Jump to content
Sign in to follow this  
maU_beLajar

Rem Jename Ape Yang Bagus?

Recommended Posts

salam semua,aku nak tanye la rem jenama ape yang agak bagus?

yang tahan lame la senang kata

agak bagus? semua sama tapi tgk pc la bro....kalau pc tuh dah old (over 3 yeaers) jangan la beli branded......tapi kalau pc tuh baru lagi berkilat beli mahal beli yg branded macam kingston...kaalu ada prob pun x pening kepala pasal dia waranti x susah ......pastu nilai jual balik pun still tinggi lagi.....

tapi Kingston mmg mahal++ rm 10-15 dari brand lain... :wacko: kalau nak murah amik brand Aenoen x pun Zappilin......

agak bagus? semua sama tapi tgk pc la bro....kalau pc tuh dah old (over 3 yeaers) jangan la beli branded......tapi kalau pc tuh baru lagi berkilat beli mahal beli yg branded macam kingston...kaalu ada prob pun x pening kepala pasal dia waranti x susah ......pastu nilai jual balik pun still tinggi lagi.....

tapi Kingston mmg mahal++ rm 10-15 dari brand lain... :wacko: kalau nak murah amik brand Aenoen x pun Zappilin......

nape klu pc tu dah lame tak bolih gune y branded K.I.T.T?saje tanye kot2 nt kalau ade yg tanye kat aku senang sikit nak menjawap.. :lol:

nape klu pc tu dah lame tak bolih gune y branded K.I.T.T?saje tanye kot2 nt kalau ade yg tanye kat aku senang sikit nak menjawap.. :lol:

ok aku jawab

pasal pc tuh dah lama.....pc lama kebiasaan dah over 2 years......kalau gatal tangan beli yg branded punya ram konon ram branded tuh bagus .....imagine lepas 1 bulan ko pakai pc tuh then berlaku gangguan elektrik tetiba pc ko x leh on.....sekali mobo kong.....rugi la ram ko tuh.....kaalu nak guna balik kat pc@new system belum tentu leh pakai balik.......juz carik non-branded@2nd itu je....jangan gatal carik branded........

tapi kalau pc baru mmg kena guna brand yg elok...like kinsgton.......ini utk menjamin kualtit komponen pc2 yg lain macam mobo@ram asal yg dibekalkan bersama pakej..

ayat aku skema sangat ke? :huh:

ok aku jawab

pasal pc tuh dah lama.....pc lama kebiasaan dah over 2 years......kalau gatal tangan beli yg branded punya ram konon ram branded tuh bagus .....imagine lepas 1 bulan ko pakai pc tuh then berlaku gangguan elektrik tetiba pc ko x leh on.....sekali mobo kong.....rugi la ram ko tuh.....kaalu nak guna balik kat pc@new system belum tentu leh pakai balik.......juz carik non-branded@2nd itu je....jangan gatal carik branded........

tapi kalau pc baru mmg kena guna brand yg elok...like kinsgton.......ini utk menjamin kualtit komponen pc2 yg lain macam mobo@ram asal yg dibekalkan bersama pakej..

ayat aku skema sangat ke? :huh:

ow cam tu..ky2 aku paham jd untuk menjamin keselamatan dan ketahanan dia la kn?

cuba berikan RAM2 yg x branded tu?

Buffalo? Apacer? Corsair?

setau aku pc2 lame ni kene tgk chip sama ada double sided @ single...

brand?

semua brand RAM dah top :D

ow cam tu..ky2 aku paham jd untuk menjamin keselamatan dan ketahanan dia la kn?

yup.....pasal pc baru tuh mesti nak pakai lama sikit kan? so kena pakai yg ram kualiti [email protected] kena hati2 .....kalau ko beli RAM baru then RAM kinsgton tuh x datang ngan kotak dia....jangan beli.....possibiliti ram 2nd @dah guna.........

kotak original Kingston tuh ada waranti seal dari kingston.......mmg satu kotak warna hitam......mmg cantik dan meyakinkan.....baik DDR2 atau DDr1........

aku pun banyak jual@order kingston punya ram.....ada la satu karton sekali datang......so far mmg xde orang return@bising2 rosak.......semua dalam karton tuh leh pakai.....so mmg aku yakin ngan kingston. ;)

yup.....pasal pc baru tuh mesti nak pakai lama sikit kan? so kena pakai yg ram kualiti [email protected] kena hati2 .....kalau ko beli RAM baru then RAM kinsgton tuh x datang ngan kotak dia....jangan beli.....possibiliti ram 2nd @dah guna.........

kotak original Kingston tuh ada waranti seal dari kingston.......mmg satu kotak warna hitam......mmg cantik dan meyakinkan.....baik DDR2 atau DDr1........

aku pun banyak jual@order kingston punya ram.....ada la satu karton sekali datang......so far mmg xde orang return@bising2 rosak.......semua dalam karton tuh leh pakai.....so mmg aku yakin ngan kingston. ;)

tul2 bb aku pn pnh gak tengok kingston ny y br kuar kedai dia ade lam kotak y ade skali ngan waranti..pd aku pn ade 3skang tp utk jenis pc lame ny..p3 nye.

sll ny RAM ade lam saiz pe je ek? maksud aku saiz MB dia

Edited by maU_beLajaR

tul2 bb aku pn pnh gak tengok kingston ny y br kuar kedai dia ade lam kotak y ade skali ngan waranti..pd aku pn ade 3skang tp utk jenis pc lame ny..p3 nye.

sll ny RAM ade lam saiz pe je ek? maksud aku saiz MB dia

Salam semua...tumpang sekaki yer..cuma untuk makluman..apa yang kita tau..origional kingston adalah datang dari taiwan "MADE IN /ASSEMBLE IN TAIWAN" so...sekarang ..kebanyakan RAM-ram untuk Kingston adalah di ASSEMBLE IN CHINA . Ada dua perbezaan tentang chip dan lubang2 tembaga yg terdapat di papan ram tersebut .So hati2 dgn produk tiruan JENAMA kingston. KAmi dah terkena...

"SEKADAR PERINGATAN"

Edited by amzani

Salam semua...tumpang sekaki yer..cuma untuk makluman..apa yang kita tau..origional kingston adalah datang dari taiwan "MADE IN /ASSEMBLE IN TAIWAN" so...sekarang ..kebanyakan RAM-ram untuk Kingston adalah di ASSEMBLE IN CHINA . Ada dua perbezaan tentang chip dan lubang2 tembaga yg terdapat di papan ram tersebut .So hati2 dgn produk tiruan JENAMA kingston. KAmi dah terkena...

"SEKADAR PERINGATAN"

bro..leh bagi tgok cane gamba ram tu cane?risau ni..

"SEKADAR PERINGATAN"

tiruan??rasenya bukan la Bro..sbb aku ade claim ram dgn Convergent (Distro utk Kingston di Malaysia selain Amble Action)..memang ade ram yg Assemble in China dan ade yg dari Taiwan. Yg china tu adalah DDR1 dan DDR2..even hyperX pun assemble di China..yg Taiwan tu plak hanyalah ram SDRAM. So aku rase yg taiwan tu old stock / batch..kalau tgk mobo pun dah byk dari China

salam semua,aku nak tanye la ram jenama ape yang agak bagus?

yang tahan lame la senang kata

Crucial Ballistix :wub:

"Raja Batu" ;) Harga mahal tapi hati puas.

Apacer pun ok, kingmax pun ok. jangan beli jenama DJ bla bla (lupa dah nama penuh) main campak jer kat tong sampah tak sampai 1 hari. Heeee...

Out topik : Taiwan? China? err.. err, Taiwan dah masuk china kan? Jadi secara automatik taiwan jadi china..

"Raja Batu" ;) Harga mahal tapi hati puas.

Apacer pun ok, kingmax pun ok. jangan beli jenama DJ bla bla (lupa dah nama penuh) main campak jer kat tong sampah tak sampai 1 hari. Heeee...

Out topik : Taiwan? China? err.. err, Taiwan dah masuk china kan? Jadi secara automatik taiwan jadi china..

aku dgr crosshair skrg paling bagus dari kingston betul ke

yup..lagipun kingston dah boring arr...

Adata pon blah gak..brand lama.tp ok..walupon mhl dr kngston,dia xmemilih mobo..kingston kdg2 memilih mobo..apacer pn blh gak.pengalaman gua la..

Adata pon blah gak..brand lama.tp ok..walupon mhl dr kngston,dia xmemilih mobo..kingston kdg2 memilih mobo..apacer pn blh gak.pengalaman gua la..

yeke sesetengah ram memilih mobo...crosshair ok ke..tp mahal kan....crosshair memilih gak ke

crosshair @ corsair?

dua mende ni berbeza~

satu high end mobo ASUS dan satu lagi brand RAM~

kingston dah kedekut kasi chipset hynix...

sekarang semua chipset dorg sendiri~

mmg x best~

pd aku ram ddr2 yg gune micron D9GMH yg de best sbb ram yg m'ggunakan micron bule oc sampe 1200mhz bergantung pd komponen yg digunakan. untuk ddr1 aku suggest micron TCCD Brainpower PCB.

ram yg bagus pd aku:

crucial

Team Xtreem

G-Skill

Corsair

sokong aper yg K.I.T.T cube sampekan pd kte

regards..

Edited by R00T

pakai la RAM high performance dari jename OCZ, Ballistix, Xtreem, Mushkin...yg mane bole dikatekan sume produk dari jename ni adelah Lifetime Warranty....korang faham la sndiri kalo Lifetime Warranty ni produk die mmg best giler.....

ade sesape yg pakai ram jename strawbery.. hahaha

aku penah nampak kawan aku pakai ram ni dulu.. :lol: mase dok kolej..

ade sesape yg pakai ram jename strawbery.. hahaha

aku penah nampak kawan aku pakai ram ni dulu.. :lol: mase dok kolej..

der, bkn setakat strawbery, brand RAMBO pon der kalo tak silap ar.. hehehe

huhuhuhu aku syorkan ngko amek kingstone arrr...baguih....

walaupun pc ngko da berusia....

motherboard lama xpe...janji boleh masuk....

faktor prosessor pun kena nilai gak...