Jump to content
Sign in to follow this  
semak

Kajian Aku

Recommended Posts

jaga bahasa, jaga emosi... jangan guna perkataan-perkataan yang kurang menarik.. nak bagi pendapat tak jadi masalah tapi jangan la menuduh orang lain dengan gelaran-gelaran kurennggg, ok .....

jaga bahasa, jaga emosi... jangan guna perkataan-perkataan yang kurang menarik.. nak bagi pendapat tak jadi masalah tapi jangan la menuduh orang lain dengan gelaran-gelaran kurennggg, ok .....

Ya betul tu. Kita gunakan platform Putera ini untuk bertukar pendapat dan berdebat. Jangan jadi macam Shaberee. :lol:

Salam...ni aku punya pendapat pulak....

aku rasa baik UMNO dan PAS bersatu kembali...untuk kesejahteraan bersama....

Pasal hukum Islam tu boleh buat, tapi di buat secara beransur ansur la..jangan la secara mendadak coz kita ni dah lama pakai hukam dunia...lagi pun kita nak orang bukan Islam dapat terima Undang-undang Islam secara sedikit demi sedikit...

bagi aku..kita kena tengok macma mana nabi berdakwah dulu, masa kedatangan Islam..macma mana nabi berdakwah kepada orang kafir...sedikit demi sedikit kan...macam tu la konsep yang kita perlukan sekiranya kita hendak membuat dan melaksanakan Undang2 Islam di Malaysia ni....

Peratus Penggabungan UMNO dan PAS bagi pendapat aku...100%......

ps/:- berbincang perlulah resional jgn la buat putera ni macam parlimen..paham2 la parlimen kita macam mana...berbincang untuk kebaikan bersama...

btul tue aku pun sokong...UMNO+PAS+MIC+MCA vs DAP+PKR heheheh :lol:

buat rakan2 jgn la jadi mcm mysahabat yg patut kita bagi nama mymusuh,sebab kalau bercerita bab politik dia lebih suka mengutuk dgn ayat2 yang berbaur flaming...aku pelik pembangkang lain boleh komen tanpa melabelkan rakan sendiri 'bodoh' dalam forum ni...mod patut bagi warning satu kali,ini kepala batu juga ada duduk dalam... <_<

Edited by Tun loy_azloy

bdk2 lagik tue...........mmg ptt bg warning...mod tolong nieh...heheh

btul tue aku pun sokong...UMNO+PAS+MIC+MCA vs DAP+PKR heheheh :lol:

ko pun sokong...?

ish... ish... ish...

aku lagi la sokong...

sorry menyampuk.. dalam section 'serious discussion' ni aku hanya suka membaca dr menulis. tp org mcm .mymusuh tu.. @ mysahabat tu.. dia ni x yah la kasi warning. banned je la terus x abis2 post berapi2 isk3.. sikit sikit dgn HAHAHAHA dia.. aiyoyoyo.. mcm seorang budak kecil yang kehilangan arah la..

Sekian..

die xbudak..da keje dah..tp aku sukong tun azloy ckpkn tue..mmg die ade unsur2 flaming...byk posting die camtu...

Pasal Singapore terlepas tu...sapa punya tindakan yang membuat keputusan untuk melepaskan singapore?... PAS ker yang memerintah lepas merdeka? HAHAHAHA

seronoknye ko gelak.. baca ni ha..

Singapore terlepas dari Malaysia sebab PAP (People Action Party yang sekarang ni dok perintah Singapore tu). Lagipon mase tu diorang menimbulkan rasa tak puas hati kenapa Singapore kene bergabung dengan Malaya untuk membentuk Malaysia (sebab dalam Malaysia, ada hak keistimewaan orang orang Melayu berdasarkan kepada artikel 153) dan juga diorang menggunakan sentimen perkauman untuk membangkitkan rasa marah kaum cina terhadap kerajaan Malaysia ketika itu.

PAP memaksa kerajaan Malaysia untuk kesamarataan untuk kaum kaum yang lain dan lee kuan yew mase tu dok sibuk sibuk cakap pasal malaysian malaysia. dan cuba teka sapa lagi yang cakap pasal malaysian malaysia tu? sapa lagi kalo bukan lim kit siang yang cakap beberapa tahun lepas (aku lupa tahun bila).

DAP ni sebenarnya adalah 'tinggalan' daripada PAP selepas Singapura keluar dari Malaysia. perjuangan mereka sama sahaja. sebab tu la orang orang lama (datuk nenek korang yang remaja mase zaman 60an) amat sensitif dengan DAP.

Parti Keadilan Rakyat pula, tiada lain seperti Semangat 46 dulu. Sekadar pemecah kepada undi Melayu.

dulu aku ade tulis kat blog aku pas g mengundi.. aku paste je la..

persepsi dari kalangan orang - orang tua (orang lama) mengenai kekalahan bn..

pagi ahad 9 Mac 2008 (sehari selepas hari PRU12). ramai dikalangan mereka yang kelihatan terlampau sugul. dan ada diantara mereka menceritakan the worst possible senario yang mungkin berlaku. mereka menceritakan sebagai orang yang cintakan bangsa dan agama sehingga menitiskan air mata. ok. biar aku ceritakan semula..

let say PKR terdiri daripada 1/3 melayu, 1/3 india dan 1/3 cina. barisan alternatif juga terdiri daripada DAP dan PAS, dimana DAP dikuasai oleh non-malays dan PAS dikuasai oleh malays. ok. sekiranya satu satu perlembagaan dicabar didalam parlimen, terutamanya melibatkan keistimewaan hak orang - orang melayu dan mengenai Islam, clearly korang boleh nampak angka mana yang mendapat majoriti and agama dan kaum mana yang kini didalam ancaman..

dan apa yang lebih menakutkan, DAP adalah pecahan PAP (dari singapura - ketika pecahan Singapura itu, orang PAP akan pergi ke Singapura dan bakinya penyokong yang tinggal di Malaysia membentuk parti politik baru yang digelar DAP) dan korang yang hidup cukup lama boleh nampak keserupaan DAP sekarang dan PAP dahulu sebelum Singapura keluar daripada malaysia.

dan aku pula..

aku tak nak jadi orang bodoh, rebel semata mata hanya untuk menurunkan harga barang, tapi akhirnya memakan bangsa dan agama sendiri. dan aku juga tidak puas hati mengenai kepimpinan yang ada sekarang, terlalu jauh dari apa yang diperjuangkan oleh Tunku Abdul Rahman Putra Al-Haj.

sudah tentu aku akan menyokong Barisan Alternatif sekiranya mereka memperjuangkan satu bendera, satu pucuk pimpinan, demi bangsa dan agama serta meletakkan clear statement mengenai term 'Malaysia' di mata mereka. bukannya Barisan yang ada 3 atau 4 bendera. perjuangan masing masing terlalau berbeza.. cubalah kamu fikir sendiri kenapa mereka tidak mencipta SATU bendera.

dari sini..

kalo bab bab politik ni, aku lagi suka dengar orang orang lama bercerita. sebab diorang bercerita berdasarkan parut mereka..

so, jangan la gelak lebih lebih k ;)

Aku pun lebih suka mendengar jugak, dari bercerita...Tapi bukan ker "otai" paling lama dalam Umno pun dah keluar umno. Bukan aku kata umno tak relevan tapi hanya segelintir orang sahaja yang menutup sebelah mata apa yang dibuat oleh puak-puak "tingkat 4". Tu pun kalau korang faham lah.

Kalau nak gabung, sepatutnya, selepas PRU 12 dulu, Pak Lah terus berbincang dengan PAS pasal penggabungan ini demi kepentingan Melayu dan Islam. Tapi bila sekarang ni baru fikir nak bergabung, nampak sangan ada "udang di sebalik batu" atau mulut manis tapi dalam tangan sembunyi batu.

Ini adalah antara pendapat aku, tak leh terima tak apa.... sebab negara di ambang kemelesetan, menuju ke bawah, rakyat sekarang sudah mula "terlampau simpati" kepada DSAI yang diangggap sebagai "Hero" zaman perubahan.....Walaupun aku takut dengan "politik" DSAI, kerana aku tidak tahu dan faham dengannya, tapi aku juga salah seorang yang ingin kepada perubahan masa ini....Aku mengikut arus kebangkitan rakyat yang "terlamapau simpati" , menanti, melihat apa yang akan terjadi seterusnya....

Singapore dilepaskan kerana masalah perpaduan kaum. Orang Johor yang tua2 ramai yang tahu cerita... betapa fatality orang Melayu boleh buat. Takkan nak tengok Cina ramai yang mati, nanti sudah tentu lagi berat masalahnya,..ramai faham tindakkan bija Tunku Abd. Rahman tu adalah yang terbaik.

Batu Putih,..camner nak menang kalau perjanjian management tu under British,...sehingga seabad >>kepandaian Sultan dulu.

aku org melayu, tapi aku tak pernah rasa apa2 hak keistimewaan org melayu. aku pergi sekolah, bayar yuran. masuk universiti, sebab aku score SPM. belajar, baya sendiri, tarak ptptn.

hak istimewa org melayu adalah penipuan semata2. kalo kita nak kira, ada 2 org je melayu yang menikmati hak nih.

Khairi Jamaluddin

Kamaluddin Abdullah

yang lain tarak.sekarang kita kena perjuangkan Islam, bukan melayu jer.

banyak betul cybertrooper umno sekarang yer..berapa sen la depa dapat gamaknya.

aku org melayu, tapi aku tak pernah rasa apa2 hak keistimewaan org melayu. aku pergi sekolah, bayar yuran. masuk universiti, sebab aku score SPM. belajar, baya sendiri, tarak ptptn.

hak istimewa org melayu adalah penipuan semata2. kalo kita nak kira, ada 2 org je melayu yang menikmati hak nih.

Khairi Jamaluddin

Kamaluddin Abdullah

yang lain tarak.sekarang kita kena perjuangkan Islam, bukan melayu jer.

banyak betul cybertrooper umno sekarang yer..berapa sen la depa dapat gamaknya.

bukan semua orang melayu yang berjaya/pandai cam ko .

usaha. takda usaha apa pon tak jadik. usaha baru tawakal.

kita kena ubah mindset kita. kita kena hidup berteraskan Islam. bukan melayu ajer. sebab Allah taala jadikkan kita banyak bangsa, supaya kita berkenal2 satu ngan lain. in the end of the day, Allah pandang iman.

kalo kita dok kisahkan melayu jer, apa cerita saudara kita cina muslim, india muslim, mat salleh muslim? kalau kita mati, depa boleh solatkan tau..itulah penting kita kene ubah mindset nih.

usaha. takda usaha apa pon tak jadik. usaha baru tawakal.

kita kena ubah mindset kita. kita kena hidup berteraskan Islam. bukan melayu ajer. sebab Allah taala jadikkan kita banyak bangsa, supaya kita berkenal2 satu ngan lain. in the end of the day, Allah pandang iman.

kalo kita dok kisahkan melayu jer, apa cerita saudara kita cina muslim, india muslim, mat salleh muslim? kalau kita mati, depa boleh solatkan tau..itulah penting kita kene ubah mindset nih.

Memang la kena usaha , tapi dah kita dapat hak istimewa tu takkan nak kena tolak pulak . Post ko sebelum ni macam nak kata orang melayu lain tak dapat hasil hak istimewa tu langsung .

mungkin post aku misleading. aku cuma cerita, aku sendiri sebagai org melayu tak dapat apa2 pon. so ada sesapa org melayu kat sini yang betul2 enjoy ngan hak keistimewaan tuh?teringin gak aku nak tahu, what have I been missing?>?

http://mymassa.com/news/118/ARTICLE/1235/2008-04-24.html

try check what have you been missing ... Kalau sesape dah usaha tapi tak berjaya mungkin dapat masuk U pasal kuota yang diberi.

:lol: website tu no comment , haha ..

ps: jam server putera ni salah ke ? umah aku pukul 1.20 pagi dah

Edited by hampeh

mungkin post aku misleading. aku cuma cerita, aku sendiri sebagai org melayu tak dapat apa2 pon. so ada sesapa org melayu kat sini yang betul2 enjoy ngan hak keistimewaan tuh?teringin gak aku nak tahu, what have I been missing?>?

Kita sama nasib dalam beberapa hal, yang penting usaha.. tu no 1. Aku amat setuju sekali.

Hak keistimewaan melayu, aku rasa aku dapat juga. seperti PTPTN, PINJAMAN PERKESO, Rumah rakyat aku diterima walaupun bujang. Hospitality, murah coz aku ahli dalam UMNO. Adik2 semua dapat pinjaman PTPTN & PINJAMAN PENDIDIKAN PERKESO untuk belajar walaupun abagnye ini masih berhutang coz sambung study dulu.

Pinjaman perkeso dan rumah rakyat tak akan senang2 boleh dapat kalau takda connection dengan UMNO.

Kalau kita dalam parti dibawah kerajaan ..pokoknya kalau salauran betul maka kita akan dapat rasa hak istimewa melayu ni tak banyak..........sikit hehe.

snipersnake dulu sampai sekarang parti apa...keluarga pula dalam party apa. Maaflah kajian dan pemerhatian aku dah biasa nampak sejak kecil sekolah rendah..keluarga party pembangkang biasanya tak dapat hak orang melayu yang optimum...mungkin itu tidak adil kan...

Cerita lama kat sekolah menengah aku,. ada 2 budak pandai yang lebih pandai parrent dia party pembangkang, tapi hanya yang BN juga yang dapat tajaan dari Petronas. Tanya punya tanya....sebab dah tahu..

ada sesiapa setuju ngan kajian aku?..

hehe sembang bab politik sampai x tido ke..huhu ^_^

Hehehe, taksub..orang IT ramai mate kucing..mane reti tidur cepat. Bukan apa cume tertarik ngan post En. snipersnake :ph34r:

Hadooiiii.... macam2. Cerita pasal pecah belah, yg tukang cerita pun nak berpecahbelah ni apehal? Bawak bersabo le sikit... Kita ni kan berbincang... :rolleyes:

Edited by kluang man

Kita sama nasib dalam beberapa hal, yang penting usaha.. tu no 1. Aku amat setuju sekali.

Hak keistimewaan melayu, aku rasa aku dapat juga. seperti PTPTN, PINJAMAN PERKESO, Rumah rakyat aku diterima walaupun bujang. Hospitality, murah coz aku ahli dalam UMNO. Adik2 semua dapat pinjaman PTPTN & PINJAMAN PENDIDIKAN PERKESO untuk belajar walaupun abagnye ini masih berhutang coz sambung study dulu.

Pinjaman perkeso dan rumah rakyat tak akan senang2 boleh dapat kalau takda connection dengan UMNO.

Kalau kita dalam parti dibawah kerajaan ..pokoknya kalau salauran betul maka kita akan dapat rasa hak istimewa melayu ni tak banyak..........sikit hehe.

snipersnake dulu sampai sekarang parti apa...keluarga pula dalam party apa. Maaflah kajian dan pemerhatian aku dah biasa nampak sejak kecil sekolah rendah..keluarga party pembangkang biasanya tak dapat hak orang melayu yang optimum...mungkin itu tidak adil kan...

Cerita lama kat sekolah menengah aku,. ada 2 budak pandai yang lebih pandai parrent dia party pembangkang, tapi hanya yang BN juga yang dapat tajaan dari Petronas. Tanya punya tanya....sebab dah tahu..

ada sesiapa setuju ngan kajian aku?..

emm....setuju...sama la ngn kazen aku.baru2x nih spm dia dapt 8A1 1B4 sekolah luar,tak dapat tajaan petronas jugak sebab parents dia ketua cawangan pas.tapi,kawan kazen aku nih dapat 5A1 je dalam spm.pastu subjek lain ade yg dapat gred B, dan C (aku x ingt sangat) tapi dapat tajaan Petronas dan parent dia ahli umno.

sama2x melayu jugak tp fahaman politik yg berlainan.em...kesian kazen aku skang dia amik form 6 kat kampung...

sebab parent org pembangkang,semua tak dapat w/pun pandai dan bijak dalam akademik.

xper,aku selalu bg nasihat kat kazen aku,jgn amik hati aper yg kerajaan buat.mungkin dah xde rezeki.dalam form6 sains nih,aku suruh dia blaja btl2x dapat keputusan terbaik.katanya nak jadi ahli kimia.entah,akupun tak phm bab sains nih.huhuhu...

Aku pun lebih suka mendengar jugak, dari bercerita...Tapi bukan ker "otai" paling lama dalam Umno pun dah keluar umno. Bukan aku kata umno tak relevan tapi hanya segelintir orang sahaja yang menutup sebelah mata apa yang dibuat oleh puak-puak "tingkat 4". Tu pun kalau korang faham lah.

Kalau nak gabung, sepatutnya, selepas PRU 12 dulu, Pak Lah terus berbincang dengan PAS pasal penggabungan ini demi kepentingan Melayu dan Islam. Tapi bila sekarang ni baru fikir nak bergabung, nampak sangan ada "udang di sebalik batu" atau mulut manis tapi dalam tangan sembunyi batu.

Ini adalah antara pendapat aku, tak leh terima tak apa.... sebab negara di ambang kemelesetan, menuju ke bawah, rakyat sekarang sudah mula "terlampau simpati" kepada DSAI yang diangggap sebagai "Hero" zaman perubahan.....Walaupun aku takut dengan "politik" DSAI, kerana aku tidak tahu dan faham dengannya, tapi aku juga salah seorang yang ingin kepada perubahan masa ini....Aku mengikut arus kebangkitan rakyat yang "terlamapau simpati" , menanti, melihat apa yang akan terjadi seterusnya....

yg nie aku setuju nape baru skrg baru nk gabung...sbb umno dah hilang 4 negeri?haha...baru sedar :lol:

Sign in to follow this  

• Create New...