Jump to content
Helghast

Cinta Pertama

Recommended Posts

QUOTE(jamalikram @ Nov 20 2008, 04:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hahhahahahaaa.. nanti2 dulu.. sabarrr

yaa sabar itu separuh dari iman bro....heh... enjoyla hidup single selagi bujang yeyeh... bleh gi lepak ngn member, bleh gi gurat awek kt cc@ nurse ke hehe... xde sape nk marah ...tu yg seronok jadi single..ngeeee...enjoy selagi bujang..

ak plak knal gan mamat nie time form 4...
masa 2 ak bru transfer sklh teknik...sblm nie x prnh lg la nk cintan cintun...
ak couple pun kwn2 yg arrange kan...
ak ngat lps SPM x kan couple lg gan mamat 2...
tp da jodohkan smpi la'nie ak stay gan dier...
so far fmly dier pun da dtg merisik...

ak slaloo ngat...org tua2 pesan cinta monyet x leh bawa ke mana pun!!!!
tp ak da buktikan...x semestinya cinta monyet x leh kekal....
insyallah klu da jodoh x kan ke mana...
betul x guys... rolleyes: rolleyes: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

QUOTE(ina_leen @ Nov 20 2008, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ak plak knal gan mamat nie time form 4...
masa 2 ak bru transfer sklh teknik...sblm nie x prnh lg la nk cintan cintun...
ak couple pun kwn2 yg arrange kan...
ak ngat lps SPM x kan couple lg gan mamat 2...
tp da jodohkan smpi la'nie ak stay gan dier...
so far fmly dier pun da dtg merisik...

ak slaloo ngat...org tua2 pesan cinta monyet x leh bawa ke mana pun!!!!
tp ak da buktikan...x semestinya cinta monyet x leh kekal....
insyallah klu da jodoh x kan ke mana...
betul x guys... rolleyes: rolleyes: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ye betol betol tu...klu dah jodoh x kan kemane... klu xda jodoh blehla kite kemane2kan riang kan kan kan..mcm haku nie hehehe...tahniah !! hope, ia akn berkekalan sampai bebile...amin.. Edited by niaz_284

QUOTE(jamalikram @ Nov 20 2008, 04:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
time bertunang haritu ada bg 1.5k jer.. yg lebih2 tu ingat dlm bln 2 nie nak kasi dah nak wat persedian kenduri blh diorang... silap bukan 4.11.08. hari raya keempat laa. 10.4.08. dah sebulan lebih dahh.. kalu dia ada msg@call aku, aku xjawap.aku xreply.. dia ada mg abg aku, tapi aku ckp jgn reply @ jawap call dia lagi.. aku bgtau semua family aku camtu.. bekas tunang aku tu xder duit.. aku cakap kat dia, xperlah, bagi jer 3k.. dah dapat duit tu saya masuk balik dlm acc awak.. duit awak saya xnak.. duit yg saya punya, saya beli mintak halalkan kalu ada termakan ker terpow ker.. dan lagi, almari yg kat umah aku yg dia punya aku mintak belikan dari dia.. aku halalkan yg lebih2.. barang2 yg ada kat aku aku sedekahkan kat member2 aku.. kain bertunang, jam, rayban, almari semua2lah. aku xnak ada kat umah aku.. tadi baru bos aku tanya, bila nak kenduri.. aku cakap xjadilah bos.. last corner, last lap ada org potong.. bos aku diam je tgk aku.. aku jadi sedih sbb bos aku rapat gak ngan aku.. dia tau kat tmpat keje aku ramai peminat rolleyes.gif (bukan nak bangga aaa, tapi kenyataan) tapi aku xpernah nak layan lebih2.. dia cakap dugaan semua niee. terima dgn redha.. aku jadi nak nagis plak.. hehehe.. ramai adik beradik aku xtau lagi.. segan aku nak cakap.. diorg anya bila lagi nak kenduri? hehehhe.. hati aku jer yg tahuu

eh.. lebih kurang samalah ngn kisah aku... cume aku cancel tunang last minit....tp cincin, brg hantaran sume aku dh beli... tinggal nk buat hantaran ngn tempah katering je.. mujur aku dh bgtau mak aku cancel tunang.. carried 4ward thn dpn.. yg mak aku tak tau ialah sebenarnye takde lgsg tunang ngn majlis kawin tuh...

adoi..kalo setakat tengok gurl2 yang comel2,cute2,cun2 depan mate..

bagi aku..itu bukan cinta...

yela..bese le sebagai laki

suke tengok gurl yang lawa...

tipu lar kalo aku sebagai laki tak suke tengok pompuan....hehe

sape takmo gurl yang cute,cun kan?

cukup ler sekadar gurl tu boleh membahagiakan kite dan cantik di mate kite...huhu

ya betol aku amat bersetuju.... xdpt jd hak milik dapt tengok pun dah membahagiakn hati yg sepi ini heheheee..... sme org pun ske bende yg cantek2...
keh keh keh keh..

alah fen-d.... 10 org cantik lalu depan ko pun ko tak layan hehehhe

klu lelaki dok usya lelaki tu something wrong tu...haha...

heheh jgn... bukan takde... kat university la byk kaum2 mcm tu yg ikut untung bdn sebilik ngn korg... siap basuh bj sidai dlm bilik bersama "pakaian peribadi" die heheheh.....

huhu... aku lupe aku pun pnah ter"usya" lelaki...huhu sbb terlampau cun and sesape yg lelaki klu tgok mesti xklip2... skali dgr suare masyaAllah jantan rupenye huhu.."hancur hatiku, kerna tidak bisa...." xleh trime aku... muke badan sme mcm pompuan suare lelaki... risik2 kt kwn aku..upenye mmg bapok..huhu... aduyai...

payah tul nak cari girl ala2 leah dizon wub.gif dlm negara Malaysia ni tongue.gif

apa brng leah dizon...
reiko azechi la..da best..walaupown x femes ...

QUOTE(niaz_284 @ Nov 20 2008, 09:07 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhu... aku lupe aku pun pnah ter"usya" lelaki...huhu sbb terlampau cun and sesape yg lelaki klu tgok mesti xklip2... skali dgr suare masyaAllah jantan rupenye huhu.."hancur hatiku, kerna tidak bisa...." xleh trime aku... muke badan sme mcm pompuan suare lelaki... risik2 kt kwn aku..upenye mmg bapok..huhu... aduyai...

huahuahua tulen bang!

aku plak jumpe cinta pertama time nak blek hostel..time tu aku bru masuk year 1 kat salah satu ipt kat malaysia nih..
ktorang jumpe time die tgah keje n aku plak nak blek hostel..kitorang jumpe pown kbetulan jer..n tak sangka ble dah sampai setahun perhubungan kitorang..doakan cinta pertamaku kekal sampai ke pelamin ye..doakan gak kami bahagia sampai ke akhirnya..huhuhu..

dun worry '5T@r9rEEn', aku pun tlg doakan utk ko..ehehe.. laugh.gif
1st love aku x menjadik...time tu aku menangis berguling2 masuk bawah katil..hahaha.. laugh.gif
mak aku pun pelik tgk aku, tp aku tak gtau kat dia..aku tak berani pun nak gtau sbb time tu aku baru 17thn, he...
Cinta monyet ler..SPM pun belum lagi..
tapi aku start serius berchenta time umo aku 22thn, sampai la ni dah masuk 4thn aku berchenta, dan beliau pun dah sah menjadik suami aku, hehehe...
yang best nyer chenta aku bermula dari ruangan sembang ekawan.. laugh.gif
byk dugaan & halangan berchenta dalam maya ni, jgn main2...silap ari bulan kena tipu..huhuhu... rolleyes.gif
mgkn kat luar sana ramai yg macam aku, berkawen dgn orang yg kita chat hari2.. unsure.gif Ade ke?

leh ape berkenalan melalui chat room nie.ok gak care cmnie

ade cam2 myspace.friensdster.yg penting.....pandai2 la

memang le bleh kenal dlm chatroom, cume aku nasihatkan berhati2 agar tak tertipu bagi mereka2 yg berminat nak serius berchenta dlm chatroom..
hehehe...byk buruk dari baiknya... rolleyes.gif

Jgn murka (off topik) laugh.gif

cinta pertama aku?

tak tahu la kalau ini dinamakn first love or true love ke.but i first met this charming guy when i was in form 2.
at that time dia 19 years old, and aku lak 14. Yg agak peliknya disini..he was my teacher at that particular time.
dia dalam praktikal utk jadi doctor, so rasanya at that time dia tgh kerja b4, tunggu tawaran pergi oversea..
tak tahu la aku yg perasan or wutsoever, but he kind of bg respond gak la hihi..memang aku rasa mcm dunia ni
aku yg punya, kawan2 aku sume kate aku angau..aku tak kisah time 2 apa org nak ckp..dia la satu2nya inspirasi aku
utk terus datang kesekolah and terus bernafas and terus belajar,and bcuz of him gak la aku menjadi hebat dalam subject geografi..
sbb die ajar aku geo time tu.rasanya dlm setahun gak la die ajar aku..and afta that dia dapt tawaran f€urther study kat india..
ktorg keep in touch gak la through frendster tp xlama, aku bz and die pon bz..so ktorg lost contact......
aku bangga and happy for him, and sedeh gak bcuz at that mmnt i knew ktorg xkan jumpa lg....afte quite sumtime...aku
rasa die dh balik msia and sambng belajar kat melaka..tu pun my frens yg ckp..aku gembira gak dgr sbb skarng nih aku pon
tgh belajar kat melaka..hope one day dapat la aku jumpe die tyme jalan2 kat town.....tuh la kisah cinta aku yg tergantong..
atau lebih snng nak ckp cinta yg tak kesmpaian.....tp yg aku pasti aku xpernah ada perasaan ni kat org lain selain dia..
walaupon berapa ramai pon guys yg lalu lalang dalam aku...xde pon yg memberikan impak semaksimum dia...
i guess, dah almost 6 years berlalu ..still xleh get him rid of my mind...maybe hes my first love...only god knows..