Jump to content
tyco263

Lelaki Pemalu.....

Recommended Posts

betul tu, bagi aku prmpuan ni suka mengada-ngada. hal kecik boleh jadi besar. kdg2 aku suka juga. tapi macam rimas juga lah.. sbb tu aku masih lagi membujang samapai skrg... hehehe.. belum ada jodoh lah ni sbb aku ni jenis pemilih.. aku tggu takdir aku saja lah.. kalau boleh, kahwin dulu baru bercinta... ahaha... sapa sokong?.......

aku pun nak ckp aku Pemalu gak..xde awek pun kawan pompuan mcm2 tuh je la..

serious susah nak tegur pompuan & mmg di cop lelaki sombonk..hahaha silap2 sampai mampos pun x kawen aku nih..

umur dah makin meningkat awek tarak...dulu ada awek pun awek tuh ngurat aku..sekang nak tunggu pompuan mcm tuh hahaha kena la gi tmpt2 yg byk pompuan agrassive skit baru leh sangkut huhuhu..

papepun best idup xde awek...hahaha byk duit ku saving lalala

betul tu, kalau ada awek ni mcam kehidupan kita kena control.. duit pun sekejap lesap sebabnya kena reload hp lagi, belanja makan minum lagi dan mcm2 lagi lah. lagi satu, masa time org sibuk2 masa tu juga nak merajuk. tension2...

so, dalam erti katanya, kpd lelaki2 yg pemalu tu, jgn risau, jodoh x kan lari ke mana. satu hari akan bertemu juga nanti.. teruskan lah dgn sikap malu tu.. ramai lagi lelaki pemalu dalam dunia ni.. cthnya mcm aku ni.. hehee... x semestinya lelaki jenis pemalu byk keburukannya tetapi kebaikannnya lagi byk.. so, jgn risau lah dgn sikap pemalu tu, teruskan saja lah... biar permpuan cakap kita sombong dan ego.. ahahha!!. ok...

betul tu, kalau ada awek ni mcam kehidupan kita kena control.. duit pun sekejap lesap sebabnya kena reload hp lagi, belanja makan minum lagi dan mcm2 lagi lah. lagi satu, masa time org sibuk2 masa tu juga nak merajuk. tension2...

:blink: ......aku siap sponsor minyak lagi pastu duit angpow (masa raya)kekadnag kasi hadiah.....lagi apa je dia nak aku bagi la...janji dia gembira......

sekarang aku dah matikan support minyak ngan hp dia....hehe x tahan aku......alhamdulillah dia x lari....(kaalu dia lari sah dia mata duitan kan)?

hahaha tuh la pompuan nih kekadang merajuk xkena tempat..org balik lambat skit ke dia merajuk org x call ke dia merajuk..bler kuar ngan member pun nak merajuk kire dia nak kite utamakan dia..ko bayangkan kalo ko sibuk ngan keje yg kire ko mmg xleh buat call or sms..dia merajuk...xmo terima alasan..pape la..

back to topic

lelaki pemalu mcm aku sebab aku huduh kut..aku sedar diri aku mcm mana so susah nak dpt + aku memilih hahahaha..ada yg berkenan kat aku..aku reject sebab bkn taste aku hahaha..haih susah2

salam semua warga putera...

masih wujud ker lelaki pemalu ni??

adakah lelaki pemalu ni benar2 seorang lelaki??

masalah lelaki pemalu die sukar untuk meluahkan perasaan kepada perempuan yang diminati...

atas alasan takut pompuan tu reject dier...

jadi terpaksa lah melopong melihat perempuan idaman nye terlepas ke orang lain...

boleh ker bagi pendapat/tips2 untuk lelaki pemalu ni untuk menyelesaikan masalah yang dialaminya...

come on la bro2 yang menghadapi masalah ini.... klu takut kene reject jangan jadi laki la bro... must be try....

klu kene reject cari yang lain... bukan susah...

pempuan sekang ramai....

pe pun kene cuba ar dulu....

kuatka hati...

katakan pada diri ko yang ko tu lelaki...

lelaki yang akan jadi pemimpin dalam keluarga...

klu nak ngorat pun tak berani camne nak jadi pemimpin......

betul dok?????

hahaha tuh la pompuan nih kekadang merajuk xkena tempat..org balik lambat skit ke dia merajuk org x call ke dia merajuk..bler kuar ngan member pun nak merajuk kire dia nak kite utamakan dia..ko bayangkan kalo ko sibuk ngan keje yg kire ko mmg xleh buat call or sms..dia merajuk...xmo terima alasan..pape la..

aku pun mengalami kes cam ni... but aku terangkan kat dia... sometime teruji gak kesabaran aku.. but sebagai lelaki yang hensem lagi tampan cam aku ni... kene control seme tu... walaupun sometime kene makan hati(untuk menambah darah) kita kene faham dengan sikap wanita ini.... wanita ada 9 nafsu.. swo paham² jela sendiri yek...

huhu.... xleh ke pompuan kuat merajok....

aiseh... susah ah ak camni...

sbb ak mmg kuat mrajuk... :lol:

kdang2 xla mrah sgt.... sje je nk ngade2... hek3...

pemalu camne ni mksud korg? kalo malu nk berhadapan...

try gne sms... or ym ke.... da comfortable bru move on the next step...

kalo care ni pon xmoh... ni bukn pemalu nmenye...

tp jual mahal tarap anak raja... :lol:

aku pun mengalami kes cam ni... but aku terangkan kat dia... sometime teruji gak kesabaran aku.. but sebagai lelaki yang hensem lagi tampan cam aku ni... kene control seme tu... walaupun sometime kene makan hati(untuk menambah darah) kita kene faham dengan sikap wanita ini.... wanita ada 9 nafsu.. swo paham² jela sendiri yek...

huhu mmg la terangkan dah beb..but u think la kite nih penat gler baru abis keje..siap kena marah2 ngan supervisor lagi..xmakan lagi keje sungguh2 cari duit..pastu kite call dia nak inform dah abis keje pun dia maki kite balik..

wakakaka patut ke..bile jadi mcm nih la aku slalu tinggi suara kat ex-gf aku hahaha aku nih baran skit..lagi2 tgh tension + penat..mcm xpikir siud diorank nih..

atleast bile aku ckp nih pompuan2 wanita2 gadis2 yang baca benda nih pikir2 la bile nak merajuk..merajuk biar bertempat..huhu

adoi asik lari topic je aku..huhuhu

betul2 kalo lelaki pemalu nih try2 la guna ym ke myspace ke sms dulu ke..huhuhu..tapi takut jumpa depan mata jadi gelabah wakakaka mcm aku..cipan tul

bagi aku...lelaki pemalu ni x salah pon..sebab aku pon jenis malu2 gak ble dgn pompuan jela...

klo dgn mber2 laki...mmg ak x taw malu..huhu

bagi aku...dari aku jadi yg x taw malu yg suke usik2 pompuan cam cubit2 ke..tumbuk2 pompuan ke..

bek ak jadi pemalu sb ak xmo dianggp cm ambik kesempatan

hurm...mmg btol la laki x patot malu sgt..malu tu bia btempat..

dsebabkn aku malu x btempat...pompuan2 yg syok kt ak da blah p kt mamat2 lain...haha

papepun best idup xde awek...hahaha byk duit ku saving lalala

korg ckp camtu, pasal korg takde awek. cube kalau ada, kuar jugak duit...tp ngeluh sdiri je la...

maybe kalau korg ada awek, korg akan ckp 'papepun best idup ade awek' :lol:

korg ckp camtu, pasal korg takde awek. cube kalau ada, kuar jugak duit...tp ngeluh sdiri je la...

sape kate idop besh klo xd awek...huhu

klo bleh...ak ag bangge klo ak kuar ngn awek ak pkai duit sendiri..hehe

hahaha aku dah penah ada awek so tau la rasa nye..mmg kalo ada awek pun best xde awek pun best..ada la pros n cons nye..hahaha

sebab aku ckp mcm tuh sebab aku bkn jenis kikis duit awek..ada laki yg xde duit muka kacak ada awek mmg la syok sebab awek dia sponsor semua..tapi aku bkn mcm tuh so..tuh pasal aku ckp mcm tuh kat post lepas hehehe..

kalau lari, mata duitan lah tu.. dia x merajuk ke?

aku cakap aku ada bagi kat perempuan lain....mmg merajuk la.....(sebenarnya aku mmg nak test jugak ye la kekadang kita x tahu dia utk kita atau idak) last2 dia yg pujuk aku....hantar sms ingat aku marah kat dia.......so sekarang dah ok....cuma aku ngan dia berjauhan tempat....aku ingat bila dah kerja jauh2 tuh dah putus rupanya makin kuat.....

ada sekali tuh dia datang ofis (lepas balik kerja ) then masa tuh aku dah balik ofis......aku dapat rasa dia kecewa giler (aku pun menyesal giler kenapa la balik awal) then lepas tuh dia kata nak jumpa aku....then dia terus datang rumah........dulu masa dia depan mata aku ..aku ajak dia datang rumah2nengok rumah aku konon x mau :blush: kata x perlu.......

tapi aku jenis nak sorang jerk x mau ramai2........then aku jenis kalau aku x dapat xde siapa leh dapat!!!! ......

adakah lelaki pemalu+tak main bola sepak+x pandai gaduh+bergaul ngan perempuan+jiwang karat+lelaki auwwwwww nyah :lol: ..........

aku awal2 aku dah ngaku bola sepak aku x tau......peduli hapa world cup ke piala tiger ke mooosun cop ke bola strike ke...........tapi kalau shopping dok beli-beli barang dok pilih woooooisshhhhhh 5 jam x cukup ...........

oh yea satu lagi aku x leh tgk perempuan menangis....macam fasha sanda......aku mudah tersentuh.....then mmg nak kena pujuk.......

hurm...mmg btol la laki x patot malu sgt..malu tu bia btempat..

dsebabkn aku malu x btempat...pompuan2 yg syok kt ak da blah p kt mamat2 lain...haha

haha... tu la pasal... org baik2 ni skang da jd rare species...

kite baru nak usha2... sakli org len da masuk minang... lihatlah dunia... hek3...

klo bleh...ak ag bangge klo ak kuar ngn awek ak pkai duit sendiri..hehe

huhu.... cian kat awek2 yg kuar date dgn ko.... huhu... send my regards to dem... hek3...

oh yea satu lagi aku x leh tgk perempuan menangis....macam fasha sanda......aku mudah tersentuh.....then mmg nak kena pujuk.......

abg.... kite nak nangis ni... sbb mama kite x mao belikan kite kasut.... abg pujuk kite yeh... wakakakakaka... :lol:

haha... tu la pasal... org baik2 ni skang da jd rare species...

kite baru nak usha2... sakli org len da masuk minang... lihatlah dunia... hek3...

huhu.... cian kat awek2 yg kuar date dgn ko.... huhu... send my regards to dem... hek3...

abg.... kite nak nangis ni... sbb mama kite x mao belikan kite kasut.... abg pujuk kite yeh... wakakakakaka... :lol:

hehe...aku kuar dgn awek aku...setakat ni aku je belanja dia....lagpun awek aku org susah...huhu..aku x leh la aku kesian kat org.... ;)

Wah2 ini topik hangat mcm goren pisang lebih dari melodi ni. Aku pun nak komen jugak. Ckp la nak nak cakap apa pun. Kah kah. Masih ada lagi laki lurus+bendul+ :blush: yang belanja awek dari mula2 terjalin perhubungan smpaila skrng.,xkisah la mampu atau tak pun. Aku bukan jenis mcm tu,belanja awek sampai melebihi had,beli baju la,kasut la,isi minyak kereta la,topup la,walaupun aku ni orang senang. Sekali tu boleh la di layan lagi.Kalau kerap kali nampak sgtla lelaki tu ++ Apa kes tu smpai mcm tu sekali ?

Aku tau sebab apa ada lagi lelaki ++ jenis mcm tu,sebab takut kehilangan awek la konon-kononya,terlalu syang la konon-konon nya.takut kehilangan dia la konon-kononya. Pirahhh. Sebab aku tersangat-sangatla kesian pada lelaki mcm tu. :wacko: ada lagi lelaki mcm tu di masa skrng tak mcm zaman mak ayah kita.. Haha,fikir sendiri la,Zaman dan berubah,dunia dah nak MAJU.haha. Marah la korang nak marah pun kat aku. Cuma nak bgtau je.

Biasanya ada jugak lelaki pemalu yang ada awek, Awek tu pulak suka mengonkong. Sebab lelaki terlalu pemalu sgt sampai awek pun bleh pijak kepala dia.Sikap mengongkong macam tu tak ke mana peginya.. Kalau laki tu memang jenis jackass.. dia akan still boleh buat perkara bukan2 even though awek dia dah control sebaik mungkin. Kah kah. Padan muka.

Aku dah bersama dengan perempuan sorang ni,dah lebih 8tahun dari aku tingkatan 4 lagi,sampaila skrng tahun 2008 masih

still dia dgn aku. Aku tak tau sampai skrng aku asyik nampak dia je hari2.Sebab apa aku kata dia perempuan, sebab lum masa lagi

aku nak istihar dia jadi awek aku,walapun dia desak banyak kali. Hadiah yang paling mahal sekali aku kasi kat dia,aku ajar

main gitar lagu more than words,sebab dia nak main sgt,hadiah yg paling kecik aku belanja makan2 je. Kat kedai mamak pun

dia tak kisah,walaupun aku ni orang senang. Kalu aku tak call sehari,mesti dia datang umah ayah mak aku, nape abang tak sihat

ke..Memang korang tak tanye,Saje nak bgtau. Haha.

Aku pun ada perasan pemalu jugak,tapi tak la keterlaluan sgt.

Kalau btul2 perempuan yg kita kenal tu suka sama kita,xyahla kita nak bersusah payah la kerap kali kuarkan duit utk beli tu atau

ini semata-mata nak gembirakan hati dia. Walaupun,banyak duit sekali pun.

Nak belanja tu boleh,tapi biarlah berpada-pada. Sebab kalau betul dia mencintai kita cukupla sekadar bertanya kabar,

Dan menghormati antara satu sama lain. Sebab cinta nak sekali je,xnak banyak2. Cinta tak

ke mana nyea pun.mcm kata2 salah seorang sahabat putera kita. Cinta perlu ada matlamat,usaha untuk setia. Itu je.

KITA NI LELAKI,KENA COOL,CUKUPLA SEKADAR MELINDUNGI WANITA DARI ANCAMAN JAHAT,JIKA ITU WANITA PILIHAN

KITA ATAUPUN MANA2 PEREMPUAN SEKALI PUN.

if you loved a person, let her/him go(let them free)...if she/he are meant for your, it will be yours. No matter where they go..if they fly away n never returns...you have to face the facts she/he is not yours..

Dalam 20 minit jugak aku tulis semua ni,aku tulis kerana ada lagi lelaki mcm tu. Maafla kalau lari sikit dari topik yg di bincangkan

Maafla kalau kata2 aku ni menguris hati yg merasa. orang yg terasa saje,yg tengah bengang sekrang ni. haha.

Ini cerita aku. Ini kisah aku. Aku menulis untuk kepuasan aku. Untuk diri aku. Pasal diri aku,

Baca jika kau mahu. Jangan baca jika kau tidak mahu. Aku tak paksa. Ikut kemahuan kau.

PEACE NO WAR

Edited by SiapaAku

molek benar ar sebab topik gni diadekan...

pokoknye...aku ni bole gak la dikatakan lelaki yang pemalu...tapi pemalu dgn pompuan jela..

bukan pe..dlu aku skola boys jek..ble aku masok f6 yg ade gurl...

aku masih lagi dalam keadaan yg masih biase dgn alam lelaki sahaje...

dlm clas kadang2 pon aku bkn layan sgt pompuan2 ni...

lagi pon...dlm idop ag..aku x rmai sgat pon kwan2 pompuan....

sebab tu la sampe skang aku xde awek ag..haha...

x taw le sebab sifat pemalu aku ni ke...huhu

aku nie pun agak permalu gak, tapi now da ok.. klau setakat nk bagi ucapan kt depan.. alhamdulliah, lancar je :blush:

lelaki pemalu seperti aku ni, pernah ada awek dulu tapi dah break.. bagi aku hidup tanpa awek ni lebih bahagia drpd hidup ada awek sebab menyusahkan.. so, sebab tulah aku pura2 jadi lelaki pemalu supaya perempuan x minat ngan tapi x sangka ada juga nak aku yg pemalu ni tapi aku layan gitu2 je sprti aku ni jenis lelaki pemalu.. sbnrnya aku bukan pemalu tapi berpura2 pemalu nak mengelakkan ada awek sukakan kat kita ni.. hehe... bestnye x ada awek....

so, kpda lelaki2 yg memang pemalu yang x ada awek tu, anda bukan sendirian, masih ramai lagi.. tggu je takdir awak tu, akan ada juga tu.. perempuan ramai drpd lelaki waktu zaman skrg ni.. so, jgn takut dgn sifat pemalu tu, teruskan saja lah... ahhaha!!!..

mungkin sebab tu aku ni single sampai skrg, sebab pemalu :D

hehe...aku ni pemalu ade je awek.....awek aku suke aku sbb aku ni pemalu..hehe...dia x suka org jenis rempang.... x tau malu..heheh..bertuahnye aku... :rolleyes:

aku pon pemalu gak..pasal time dr kecik aku kurang didedahkan dgn perempuan kot

sekolah rendah aku sume laki..pastu aku terbawak2 sampai la aku sekolah menengah..

sampai aku xde perasaan langsung nak berkawan ngan perempuan..padahal ramai perempuan ngurat mase tu haha..

so bila aku masuk poli je nak xnak aku terpaksa gak kawan dgn perempuan..

lama2 hilang la sket sifat malu aku..masa tu mula la aku ada perasaan cemburu walaupon perempuan tu hanyala kawan bese,

sebab aku rasa perkenalan tu amat bermakna( maklum la baru nak jinak2 ngan perempuan )

tp lelama, br aku sedar xkemana pon sifat cemburu tu..

sedar xsedar aku dah tunang dah sekarang huhu..

tu je nak cite pengalaman aku menjadi lelaki pemalu

sekian time kaseh :rolleyes:

Edited by nostradamus

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...