Jump to content
Sign in to follow this  
semak

Apa Kata Kite Mulakan

Recommended Posts

apa kata kite mulakan membina perisian mudah,ini cadangan aku,banyak dah aku baca dalam putera ni tentang pembangunan perisian tapi tetap tak paham

satu langkah demi satu langkah

leh gak aku yang tak tahu ni mengikutinya

Sofware development ni mana ada step-step nya, basic nya adalah sijil dan diploma. Kalau hendak belajar dari basic melalui forum, sampai kiamat tak akan paham. hehehe.. Bagi yang dah ada pengalaman dalam it development tu dah boleh buat software sendiri. tapi tu la.. di kalangan kita ni tak ramai yang minat dalam programming. Mostly di company besar-besar pun bangsa asing yang kerja terutama sekali dari India. Melayu tak ramai boleh bilang berapa kerat je.

Saya tengok LanoX dah mula dah buat software sendiri, tapi takda yang nak mengikut. :D

bagi aku kite tak yah banyak berkata.sebab ramai yang minat cume ada halangan .apasalah bagi buat satu perisian yang senag leh gak sesiapa belajar.rezeki bertambah,ilmu bertambah

haha baca dulu tajuk atas.kan aku pun nak blaja so sapa yang pandai ajar ar step by step

Membina kereta dan benda2 besar lain bermula dengan benda yang asas. Macam bangunan yang dibina tu... apa yang paling asas ialah tiang. Jadi kalau nak belajar bina bangunan, perlu ler memahami fungsi tiang dan cara2 nak pasang tiang tu dulu. Begitu jugak dengan benda2 berkaitan membina perisian... apa yang asas perlu kita tahu sebelum boleh buat yang lebih complex, rumit dan sebagainya.

Selain asas, satu perkara lagi yang juga paling penting ialah action iaitu tindakan. Jika anda seorang mahaguru yang pakar sekalipun, tapi tidak gunakan kemahiran itu, takde guna juga kan. Jadi bila asas dah ada, bertindak lah mulai dari sekarang... jangan ler tunggu orang lain mulakan. Jika sebuah bangunan yang tinggi dibina bermula dengan sebatang tiang... anda boleh mula membina perisian dengan membina sebaris kod.

Pendek kata dimana ada kemahuan, disitu ada jalan. Jika mahu, kena ler jalan.. hehehehe :D

salam

aku pn sebenarnye berminat gk ngan software development ni..tp aku xpandai..baru nk blajar..

skang dlm proses nk blaja java..dulu da blaja tp da lupe blk..aku pernah blajar c, c++ sket n java..

tp aku cume blaja sekadar tok pass exam je, sbb dlu aku xmnt progrmming..huhu..nyosal aku..

tp skang da mula minat..tp sume da lupe..nk kn blaja blk..aku rase software development ni cam best

je..tp xtau cmne nk start..klu ble nk tau step by step cmne nk jadi software developer, pe yg kena tau

n nk kn blaja.. :lol:

salam

aku pn sebenarnye berminat gk ngan software development ni..tp aku xpandai..baru nk blajar..

skang dlm proses nk blaja java..dulu da blaja tp da lupe blk..aku pernah blajar c, c++ sket n java..

tp aku cume blaja sekadar tok pass exam je, sbb dlu aku xmnt progrmming..huhu..nyosal aku..

tp skang da mula minat..tp sume da lupe..nk kn blaja blk..aku rase software development ni cam best

je..tp xtau cmne nk start..klu ble nk tau step by step cmne nk jadi software developer, pe yg kena tau

n nk kn blaja..

owkeh... ak pon nk join...

ak just tau c++ skit2 je... blaja pon sbb nak pekse... huhu...

tp ni nak buat sistem ke?? nk pkai ape?? vb?

Salam,

OKlah aku tolong korang semua. Maaf aku xde masa nak ajar korang semua kerana aku dah tinggalkan windows programming utk blajar web programming. Ok... oleh kerana software2 uk programming ni mahal2 apa kata aku tunjukkan yg boleh dimiliki (walaupun aku tahu korang semua boleh dapatkan [lanun]).

Check dekat sini: http://www.libertybasic.com/ Ini merupakan salah satu daripada banyak2(sampai ade yg xingat) bahasa aturcara yang aku explore masa kecik2 dulu. Best memang best. Tapi x sebest Jerman punya bahasa aturcara. Jadi korang explore la dulu ye... setakat nak buat program macam winzip? senang je? buat installer package? senang jgk senang kata semuanya senang jer.... itu pun kalau korang rajin blajar.

Kalau yang berminat nak buat game tu boleh la cuba tgk2 satu program kalau x silap nama dia "Dark Basic". Yang ni aturcara khas utk game mengguna Direct X. Jadi apa tunggu lagi? Explore la ramai2...

Salam,

OKlah aku tolong korang semua. Maaf aku xde masa nak ajar korang semua kerana aku dah tinggalkan windows programming utk blajar web programming. Ok... oleh kerana software2 uk programming ni mahal2 apa kata aku tunjukkan yg boleh dimiliki (walaupun aku tahu korang semua boleh dapatkan [lanun]).

Check dekat sini: http://www.libertybasic.com/ Ini merupakan salah satu daripada banyak2(sampai ade yg xingat) bahasa aturcara yang aku explore masa kecik2 dulu. Best memang best. Tapi x sebest Jerman punya bahasa aturcara. Jadi korang explore la dulu ye... setakat nak buat program macam winzip? senang je? buat installer package? senang jgk senang kata semuanya senang jer.... itu pun kalau korang rajin blajar.

Kalau yang berminat nak buat game tu boleh la cuba tgk2 satu program kalau x silap nama dia "Dark Basic". Yang ni aturcara khas utk game mengguna Direct X. Jadi apa tunggu lagi? Explore la ramai2...

thanks bro..aku skang ni mmg tol2 berminat nk blaja progmming..aku nk develop software n game sndiri..huhu..

harap nt ko ble guide kitorang yg nk blaja ni..

k thanks :lol:

Siapa yang betul2 berminat nak belajar pengaturcaraan Visual Basic, bolehlah datang rumah aku. tapi sabtu ahad je. Takla bagus sangat tapi banyak jugakla software dan game yg simple2 aku dah buat guna Visual Basic ni. call atau pm dulu.

Siapa yang betul2 berminat nak belajar pengaturcaraan Visual Basic, bolehlah datang rumah aku. tapi sabtu ahad je. Takla bagus sangat tapi banyak jugakla software dan game yg simple2 aku dah buat guna Visual Basic ni. call atau pm dulu.

Wah.. ada offer menarik nie. Boleh ler berguru dengan en. fnd nanti.. hehehe. Sabtu dan Ahad jer yang available yek.. ada yuran tak? :D

wah..tol ke ni en. fnd?umah ko katne?yuran brpe?

haha... ak pompuan leh ke...

makcik biskut merry, jom gi same2... haha...

kat sekola x blaja vb... tp berminat nak blaja...

dlm industri vb ni penting ke??

haha... ak pompuan leh ke...

makcik biskut merry, jom gi same2... haha...

kat sekola x blaja vb... tp berminat nak blaja...

dlm industri vb ni penting ke??

aku ok je..tp tgk r dlu umah en fnd ni katne..klu kat area kl@selangor leh r..

x da ke sapa yang pandai?

aku bukan nye tahu bab perisian baru nak blja

kalo ada yang sudi ajar ar kat sini buat satu perisian leh gak membe kat sini blaja

satu hari satu step ke atau satu bulan satu step ke layan

ok ..kalo camtuh ..sistem ape yang korang nak bangunkan ... cer wat 1 tajuk , aku pong dah lame tak programming nih ..leh asah2 balik skill2 lame ... dalam pembangunan perisian nih , nak start kene la wat skecth ape yang ko nak outcome kan ...jangan x de guideine ..lebih mudah nnt nak wat keje di masa depan ...okes ...sambung2 ..

sape nak jd project manager,

system analyst, programmer, pe tah lg, ak pon tataw... haha....

arrr aku ada idea.. apa kata kita buat software based on app or web....tak kisahlah...

kita buat perisian clinic swasta... yang melibatkan register ubat .. lab keeping... dan sepatutnya

khas utk clinic.. coz aku nampak clinic ada problem ngan data ubat ..data pesakit dan mengurangkan pengunaan kad record... jual lam rm150 setahun ..and next year rm50.. ko bayangkan lah berapa ribu clinic kat mesyia nie....

aku leh jadi assistant project manager.. coz aku tak tahu programmer.. tapi aku tau konsep n sket flow chart dia...