Jump to content
semak

U Go Jangan Belok Belok

Recommended Posts

iklan supaya rakyat Malaysia meningkatkan penguasaan dlm bahasa inggeris~~ :blush:

apa2 pun yg saya pasti majoriti lelaki yg melihat iklan tersebut pasti terpesona dgn minah mat saleh tu~~~ :blink:

coba korang perhati part ni

1. masa nak naik bas

2. selepas duduk kat kerusi apa dia nak buat pada budak yg tengah baca suratkhabar tuuuuuuu

apa yg korang perasan????????

2. selepas duduk kat kerusi apa dia nak buat pada budak yg tengah baca suratkhabar tuuuuuuu
dia cabul bdak tu.. sedap2 je sentuh, org tgh sedap baca paper.. -_-

mm.. iklan nie.. ok la.. tang positif dia cam kita la.. jgn la kalau kawan ajak borak dlm basa inggeris kita kata dia nak eksen, blagak poyo, at least kita bleh improved-kan diri snirik.. nak 1000 daya, tanak 1000 dalih.

Edited by MONKEY.D.LUFFY

Aku paham apa yang TS cuba bangkitkan. Biar aku jelaskan sket la pendapat aku dari sudut periklanan. Kalau kita ambik contoh iklan NST ni, mesej utamanya adalah English boleh membantu golongan pelajar, seperti yang dicuba disampaikan oleh iklan tu sebagai target audience dia. Bukan setakat English malah NST juga ada menawarkan bantuan scholarship, seperti yang kita tau. Ini kita semua nampak. So, diletakkanlah budak-budak sekolah yang nampak macam semberono, namun akhirnya diorang jugak yang terkena balik apabila lagi sorang budak sekolah tu tegur diorang tentang kesedaran diorang terhadap English. Untuk jadikan sesuatu peristiwa tu lebih menarik, harus diwujudkan elemen yang kontra dengan apa yang cuba disampaikan, ini memang biasa dalam keadaan cuba menonjolkan sesuatu dalam media audio visual, filem pun sama. So, diwujudkanlah situasi budak-budak ni seolah-olah berlagak samseng, cuba membantu, padahal diri sendiri serba kekurangan. Impact dia kuat lepas last sekali budak-budak terkena balik paku buah keras. Impact tu yang cuba ditonjolkan. Cuba korang tukar watak budak-budak "samseng" tu kepada budak-budak baik skema. Bayangkan balik. Naik bas beratur, siap salam-salam kat budak baca NST tu, pastu duduk belakang diam-diam, pastu omputeh tu naik bas, pastu budak-budak ni cuba bantu tapi gagal, pastu budak NST ni pulak yang tolong. Rasanya kuat tak impact tu banding dengan yang asal? Mesti la tak kuat. :D

assalamualaikum...

diorang kacau budak tu kan? "bubuh je la budak ni.." ye tak? :blink: haha tapi perangai bebudak tu mmg tipikal betul la..kena je pulak tu.. :rolleyes:

iklan tu dibuat utk sindir sikit melayu kita..tu pasal dia pakai bebudak..kalu bapak budak, nanti jadi malu sangat pulak..haha :lol: tapi yg lebih ketara, belilah NST.....

"yes no tengkiu orait..."

haha... tp yg ptg... msg die da tersampai...

mcm org dulu2 dulu bhs kiasan utk bg sindiran atau nasihat...

skang pkai iklan je...

nmpak simple tp dalam maksud die...

haha..ak rase iklan yg TERBAEK!!!

ak dok gelak je tgk iklan 2...kekadang skali tgk cm ak dl2..hehe

tapi cam tu ke kite layan kalo orng tanya????

semak

kita orang melayu so buat cara kemelayuan

and kita kena tolong orang yang dalam kesusahan

salam..

aku meluat tengok perangai budak yang konon samseng tu tunjukkan.suke2 nak pukul orang.tapi muke budak tu mmg kene la dengan perangai tu <_<

yang budak skema tu plak..cara die tegur kawan die tadi mmg P**O.. <_< .kalau aku pun rase nak pukul. :lol:

apepun,iklan nih mmg tepat la pada waktu sekarang..fokus die pun aku rase untuk melayu je kot.

p/s: geram je ku tengok iklan nih.

u straight and don't belok-belok...straight je

pastu kojol hehehe

Edited by semak

hhahaha...nampak la kan iklan yang diaorang wat tuh, sampai mesej nye ke orang yang..bukan senang nak tunjuk realiti kalo kite x de contoh camnih ... bagi aku, bagus sangat ade iklan cam ni ..lagi satu iklan yang Ummi Khazrina ngan Tan Boon Heong tuh ,,hihihi ..lawak2 ...sampai beb mesej yang diaorang nak tunjuk tuh ...

....apala korang ni...national monument pun tak tahu.. tugu negara laaa..

....kalo korang baca NST... senang nak dapat keje...

Komen aku psl dialog ni...

cakap macamla dia dah dapat keje... belaja pun tak abis lagi...

mmber aku tak pernah baca nst pun dapat gak keje syrkt omputih.. hehe..

Ke aku yang sengal..huhu..

haha...rilek2 sumer...bertenag dong..

iklan je tu..hehe..tp mmg stail la iklan 2..kite sokong la

Terus terang aku ckp aku f**K gila iklan nie....sebelah bdk baca nst tu sapa??India kan....lepastudah la budak yang baca nst tu mcm najis...meleweh je...

Iklan nie memberbodohkan org melayu...secara kau x sedar satu sikologi kepada bdk2 melayu...memang diaorang bodo ingeris....asal india je...pandai ingeris...

Last skali slogan dia...klu baca NST senang dapat keje...F**K...kita baca NST bkn utk carik kerja...mentaliti org melayu kena ubah la...jgn la hina sgt mcmtu :angry:

salam..

aku meluat tengok perangai budak yang konon samseng tu tunjukkan.suke2 nak pukul orang.tapi muke budak tu mmg kene la dengan perangai tu <_<

yang budak skema tu plak..cara die tegur kawan die tadi mmg P**O.. <_< .kalau aku pun rase nak pukul. :lol:

apepun,iklan nih mmg tepat la pada waktu sekarang..fokus die pun aku rase untuk melayu je kot.

p/s: geram je ku tengok iklan nih.

haha..aku pun rasa nak pukul je bdk tu..mncm poyo sgt...klu kat u aku nie...ada sorang mcmnie...bkn pandai pun....belagak lebih...sampai budak2 satu penasihat akademik dia ckp...dia ada masalah komunikasi...haha

Terus terang aku ckp aku f**K gila iklan nie....sebelah bdk baca nst tu sapa??India kan....lepastudah la budak yang baca nst tu mcm najis...meleweh je...

Iklan nie memberbodohkan org melayu...secara kau x sedar satu sikologi kepada bdk2 melayu...memang diaorang bodo ingeris....asal india je...pandai ingeris...

Entahnya. Tak terasa pulak aku tengok iklan tu. Sama ada aku ni bukan Melayu atau ko tu sensitif sangat kot. :rolleyes: