Jump to content
gabantarung

5 Best And Worst Of Malaysian Movie

Recommended Posts

Pelakon spinning gasing...

Ellie Suriaty Omar - Yati...Craig Fong - Harry...Corinne Adri - Chantal...Hani Mohsin Hanafi - Azri...Edwin R...Sumum - Ariff...Sanjeet Jarnail - JJ...Rosyam Nor - Zainal..

Bagi aku citer malayu yg hampes...

Gerak khas the movie - part 1, 2 termasuk yg bakal ditayang part 3..biggrin.gif

Semua filem professor tu...

Semua filem yusof haslam...

Yang Ok...

Jogho

Spinning gasing

Dari jemapoh ke manchester

Gedebe

..Ada 2 3 lagi tak ingat tajuk...

spinning gasing memang best....kalu yang tak besh aku rase citer No Problem...tah ape ape citer tu...nak buat citer lawak tp x jadi...ader gak part yang best tp 1-2 % jer.....

Tak payah lah tengok cite No Problem tu! Sakit ati je tengok, kelakar cam tak jadi je... kelakar mengada-gada! Tak macam filem Chow Shin Chee @ Steven Chow,

Shaolin Soccer ngan Kung Fu Hustle. Nampak beza kan?! Filem P. Ramlee pun tak buat kelakar camtu... Best je kita tengok!

Dah tengok filem Korea, Valcano High?! Yg belum tengok... Sila berbuat demikian. Memang best. Tu bukan cerita seram tu... Tu kisah budak sekolah menengah tinggi yg dikurniakan kuasa luar biasa. Siapa yg suka tengok aksi pertarungan cam anime Dragonball Z... filem tu mmg ada! Komedi pun ada gak, tapi takde lawak bodoh cam No Problem...

Kalau la orang kita boleh buat filem camtu... mesti boxoffice punya! Rasanya tak boleh kut, sebab budget kena tinggi la, pastu kelulusan FINAS pun belum tau diorg bagi ke tidak.

filem2 prof madya n z lokman tu seelok-eloknya jangan la ditengok. even kalo awek korang paksa pun jagn le layan.. tapi kalo vcd movie tu tak suma teruk.. macam citer neon yg aku tengok kira ok gak.. lain dari yg lain. citer yg hanya membabitkan satu malam shj. straight forward, takde pening2 tp sarat dengan meaning. lebih kurang mcm citer american graffiti... lagi satu citer surat untuk bulan. jalan citer dia pun tak macam citer cintan cintun yg biasa.. cuma ending citer tu je hampeh. standard ending prof madya.

tp kalo korang nie mmg serious moviegoers, aku cadangkan tengok ler filem2 orang mesia yg jarang kuar kat wayang, tp cuma screening kat private places. contohnye citer Big Durian, Rabun, or Sepet. Citer2 cam tu mmg menunjukkan yg filem melayu ni bole pegi jauh.

(filem Big Durian tu byk menang award kat luar negara tmasuk US, tapi tak penah dapat pengiktirafan kat Mesia.. kesian sungguh)

spinning gasing...

aku lom tgk, tapi member aku cakap, yang uncut version ada yang menarik lam citer tu...

aku cari tak jumpa pun citer tu... yang psr malam punya la... hihi

Teringin nak nengok citer 'Dari Jemapoh Ke Manchester' & 'Volcano High'... tapi blurrr kat mana nak carik...

vcd bukit kepong aku ada jumpa kat kotaraya. sapa ada vcd gerak kilat??

telah hampir lima tawun aku cuba cari vcd bukit kepong, tapi masih lagi tak jumpa.. cerita tu adelah citer first aku tengok kat wayang ngan family aku ketika aku berumur enam tahun. so kalo sesiape yg tahu di mana leh dapatkan vcd tu skang, tolonglah bagitau aku kat mane, kat kedai yang mane satu, diharap ade orang dapat membantu... jase baik korang akan dikenang. smile.gif

telah hampir lima tawun aku cuba cari vcd bukit kepong, tapi masih lagi tak jumpa.. cerita tu adelah citer first aku tengok kat wayang ngan family aku ketika aku berumur enam tahun. so kalo sesiape yg tahu di mana leh dapatkan vcd tu skang, tolonglah bagitau aku kat mane, kat kedai yang mane satu, diharap ade orang dapat membantu... jase baik korang akan dikenang. smile.gif

Volcano high aku dah tengok 3 tahun yg lalu.Memang best.Tapi kalau filem Malaysia aku suka filem P.ramlee jer aku raser,yang yg lain kurang minatlah.

aku citer yang paling bangang dalam sejarah idop aku adalah citer hero yang terlampau......bodoh dan busuk....serta buat busuk bangsa melayu jer ader citer macam tuh .......

lang apa ke tuh

satu cerita orang asli dgn senario tu pun hampeh

ada ke orang berperang pakai galah panjang? tak lojik btul. buat malu je nak tunjuk kat orang luar

aku citer yang paling bangang dalam sejarah idop aku adalah citer hero yang terlampau......bodoh dan busuk....serta buat busuk bangsa melayu jer ader citer macam tuh .......

Ntah?! happy.gif

Aku baru tengok citer Sepet. Bukan nak cakap apa, memang best. Kalau tanya pendapat aku, lagi berbaloi tengok citer ni banding tengok love story indon. Lakonan memang natural gila. Mesej dia pun best. Tak macam banyak citer zaman sekarang yang manjang memaparkan kerenah orang kaya-kaya, golongan aristokrat, dia ni nak jatuhkan company dia ni la, dia ni nak ngorat laki orang la, camtu camni lah.. biggrin.gif

lang apa ke tuh

satu cerita orang asli dgn senario tu pun hampeh

ada ke orang berperang pakai galah panjang? tak lojik btul. buat malu je nak tunjuk kat orang luar

LangBuana bang...bukan Maribuana ha..

Aku baru tengok citer Sepet. Bukan nak cakap apa, memang best. Kalau tanya pendapat aku, lagi berbaloi tengok citer ni banding tengok love story indon. Lakonan memang natural gila. Mesej dia pun best. Tak macam banyak citer zaman sekarang yang manjang memaparkan kerenah orang kaya-kaya, golongan aristokrat, dia ni nak jatuhkan company dia ni la, dia ni nak ngorat laki orang la, camtu camni lah.. biggrin.gif

aku x dpt tgk film sepet mmg nak tgk sgt..but FINAS bodo kasik citer sepet tayang kat beberapa buah cinema je di m'sia n tayang kat wayang pun kejap je kan..org ramai ckp best...huhuhu nak tgk cd dia dah jualkan??

yer tak yer gak...CD dia aku tak nampak pon kat pasaran?Ada ke takde nie......?

-Spining gasing best ker??? dry.gif boring sioottt!!!

-dari jemapoh ke mancheste:

Cite mule-mule best, tapi ending hampeh...adeke kete boleh terbang... tongue.gif

Rase mcm tipah tertipu je tgok cite 2...member gua terus patahkan cd cite2 lpas tgok..

-Lang Buana:

Hampeh gile...time promosi & director cite 2 je glamer.....same la dgn cite sitcom puteri.

nasib baik la awek jadi puteri cun rolleyes.gif

-Sume cite arahan Prof:

Maleh la nak komen...lu org sendiri mau ingat laaa...mcmne prof bleh buat cite-cite boring camni eh??? blink.gif

-Gangster:

Ade usha aritu.Gua suke tang part lumbe haram kete tu je...bunyi effect die best siot...

lebih2 lagi bunyi kete subaru impreza tu...Die punye aksi racing pon real beb....

First time gua tgok cite melayu yg maju camni... biggrin.gif

-dari jemapoh ke mancheste:

Cite mule-mule best, tapi ending hampeh...adeke kete boleh terbang... tongue.gif

Rase mcm tipah tertipu je tgok cite 2...member gua terus patahkan cd cite2 lpas tgok..

-Gangster: 

Ade usha aritu.Gua suke tang part lumbe haram kete tu je...bunyi effect  die best siot...

lebih2 lagi bunyi kete subaru impreza tu...Die punye aksi racing pon real beb....

First time gua tgok cite melayu yg maju camni... biggrin.gif

dr jemapoh ke manchestee .. cerita ni punya pergerakan,bg aku,lembab. macam sepet. tujuannya,dia suruh ko relax,hayati cerita tu. part kereta terbang tu cuma metafora sahaja.

tak seperti sepet, cerita dari jemapoh ke manchestee ni,awal dia ko tak faham ape kenapa bagaimana, termasuk la polis yg muncul sokmo tu sbb sbnrnya tujuan cerita ni hanyalah nak tunjukkan part kereta nak naik atas bukit tak larat,sampai kereta terbang (kerjasama, capai cita-cita. bulat air kerana pembetung,bulat manusia kerana muafakat dan jgn hina org yg 'bulat' biggrin.gif )

tang lumba tu,kalo ko perasan,dia asek guna score - bunyi yg sama je. tapi advance la lagi dari citer yusof kaslam. keluar parking pn bunyi skreet macam tgh amek korner smpi tayar berkokok (tengok le drama sembilu).

oho,pasal sepet, ms intro tu,korang tengok kan, dia tulis ayat2 tu,lembab gile.sbb,tujuannya nk slow kan mood.kalo korang ms tu terlari-lari beli vcd,nk tgk sgt,jadi ko leh relaks kan minda ko dulu. oh,lagi satu, cari le yg director's cut. ada part ida nerina & harith iskandar bergurau senda atas katil,lagi dialog hang tuah, hang jebat, hang ci***,lg apetah. tp ending dia agak shocking la.

http://yasminthestoryteller.blogspot.com

nak cd sepet, tanya kat sedara strontium bismuth. kalau dia mintak kos, bayor. kalau tak mintak,tu rezki korang. dulu aku penah sebut vcd "entiti-bukti" - terus ada org PM mintak CD free. dah le tu. siap mintak dua copy, hantar kat alamat berlainan lagi. ape aku welfair ke laugh.gif