Jump to content
Sign in to follow this  
malaynux

Merdeka..merdeka..merdeka

Recommended Posts

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera kepada warga Malaysia & Warga Putera am nya..

Tidak lama lagi, kita akan menyambut hari merdeka kali ke 51.

Mari kita semua melahirkan rasa gembira dengan kemerdekaan yang kita telah kecapi sekian lama..

mari kita sedekahlan al-Fatihah kepada pejuang2 kemerdekaan..

------------

Sudahkah anda mengantungkan bendera?

Kalau aku ulit anak aku masa nk tido.. aku nyayi lagu ni

"Malaysia Oh Tanah Airku..

Tanah Tempat Tumpah Darahku..

Negeri Elok Lagi Menawan..

Tak Jemu Mata ku Memandang..."

sebenarnya dah lupa lagu ni.. :)

--------------

Mari kita berborak2 pasal Kemerdekaan kita ini..

Ps : PM dah umumkan, katanya sambutan kemerdekaan akan di adakan secara sederhana.. sebab pose..

Edited by malayNUX

merdeka merdeka merdeka!!!!

ko nanti turun pdg ke???

Selalunya aku turun ke Stadium kat KB.. Tahun lepas kat Ketereh.. Tahun ni rasanya xbuat kot..pasal mlm tu jatuh mlm Ramadan & Terawikh Malam Pertama tu..

Jatuh malam Ramadan & Terawikh malam pertama ke? Kalau macam tu kita sambutlah merdeka kali ni dengan berdoa saja & solat sunnat hajat supaya Malaysia ni lebih aman & makmur... Merdeka! :D

thn ni sambut kat umh then baru blk mktab...thn lepas dh pnt jd pasukan koir merdeka kat dataran merdeka tu...wakil maktab la konon..haha..thn ni turn dak2 junior lak..masak la dorag!! :lol:

skolah aku dah sambut pra-kemerdekaan 9 Ogos hari tu...

walau sederhana, tp meriah

dgn kibaran bendera2 malaysia & negeri

pelepasan burung merpati

nyanyian pelajar2 yg penuh semangat...

aku dah start letak bendera kat kete dr 3hb lg. ingat nk letak masa 1hb. tp aku tgk takde pun org letak. tp dah sampai 3hb tu, takleh nk tahan sabar dah. aku letak gak.huhu...

keluar temerloh, takde jumpa 1 kete pun yg letak bendera...pelik tul aku...

tp balik jb, ada gak la jumpa kete yg letak bendera...

nape ek? pasal lom buat pelancaran bln kemerdekaan ke?

emm...thn ni nk sambut merdeka gak. aku tak penah miss tiap2 thn...

tp solat terawih dulu la...pastu baru leh gi

*lagu feveret aku - Keranamu Malaysia

tak penah jemu nyanyi lagu ni...

siap serak2 suara aku...huhu...

aku sedih hampir semua rakyat malaysia lupa kita nak meyambut kemerdekaan , bukan lama lagi pun .. Apa2 pun marilah kita sama2 menyambut dan bersyukur kerana malaysia telah merdeka selama 51 tahun .

Merdeka? merdeka kah kita ni? Cam biase la..negara jer merdeka, tapi jiwa rakyat masih tetap dijajah.. :D

Tapi merdeka kali ni paling best aku rase, sbb mungkin jatuh malam ramadhan. So, sambutan aku mungkin secara terawih jela..huhu

Esok nk sahur lak tu, tak maula bersesak² kat KL tuh...buat penat badan je..

Tapi perkara yg aku risaukan malam tu mungkin ader yg pikir mudah sbb esok nk puasa, so malam tuh lenjan / balun puas² buat maksiat..Nauzubillah..

Merdeka? merdeka kah kita ni? Cam biase la..negara jer merdeka, tapi jiwa rakyat masih tetap dijajah.. :D

Tapi merdeka kali ni paling best aku rase, sbb mungkin jatuh malam ramadhan. So, sambutan aku mungkin secara terawih jela..huhu

Esok nk sahur lak tu, tak maula bersesak² kat KL tuh...buat penat badan je..

Tapi perkara yg aku risaukan malam tu mungkin ader yg pikir mudah sbb esok nk puasa, so malam tuh lenjan / balun puas² buat maksiat..Nauzubillah..

betul2..esok nye pekerja kutip sampah ade je jumpe kondom bersepah2..masyaAllah..ape nak jadilah manusia sekarang..harap tahun nie sambutan kemerdekaan yang sederhana..

Tiap2 tahun macam tu... Dah jadi macam pekara biasa pada sesetengah orang... Ku rasa semagat kemerdekaan tahun kurang sangat2... Rasa sedih pun ada jugak... dah tak macam tahun dulu2... bulan 6 pun dah ada bendera kat banyak tempat... :(

emm...aku slalu pas sambut mdeka, terus balik. lgpun tak penah sambut kat bandar2 besar. so tak tau sgt...

tp thn ni aku mmg pelik la, pasal kurg sgt org kibar bendera...

sibukkn benda lain yg ntah apa2 la tu...sampai lupa ulangtahun kemerdekaan... <_<

Assalamualaikum dan salam kemedekaan...

Sempena ngan merdeka ni aku nak tanya sikit pasal malaysia ni... Sori la aku ni lemah sikit sejarah...

Ade sorang budak ni tanya aku.... bendera Malaysia ada 14 jalur .. Maksudnya ade 14 negeri dlm malaysia...

Soalannya apakah negeri yang ke-14 tu... ?? Kuala Lumpur ke?

Sesape boleh tolong jawabkan soalan yang sempoi ini??

:rolleyes: Tangga 31 bulan 8, 57, Hari yg mulia, Hari yg bahagia, Kita sambut dgn Jiwa yg Merdeka. Setiap kali tiba 31 ogos atau sebelum seminggu nak sambut mesti aku nyayi atau psang lagu ni. Tapi sampai sekrang aku masih tertanya, merdeka kah lagi aku ni , Merdekah kah lagi Negara ku ni ( Sebab2 yg lain ):ph34r:

:rolleyes: Asal-usul Nama Jalur Gemilang

Nama bendera Malaysia telah diisytiharkan oleh Tun Mahathir bin Mohamad, Perdana Menteri pada malam 31 Ogos 1997 sempena Hari Kemerdekaan negara yang ke-40 di Dataran Merdeka.

JALUR - menggambarkan Bendera Malaysia yang mempunyai 14 jalur merah dan putih. Oleh itu, lambang jalur pada Bendera Malaysia menggambarkan satu haluan yang lurus, hala tuju yang sama dan arah yang sama yang dianuti oleh rakyat negara ini dari Perlis hingga ke Sabah dalam menuju kegemilangan bangsa dan negara.

GEMILANG - bermaksud bercahaya, terang-benderang dan cemerlang. Oleh yang demikian Bendera Malaysia Jalur Gemilang memberi pengertian bahawa jalur atau bendera itu melambangkan kecemerlangan negara Malaysia dan rakyat Malaysia dalam mengharungi apa bidang kehidupan sekali pun sama ada di dalam atau di luar negara. Kesungguhan, kegigihan dan kesanggupan rakyat untuk menaikkan imej negara, sesungguhnya sentiasa mendapat petunjuk dan pedoman yang terang lagi jelas.

Assalamualaikum dan salam kemedekaan...

Sempena ngan merdeka ni aku nak tanya sikit pasal malaysia ni... Sori la aku ni lemah sikit sejarah...

Ade sorang budak ni tanya aku.... bendera Malaysia ada 14 jalur .. Maksudnya ade 14 negeri dlm malaysia...

Soalannya apakah negeri yang ke-14 tu... ?? Kuala Lumpur ke?

Sesape boleh tolong jawabkan soalan yang sempoi ini??

Waalaikumussalam.

Negeri

Johor · Kedah · Kelantan · Melaka · Negeri Sembilan · Pahang · Perak · Perlis · Pulau Pinang · Sabah · Sarawak · Selangor · Terengganu

Wilayah Persekutuan

Kuala Lumpur · Labuan · Putrajaya ( Ini yang ko nak cari bro )

Ko copy kat kat atas tu, Ko bawak sambil berjalan dengan semangat patriotik dan paste kan kat budak yg tanye ko tu. Nah ambik ko. ph34r.gif

Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! :)

Merdeka!!

sempena Hari Yang Penuh Semangat ni, jgn ade pulak yg patah jari, putus jari dan terpeliaq jari (ye la, pastu esok trus puasa)

AWASI ANAK-ANAK ANDA, INI MEMBAWA PENJIMATAN KOS PEMBIAYAAN RAWATAN ANAK-ANAK ANDA!

merdeka2...

hehehhe.... merdeka dr segi ape yer, hutang kete tk abis byar lg... ptptn lg... lpas ni nk beli rmh lg...

adehh.... tp nk buat mcm mane..

ape2 pun aku sedih tgk bdk2 skrg ni... nakal2 setan nye melampau sgt, kalo time aku dulu keje asyik gaduh jer..

tp skrg.. nakalnye dh upgrade... yg aku risau main kapit2 tu.... ish2,,, sedih2+malu tgk anak bangsa sendiri mcm tu...

tp yg paling hepi hari merdeka bg aku ialah... sbb die sehari sbelum birthday aku... 30 ogos...

hahahaha.... dah tua rupe nye aku ni, kawin belum lg...

anyway, selamat menyambut hari kemerdekaan dan bulan ramadan al mubarak pada geng2 putera.com.....

peace

:rolleyes:

Waalaikumussalam.

Negeri

Johor · Kedah · Kelantan · Melaka · Negeri Sembilan · Pahang · Perak · Perlis · Pulau Pinang · Sabah · Sarawak · Selangor · Terengganu

Wilayah Persekutuan

Kuala Lumpur · Labuan · Putrajaya ( Ini yang ko nak cari bro )

Ko copy kat kat atas tu, Ko bawak sambil berjalan dengan semangat patriotik dan paste kan kat budak yg tanye ko tu. Nah ambik ko. ph34r.gif

Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! Merdeka ! :)

Terima kasih ...bro PukulanMaut...dusyummm

Jadi lepas ni kalo di tanya aku jawab Wilayah Persekutuan la....terdiri daripada 3 wilayah iaitu Kuala Lumpur, Labuan dan Putrajaya... betul tak?

Jadi 3 wilayah ni menggunakan satu bendera yang sama ye tak?

Merdeka!!

sempena Hari Yang Penuh Semangat ni, jgn ade pulak yg patah jari, putus jari dan terpeliaq jari (ye la, pastu esok trus puasa)

AWASI ANAK-ANAK ANDA, INI MEMBAWA PENJIMATAN KOS PEMBIAYAAN RAWATAN ANAK-ANAK ANDA!

Mercun raya pose pon dah ada dijual.. boleh pasang time mlm merdeka nanti..