Jump to content
ztecon

Dvd Writer Terbaik?undi

Pilihan Brand Korang Yang PALING TERBAIK Bg Korang  

46 members have voted

1. 1. BRAND PALING TERBAIK?

• ASUS
      5
    • SONY
      4
    • IMATION
      1
    • BENQ
      2
    • LG
      15
    • AOPEN
      0
    • PIONEER
      8
    • SAMSUNG
      3
    • LITEON
      7
    • LAIN2 BRAND
      1

Recommended Posts

masalah optical drive tu~

kalau dah tukar yg baru pon masih lagi berlaku, cek balik sama ada pki cable ide @ sata yg lame....

atau mmg proses burn cd tu mmg x berapa elok~

dlu ada dvdrom, time install game trtentu msti kata "error" apa lupa lak..

so x dapat aku install hbis..tp try dvdrom lain guna disc sma ok la pulak..

aku rsa scene cam ni dsebab kan leser dia dah xbapa stabil..

tukar baru aku ambik asus..so far ok jer..puas hati..

cuma heran skit..kat belah utara ni xbyak kedai jual asus dvd rom..

aku beli pun last2 stock gitu..depa suka ambik smsung..depa ni xupdate ka..

masalah optical drive tu~

kalau dah tukar yg baru pon masih lagi berlaku, cek balik sama ada pki cable ide @ sata yg lame....

atau mmg proses burn cd tu mmg x berapa elok~

x bukan....sebenarnya cd yg kita digunakan.dan kualiti cd itu sendiri.dan cuba perhatikan bebetul ada tak kesan [biskut tawar] atau kesan cap jari pada permukaan cd tu?

cd-r kosong ada 2 jenis...ada yang rm 1.00 sekpeing ada yang bawah rm 0.50 sen...utk pengetahuan yg 50 sen punya cd tu jenis pakai buang.....kasi masa 3-5 bulan dia akan rosak sendiri..erti kata lain hayat tak tinggi....pastu kekdang permukaan atas dia yg kita tulis tulisan atau title akan mengelupas dengan sendiri...

biasanya sesiapa yg beli 100 keping in box punya cd tu mmg kena kan?murah mmg murah tapi pakai tak lama. :unsure: banyak orang burn cd XP guna cd xde kualiti tu pasal masa read 1%--->100% ada error.error itu tak boleh skip kerana sekaligus menjejaskan kestabilan komputer itu sendiri.

kesimpulan org kita suka yg murah2 nieh...heheeh

ye la sekarang kedai komputer tumbuh bagai cendawan.persiangan kiri dan kanan.jual je murah2 then rosak waranti.tahu2 la barang komputer.ni hari beli esok keluar baru.yg sedia ada jadi stok lama/kena jual lagi murah.mana boleh tahan.

lagipun bende menatang macam komponen pc ni bersifat `cash and carry`kena beli dulu buat stok.itu pasal kalau tersilap langkah kedai lingkup.barnag dah beli tapi stok tak jalan.modal tak dapat balik.untung apa ntah lagi.

yang paling sakit bila nak jual kena istihar barang baru ada waranti.bila pakai 9 bulan then rosak x leh baca naya la :wacko:

btol2...

amek LG... amek LG...

haha...

aku dari pc pertama samapai pc yg nih... mmg aku pakai LG...

dapat membaca dengan baik... x bute huruf/data... :lol:

aku tgok byak yg amek LG.ASUS,PIONEER,LITEON etc

so yg mane satu plihan model korang??

bley statekan x kat bwah nie....yg da best optical drive...

coz nak beli salah satu jenama ASUS @ PIONEER...tq

angkat je pioneer

best

hok3

pioneer mmg dlam target nak bli hackezz..juz nak tau model ap??n bper RM??

hackezz..pernah x experience error time installing game..bley x Pioneer nie terime variety of dvd type??yg jenis murah@mahal pyer dvd??

Edited by wanz_f3b

pioneer mmg dlam target nak bli hackezz..juz nak tau model ap??n bper RM??

hackezz..pernah x experience error time installing game..bley x Pioneer nie terime variety of dvd type??yg jenis murah@mahal pyer dvd??

aha...satu g pioneer punye drive boleh read cd lanun ke..hehe.... xdela,aku dah kene pakai samsung...dvd-r pun susah nak read sampai hang pc aku...asbestos tol

amik pioner

br ko puas hati

jgn amik samsung,byk sgt masalah

betul ckp kau,

aku pakai samsung ari tu,

mcm2 problem,

kena tekan lebih 100 kali bru nak keluar tempat letak cd tu.

Nsb baik laa aku terbeli Samsung yg xde problem :lol:

asus lagi ok....bagi aku

yeke...asus terbaik...aha lupe aku nak bgitau......area penang pc depot mmg x der jual asus atau pioneer...sape2 yg nak cri aku ade terjumpe kedai kat jusco bndr perda

dulu dvd brand samsung banyak orang pakai sebab branded kot.. haha.. tap skarang brand nie orang jarang dah orang tengok sebab banyak masalah.. skarang nie brand LG dengan LiteOn yg popular.. aku ambik LG dengan LiteOn..

yeke...asus terbaik...aha lupe aku nak bgitau......area penang pc depot mmg x der jual asus atau pioneer...sape2 yg nak cri aku ade terjumpe kedai kat jusco bndr perda

pasal asus mahal bro...beza rm 10 ngan samsung....pastu plak technology selalu change pastu kedai komputer macam cendawan..masing2 bersaing...ramai orang target murah2 je.....nak beli 2nd mustahil.risiko tinggi......so cara terbaik jual yang murah2......

dulu yang murah Aopen ngan BTC..sekarang 2 brand tu mana ntah pergi...samssung plak masuk.......

pioneeer tu sebenarnya terlalu awal utk judge brand dia...x adil la pasal asus buat cdrom/cdrw/dvd kira dah bertahun dah........

pioneer x salah aku DVDRW je dia buat.....macam asus dah bertahun2 .....korang ada nampak ke Pioneer tu buat bende lain?

macam samsung orang tahu dia selalu rosak tapi kenapa orang beli jugak? pasal dia murah......kalau beli murah then pakai 2 tahun then rosak puas hati la....

aku paling menyampah format pc orang kalau aku tgk optical drive dia jenis samsung....caj juz rm 30 tapi kerja macam hapa....satu kerja kita plak kena bukak cdrom dia pakai cdrom kita. :angry:

Salam...

Saya nak kongsi pengalaman skit mengenai Imation DVDRW. Bulan 9 ni dah masuk 3 tahun 3 bulan guna imation. Dari segi tahan lama tu....dengan tempoh masa lebih 2 tahun rasanya dah boleh puas hati dah bagi setiap optical drive. Dari sudut burning....tak semua dapat burn dgn sempurna. Kalau after burning and buat verification..boleh dikatakn tak lebih dari 10 yang rosak sepanjang guna. Yang rosak sebelum tu pun boleh dikatakan berpunca dari dvd-r yang kualiti murah yang tak berapa branded. Cuma masalah yang ketaranya....kalau run dvdr yang dah lama kita burn contohnya video file, kadang2 tak dapat read. setelah berkali-kali cuba baru boleh read. Tapi problem ni bukan terjadi untuk semua dvdr. Cuma saya tak pasti problem ni disebabkan oleh apa. Device atau media? Mungkin Puteranian suma bleh bagi pendapat dvdr brand apa yang terbaik untuk simpan file. Saya dok google dan dapat 3 jenis yang top antaranya Verbatim, Memorex dan Imation. Kalau ada yang nak cadang brand lain boleh bagi pendapat. Bleh share knowlege skit.

Back to Imation DVDRW saya, andai kata 1 hari nanti rosak, saya mungkin akan amik Liteon plak. Now saya ada 2 device untuk burning n 2 2 guna. Imation DVDRW & LiteON CDRW. Hayat Liteon CDRW ni lebih lama dari Imation. Tak silap dah 4 tahun lebih. Liteon punya reading, burning n ketahanan tu memang saya berpuashati skrg. Tapi tu untuk CDRW. Yg DVDRW tak tau plak. Belum pernah pakai DVDRW Asus. Cuma pernah guna cdrom Asus lama dulu tapi dah rosak. Asus punya reading mmg superb. CD yang dah calar pun masih bleh read. Tahan setahun lebih ja terus beli liteon CDRW. Tahan sampai skrg.

p/s : Masa nak beli DVDRW dlu...staf kedai tu pesan...janganla sentuh optical drive jenama Samsung.

Edited by capoi

aku pakai samsung ni kalu 10 keping burn DVD, 5 keping je yg jd, 5 keping lg fail.masa tu pakai nero version 8.

pastu tukar nero version 7 semua ok je aku burn.xpenah fail.

pastu samsung aku puas ati sbb starting reading dia laju.masukkan apa2 disc kejap je dia baca.LG plk lambat ckit.

aku pakai samsung ni kalu 10 keping burn DVD, 5 keping je yg jd, 5 keping lg fail.masa tu pakai nero version 8.

pastu tukar nero version 7 semua ok je aku burn.xpenah fail.

pastu samsung aku puas ati sbb starting reading dia laju.masukkan apa2 disc kejap je dia baca.LG plk lambat ckit.

x kan pasal version nero kot?

x kan pasal version nero kot?

ada kemungkinan jgk.mcm aku pki cd writer brand LG version lama punya.aku beli 2nd hand2.phm2 jerk la.

kalo nak burn mp3 cd x leh pki nero.kalo pki nero mesti sangkut.cd pun jahanam.

so kalo nak burn mp3 cd tepaksa guna windows media player baru jadik.

pengalaman aku lak, dulu masa memula nak beli dvd burner mmg aku zero la. so aku pon wat la survey n research kat memember + tenet.

last2 aku pon beli la dvd burner brand pioneer walaupon antara yg mahal time tu la.

tapi bile dah pakai aku mmg tak puas ati langsung ngan performance burner ni.

ni antara sebabnye, read sikitnye lembap, selalu sgt jadi bila insert apa2 disc pastu try browse content disc tu via explorer mesti tak jumpe n disc content tu jadi kosong. adeh mmg tensen.

pastu solutionnye kene bia disc tu lam drive tu n restart pc tu pon kekadang ok kekadang ada yg tak leh read langsung.

then kalu aku burn apa2 data gune dvdr disc, pastu try explore balik langsung tak leh read. tapi bile aku try kat dvd drive len ok la plak. adeh...

aku pon tak tau la nak kata ape, mandangkan ramai yg kata brand pioneer ni bagus, tapi kene kat aku yg 1st time try brand ni mmg aku brani kata aku tak puas ati + ampeh + dah la mahal.

tak tau la mungkin brand ni yg len model or len connector cam sata bagus kot..

pada sesape yg nah jd cam ni or ada ape2 solution utk problem camni tolong2lah share ye..

ok itu aje la yg nak aku luahkan. tq