Jump to content
Sign in to follow this  
wutedo

Saw V

Recommended Posts

oret peminat-peminat saw sekalian.. lionsgate dah keluarkan diorang punya first teaser trailer untuk saw v.. marilah sama-sama kita saksikan

http://www.firstshowing.net/2008/07/24/lio...teaser-trailer/

kata dalam teaser tu 24 oktober ni akan keluar movie dia.. aku tak sabar nak tengok sapa pulak yang nak sambung keturunan mamat saiko tu

mamat tuh dah mati... pompuan tuh pun dah mati...

dlm neraka pun sempat lg dier seksa org...

pergh.. sampai ke installment ke-5.. bapak ganaih..

ntah apa lagi la yg tak terungkap di sebalik seksaan2 dlm citer nih.. ada hantu John plak ka..?

wah tak sabar siud nak tgk...lepas raya la ek..hahaha best2

ee...aku gram tol ngn mamat john...tpi pmkiran die terkedepan dr org lain...yg plik nye die psiko cmne la org lain smpi sggup membnuh ikut cra die <_<

ako rase dlm saw 5 neyh polis tuh kowt yg smbong keje psiko dea

bukan saw 4 dia kene "rekrut" ngan saw asal tu ke ? janji jangan bosan jalan cite dia cukup la .

kene tgk memandangkan dah tgk yg 1-4.. :ph34r:

ahaha.. nak tanak kena tgk la jugak.. :lol:

QUOTE (hampeh @ Jul 31 2008 @ 09:54 PM

)

bukan saw 4 dia kene "rekrut" ngan saw asal tu ke ? janji jangan bosan jalan cite dia cukup la .

jgn jalan cerita merapu dah la.sbb kalu ikotkan pas org tua tu dah mati bole abis dah kisah saw.

tp siap ade penyambong keje2 gile dea tu yg wat crita bersambong2.

no la.. kadang2 tu ada twist yg perlukan explanation.. kalau tak tunjuk kita pon tak perasan mengapa dan bagaimana benda tu terjadi.. hope ada kejutan di samping aksi2 kijam nnt.

uiks, yg ke-5 dah nie, tak seram ke nengok cite2 camni? tgk yg pertama punya pun dah seram gila :mellow:

yg first x raser ape2 lagi. tgk 2nd ngan 4th. gile best.

saw 1 -pengenalan jigsaw

saw 2 -cerita saw ni orang pandai

saw 3 - saw mampuih

saw 4 - asal usul saw

saw 5 - asal usul anak murid dier kot?

saw 6 - ???

katenyer filem ni abis kat instalment 6.... so kite tungguuuuu

saw v ....pendulum trap ? ek...aku dengar jek

aku ingat john dah mati lega ar ckit...bleh plak ade pengikut...adui

camner org tue tu bleh plan bende2 camnie..pas 1-1 pasang trap ,angkat org.. ...kuat keringat dier...mamat nie bekas

jurutera ke ?

yg first x raser ape2 lagi. tgk 2nd ngan 4th. gile best.

saw 1 -pengenalan jigsaw

saw 2 -cerita saw ni orang pandai

saw 3 - saw mampuih

saw 4 - asal usul saw

saw 5 - asal usul anak murid dier kot?

saw 6 - ???

katenyer filem ni abis kat instalment 6.... so kite tungguuuuu

dude, aku nengok Saw 1 tuh time umo bape tah. itu pun pakcik aq yg bukak, aku pun lyn gakz, kekadang nk taw gakz pe tjadi lps Saw 1 tuh, tpi takut plak time tuh.....

lagi2 ngap trap crap die tuh, fuh! real semacam ye CGI Saw nih :blink:

dah tau budak2 lagi yg pegi tgk citer 18+ bwat pe??? mmg la takut seram bagai

hex tu dah dewasa geli2 je bagi die haha

siot la sampai skang xde lak dvdrip, baru pas tgk ts nye version..x puas ati langsung gambar die.

tapi ending die mmg superb! biggrin.gif

"HELLO THERE...I WANT TO PLAY A GAME...THE RULES IS SIMPLE...." hehehehe.....sampai sempat lg dia letak kaset tu kt dlm perut dia....dasat john nie...tp dulu dia baek...aku dh tgk SAW 1,2,3 & 4...SAW 5 jerr blom sempat tgk lg...sape dh tgk SAW 5?? best kerr?? ade lg kerr john & patung kecik naek basikal tu dlm SAW 5??

QUOTE(schemie_katana @ Dec 17 2008, 08:16 AM) <{POST_SNAPBACK}>
"HELLO THERE...I WANT TO PLAY A GAME...THE RULES IS SIMPLE...." hehehehe.....sampai sempat lg dia letak kaset tu kt dlm perut dia....dasat john nie...tp dulu dia baek...aku dh tgk SAW 1,2,3 & 4...SAW 5 jerr blom sempat tgk lg...sape dh tgk SAW 5?? best kerr?? ade lg kerr john & patung kecik naek basikal tu dlm SAW 5??

pergh mmg best giler den dah donlod mggu lepas.....kisah anak murid de polis tu dah ae dr saw 1 ag kito jo tak perasan.....sume flashback dr 1 smp 4 de review blk....hu..hu..

Giler ahh, ader lagi sambungan citer nie, igt dah pupus dari muka bumi nie, hehe..tapi mmg dahsat la saiko citer nie, cara nak sesaan yg giler kreatif melampau, gore sgt bagi aku tapi pelik gak aku tgk mcm mana la filem nie leh dpt rating umum, tgk je la sbb dh folo dari awal, rugi kalau xtgk, hehe..

Gw udah nonton Dead Silence, gila nih film keren abiz, tegang dari awal sampai akhir. siapa bilang nih film tidak sadis? bokap nya Jamie yg dari awal film udah muncul baru ketahuan di akhir film kalo dia sebenarnya udah mati dari awal film, udah di jadikan boneka ama bini muda nya Ella (titisan Mary Shaw). Caranya, tulang belakang di cabut, lalu diganti sama kayu lengkap dengan tali tali yg mengendalikan mimik muka biar terlihat hidup. gw aja ampe mo muntah ngeliat kesadisan kayak gini. justru gw demen yg kayak gini, kalo dari awal udah pamer kesadisan, malah kesannya terlalu dibuat buat dan jadi gak serem lagi. musik soundtracknya sendiri udah seram, jadi gak perlu nambahin adegan sadis sgala, paling sesekali aja. musti dibedain antara penggemar adegan sadis sama penggemar film setan. nah dead silence ini cocok buat mereka yg terobsesi sama hal hal berbau mistis. gw punya soundtrack nih film di IPOD gw, lumayan creepy loh. film ini udah di putar di HBO, jadi yg langganan tv cable atau indovision, bisa nonton. dibandingkan ama film chucky yg juga soal setan boneka, gak ada apa apanya deh. setan chucky kurang berkelas, lebih cool setan Mary Shaw nya Dead Silence. setan chucky itu roh nya pembunuh maniak yg berobsesi blackmagic. biasa aja, orang kayak gini banyak kok di sekitar kita. Tapi gak banyak karakter seperti Mary Shaw yg minta kalo mati mayatnya dijadikan boneka (wasiat) dan smua korbannya di pajang di foto album, sudah jadi boneka semua, anjrittt.

Mary Shaw (Dead Silence)