Jump to content
Inaly

Politik...

Recommended Posts

Kalau dah ada anak yang baru masuk tadika tu, bagitau kat anak-anak parti mana yg baik di Malaysia ni.. Cuma politik ni salah diperkatakan di sekolah. Luar sekolah takpe...

Penah sekali kawan aku masa aku skola menengah, dia buat logo parti kat poster utk dibentangkan dalam kelas, kena sound dgn cikgu..

Kalau dah ada anak yang baru masuk tadika tu, bagitau kat anak-anak parti mana yg baik di Malaysia ni.. Cuma politik ni salah diperkatakan di sekolah. Luar sekolah takpe...

Bagitau anak masa kecik lagi supaya bila besar dia tak menyokong orang-orang yang merapu..

Rsenye mmg bgus kot bdk2 bwh 21 tau psl politik..

Bile dh nk mngundi bru la ade pendirian sket..

x jd GAP..

Nk tumpang bg pendapat gak..

Adakah larangan pelajar terlibat dgn politik disekolah atau pusat pengajian tinggi ini wajar?

Bagi aku di sekolah, mungkin benda ni agak wajar dan aku rasa amat tidak wajar apabila di pusat pengajian tinggi. Kenapa? Rata-rata pelajar di pusat pengajian tinggi berumur seawal 18-25thn. Dalam tempoh umur itu, mereka sudah layak menggundi (21thn dan ke atas). Jadi, apabila mereka sudah mempunyai tanggungjawab untuk mengundi, adakah tidak wajar mereka terlibat dgn politik?Bagaimana mereka hendak membuat penilaian terhadap parti2 politik ini sekiranya mereka tidak dibenarkan terlibat dengan politik? Adakah dgn hanya menerima 'input' daripada parti kerajaan yg memerintah sahaja tanpa diberi peluang untuk mendapat input alternatif?

Pada pendapat aku, politik wajar dibicarakan oleh semua orang yg mempunyai kematangan untuk berbincang mengenainya. Tak kira bawah umur ataupn atas umur 21th. Sebab, apabila mereka berbicara ttg politik, mereka mesti mempunyai satu-satu sumber yg mereka yakini spt media arus perdana mahupun internet. Kita perlu adil,sekiranya mereka mendapat maklumat di internet, ada juga sebahagiannya mendapatkannya dari media arus perdana spt tv,radio,akhbar n sbgnya. Kalau media arus perdana ini dikatakan media kerajaan, internet maybe media pembangkang. So, adil lah sekiranya mereka ini memilih mana2 sumber yg diyakini mereka.

Ada menyatakan fakta internet tidak 100% benar, namun apa jaminan bahawa fakta dari media arus perdana 100% benar juga?

Sekadar memberi pendapat, jika ada yg silap, mohon ditegur atau dibetulkan...

aku tgk lani dak2 sek pon dah pandai bab2 politik dan ada parti yg diorg sokong skrg nie...hehe

• Create New...