Kite sepatutnya same2 bangunkan bangsa kite , bukan kondem dengan cara negatif

Kite same2 keje bidang IT , ko hardware , aku lak software..kongsi ilmu dengan bangsa sendiri semampu boleh.

Pasal ko kate , Melayu suke barang 2nd hand..xleh label semua camtuh..Aku Melayu , kalo boleh aku nak beli barang yg berbaloi dengan duit yg aku keluarkan.. aku x kisah ngan barang 2nd hand , yg penting elok...Bile last aku beli barang 2nd hand ... aku sendiri pun x ingat..maybe mase sekolah menengah..oh ye , paling latest , beli popia 2nd hand dari team leader aku.. Tapi kalo barang2 komputer , aku xpernah beli 2nd hand..biarlah keluar duit lebih skit.

Kalau ko dah lame kat putera.com , maybe ko akan kenal ramai user2 Melayu yg hebat kat sini.. Sayangnye , ade yg dah tinggalkan putera , ade jugak yg dah kembali ke Rahmatullah. Banyak cara kite bleh same2 bantu bangsa kite...

Shanai Melayu , ko (K.I.T.T) Melayu , aku Melayu , yg lain2 dalam nih pun mungkin Melayu

Kite sepatutnya same2 bangunkan bangsa kite , bukan kondem dengan cara negatif

aku bukan suka-suka nak kondem.tapi dah xde cara lain...ada cara lain? kita merdeka dah 50 tahun pun alhamdulilah kita merdeka cara baik.....kalau hari-hari nak bercakap nak kena bantu nak kena ketuk masak la.....baik aku sound direct je biar panas sikit.sedar sikit.jadik tiap-tiap yang anak melayu akan bagi respon berlainan....ni hari-hari claim kata nak tolong melayu....puas aku tunggu apa kebende yang ditolongnya? ......dah la agama islam pun tunggang lamggang....bangsa pun nak tunggang langgang gak ke?

aku really sure orang melayu x boleh hidup tanpa cina.dan cina SURE boleh hidup tanpa melayu......pasal diorang leh bawak diri.bahasa diorang di mana-mana.......semua sedia maklum sebodoh-bodoh cina pun kalau bab matematik jangan lawan.mereka mmg terer.macam kita mungkin kita diajar matematik di rumah dan sekolah.tetapi cina matematik is everywhere.ramai dari mereka akauntan tau.GF aku *cina* juz ada PMR je.agak bodoh jugak la.tapi bab matematik......fuhhhhhh menengok dia handle akaun kus semangat.........

ini kenyataan.bukan drama kat TV.

cina pegang ekonomi kita pasal mereka terrer matematik.setuju?

btul tu...ada kwn aku, org susah gak...tp adik beradik dia semua bjaya...

jiran dengki, gi bomohkn keluarga tu <_<

orang yang dengki tu orang melayu ke cik wawa?? bomoh tu pulak?? :lol:

patutlah bangsa melayu susah nak maju :blush:

Hai amende la korang ni....

Yang cina tu dah tetap la cina...

Bukan beragama Islam, so lantak diorg lah...

Yang perlu kita fikir skrg ni ialah anak-anak muda melayu kita...

Korang semua... Adik-adik korang....

Anggap seks tu satu kebanggaan? Bila dah buncit baru menyesal....

Kdg2 ada mak bapak pun open minded biar anak-2 bebas....

Demokrasi katakan.... Bila anak terpesong haluan, salahkan cikgu sbb x ajar anak betul-2...

Tp bila cikgu rotan sket anak, terus saman cikgu....

Kalo korang baca Mastika keluaran terbaru, seorang ayah datang memeluk seorang guru dan mengucapkan terima kasih sbb memukul anaknya hingga mati disebabkan anaknya agak sukar membaca Al-Quran....

Nak tahu lebih lanjut, korang bacalah Mastika keluaran baru....

bab ekonomi yang dipegang oleh cina tu memang betul.

kadang-kadang Melayu ni kita nak tolong, pergilah kedai dia, tapi kita ditindas.

susah susah ..

tak tolong, saudara.

bila tolong, dia cekik darah,leher dan tali perut kita <_<

mana boleh cakap lantak

kita nak perkasakan Melayu

tapi taknak contohi bangsa lain.

susahla camtu

maybe kita rasa selesa kalau ada orang kita yang ada di atas

tapi seatas-atas orang kita, mereka berada di bawah-bawah kaum lain ..

aku lebih suka kalau kita cerita pasal anak muda beragama Islam

sekarang Melayu pon tak Melayu

belum tentu perangai macam islam ..

Hai amende la korang ni....
Kitaorang manusia. :lol:

Yang cina tu dah tetap la cina...

Bukan beragama Islam, so lantak diorg lah...

Yang perlu kita fikir skrg ni ialah anak-anak muda melayu kita...

Korang semua... Adik-adik korang....

Tahu plak nak lantak kat diorang sebab diorang bukan Islam.

Dah tu kenapa suka sangat dengan gaya hidup diorang.

Suka kutuk Melayu bila banding Melayu ngan Ci_, nak sangat Melayu jadi macam Ci_, konon Ci_ lagi bagus.

Banding orang Melayu Sakit dengan orang Melayu Sihat je sudah, bukannya takde dalam Malaysia ni, ada.

Kat Afrika pun ada kot. :)

Anggap seks tu satu kebanggaan? Bila dah buncit baru menyesal....

Kdg2 ada mak bapak pun open minded biar anak-2 bebas....

Demokrasi katakan.... Bila anak terpesong haluan, salahkan cikgu sbb x ajar anak betul-2...

Tp bila cikgu rotan sket anak, terus saman cikgu....

Kalo korang baca Mastika keluaran terbaru, seorang ayah datang memeluk seorang guru dan mengucapkan terima kasih sbb memukul anaknya hingga mati disebabkan anaknya agak sukar membaca Al-Quran....

Nak tahu lebih lanjut, korang bacalah Mastika keluaran baru....

Tak semua pun orang Melayu suka yang macam tu. Jadi tak boleh la nak kata bangsa Melayu kita teruk dari bangsa Ci_.

Kalo nak cakap bangsa Melayu ni jatuh sikit dari bangsa Cina Muslim or India Muslim (dari segi apa yang ko cakap), baru aku setuju la. Tapi kalau banding ekonomi kita ngan dua bangsa ni, aku rasa kita lagi hebat kot? Dan tak salah kalau kita juga tolong mereka ni untuk berdiri sama tinggi ngan kita.

ooo...awek pun cina...patutlah...dah buta mata,buta hati...

ko nak sound direct ... xde hal...aku pun selalu sound direct user2 kat putera nih..tapi dulu jelah , banyak orang x suke cara camtuh...

ok, cam Qusyairi (tengah ngantuk , maaf) cakap ... compare Melayu sakit dengan Melayu sihat je cukup

Melayu xleh hidup tanpa cine ?...sori weh ... company aku ade 100 orang staf , staf cina sorang je...boleh je hidup company nih..

ko...cube keluar dari bayang2 bos ko...berlambak Melayu yg berjaya kat luar tuh...

Off topic ... ape yg dibace dari mastika , kalo boleh abaikan lah..banyak cerita yg melalaikan...pukul sampai mati sbb susah bace Al-Quran ? merepek gile..cube ajar elok2, dengan hati yg tenang..aku dulu sekolah vokay , kalo buat hal , kene belasah ngan cikgu , bapak aku memang x kisah...lagik disokongnye...sbb nak mengajar aku..tapi xde lah sampai mati..

Edited by nagakeciks

ooo...awek pun cina...patutlah...dah buta mata,buta hati...
Ahaks. Inilah yang aku maksudkan bila aku tulis "Tapi aku memang dah tahu pun kenapa ko memang nak menangkan bangsa Cina je, walaupun Melayu lagi Maju. Aku rasa satu Putera.com dah tahu kot. Nak buat macam mana kan.." di post #77.

ko nak sound direct ... xde hal...aku pun selalu sound direct user2 kat putera nih..tapi dulu jelah , banyak orang x suke cara camtuh...

ok, cam quraisy cakap ... compare Melayu sakit dengan Melayu sihat je cukup

Qusyairi la.. :lol:

Melayu xleh hidup tanpa cine ?...sori weh ... company aku ade 100 orang staf , staf cina sorang je...boleh je hidup company nih..

ko...cube keluar dari bayang2 bos ko...berlambak Melayu yg berjaya kat luar tuh...

Ya betol. Melayu boleh hidup tanpa Cina! Kalau Malaysia ni semuanya Melayu lagi senang Malaysia ni nak berjaya. Sebab senang nak manage, undang-undang pun senang nak dijalankan menurut hukum Islam.

K.I.T.T tu sorang je yang tak boleh hidup tanpa Cina. Kalau dia tak harap Cina sape nak amik dia kerja. Tu pun sebab dia kenal boss dari kecik. Kira nasib je la.

ps: tapi aku tak halau Cina k, kang ISA plak. Haha.

Ya betol. Melayu boleh hidup tanpa Cina! Kalau Malaysia ni semuanya Melayu lagi senang Malaysia ni nak berjaya. Sebab senang nak manage, undang-undang pun senang nak dijalankan menurut hukum Islam.

melayu leh hidup bersendirian? ngan ekonomi sara diri? menjadi petani macam zaman melaka dulu? xde perasaan hasad dengki bila bukak bisnes sebelah menyebelah?setau aku orang melayu mmg kalau bukak bisnes sebelah menyeblah atau dalam kawasan yang sama nanti yang salah sorang tu......mesti pahaam kan?.

rasa aku kaalu bab kedai makan paling ramai orang makan pun kat kedai mamak kan? pasal kedai mamak punya servis dan layanan SELALU bagus gler dari kedai melayu.......kalau kedai melayu kita order makanan.....mesti kalau x makanan tu sampai lambat x pun order jadik salah.....nak makan pun buat silap.macam mana nak kata satu negara ada melayu je?

then kenapa artis melayu kita suka kahwin ngan orang asing? kat malaysia ni xde orang melayu dah ke? lepas sorang-sorang.kahwin punya besar-besaran pastu cerai berai.

itu belum cerita rancangan TV lagi. lagi-lagi drama kat TV1.bukan jalan cerita x besh.tapi kalau x melibatkan kereta besar?VVIP/permpuan yang cantik .....

pastu ada hasad dengki sikit ...gaduh-gaduh....kalau drama macam ger*k khas kes jenayah macam penceraian suami isteri pun amik masa 2 bahagian.boleh plak nak sambung-sambung minggu depan......

berapa ramai orang melayu kita menonton rancangan gerak khas? senang cerita drama RTM la? berapa ramai yang nonton RTM? setau aku kalau yang menonton RTM ni orang yang lama-lama ibu bapa kita....xpun orang kampung yang hidup sederhana....atau budak-budak kecik yang x tahu apa-apa.

kita yang dewasa besar-besar adake nak nonton RTM? kan dalam tu UTK MELAYU sahaja.....kalau kita x menonton siapa lagi nak menonton? :lol:

ada sesiapa pernah eksiden? langgar kereta orang? then aku pernah kena 2 kes.satu melayu menggunakan kereta wira dan satu lagi cina menggunakan perdana V6.

yang melayu tu aku tersodok kereta dia pasal dia berenti kerja mengejut.pastu dia turun kereta muka macam singa.padahal bumper belakang je retak sikit.....pastu marah-marah aku.ugut nak jumpa bapak aku.pasal aku langgar kereta dia...........

aku paling ingat ayat ni(aku tau la kalau aku pergi jumpa bapak ko minta duit ganti rugi mesti xde duit kan?aku masa tu jadik panas. :angry: dia ingat aku xde duit? aku keluarkan wallet aku bagi melayu tu rm 500...aku tahu rosak sikit je pasal hentam dalam keadaan lower speed..apa-apahal pun maruah dulu....kurang hajar betul..ingat aku naik moto EX5 duit xde ke?

then kereta Perdana V6(masa ni aku sekolah lagi belum kerja) ....aku hentam kereta dia.no plat yang bawaj tu kemek.termasuk dalam.sekali keluar cina.........dalam kepala aku ingat masa tu (mesti kena teruk punya) ....cina tu mintak IC aku...mintak alamat rumah...aku bagi......lepas tu aku janji ngan dia aku akan setel bende ni.disebakan masa tu belum kerja...so aku balik rumah aku korek tabung aku......ada rm 30....then seperti hari yang dijanjikan(hari rabu berikutnya) aku pi jumpa cina tu.......(pasal cina tu mintak ganti rugi aku hentam kereta dia) then aku bagi la rm 30.....cina tu terima.....pastu siap puji-puji aku algi pasal aku jujur.sepatutnya aku boleh lari x payah bayar..

pastu sampai sekearng kadang kala aku terjumpa lagi perdana V6 yang bernumber AC* 9688 then aku tgk kesan tu ada lagi.masih kemek macam aku langgar dulu.jumpa siap senyum-senyum lagi. :lol: tapi yang melayu tu aku rasa masa sembahyang jumaat selalu terserempak kat masjid.....toleh pun aku x nak. :angry:

Dah tergelincir landasan topik perbincangan korang nih ,jadi perang mulut lak :(
Perang jari la. :lol:

Rasanya (rasa je la), part aku dah settle kot. Silakan yang lain2 pula bagi sepatah dua kata.:)

Orang C_ sekarang tgh gelak tgk korang bergadoh kat sini.. Korang sedar tak tu?? Baik bagi idea cara nak memantapkan lagi hubungan kita sesama islam dan melayu.. Baru la betul. Ni kalau memanjang asyik nak cari kesalahan je tak guna juga.. Cuba bagi idea bernas sikit.

Aku bagi pendapat yang pertama. Aku mulakan dengan parti politik dulu. Sebab aku tgk ramai saudara seagama sendiri yang bergaduh dan berpecah belah kerana politik. Apa kata kita renungkan balik kata2 Dato Nik Aziz dulu,supaya parti PAS dan UMNO dibubarkan dan tubuhkan 1 parti baru yang mengabungkan kedua-duanya sekali dengan menjadikan islam sebagai tungak perjuangan parti.. Aku rasa itu sahaja jalan terbaik untuk kita bersatu dan menjadi bangsa yang kuat. Tak guna nak berhidung tinggi mempertahankan parti yang dipegang tapi anak bangsa sendiri bergaduh. Kerana orang2 yang berlagak sombong macam ni la yang menyebabkan politik menjadi kotor. Tuduh menuduh sesama sendiri, mereka2 fitnah untuk mempertahankan diri. Come on la, jijik la mendengar wei.

Ada idea lain??