Jump to content
Uwais Al-Qarani

Gempa Bumi Di Asia!

Recommended Posts

kalau dari laut china selatan ada 'benteng' tak? ish..

cerita yang paling faham ialah dari ahli pakar geogoli Cina tu explain.. satu persatu.. Selat Melaka nih kat sungai yang cetek..

patutla Jepun hantar pasukan penyelamat dia kat Sri Lanka.. ada rakyat dia kat sana tongue.gif ..

kita dpt efek teruk sbb tak dak banyak pulau kat bahagian selat melaka... so ombak tue trus jer ke persisir pantai negara.... kalu ada pulau, bolela dikurangkan skit...

:: teringat sekejap kekuasaan Allah... mintak2 diampunkanla dosa aku dijauhkan dari org yg sesat

Edited by arfaie

*Allah huruf besar sebab Allah ialah kata nama khas yang merujuk kepada nama Tuhan.. terima kasih kepada azuan sebab betulkan nih dulu.. dan nara nak betulkan orang lain pulak sekarang..

ish.. kalau ada pulau pun ade orang ape kat pulau tu.. "menda nak jadi.." aa.. ape citer dengan "PENANG FULLSTOP!!" ?

"jom la p penang.. hang cerita skit ada apa kat penang tu.."

Edited by NaRa

huh?? tadi 999 ada tunjuk ker adoi rugi la..bukan senang nak tgk Tsunami kat M'sia rugi betul...

CNN bodoh tu buat banner seolah olah tsunami langgar jambatan pulau pinang menyebabkan 150,000 hilang. kepala otak dia. memacam betul cara nak burukkan benda benda kepunyaan negara. diharapkan rakyat malaysia tidak turut serta dalam memburukkan negara sendiri kepada orang luar. jumlah korban sikit je kalau nak dibandingkan dengan sri lanka dengan aceh.

tu ler perangai manusia................bila diberikan nikmat lupa daratan........................tau njoi jerk..................

dah dpt bala..............baru nak insaf...............................trlambat dah.......

p/s: sekadar renungan...........x tuju kat sesaper.............................

*Allah huruf besar sebab Allah ialah kata nama khas yang merujuk kepada nama Tuhan.. terima kasih kepada azuan sebab betulkan nih dulu.. dan nara nak betulkan orang lain pulak sekarang..

got it... thanx nara... Jazakallah Hu Kasiran biggrin.gif

Kita semua tak menyangka yang tsunami melanggar persisiran pantai malaysia dan mungkin tak pernah terpikirkan oleh kita menda ni akan terjadi dalam abad kehidupan kita.

Jadi beringat la anda semua, bahawasanya itu semua tanda-tanda dari Allah subhanawataala menyuruh umat² nya beringat. Tanda-tanda yang menunjukkan kita berada di akhir zaman.

Kalau di kehendaki olehnya Tsunami yang setinggi KLCC pun boleh terjadi di tempat yang kita tidak jangkai dan kita fikirkan selamat.

Bayangkan lah bahawasanya tuhan masih sayangkan kita dengan bagi peluang kita untuk hidup hingga ke saat ini, untuk kita memperingatinya....

umah kau kira nasib baik la jauh jugak dari laut..

kalau tak umah aku pun kena gaks...

aku sebenarnya tak rasa gempa bumi tue...aku tido...

tapi tsunami tue mmg dahsyat..

dalam berita cuma berpuluh org jer mati tp...ader satu lagik berita tak tunjuk

kisah kematian yg menyayat hati..sedih btul aku tgk...aku baru jer lepas tgk tadik depan mata aku berpuluh-puluh bangkai yg dah hancur @busuk@dsb..

kesian tul aku tgk...kalau hidup dah tentu lazat dan enak..tp sayang nya dah mati dan menjadi bangkai...baru jer sebentar tadi org dari majlis perbandaran membersihkan mayat mayat ikan terbabit...

ikan terbabit dari golongan mahal iaitu kerapu dan siakap...

sedih betul aku mengenangkan ikan -ikan terbabit yg merupakan pakar menyembunyikan diri dari dipancing tp tewas ngan kuasa ALLAH S.W.T..

ikan yg habitatnya dalam air pun buleh tewas inikan pulak manusia yg baru jer belajar berenang...

Edited by lanun

Ingin mengucapkan takziah kepada mereka yang kehilangan orang tersayang dan kerugian harta benda. Mungkin ada rahmat disebalik kejadian tersebut

ikan tu pun jugak bagaikan umpan daripada Tsunami kpd mangsa² tu...time tu ombak yg pertama tak seberapa dahsyat, bawak sekali ikan² tu sampai satu masa air surut kejap.. tu yg orang tu dok sibuk collect ikan tu..rezeki lah katakan...ntah dgn tiba² datang lagi ombak Tsunami yg paling dahsyat tu... ishh..tak sempat dah nak laaariiiii... ohmy.gif

sungguh menyayat hati~~ sad.gif

ramai orang yang kena 'tarik' dengan ombak tsunami tu bila nampak ikan banyak kat persisiran pantai..

tatau bila skali ombak tsunami tu datang.. 'telan' skali je semua apa yang ada atas pantai tu..

huh...ni dia orang tempat kejadian masuk dah...tapi time tu aku kat kl..hehe..member2 cal bgitau

ada gak sedara mara jauh aku yg jadi mangsa..4 beranak kt bpulau tu.pantai pasir panjang tu memang tempat aku slalu pi...

orang nampak ikan banyak kat tepi laut.. trus lari nak kutip... skali tsunami tu datang.. hempap.. tarik semua masuk dalam laut.. urm..

"Penang fullstop!!"