Jump to content
semak

Antara Awek Ngn Komputer Mana Ko Pilih?

Recommended Posts

Dari segi perbelanjaan.. yang mana lagi tinggi? Awek ker komputer..? Pastu apabila meragam.. yang mana lagi senang nak fix?

Dari segi perbelanjaan..

PC- Kena baiki apabila rosak melibatkan Kos kira-kira: RM300 setahun. Itupun kalau tidak melibatkan

kos kerosakan yang major. Maintenance pun sekali sahaja..

Awek - Kena belanja tiap-tiap minggu. Itu paling koman. Belanja makan, tgk wayang, beli-belah...

Anggaran yang boleh kita buat adalah sebanyak RM30.00 seminggu.

Dari segi kemeragaman pula..

PC-Kalau meragam, apa lagi keluarkan screwdriver untuk membuka apa jua masalah yang ada.

Tak banyak karenah sangat (mungkin kot) hehe..format jer..paling maksima dalam jangkamasa setahun hingga ke

3 tahun mungkin akan membawa masalah. Tiada masalah putus cinta mahupun break... Cuma komputer breakdown atau serverdown sahaja yang mungkin kita selalu dengar..

Tak boleh dibelai mahupun dicium..

Awek-Kalau dia meragam, apa lagi keluarkan kata-kata manis dan manja supaya dia kembali gembira...

Hehehe..Kalau datang bulan tu pepandailah pujuk atau mengawalnya...

Ada istilah putus kasih, cinta tak kesampaian atau selamat jalan romeo..

Tapi yang best awek boleh belai-belai dan manja-manja... :wub:

Bg aku lak tak tau mane pling penting dlm idop aku ni..dua² penting hehe..Ade menda yg kat PC kat awek takde, gitula sebaliknya.. :P

Ader time carik PC, ader time carik Awek..takde salah satu mmg aritu runsing jer rase..

Tapi klu nk diletakkan jugak keutamaan antara PC and Awek, mmg awekla sbb PC hanyalah material duniawi yg tak kekal, teman gembira jela..Awek merangkap teman suka dan duka, leh jadi Wife yg kita akan hidup seumur hidup didunia, menjaga makan minum dan teman sepanjang hayat hingga ke akhirat kelak..wallahualam.. ;)

Edited by Mohd Panda

Bg aku lak tak tau mane pling penting dlm idop aku ni..dua² penting hehe..Ade menda yg kat PC kat awek takde, gitula sebaliknya.. :P

Ader time carik PC, ader time carik PC..takde salah satu mmg aritu runsing jer rase..

Tapi klu nk diletakkan jugak keutamaan antara PC and Awek, mmg awekla sbb PC hanyalah material duniawi yg tak kekal, teman gembira jela..Awek merangkap teman suka dan duka, leh jadi Wife yg kita akan hidup seumur hidup didunia, menjaga makan minum dan teman sepanjang hayat hingga ke akhirat kelak..wallahualam.. ;)

betul 2..sama cam aku..kalo aku aku pilih awek...PC 2 bende buatan manusia je tp bende 2 mmg keperluan penting gak bagi cam aku nie..dgn PC boleh je PC 2 jadi bini kite..hehe :lol:

Dari segi perbelanjaan.. yang mana lagi tinggi? Awek ker komputer..? Pastu apabila meragam.. yang mana lagi senang nak fix?

perbelanjaan = awek.

meragam = awek susah nak fix :blush:

Dari segi perbelanjaan..

PC- Kena baiki apabila rosak melibatkan Kos kira-kira: RM300 setahun. Itupun kalau tidak melibatkan

kos kerosakan yang major. Maintenance pun sekali sahaja..

Awek - Kena belanja tiap-tiap minggu. Itu paling koman. Belanja makan, tgk wayang, beli-belah...

Anggaran yang boleh kita buat adalah sebanyak RM30.00 seminggu.

Dari segi kemeragaman pula..

PC-Kalau meragam, apa lagi keluarkan screwdriver untuk membuka apa jua masalah yang ada.

Tak banyak karenah sangat (mungkin kot) hehe..format jer..paling maksima dalam jangkamasa setahun hingga ke

3 tahun mungkin akan membawa masalah. Tiada masalah putus cinta mahupun break... Cuma komputer breakdown atau serverdown sahaja yang mungkin kita selalu dengar..

Tak boleh dibelai mahupun dicium..

Awek-Kalau dia meragam, apa lagi keluarkan kata-kata manis dan manja supaya dia kembali gembira...

Hehehe..Kalau datang bulan tu pepandailah pujuk atau mengawalnya...

Ada istilah putus kasih, cinta tak kesampaian atau selamat jalan romeo..

Tapi yang best awek boleh belai-belai dan manja-manja... :wub:

mane ade rm30 seminggu...rm100 ar....aweks skrg mane nk kalau kita ajak mkn kat warung2 tepi jln nie...huhuuh...tgk wayang jerk rm12 skrg....beli-belah jgn kira ar...blh mkn ratus2 gak...minyak wangi jerk cecah rm50 ke atas....rm30 seminggu?mustahil

btul ker biar boypren kawin ngan pc..?? keh keh keh..takde had wor..silap² die bukak CC pastu ader plak awek keja situ..langsung lekat..

jgn nangis tak berlagu plak nnti :P

Kos komputer tu korang tak include sekali bill elektrik, streamyx, telefon, sekali ker.. kalau ikut betul streamyx RM110 sebulan + bill elektrik lebih kurang RM20 + maintenance lah sket.... so, jumlah kira2 dalam RM150 sebulan.

Kalau awek plak.. seminggu ko belanja RM100.. tapi bukan tiap2 minggu ko ajak keluar kan. So, consider 2x sebulan lah minima.. Kos awek merajuk RM100 sebulan, kos telefon awek, SMS etc.. RM100 sebulan...so amik lah figure RM400 sebulan belanja awek.

Perbandingan di sini...

Kos Komputer/Sebulan = RM150

Kos Awek/Sebulan = RM400

Nisbah Kos Komputer/Awek = 1: 2.6

Tapi aku tak caya ler korang spend sampai RM400 sebulan.. betul ker nie.. hehehe.

hohoho..400 mhl nau.baik simpan wit wat kawen.

mohd panda die kat plant nak bukak cc celah mane..tgh laut :P

untung ko hornet awek masyukk ^^

cik dayah: mane tau boring dok kat laut asyik tgk ikan berenang ngan org memancing jer...die tukar scope plak...kekek :P

mak oi rm400 sebulan? macam dah sara bini camtu.. :blink: klu org berduit aku tak heranla belanja byk tuh..pembazirannn isk isk isk ~

perbezaan antara awek & pc

awek

-maintenance tinggi,mcm diorang bincang kt atas

-kalo nk dating kena tempat terbuka,kalo x nanti kena tangkap khalwat..

-xleh pegang2,raba2..dosa

-kalo meragam/merajuk senang nk pujuk(kalo terer la)

-kalo xbernasib baik kena tinggal,curang,selamat jalan romeo..

pc

-maintenance rendah,kos servis murah (lain la kalo hardware rosak)

-boleh bersama setiap masa pada bila2 masa,dalam gelap ke cerah no hal. xpayah risau kena serbu..

-boleh pegang2,gosok2..nk lap ke apa lantaklah..

-kalo meragam baru la pening kepala. mula sibuk bukak thread baru dlm putera nih,mintak tolong sana sini..

sila haribulan kuar duit kena replace hardware..

-xde istilah kita ditinggalkan@curang,kalo clash beli je pc baru.kalo dh bosan boleh buang ke laut..

tak pc lain kalau dh bosan blh jual ar...dpt cikit duit...kayanya kau cmpak laut pc kau..hahaha

aku pilih awek..sebab?

sebabnye tanpa awek aku aku xdapat laptop ni...sebab die yang belikan..huhuhuhu..

untung nye aku.. :lol:

perghh..awek kasi laptop..untung dpt awek org kaye..hehe :lol:

kalo aku pun aku pilih awek...

laptop ni pun awek aku bagi adiah arijadi...

huahua...kalo tak dulu aku pakai laptop acer yg rm1800++...

sekarang da pakai laptop DELL rm2700++...

huahua...aku sayang awek aku oii... :)

:mellow: dari sgo perbelanjaan........ awek tinggi......kalau meragam.......komputer.........tp....aku.....plih awek.....brang baik punye

Best ler korang awek bagi laptop... tu diorang punya investment tuh. Kalau apa2 hal.. laptop tu ler jugak sebagai senjata nak control korang.. kehehehehe. :D

pesal x boleh plak?????????? komputer pn bleh ambik brat hal kite ga......... lu pikir lah sendiri........

Best ler korang awek bagi laptop... tu diorang punya investment tuh. Kalau apa2 hal.. laptop tu ler jugak sebagai senjata nak control korang.. kehehehehe. :D

hambe sokong sangat343434343...........

apa lah tak boleh amik berat?

nanti kobukak email banyak lah yang amik berat hehe (spam)

UHH..

kalu berbalik pada tajuk soalan yg mana hendak dipilih..

aku pilih awk laa beb... dgn awek kita ble tekan mcm² .. tp komputer ble tekan keyboard je.. huhu..

xkan dgn komputer korang nak raba rabaan kan.. awek laaa huhuh..

awek ble ajak dating .. apa.. komputer korang ble tgk je laa x pn godek2 komputer tuh.. awek kalu korang godek2..

xtau laa aku nk ckp apa huhuh...