Jump to content
tyco263

Lelaki Pemalu.....

Recommended Posts

tapi kadang jeles tgk mmbr2 berkepit dgn aweks cntik2, lawa....huhuh....terasa sunyi gak aku

tapi r bro..kalo dapat anak cacat or downsindrome pon..x usah la malu..x dinafikan agak sedih..

tapi nak wat caner?da pemberian tuhan...ag pon..anak adalah anugerah dari tuhan..

kite diamanahkan untuk menjaga anak itu untuk sebaik-baik manusia...

mmg la anugerah tapi berapa lama korang nak jaga? nak jaga 30 tahun? kalau korang `pergi` dulu? macam mana?

kekadnag aku tgk ada makcik pakcik jaga menantu a.k.a anak sendiri yg cacat....aku juz pikir macam mana kalau orag tua tuh dah xde nanti? siapa nak jaga?

kalau gugurkan masa dlaam klandungan boleh x? :unsure:

aku x leh terima beb kalau zuriat aku cacat.macam mana pun aku akan gugurkan masa 1st place.....sebelum keluar kandungan..eh boleh ke?

Edited by K.I.T.T

mmg la anugerah tapi berapa lama korang nak jaga? nak jaga 30 tahun? kalau korang `pergi` dulu? macam mana?

kekadnag aku tgk ada makcik pakcik jaga menantu a.k.a anak sendiri yg cacat....aku juz pikir macam mana kalau orag tua tuh dah xde nanti? siapa nak jaga?

aku x leh terima beb kalau zuriat aku cacat.macam mana pun aku akan gugurkan masa 1st place.....sebelum keluar kandungan..eh boleh ke?

jap ckp malu, jap ckp takut takde org nk jaga...yg mana 1 ni beb?

nape lak nk malu? bukan kite yg jadikn dia camtu...tuhan yg jadikan...

nape ko nak bunuh nyawa yg tak bdosa? dia bukan membawa penyakit pd org lain pun...

anak tu kan amanah tuhan...slagi ko hidup, ko kena jaga...

agaknye kalau wife ko eksiden, tempang ke, kudung ke kaki dia...

pun ko malu agaknye?

emm...nk ceraikn la ye?

kalau mak bpk ko cacat @ nyanyuk, buat apa2 yg memalukn ko

pun ko nk tinggalkn ke?

hmm...fikir2kan la...

Tuhan itu maha adil...

tiap2 kejadian ade hikmah tersendiri...

ttg kalo orang tua tu da takde nanti..itu terserah kepada si anak or saudara mara sendiri lar...

tak kan lah nak gugurkan kandungan kot..ko da `penat2`...ko nak gugur plak??

mungkin di dunia anak ko x boleh membantu ko sangat..tapi kat akhirat...insyaAllah...

Aku igt nk bukak topik nih, tgk2 da ader...

Info psl aku....

Saiz fizikal aku xla besar...X tinggi sgt..muka ader skit2 chinese..umur skrg 24thn(smlm br je besday aku 15/8 :P )

klu korg dpt tgk aku msti korg x caye yg aku da umoq 24thn...cam bdk skoll men. jek hahaha...

Aku ni seorg yg sgt pemalu mase kt skol dlu...dr form1-3 klas aku sume dak laki..

Naik je form 4, br ader dak pompuan....2 yg tsipu2 ble ckp ngan dak pompuan mase 2...yela 3 taun gaul ngan bdk laki jek.. Time ni ader bdk pompuan cop aku sombong sbb x gaul dorg...pdhal bkn xnk gaul cume segan...tp name pn 1 klas lame2 ok r ngan bdk pompuan klas aku 2..klas lain..hahaha malu.........

Aku agak skema mase skol dlu....bju kemas, pki songkok...ikut rules..tp sebaik2 aku ponteng gak r..(2 pn time akhir taun)

Nk bgtau, aku bkn nk bangga eh coz aku nih cute skit orgnye..smpi ader ckgu n student mase skoll dlu pnggil aku comel..

Abis skoll aku smbung study kt kolej amik course IT..time ni best.

Situasi yg lebih kurang same gak aku dpt kt sni, sbb ader staff ngan student kolej ni pnggil aku comel/cute...argghh tsipu2 aku malusssss.....(jgn pnggil aku cute....)

Aku akui jgk yg aku ni kurang keyakinan dri...takut hadapi sesuatu situasi...lebih2 lg klu bhadapan ngan kaum hawa..

Bleh dkate kn yg aku ni amat low profile...bayang kn mase skoll dlu slama aku blaja form4-5..ader bdk pompuan klas sebelah x knl aku...bayangkn la da 2taun b'jiran,xknl gak..klas sebelah 2, blum klas yg ujung2..

Kt kolej pn same gak cume xla smpi thp mase skoll dlu...Kt sni rmai bdk pompuan kate aku sombong bangat nk gaul bdk pompuan..ader kate x ske bdk pompuan la..diorg ckp cmtu psl diorg x knl aku cmne..sbnarnye aku ni ceria orgnye, :D happy2 je, penyayang + manja2 skit :P heh..Aku rmai mmber laki dr pompuan...Aku klu nk tegur bdk pompuan yg blum knl mmg x brani ape lg klu nk usha awek...hihihi malula...yela mcm aku bgtau td aku kurang keyakinan..

Muka cam bdk2, badan pn cam bdk skoll men..mne awek nk pandang...sbb 2 la smpai skrg aku xder awek...huhuhu..

D tambah lak lg aku ni skit memilih... tp skrg perasaan malu tu kurang r banding ngan dlu..nk tegur pompuan ok, cume nk jdkn awek xbrani la takut kena reject.. Korang nk kate ape pn aku xksh sbb aku yg rase mende ni... kebykn awek yg aku nk takle, aku leh tgk yg dorg bkn nk mcm aku..besala pompuan mesti nk bf macho klu bleh nk ckp sifat..yg bleh protect dorg. Aku ni harap muka cute jela...(xdela cute pun -_- )

Edited by Angkasa

jap ckp malu, jap ckp takut takde org nk jaga...yg mana 1 ni beb?

nape lak nk malu? bukan kite yg jadikn dia camtu...tuhan yg jadikan...

nape ko nak bunuh nyawa yg tak bdosa? dia bukan membawa penyakit pd org lain pun...

anak tu kan amanah tuhan...slagi ko hidup, ko kena jaga...

malu ialah perkara ke 2 yg 1st paling merisaukan aku ialah siapa nak jaga lepas kita xde? bukan semua orang tahu dan SUKA ngan budak down sindrome atau kanak2 istimewa.....masa umur kita 20 tahun leh la kita jaga nanti dah tua....lagi2 kalau yg kena tuh anak perempuan.......aku bukan x bersyukutr atau x terima hakikat tapi aku takut pikir masa depan.......yg cacat tuh adalah zuriat kita........kalau anak angkat atau anak saudara lantak la......

mintak2 la Allah s.w.t jauhkan perkara2 macm nih dari aku........aku mmg cukup2 takut ngan perkara mcam nih.....

mmg aku pemalu dan masa yg sama aku nih JENIS BARAN! tau apa itu baran??? sekali aku baran habis depan aku terajang......printer pun aku boleh baling kalau baran aku datang.......

kalau aku hidup mewah+ada harta then ada anak kurang upaya alhamdullilah aku leh terima tapi kalau aku sendiri susah then ada anak yg kurang upaya x kan nak masuk TV `mengemis` kot? <_<

mmg aku akan gugrkan kalau aku tahu anak aku nak lahir tuh x cukup sifat.....pasal zaman sekarang dah lain....

bagi aku aku x malu dpt anak sindrome down atau x cukup sifat nie..semua 2 pemberian Allah..Anak adelah anugerah beharga dari Allah SWT..wlpn aku tahu dpt anak yang x cukup sifat mase dlm kandungan lagi..aku xkn suruh isteri aku gugurkan kecuali merbahayakan nyawa isteri aku..bagi aku budak dlm kandungan 2 berhak hidup di dunia nie wlpn x cukup sifat..die dicipta untuk hidup dan mendapat kasih sayang ibubapa..bagi aku aku lagi malu dpt anak cukup sifat tapi bile remaja jadi mat rempit,mat pet,jadi bohsia,pelacur,kaki botol dll..biar x cukup sifat dari dapat anak yang jadi mcm 2..itu yang patut dimalukan kerana kite x berjaya mendidik anak2 kite jadi soleh ataupun solehah..sape yang nak anak yang x cukup sifat..semua 2 takdir Allah..meskipun kite miskin dan x larat nak jaga..itu kan cabaran hidup kite..maybe boleh hantar kat rumah2 kebajikan jika kite dah x mampu nak jaga anak kite..

Edited by SiR_FAiZ

malu ialah perkara ke 2 yg 1st paling merisaukan aku ialah siapa nak jaga lepas kita xde? bukan semua orang tahu dan SUKA ngan budak down sindrome atau kanak2 istimewa.....masa umur kita 20 tahun leh la kita jaga nanti dah tua....lagi2 kalau yg kena tuh anak perempuan.......aku bukan x bersyukutr atau x terima hakikat tapi aku takut pikir masa depan.......yg cacat tuh adalah zuriat kita........kalau anak angkat atau anak saudara lantak la......

mintak2 la Allah s.w.t jauhkan perkara2 macm nih dari aku........aku mmg cukup2 takut ngan perkara mcam nih.....

mmg aku pemalu dan masa yg sama aku nih JENIS BARAN! tau apa itu baran??? sekali aku baran habis depan aku terajang......printer pun aku boleh baling kalau baran aku datang.......

kalau aku hidup mewah+ada harta then ada anak kurang upaya alhamdullilah aku leh terima tapi kalau aku sendiri susah then ada anak yg kurang upaya x kan nak masuk TV `mengemis` kot? <_<

mmg aku akan gugrkan kalau aku tahu anak aku nak lahir tuh x cukup sifat.....pasal zaman sekarang dah lain....

pikir ko punye baran jek??

lek r bro..Allah baru nak uji ko ceket..ko da melatah sangat2...

pikir la cket dengan pasangan2 yang da lame kawin...tapi tak dapat anak...

ko duduk kat malaysia..bumi yang bertuah..ade rezeki...

ko pergi usya kat negara lain cam kat afrika...bermati2an parents dorang mencari rezeki untuk anak2 dorang

ko tu laki...x kan tak leh usaha kot cari rezeki...taw nak idop mewah jek..idop susah cket xmo..

zaman lain kemende bro??xde sebab ko nak gugurkan anak...same je dosa dengan bunuh nyawa lain...

Aku igt nk bukak topik nih, tgk2 da ader...

Info psl aku....

Saiz fizikal aku xla besar...X tinggi sgt..muka ader skit2 chinese..umur skrg 24thn(smlm br je besday aku 15/8 :P )

klu korg dpt tgk aku msti korg x caye yg aku da umoq 24thn...cam bdk skoll men. jek hahaha...

Aku ni seorg yg sgt pemalu mase kt skol dlu...dr form1-3 klas aku sume dak laki..

Naik je form 4, br ader dak pompuan....2 yg tsipu2 ble ckp ngan dak pompuan mase 2...yela 3 taun gaul ngan bdk laki jek.. Time ni ader bdk pompuan cop aku sombong sbb x gaul dorg...pdhal bkn xnk gaul cume segan...tp name pn 1 klas lame2 ok r ngan bdk pompuan klas aku 2..klas lain..hahaha malu.........

Aku agak skema mase skol dlu....bju kemas, pki songkok...ikut rules..tp sebaik2 aku ponteng gak r..(2 pn time akhir taun)

Nk bgtau, aku bkn nk bangga eh coz aku nih cute skit orgnye..smpi ader ckgu n student mase skoll dlu pnggil aku comel..

Abis skoll aku smbung study kt kolej amik course IT..time ni best.

Situasi yg lebih kurang same gak aku dpt kt sni, sbb ader staff ngan student kolej ni pnggil aku comel/cute...argghh tsipu2 aku malusssss.....(jgn pnggil aku cute....)

Aku akui jgk yg aku ni kurang keyakinan dri...takut hadapi sesuatu situasi...lebih2 lg klu bhadapan ngan kaum hawa..

Bleh dkate kn yg aku ni amat low profile...bayang kn mase skoll dlu slama aku blaja form4-5..ader bdk pompuan klas sebelah x knl aku...bayangkn la da 2taun b'jiran,xknl gak..klas sebelah 2, blum klas yg ujung2..

Kt kolej pn same gak cume xla smpi thp mase skoll dlu...Kt sni rmai bdk pompuan kate aku sombong bangat nk gaul bdk pompuan..ader kate x ske bdk pompuan la..diorg ckp cmtu psl diorg x knl aku cmne..sbnarnye aku ni ceria orgnye, :D happy2 je, penyayang + manja2 skit :P heh..Aku rmai mmber laki dr pompuan...Aku klu nk tegur bdk pompuan yg blum knl mmg x brani ape lg klu nk usha awek...hihihi malula...yela mcm aku bgtau td aku kurang keyakinan..

Muka cam bdk2, badan pn cam bdk skoll men..mne awek nk pandang...sbb 2 la smpai skrg aku xder awek...huhuhu..

D tambah lak lg aku ni skit memilih... tp skrg perasaan malu tu kurang r banding ngan dlu..nk tegur pompuan ok, cume nk jdkn awek xbrani la takut kena reject.. Korang nk kate ape pn aku xksh sbb aku yg rase mende ni... kebykn awek yg aku nk takle, aku leh tgk yg dorg bkn nk mcm aku..besala pompuan mesti nk bf macho klu bleh nk ckp sifat..yg bleh protect dorg. Aku ni harap muka cute jela...(xdela cute pun -_- )

ade orang cam aku gak lar..

ramai pompuan kat tempat aku blaja kate aku sombong..

yela...da la tak encem sangat...dah tu x layan pompuan lak tu..

bukan pe kan...sifat malu ni yang ngade2 sangat

aku juz tegor mber pompuan yg aku da rapat jek..

klo mber pompuan yg juz taw name jek..or kenal gitu2 jek..sori ek klo tak tegor..hehe

Edited by Fen-D

lek r bro..Allah baru nak uji ko ceket..ko da melatah sangat2...

pikir la cket dengan pasangan2 yang da lame kawin...tapi tak dapat anak...

ko duduk kat malaysia..bumi yang bertuah..ade rezeki...

ko pergi usya kat negara lain cam kat afrika...bermati2an parents dorang mencari rezeki untuk anak2 dorang

afrika tuh lain dah mmg negara dia serba serbi susah makan pun x cukup then anak2 diorang pun tinggal rangka je akibat makanan x berzat.dah lama macam tuh so apa nak heran? itu salah pemimpin dia sendiri la x reti uruskan negara dia sendiri,.xde kena mengena ngan anak pun...dah mmg negara susah...

kalau macam anak pekak atau otak lembab aku leh terima lagi tapi kaalu dah part2 nak jalan atau nak uruskan diri sendiri x boleh (padahal umur dah 20 tahun) so macam mana? kita nih umur makin hari makin tua bukan makin hari makin muda.......kalau dah lahir then kasi kat badan kebajikan sama jugak la x ngaku sebagai anak.....asal susah je kasi orang.....baik aku `terminated` dari awal....gugur cara baik...downsidrome atau anak lumpuh ke cacat ke mana ada ubat....dari kecik sampai ke besar akan macam tuh.....

aku sendiri nih ada penyakit buasir ngan demam kuning....puas jugak la kecik2 berubat alhamdulillah sembuh.....itu demam kuning kalau anak cacat atau downsindrome? xde ubat kan?.....

aku pun heran la duduk kat malaysia nih nak kata ada perang saraf xde plak nak kata biologi xde jugak macam mana leh dapat anak downsindrome? baka pasangan kita ke? :ph34r: betul ke kalau bini mengandung kalau lepas geram kat haiwan nanti anak kita kena `kenan` :wacko: ada yg anak kepala besar la.....makin hari makin teruk aku tgk bila bab2 gini.....duit habis jangan cakap la.mintak derma jangan harap la...

jawab soalan aku kaalu aku ada anak downsindrome nanti then ditakdirkan aku mati then bini aku pun mati dulu so anak aku tuh sapa nak jaga? :blink: apakah anak aku akan diculik utk jadik sindiket pengemis? kaki dipotong tangan dipasung? nak pass kat adik beradik aku karang diorang at the time mesti ada tanggungjawab sendiri.lagipun nak jaga anak downsindrome bukan sennag macam jaga-jagaa gitu je.....

macam orang putih selalu x pakai baju tuh mmg xde rasa malu atau diorang buat duit ek? :ph34r: selamba je aku tgk .

afrika tuh lain dah mmg negara dia serba serbi susah makan pun x cukup then anak2 diorang pun tinggal rangka je akibat makanan x berzat.dah lama macam tuh so apa nak heran? itu salah pemimpin dia sendiri la x reti uruskan negara dia sendiri,.xde kena mengena ngan anak pun...dah mmg negara susah...

kalau macam anak pekak atau otak lembab aku leh terima lagi tapi kaalu dah part2 nak jalan atau nak uruskan diri sendiri x boleh (padahal umur dah 20 tahun) so macam mana? kita nih umur makin hari makin tua bukan makin hari makin muda.......kalau dah lahir then kasi kat badan kebajikan sama jugak la x ngaku sebagai anak.....asal susah je kasi orang.....baik aku `terminated` dari awal....gugur cara baik...downsidrome atau anak lumpuh ke cacat ke mana ada ubat....dari kecik sampai ke besar akan macam tuh.....

aku sendiri nih ada penyakit buasir ngan demam kuning....puas jugak la kecik2 berubat alhamdulillah sembuh.....itu demam kuning kalau anak cacat atau downsindrome? xde ubat kan?.....

aku pun heran la duduk kat malaysia nih nak kata ada perang saraf xde plak nak kata biologi xde jugak macam mana leh dapat anak downsindrome? baka pasangan kita ke? :ph34r: betul ke kalau bini mengandung kalau lepas geram kat haiwan nanti anak kita kena `kenan` :wacko: ada yg anak kepala besar la.....makin hari makin teruk aku tgk bila bab2 gini.....duit habis jangan cakap la.mintak derma jangan harap la...

jawab soalan aku kaalu aku ada anak downsindrome nanti then ditakdirkan aku mati then bini aku pun mati dulu so anak aku tuh sapa nak jaga? :blink: apakah anak aku akan diculik utk jadik sindiket pengemis? kaki dipotong tangan dipasung? nak pass kat adik beradik aku karang diorang at the time mesti ada tanggungjawab sendiri.lagipun nak jaga anak downsindrome bukan sennag macam jaga-jagaa gitu je.....

macam orang putih selalu x pakai baju tuh mmg xde rasa malu atau diorang buat duit ek? :ph34r: selamba je aku tgk .

-kalau dah taw susah..tak kan lar tak reti2 cari rezeki kot..jangan la pemalas or ingat perut sendiri lak...

-pasal kasi kat orang ni..terserah lar kat orang tu kalo nak jage anak tu dengan baik,Allah aje yang tahu,sedap2 jek ko nak gugurkan anak tu ea?

-saudara ayah aku ade barah..orang tua ag...relak jek jage anak dye yang cacat...bro,be responsible lar...tak usah lar malu or rase susah ble dapat anak cacat,ini semua UJIAN YANG DIBERI OLEH ALLAH SWT UNTUK MENGUJI UMATNYA......

-kalo selepas ko n bini ko mati tu,itu terserah kepada Allah...kalo baek..baek lar..sebab tu lar..masa abis solat..dimintakkan dijauhi segala malapetaka samada dari manusia,iblis,haiwan dll..

kalo adik-beradik ko merupakan orang yang bertanggungjawab dan mampu menolong ko mejaga anak ko tu...orait pe?

anak saudara kan tanggungjawab mak/bapa saudara itu jugak....

-pasal orang putih tak pakai baju tu..tu gaya hidup dorang..jangan lah praktikkan...

Allah yg tentukan apa yg akan jd. ko pasti ke ko yg mati dulu, sblm anak tu?

apa hak ko nk bunuh anak yg tak bsalah tu? ko ke yg jadikn dia?

rezeki Allah kat mana2...pandai tak pandai cari je...takkan la ko nk idup susah...semua org cari kesenangan...

emm...ni cdgn aku

apakata nnt ko suruh wife ko jgn pregnant

so, kemungkinan utk dpt anak down syndrom adalah 0%

so ko takyah bunuh org

takyah nk malu

takyah nk risau sape nk jaga kalau ko mati

ada org sanggup tubuhkn umah kebajikan utk org kurang upaya

ada pulak manusia yg sanggup bunuh darah daging sdiri yg cacat <_<

Allah yg tentukan apa yg akan jd. ko pasti ke ko yg mati dulu, sblm anak tu?

apa hak ko nk bunuh anak yg tak bsalah tu? ko ke yg jadikn dia?

rezeki Allah kat mana2...pandai tak pandai cari je...takkan la ko nk idup susah...semua org cari kesenangan...

emm...ni cdgn aku

apakata nnt ko suruh wife ko jgn pregnant

so, kemungkinan utk dpt anak down syndrom adalah 0%

so ko takyah bunuh org

takyah nk malu

takyah nk risau sape nk jaga kalau ko mati

ada org sanggup tubuhkn umah kebajikan utk org kurang upaya

ada pulak manusia yg sanggup bunuh darah daging sdiri yg cacat <_<

betul 2..cadangan cik wawa..x de la susah2 nak jaga anak..

aku kalo da x larat contoh da tua nak jaga anak cacat tpaksa la antar ke rumah kebajikan..

baik ko KITT malu dpt anak cukup sifat tp jadi bohsia,mat rempit,mat pet dll dr ko dpt anak yang cacat tapi x mcm 2 malah

kite tgk skrng nie anak yang cacat2 yang berjaya..

Edited by SiR_FAiZ

Hmm..cite psl ank sindrome ke psl laki pemalu ni...bukak la 1 topik br...

Edited by Angkasa

Hmm..cite psl ank sindrome ke psl laki pemalu ni...bukak la topik 1 br...

ye la..sorg lelaki malu mendapat anak sindrome down..x lari dari topix gak 2.. :P

Xdela aku igt topik ni just cite lelaki pemalu yg malu ngan kaum hawa je...

So bincang lelaki pemalu dr pelbgi aspek la eh...

Edited by Angkasa

jangan lari topik..topik ni favourite aku...

aha..kalo aku jumpe pompuan yang aku suke...tibe2 aku cam berdebar2?pahal r?

2 mknanye ko ader ati kt awek 2 la....(cam aku :lol: )...

jangan lari topik..topik ni favourite aku...

aha..kalo aku jumpe pompuan yang aku suke...tibe2 aku cam berdebar2?pahal r?

tp kalau jumpa pompuan yg ko tak suke pun bdebar2 gak, baik ko gi jumpa doktor :lol:

emm...mmg slalu kalau jumpa org yg kite suke, rasa bdebar2...

jgn ckp jumpa. kalau dgr suara ke, nampak dr jauh pun dah bdebar2...

Yup, btul 2... B)

kdg2, dgr org sebut nama dia pun dah rasa bdebar2...

emm...nape leh jd mcm tu?

pasal kite malu ke? @ takut?

aku penah bgtau kat sorg yg aku suke, setiap kali aku dgr dia bcakap, jantung aku bgerak laju...

huhu...tu masa aku dah ngantuk la tu. ckp separuh sedar...

tp kalau jumpa pompuan yg ko tak suke pun bdebar2 gak, baik ko gi jumpa doktor :lol:

adeh..pedas kenyataan anda...

caner ea nak taw gurl tu suke aku ke tak?hehe

bukan pe..da banyak kali syok sendiri dan melepas... :blush:

:rolleyes:

lelaki... lelaki...lelaki...

--->> hmm rasanya ada lg lelaki yang pemalu.

tapi aku x penah jmp..

malu2 kucing atau yang saja2 buat malu adalah aku jmp

ahahahhah.... :lol:

adeh..pedas kenyataan anda...

caner ea nak taw gurl tu suke aku ke tak?hehe

bukan pe..da banyak kali syok sendiri dan melepas... :blush:

kau sama mcm aku...syok sendiri pastu melepas..melepas sbb org lain potong line...huhuhu

aku dgn perempuan cantik pun hati debar2...perempuan yg kita suke lagi ar..rse jantung mcm nk terkeluar jerk..hehe

kau sama mcm aku...syok sendiri pastu melepas..melepas sbb org lain potong line...huhuhu

aku dgn perempuan cantik pun hati debar2...perempuan yg kita suke lagi ar..rse jantung mcm nk terkeluar jerk..hehe

yg xcntik cmne lak ? hahahah

yg tak cntik releks jerk...tak ade feel pun..hehehe

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...