Jump to content
Sign in to follow this  
snappshooter

Kuruskan Badan?

Recommended Posts

meh bincang cara kuruskan badan...

ubat or senaman??

mana lebih efisyen??

produk ape yg paling berkesan utk kuruskan badan??

sesape nk wat testimoni??

sumanya boleh di thread ni...

enjoy...

aku yang pertama...huhu

aku dulu badan agak gempal2 gak..

skang aku da kurus...

ramai cakap aku isap rokok la..ganja le..hehe

aku juz kurang makan jek..

pastu banyakkan bersenam

klo leh elok pose dari bdiet..bkn pe..niat pose tu leh dpat skali ngan pahale...

xde rahsie ler...

aku ni kre agk memilih gak la dlm mkanan ni...

klo boleh nak ayam jek..

kbetulan pulak mak ak ni suke sgt msak ikan...

tu la yg ak jarang sentuh nasi dgn ikan...

lagi satu..ak selalu lepak kua ngn mber2...

lepak2 kat kedai mamak...kre minum2 teh jek...

xd jadual pmkanan pun lor...

mkan ikut suke le..hehe

nk kurus??

sehari mkn 6kpg roti gardenia tu..

2 kpg pagi 2 tghri 2 lg mlm..

mkn roti tu ngan susu..

klau lpr lg byk2kan mnum air kosong..

pastu duk tingkt tiga n rjin2 turun naek n rjin berjln kaki..

sure turun berat..

hohohoho..

tips dr pngalaman..

3 minggu turun 2kg tuh..

mesti dlm thread ni org2 gemuk kot.

mkn ikut jadual,kang senang..paling elok mkn sebelum magrib..kira2 kol 6..lepas tu stop,xpayah mkn ape2

cube korg amalkan

Pernah tonton cerita buli? Rasanya ramai orang yang 'cute' nih mengalami masalah macam afdlin tu. B) Sibukkan diri dengan kerja, jangan ikut kawan2 pergi kedai makan ramai2. Bersenam bersenam dan bersenam (part yang payah nih :lol: ) Penuhkan peti sejuk, meja makan dengan makanan yang korang tak suka. Tengok cerita seram sadis, pembedahan yang buat korang nak muntah tak lalu nak makan.

Aku? aku pun 'cute' juga. Sekarang nih sedang dalam proses kurangkan berat badan atas nasihat doktor dan pengawasan doktor (doktor bagi aku pil reductil, 1 bulan boleh turun berat badan sampai 7 kilo). Cari doktor cun la.. tinggi lagi la semangat nak kurangkan berat badan dari jumpa doktor yang 'alah lagi cute dari aku'. :lol:

mesti dlm thread ni org2 gemuk kot.

mkn ikut jadual,kang senang..paling elok mkn sebelum magrib..kira2 kol 6..lepas tu stop,xpayah mkn ape2

cube korg amalkan

oih..aku xgemuk la..just nak cntikkn lg penampilan aku ni.. sbb dah mula nak naik..hahahha :lol:

aku jugak lain dari korang, nak kasi gemuk skit badan . hahaha.

aku plak....badan aku kurus...kuat makan dan suka makan2....hari2 makan,.....kaalu hidang kari kepala ayam sekejap leh habis......aku kalau pergi kenduri kawin aku suka makan ikan masak merah.......mmg leh habis .....korang tau kan ikan masak merah yg ada bubuh tomato tuh? sdap wooo......siap tapau bungkus bawak balik......

tapi aku heran badan aku x naik2...then aku x rokok.........dulu masa aku kecik2 mak aku kasi makan Zintel(ubat bunuh cacing) :huh:

mak aku selalu kata yg makan tuh bukan aku tapi JIN :lol:

Pernah tonton cerita buli? Rasanya ramai orang yang 'cute' nih mengalami masalah macam afdlin tu. B) Sibukkan diri dengan kerja, jangan ikut kawan2 pergi kedai makan ramai2. Bersenam bersenam dan bersenam (part yang payah nih :lol: ) Penuhkan peti sejuk, meja makan dengan makanan yang korang tak suka. Tengok cerita seram sadis, pembedahan yang buat korang nak muntah tak lalu nak makan.

Aku? aku pun 'cute' juga. Sekarang nih sedang dalam proses kurangkan berat badan atas nasihat doktor dan pengawasan doktor (doktor bagi aku pil reductil, 1 bulan boleh turun berat badan sampai 7 kilo). Cari doktor cun la.. tinggi lagi la semangat nak kurangkan berat badan dari jumpa doktor yang 'alah lagi cute dari aku'. :lol:

wah mcm best je ubat tuh hahaha..nih leh dpt kat klinik2 biasa x??

apa nama brand wakaka..aku nak cuba...

dengan bersenam aku rase adalah cara yang paling berkesan....kenalah amalkan selalu...

kurangkan makan tu agak sukar...nanti tak makan tak de tenaga,badan lemah.jgn la makan melebihi had...

tu opinion aku...

kalau nak kuruskan gak...sehari makan la seseduk nasik dan makan lauk bayak daaa.....dan sayur banyak...n then minum air suam je.... :D

aku plak....badan aku kurus...kuat makan dan suka makan2....hari2 makan,.....kaalu hidang kari kepala ayam sekejap leh habis......aku kalau pergi kenduri kawin aku suka makan ikan masak merah.......mmg leh habis .....korang tau kan ikan masak merah yg ada bubuh tomato tuh? sdap wooo......siap tapau bungkus bawak balik......

tapi aku heran badan aku x naik2...then aku x rokok.........dulu masa aku kecik2 mak aku kasi makan Zintel(ubat bunuh cacing) :huh:

mak aku selalu kata yg makan tuh bukan aku tapi JIN :lol:

same mcm ko..tp menu lain la..tp aku kuat mkn...>.<..bdn kurus je..isk3..bile la mau berisi sket..

aku xtau la aku style makan nak kurus dulu 1hari 1x makan je..iaitu makan kul6ptg kire pagi pun aku skip..

tapi xtau la bebaru nih selera makan aku lain mcm asik makan je....haih ada x ubat supaya selera makan tuh kurang..

kasi la tau ubat doctor yg ko ckp turun 7kg 1 bulan tuh..mcm best je..

cara-cara nak kurus / bina 6 pax paling baik bagi aku.

1. solat = senaman yg tak patut ditinggalkan.

2. jaga pemakanan. lepas kul 12malam elok jgn makan. tp jgn terlepas dinner.

3. bersukan:- futsal, badminton, bola padang, basketball, takraw, jogging, squash, blablabla.

4. tahan perut setiap masa. nanti pax badan akan terjadi. x caya? cuba la. (taktik coach bola bawah 18 tahun, time aku wakil selangor dulu)

5. amik class pertahanan diri

cara-cara nak kurus / bina 6 pax paling baik bagi aku.

1. solat = senaman yg tak patut ditinggalkan.

2. jaga pemakanan. lepas kul 12malam elok jgn makan. tp jgn terlepas dinner.

3. bersukan:- futsal, badminton, bola padang, basketball, takraw, jogging, squash, blablabla.

4. tahan perut setiap masa. nanti pax badan akan terjadi. x caya? cuba la. (taktik coach bola bawah 18 tahun, time aku wakil selangor dulu)

5. amik class pertahanan diri

ko ada trainer mmg la bleh buat..kitorank mana ada trainer..mau lak kena buat sendiri motivate diri sendiri..

nih pun aku mmg dah lama xmakan nasi lemak roti canai..nasi puteh makan..

tapi aku nih nmpk cokelat ke ais krim jadi kemaruk makan byk2 wakakaka..

ko ada trainer mmg la bleh buat..kitorank mana ada trainer..mau lak kena buat sendiri motivate diri sendiri..

nih pun aku mmg dah lama xmakan nasi lemak roti canai..nasi puteh makan..

tapi aku nih nmpk cokelat ke ais krim jadi kemaruk makan byk2 wakakaka..

hehe.duk duk layan putera ni tetiba lapo plak kan.... mamakk teh tarik wonnehh.... roti canai 2 kasi banjir :rolleyes:

hey2 roti canai banjir..lama tak makan tue..heheh....jgn mkn nasi..jadi ar..kurus

haha abis ko ingat makan roti canai banjir tuh elok ke..aku rasa roti canai lagi xelok dari nasi..

roti canai bnjir sekeping jerk...tak byk..heheeh