Jump to content
Sign in to follow this  
shinshishio

Berkongsi Maklumat Pasal Deria Ke-6 Masing2

Recommended Posts

ni pulak keupayaan aku tapi aku citer bukan untuk membanggakan diri cuma aku bersyukur aku ada kelebihan ini...

deria terlebih2 ak yg 1 ni : mampu mengenal watak dan perangai dan sikap seseorg walaupun sekadar lihat pada wajah.

ak akn guna bile : nak memilih kawan dan untuk menyelesaikan masalah yg dihadapi

sejak bile rase ade deria ni : sejak aku tingkatan 4

perkara jahat yg pernah ak guna dengan deria ni : bab2 korek rahsia org kalau dia malu nak mampos nak citer problem diaorg

perkara baik yg pernah ak guna dengan deria ni : Allah je yg tau =)

had limit linkungan deria ak : tahlah tapi kalau tekaan aku tu biasanya 90% betul

kelemahan deria ak : org ingat aku ni psiko

p/s : deria ak bertambah kuat kalau aku rasa confident dan selesa dgn keadaan persekitaran.

setakat ni yg tau cume faiwawa dgn daisycute... :lol:

Cam best je topik ni,aku nak tanya skit ape eh deria ke 6 ni?maaflah jahil skit bab ni :)

turn aku plak

derai terlebih2 ak yg 1 ni aku ada `kawan`

ak akn guna bilebila ada masalah@selalu terjadi kejadian x dingini

sejak bile rase ade deria nidari kecik la...kalau ada masalah je `kawan` aku akan tolong

perkara jahat yg pernah ak guna dengan deria nibanyak gak la terutama bab duit dan bisnes :lol:

had limit linkungan deria akikut situasi dan keadaan

kelemahan deria ak kalau ada orang kiri kanan dan ada suara2 lain `kawan` aku xde

p/s ::`kawan` aku hanya appear dalam otak aku sahaja...orang luar x nampak....ada sometimes aku gelak&ketawa@cakap sorang2 pasal `kawan` aku bagi [email protected] tuh hari SPM banyak kali `kawan` aku bagi jawapan tapi semua salah hampeh betul la :wacko:

er..bunyi nyaring pastu dngar sore seseoragn bercakap? :blink: uish!! qarin?

ha ye la ada bunyi nyaring biasa kalau aku duduk sorang2 atau tgh layan lagu `kawan` aku bercakap ngan aku...rasa macam dalam diri ada 2 orang atau ada 2 individu... :wacko:

Edited by K.I.T.T

*off topic

qarin ko?hee~~ baik ko amalkn bace surah2 ruqyah.kalau ko rase semacam dalam badan ko, ade la tu.heehee.nk ak tolong? ingat x kes pelajar u yg kne rasuk tu?ala...yg 3gp tu,surah2 rugyah la yg ustaz tu bace. tapi serius, kalau ko x kuat menahan, susah la ko.pengalaman ak sendiri.

aku xde la sampai peringkat meracau macam tuh......aku cuma dalam keadaan tertentu sahaja....

off topik

korang semua kalau lalu depan rumah ibadat agama lain ada rasa apa2 tak? macam seram2 sejuk ke......aku x leh lalu depan tokong ngan depan kuil.....pasal aku lalu je mesti aku rasa ada bende ikut aku sekali...ntah macam badi gitu la.....

aku kebelakangan nih selalu keluar masuk tokong so selalu la jumpa `latta dan uzza` kat tgh2 laman tuh.....x sanggup aku nak renung muka diorang...ngeri :wacko:

ak baru dapat idea nk bukak thread ni sebab ak pn ade deria yg plik ni.ade lagi.tapi susah nk jelaskn. ok lah, ak mula dulu.

derai terlebih2 ak yg 1 ni : mampu mngesan kedudukan seseorang berdasarkn haba yg d keluarkn seseorang tu.bkn cari orang yg x knal eh.

ak akn guna bile : x kire tempat.biasanya mencari kakak ak yg kuat shoping. =(

sejak bile rase ade deria ni : entah.ak pn x sdar.tau2 je, ade ade kelebihan yg 1 ni.syukur sangat2.

perkara jahat yg pernah ak guna dengan deria ni : sesatkn org yg sedang mencari seseorang =P (sekadar gurauan )

had limit linkungan deria ak : x dapat ak nk jelaskn. x pasti

kelemahan deria ak : kalau x ingat keadaan seseorg yg ak nk cari tu.

p/s : deria ak bertambah kuat kalau badan seseorng tu d sertai dengan bau n peluh.ak cume perlu terus ingat je.

bersyukur dengan ape yg ade =)

ok, next

masa mak ko ngandungkan ko dulu mesti mak ko bela dan sayang sgt kat kucing kan? err.. nak tanya, ko ada misai ke? :blink:

Stiap manusia ada kekurangan dan kelebihannya tersendiri,so tak perlulah kita asyik nak fkir yang diri kita ni penuh dengan kekurangan je.Sesekali kita kene fikir apa kelebihan diri kita dan cara menggunakan kelebihan kita tu.

Macam aku,aku dapat merasai apa yang akan berlaku dalam tempoh terdekat.Cam perkara buruk...perkara baik tak pernah la pulak.Had limit aku dalam sebulan ke dua bulan.Yang tak bestnya bla aku sendri yang rasa buruk akan berlaku,aku yang takut akan terjadi sesuatu.Dah banyak kali da jadi...

Kedua aku boleh tahu dan kenal orang tanpa melihat rupa,tgk body,kaki,cara jalan dengan rambut je dah tahu.sebab aku suka tenung orang dari atas sampai ke bawah cam nak makan je hehehe...

Edited by ogGY

Aku boleh rase kalo org yg aku syg tipu aku.....

Kalo die takde depan mata aku, n kuar ngn org lain ke...call someone yg tak sepatutnya call ke...( betray aku ler)..dada aku akan sesak, sakit...badan aku seram sejuk....

Then, aku cuma perlu tdo, n IsyaAllah, separuh dr kenyataan yg patut aku tau akan muncul dlm mimpi aku....

Kalo something bad nak jadi pun aku leh rase..... tangan aku akn menggletar..peluh sejuk....

Aku sedar aku ade bende ni, sejak umo aku 16 thn...

Alhamdulillah,kebaikannya...aku tak terkene tipu lama2...ye la awek zaman skang ni bukan nya bleh caye sgt...baru je nk tipu...dah kantoi

mmg pun...awek zaman skang bukan leh caye sgt pun...

emm...aku tak dianugerahkn apa2 6th sense pun...pasal tu agaknye aku asyik kena tipu je...huhu...

deria ke 6??

hmm.. masa aku mula2 nak jumpa ex aku dulu. kat tgh2 KL sentral. aku xpenah tgk dia pun.. dalam ratusan org tgh bz kehulu hilir dalam KL sentral (hari sabtu)... tetiba aku nampak sorg gulr ni... hati aku mcm dapat agak tu dia... then aku menyelinap pi belakang dia... n pkaikan rantai emas putih dari belakang ( hadiah birthday dia)... n that's how we 1st meet... dia tanya mcm mana aku tahu tu dia??? then aku pikir jap... n aku jawab x tahu... tu kira deria ke6 ke??? hehe

Aku pun ada.tapi tak berapa kuat..

Aku boleh tahu kalau belakang aku hendak disentuh dengan laju atau sesuatu benda hendak menuju belakang dan diatas..benda ini jua menyelamatkan aku 2x ditempat kerja apabila aku nyaris dihempap plate besi seberat 3 tan ( 3000kg) di tempat kerja.bersyukur.

*off topic

dia ni lagi bahaya.hehe.boleh la tolong ak kalau ade org nk kawan dengan ak ke, ak boleh mintak tolong kn? =)

hehe.tnpa melihat eh? peh, kuat btul gerak hati ko =)

alamak.solat maghrib.out jap

boleh no hal punye,jgn la cakap aku ni bahaya...tak elok tuhan marah.....

:lol:

aneh2 la korang nie..erm

huhu..apela..keke deria 6 aku ek?aku pantang nampak pc..nampak jer aku leh teka satu persatu game yg ader..keke 95%jer betul yg len pakai hentam jer

deria keenam aku aku boleh score exam walaupun aku tak studi betul2..hehe

lagi satu..kalau aku ada masalah aku yakinkan dalam hati insyaAllah masalah tu akan selesai..dan ia memang betul2 selesai la...tapi aku risau jugak takut nanti suatu hari aku terlalu memandang mudah akan sesuatu masalah tu sebab terlalu yakin ia akan dapat diselesaikan.

deria ke enam?..xde kot..ntahla

adakah yg ni bleh dikategorikan sbgai deria ke 6? --> ak selalu wat asgment last minit..tp yg last minit tu la yg selalu lecturer kategorikan as the best of...hehehe sbb bila wat last minit, insyaAllah idea dtg mencurah2..

uish... sama la kite.... hohoho...

ade gak manusia mcm ak ni yek....

tp depnds la gak... ade gak yg xok...

tp 90% hasil kijer last minute ak mmg best... hok3...

aku pon ade gak deria ke6 nie

bile aku baling jer ape-aper bende mesti tepat pada sasaran....

bende jahat yang aku buat time tue umo aku 10 tahun...ade abang tue kaco aku...then aku bengang ambik batu besar satu tapak tangan...pas tue baling tepat pada kepale die....time aku baling tue belakang die ade kete wira,kalo die elak kompem kene kete tue...jarak aku baling lebih kurang dalam 27 tapak la....

lagi satu bile aku main dart kompem kene kat merah tue....sume orang x caye...bile tunjuk kat depan semua orang kompem x kene..tue aku x tau pasal ape....bile sorang2 je yang kene tepat.....

lagi satu kalo aku ludah kompem tepat...ikut pada mata aku tertumpu.......

assalamualaikum...

deria ke enam?..xde kot..ntahla

adakah yg ni bleh dikategorikan sbgai deria ke 6? --> ak selalu wat asgment last minit..tp yg last minit tu la yg selalu lecturer kategorikan as the best of...hehehe sbb bila wat last minit, insyaAllah idea dtg mencurah2..

sama dengan :D

tapi ada yg campur aduk 'kebolehan yg buleh dilatih' dlm thread ni.. :rolleyes: pasal aku rasa deria ke 6 tu mmg built-in semulajadi kan? betulkan la kalu salah..

deria ke 6?err apa ek?aku ni jenis mengikut ja,tapi

lau aku rasa something ja mesti da benda yang tak berapa

elok akan jadi.

yang tu jer kot..tapi wallahhualam..........