Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

Nak tanya..

klu nk copy hoplink dr clickbank ke page kita,nak copy url atau embed tu yek..?

hmm..

nk copy yg depan dia http:// tu ke atau yg depan dia <a?

tqvm...

kalau dlm LP aku and artikel aku....

aku salu copy code camni

CODE
<a href="http://idko.panicaway.hop.clickbank.net/" target="_top">Click Here To Order "Produk Ko" or Click here for more information!</a>

ni link utk artikel aku di EA http://ezinearticles.com/?expert=Farah_Lee
aku pakai id pompuan kokhokhokohkokh Edited by Batista

salam semua...

aku sekarang sedang menulis satu artikel...rasa susah jugak nak tulis article ni...
dah 4 hari aku tak jadi2 nak tulis....

last2 aku cari article yang bagus2....then aku translate ke malay...dan tulis kembali dalam english...berserta edit2

ku rasa senang cara ni...tambahan lagi kalau tak berapa paham tentang niche yang dibuat

b.t.w..aku sekarang dalam week 3 di wealthyaffilite

QUOTE (Batista @ Jan 22 2009, 05:20 AM) <{POST_SNAPBACK}>
kalau dlm LP aku and artikel aku....

aku salu copy code camni

CODE
<a href="http://idko.panicaway.hop.clickbank.net/" target="_top">Click Here To Order "Produk Ko" or Click here for more information!</a>

ni link utk artikel aku di EA http://ezinearticles.com/?expert=Farah_Lee
aku pakai id pompuan kokhokhokohkokh

Yaa... encik Batista.. memang hebat.. tahniah.. tahniah. Itu artikel ada manyak cool juga encik batista.

Tapi you ada masalah manyak mesar woo... itu masalah... boleh buat you punya kredibiliti dan you punya reputasi sama you punya potential buat sale jatuh jadi negatif woo.

You mau tau apa dia arr??

Haaa... you punya blog worr.. manyak salesy... nanti orang ingat papan tanda iklan pulak susah woo you. Lepas itu manyak kecik la unkel... readability ada sikit jugak.. kalu boleh tambah lagi bagus woorrr...

Ini macam la unkel.. you tahu sama itu wordpress kan?? (jgn kata tarak tau wo... you puteranian punya otai patut tau bukan saja mau guna wordpress tapi juga cara mau bina satu sistem dan program sebijik mcm itu).. Haa... anyway... you beli satu domain (atau you guna wordpress pun tarak apa)... lepas tu arr unkel... you cari satu theme yang manyak cantik suitable sama you punya niche.. you kasi harung sama itu wordpress.

Wordpress manyak bagus dari segi seo worr.. mmg manyak cara lagi mau kasi dia jadi google punya kawan baik dan keluar itu page satu... saya boleh tolong sama unkel kasi keluar page dalam 4 jam (tapi saya charge la unkel.. usd200 LOL.. bukan kita taknak tolong sama you.. tapi manyak boring woo buat ini SEO punya kelija). Tapi kita bukan mau seo dulu worr... mahupun suruh you buat seo.. kita tahu you tarak ada duit.. itu pasal you buat bum marketing. Kan unkel kan??

Tak apa.. tarapapa.

Selepas you buat wordpress itu arr unkel.... baru you drive traffic masuk dari ezinearticles. You ada paham ka?? Kalu tarak paham you tanya balik ok??

You punya masalah banyak sama you punya copywriting.. and you punya keyword selection 'panic attacks while driving' bunyi mcm bukan buyer keyword woorr... tapi you buat bum dan bukan ppc so i rasa tarapapa.

You kasi improve site you dulu..

QUOTE(Crown80 @ Jan 22 2009, 08:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Yaa... encik Batista.. memang hebat.. tahniah.. tahniah. Itu artikel ada manyak cool juga encik batista.

Tapi you ada masalah manyak mesar woo... itu masalah... boleh buat you punya kredibiliti dan you punya reputasi sama you punya potential buat sale jatuh jadi negatif woo.

You mau tau apa dia arr??

Haaa... you punya blog worr.. manyak salesy... nanti orang ingat papan tanda iklan pulak susah woo you. Lepas itu manyak kecik la unkel... readability ada sikit jugak.. kalu boleh tambah lagi bagus woorrr...

Ini macam la unkel.. you tahu sama itu wordpress kan?? (jgn kata tarak tau wo... you puteranian punya otai patut tau bukan saja mau guna wordpress tapi juga cara mau bina satu sistem dan program sebijik mcm itu).. Haa... anyway... you beli satu domain (atau you guna wordpress pun tarak apa)... lepas tu arr unkel... you cari satu theme yang manyak cantik suitable sama you punya niche.. you kasi harung sama itu wordpress.

Wordpress manyak bagus dari segi seo worr.. mmg manyak cara lagi mau kasi dia jadi google punya kawan baik dan keluar itu page satu... saya boleh tolong sama unkel kasi keluar page dalam 4 jam (tapi saya charge la unkel.. usd200 LOL.. bukan kita taknak tolong sama you.. tapi manyak boring woo buat ini SEO punya kelija). Tapi kita bukan mau seo dulu worr... mahupun suruh you buat seo.. kita tahu you tarak ada duit.. itu pasal you buat bum marketing. Kan unkel kan??

Tak apa.. tarapapa.

Selepas you buat wordpress itu arr unkel.... baru you drive traffic masuk dari ezinearticles. You ada paham ka?? Kalu tarak paham you tanya balik ok??

You punya masalah banyak sama you punya copywriting.. and you punya keyword selection 'panic attacks while driving' bunyi mcm bukan buyer keyword woorr... tapi you buat bum dan bukan ppc so i rasa tarapapa.

You kasi improve site you dulu..

Jauh lagi rupanya perjalanan bum kita....

formula aku nk bg kt korang pade mamat2 yg slalu msj aku..
aku x lah hebat mane just nk kasi tips memudahkan korang jer.....

mcm pic kat atas...

korang create satu simple file html...

dlm tuh korang susun lah korang punye attack Part based on list...
kene pikir untuk creativiti dan analisis korang sendiri lah... (sorry my formula just untuk aku sorang jer sad.gif sad.gif )

--------------------
contoh 1."SEO"

Info, Tools2 list, dan jugak "tick b0x"..

---------------------

sampai lah bum, PPC, Video Marketing etc...

so...untuk setiap part campaign yg korang dah buat korang bole kasi "tick"...
so bole mule attack part2 yg laen plak...

so kesimpulanye korang x akan pening....

mende nih niche nih senang jer...

maksud aku dpt kn 1# sale dulu...

pastu korang akn dpt ilham dan logik serta karma bagaimana sume mende2 nih berlaku...!!

dan time tuh sume pening2....dan konfius akn segera hilang heher....

dan plng penting...jgn just bace buku jer... perintis kan korang punye formula sendirik... (mengikut logik)

dan bagaimana kal0 nasib adalah baik? dan korang akn jd mamat2 baru yg earn income juta2.. sebulan sad.gif ... bagaimana mamat2 yg mewujudkan tips, formula baru, ebooks, dan kaya...

dan begitulah diorang bermula peaceeee.....

- Mr.PinguSpy biggrin.gif

Nak mecelah tanye soalan off topic skit (ala bole la)... tongue.gif

Kalau aku buat blog pakai wordpress bleh letak adsense x? ke x dibenarkan? mane tau kalu2 blog percume ni x dibenarkan letak adsense Edited by Xclusive

QUOTE(Crown80 @ Jan 22 2009, 08:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>

madsudnya kat ezinearticles tu kena letak url ke wordpress yek..?

QUOTE(Xclusive @ Jan 22 2009, 06:59 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Nak mecelah tanye soalan off topic skit (ala bole la)... tongue.gif

Kalau aku buat blog pakai wordpress bleh letak adsense x? ke x dibenarkan? mane tau kalu2 blog percume ni x dibenarkan letak adsense

bole

huh?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

craiglist pown power damn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sorry jd gileeerrrr skit.... 1 sale kurang dari 24jam using some craiglist technique!!

aku semakin addict thp kebabatttan download t00ls yg power dan diffrent way of promoting critical technique heheherrrrr

dan juge semakin suke dgn jual brg di tenet hu2.. Edited by PinguSpy

Siap ada case study lagi...bagus dan sangat menggembirakan bakal customer dan existing customer.Ada contoh dalam berikan product comparison..dan aku percaya dengan satu produk yg zex concentrate dia boleh buat byk untung sebab:

1-dia deliver cust.service excellent-more on helps.
2-dia bagi produk comparison.So,dia boleh bagi option yg bagus kepada pelanggan.
3-Dia tak suruh customer dia baca sendiri manual product dan dia yg dah preparekan product info serba sedikit.Kami dulu panggil ia "product knowledge"bukan sekadar baca risalah..tapi,sendiri punya opinion.
4-dia mengurangkan kelecehan atau menghilangkan keraguan pelanggan tentang after sale service.Jimatkan masa customer dan cust.akan happy sebab customer nie semuanya nak kan satu jaminan bila beli sesuatu barang.
5-Ada sesetengah benda boleh kasi free pada customer...benda yg remeh temeh..tak yah caj...cincai kira...esok customer datang lagi beli atau bawak member.
6-Of course dia boleh up sikit harga atas semua service yg dinyatakan di atas.
7-Dia akan dapat repeat customer yg beli barang tue atau barang lain atau dia akan dapat customer yg baru hasil recommendation "happy customer" yg lepas2.

Bagi aku,tak perlu tamak buat beribu2 niche..cuma masterkan diri dgn brg/service yg nak dijual dan pada masa yg sama tambah ciri2 yg dinyatakan di atas...kami panggil ia "Value Added Service"

TqSo,

yeke..huhu..aku xtahu lak ape yg dipggil dlm saintifik die.. laugh.gif

k, Sebab ape perlunye rules atau org kate mahir dlm sales psyhcology..sebab kite bermain dengan minda dan emosi para pembeli..
and bile kite pandai dlm memainkan peranan kite sbgi penjual yg berinovatif..kite akan mudah mendpt sales..sbab jalinan perhubungan akan terjadi..

So, apakah yg penting perlu ade dlm sales marketing kite?

Product? huhu..kite bukan bercakap psl product..kite bercakap psl marketing skill kite..

so what?

Apekah benda tu?

- relationship?

ye2...20 markah.. laugh.gif

Relationship

k, kite lihat apekah kehebatan relationship ni?

contoh situasi

1. Mamat merupakan seorang kontraktor, kelas biase, F je..baru berjinak2 n melebarkan perniagaannya..
so, die slalu menghadapi mslh dlm pengkontaktorannye..(huhu..susah nak sebut). dari awal dia berniaga hinggalah sekarang,
dia x pernah senang, asyik2 ade je mslh, hutang semakin bertambah, ngan bank, ngan card credit, projek kurang, tmbh dok kelantan lak, xde projek gomen..huhu..tensiob die..
tp nak dijadikan cerita, yang bg rezeki die bertambah baik..pade suatu petang, bile balik dr sembhayng jumaat, terjumpe lak kawan lame die, satu sekolah, tp x pernah jumpe lps spm, name die Ali,
ali ni ajak dtg umah die..saje2 ajak lepak.. so that day gak..die sggah..
pastu dei terkejut "mak aii, besarnye rumah ni, biar betik?"
dgn nada x percaye die pun call ali, " ali, ko dok kat ner ni, aku dkt dah ngan area umah ko ni? mane satu ni?"
"wei2" ali menjawab.."ape tgk semak sane? nilah umah aku..blakang ni.."
dgn melopong ali masuk..
" lame x jumpe ke? bsr je rumah ko? ape rahsienye..hehe.."
"gelang lah, hehe"
"eh, xdelah, ler..tu pun x tahu..buta gomen tul..aku menteri kat bhgan upen tu.."
"la,yake?, hebat ko?

so, slaps dr saat itu, hidup mamat menjadi semakin baik, ekonomi makin stabil, projek dah lebih dr cukup dah, smpi terpaksa pass kat org lain..
hidup die mewah..die jadi jutawan..x smpi pun stahun dr tarikh die kena kawn die..menteri tu, si ali, bukan ibrahim ali..hehe..

so, leh tgk kan?
betape bsrnye relationship atau org lain pggl kate..kabel fiber optic..hehe..

so, ape implementnye relationship ni kat bisnes..

leh tgk lg..

cnth
1.tesco, promote produk die..bg catalog..
2.CNI, bg catalog tiap2 bulan..
3.Toyota, dgn catalog die..
4. celcom, dgn banner die, sms dan mms nye..

so, korg nmpk x camne diorg build relationship?

kebanyakan yang buat bisnes,tanpe mementingkan isu relationship itulah, yang selalu gagal..

kenape?

memang ramai org yg baru buat biz atau yg dah lame pun melakukan kesilapan besar tanpa disedari..

contoh?

ahmad ni saudagar minyak..
tiap2 hari die suruh pekerjanye buat sales, jual, jual dan jual..
tau nak untung je..jual,jual dan jual,
jual ( 1000x jual )

so ape kesannye?

ahmad hanye dapat jualannye je yg 1000 kali jual tu
maknenye..die dpt profit sementara..

contohminyak harga rm10

rm10 x 1000unit = rm10,000 sahaja!!

tp cuba die buat relationship, atau org kate bina hubungan..

seorg pembeli..
die beli 10 botol per yer dgn die..
cube lah kali dgn 1000unit..
anggarkan suma 1000org membeli dgn 10unit per year..
so,

rm10 x 10 x 1000= rm100k per yar..

so..itu kalu 1000org dgn beli 10 unit..
how about yg delaer borong smpi 1juta unit..

xke sekjp je jutawan...

tu adelah contoh camne kesilapan jikalau kite mementingkan sales, dr relationships..
x kemane..
dlm pikiran dok jual..nak untung..
dok jual nak untung.. ( bukan nak kate kat ko, pingu, jgn terase ek..he..nasihat untuk aku dan org awam jugak tongue.gif )

cube lak pikir..jual..jalin relationship..jual..maknenye bukn pk nk untung je..
kalo jalin kat 10 org customer..
pastu customer slalu beli lak ngan kite..
pergh..insyallah skjp je rezki masuk..

so, bina relationships dgn customer
korang akan dpt mengandakan lagi untuk korang..
x lmbt, n cepat..hehe..
duit x bnyk mngalir kuar..hanye brape2 promotion or banner je..

p/s: ade sbnrnye convertion marketing equation yg melibatkan ratio brape percent utk convert dr prospek ke customer..lau ade mase aku post..mau satu bab..tp yg kat atas tu merupakan antara ringkasan drpd tu..

- aku tau pun coz ade penceramah dr MSC yg bg ceramah ttg ni..

sbnrnye niche ni lebih kurng sama dengan projek MSC yg org ramai berebut nak ambik geran..
tp aku tgk xyahla, sbb niche ni lebih kurg same cam projek unik yg dibuat kat MSC..
so aku quit tecnopreneur program..xnak terikat
(huhu..off topic jap)

on balik..

How to implement relationship in my internet bisnes???- erm..tulah..

org dok kate buat building list, building list itulah..

kalau kat WA dlm week ke 6 korg akan blaja...

so..camne kite nk jalinkan hubungan dgn customer kite?ataupun prospek (potential buyer)

kite buatlah satu autoresponder..

rasenye ade kot di terangkan sebelum ni oleh bro phoenix..

cuma nk tunjuk camne implemention die buat tu..

utk attrac current customer..building relation ships

tgk cnth kat bwh ni..dr travis bum marketing..

STARVING crowd report! (no charge for Fatil)‏
From: [email protected] on behalf of [email protected] ([email protected])
Sent: Tuesday, 20 Jan, 2009 12: 40 AM
To: Fatil ([email protected])

Whassup?

Wanted to invite you to
download the free Starving Crowd
Report.

Get the skinny here:

http://www.bummarketingmethod.com/Starving_Crowd_Promos.html

Now, you may already have it?

If so, you know what up :-)

The product and niche I reveal in your
report have already hit a Clickbank
Gravity of 325 the last time I took
a gander.

Now, if I were you, I might scratch my noggin' and
think that with a CB Gravity of 325 there is too
much competition?

That's fair...thing is, this is a HUGE niche
and you'll see why it is going to be tough to
saturate when you get the report.

In fact, I just received this from Dave the other day:

Dave wrote: (some parts removed due to personal nature)

Hi Travis,

Just wanted to let you know that I took some action on the starving crowd
report that you sent. I had some free time so I watched your videos on the
site and then wrote an article using my experiences from when I was younger...

Anyway, I digress, I simply registered a domain name with a simple redirect
to your site and then submitted the article to ezinearticles. It was approved
late last night (that's Ireland time :-)) When I checked my stats this morning
I had already made a sale and had around 100 views for the article with around
22 click throughs. So that's 20% click through on the resource box (not bad) and
a 22:1 sale ratio :-)) Man, this business is great - it always amazes me how I
can make money when I'm giving it big Zzzz's :-)

I hope that it was ok to use the straight redirect to your site?
I did it this way purely for testing purposes. I will eventually get round
to an optin page and develop a report. I am also in the process of creating
an video of the article to gain some more exposure.

Would love to know your thoughts on this and thanks for the heads up on the
Niche. I feel I can empathise with these people as I was one of them...

Thanks a Million

Take it easy

Dave

Thanks Dave!

Will you join us Fatil??

Rooting For You,
Travis

608 West Parkway Ste 123, Russellville, AR 72801, USA

urm..anyway..aku masukkan saje je email aku nk try tau ape die dr travis..die anta x prnh bukak n bace ngan teliti pun..

tp ntah camne gak..aku sudah ternoda n tergoda gak oleh travis ni..huhu( aku not gayla..huhu)

terbuka jugak..

sbab ape..

ntah berpuluh2...beratus2 email n guide die bg..ntah ape ntah..

last skali aku terbuka gak..hanya kerana..FREE (no charge)huhu...

so..leh nmpk kan..camne die atract customer die..aku prospek je(x pernah beli pun)

sedangkan kite buleh tergoda gak buka mende ni...

apetah lg..org lain..beribu2 n bermilio2 pengguna internet..

sdgkan yg tahu serba sdkit psl komputer leh tergoda..apetah org biase lak..

tu..baru die atract utk..building relationships..belum lg dah dipikat..huhu..

k, pnjg sgt dah ni...rase cam lebih dr TS lak..hehe...sori.. biggrin.gif

just bgtau dr real biz to ke maya biz..

korg beruntung tau..

niaga kat tenet snang dpt customer...

pergh..kat luar, usahkan customer..prospek pun susah..

so, gunakan kelebihan korg..menjana income...hehe...

k, nk buat niche dah ni..hehe..gud luck.. laugh.gif

QUOTE(Zex @ Jan 22 2009, 11:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yeke..huhu..aku xtahu lak ape yg dipggil dlm saintifik die.. laugh.gif

k, Sebab ape perlunye rules atau org kate mahir dlm sales psyhcology..sebab kite bermain dengan minda dan emosi para pembeli..
and bile kite pandai dlm memainkan peranan kite sbgi penjual yg berinovatif..kite akan mudah mendpt sales..sbab jalinan perhubungan akan terjadi..

So, apakah yg penting perlu ade dlm sales marketing kite?

Product? huhu..kite bukan bercakap psl product..kite bercakap psl marketing skill kite..

so what?

Apekah benda tu?

- relationship?

ye2...20 markah.. laugh.gif

Relationship

k, kite lihat apekah kehebatan relationship ni?

contoh situasi

1. Mamat merupakan seorang kontraktor, kelas biase, F je..baru berjinak2 n melebarkan perniagaannya..
so, die slalu menghadapi mslh dlm pengkontaktorannye..(huhu..susah nak sebut). dari awal dia berniaga hinggalah sekarang,
dia x pernah senang, asyik2 ade je mslh, hutang semakin bertambah, ngan bank, ngan card credit, projek kurang, tmbh dok kelantan lak, xde projek gomen..huhu..tensiob die..
tp nak dijadikan cerita, yang bg rezeki die bertambah baik..pade suatu petang, bile balik dr sembhayng jumaat, terjumpe lak kawan lame die, satu sekolah, tp x pernah jumpe lps spm, name die Ali,
ali ni ajak dtg umah die..saje2 ajak lepak.. so that day gak..die sggah..
pastu dei terkejut "mak aii, besarnye rumah ni, biar betik?"
dgn nada x percaye die pun call ali, " ali, ko dok kat ner ni, aku dkt dah ngan area umah ko ni? mane satu ni?"
"wei2" ali menjawab.."ape tgk semak sane? nilah umah aku..blakang ni.."
dgn melopong ali masuk..
" lame x jumpe ke? bsr je rumah ko? ape rahsienye..hehe.."
"gelang lah, hehe"
"eh, xdelah, ler..tu pun x tahu..buta gomen tul..aku menteri kat bhgan upen tu.."
"la,yake?, hebat ko?

so, slaps dr saat itu, hidup mamat menjadi semakin baik, ekonomi makin stabil, projek dah lebih dr cukup dah, smpi terpaksa pass kat org lain..
hidup die mewah..die jadi jutawan..x smpi pun stahun dr tarikh die kena kawn die..menteri tu, si ali, bukan ibrahim ali..hehe..

so, leh tgk kan?
betape bsrnye relationship atau org lain pggl kate..kabel fiber optic..hehe..

so, ape implementnye relationship ni kat bisnes..

leh tgk lg..

cnth
1.tesco, promote produk die..bg catalog..
2.CNI, bg catalog tiap2 bulan..
3.Toyota, dgn catalog die..
4. celcom, dgn banner die, sms dan mms nye..

so, korg nmpk x camne diorg build relationship?

kebanyakan yang buat bisnes,tanpe mementingkan isu relationship itulah, yang selalu gagal..

kenape?

memang ramai org yg baru buat biz atau yg dah lame pun melakukan kesilapan besar tanpa disedari..

contoh?

ahmad ni saudagar minyak..
tiap2 hari die suruh pekerjanye buat sales, jual, jual dan jual..
tau nak untung je..jual,jual dan jual,
jual ( 1000x jual )

so ape kesannye?

ahmad hanye dapat jualannye je yg 1000 kali jual tu
maknenye..die dpt profit sementara..

contohminyak harga rm10

rm10 x 1000unit = rm10,000 sahaja!!

tp cuba die buat relationship, atau org kate bina hubungan..

seorg pembeli..
die beli 10 botol per yer dgn die..
cube lah kali dgn 1000unit..
anggarkan suma 1000org membeli dgn 10unit per year..
so,

rm10 x 10 x 1000= rm100k per yar..

so..itu kalu 1000org dgn beli 10 unit..
how about yg delaer borong smpi 1juta unit..

xke sekjp je jutawan...

tu adelah contoh camne kesilapan jikalau kite mementingkan sales, dr relationships..
x kemane..
dlm pikiran dok jual..nak untung..
dok jual nak untung.. ( bukan nak kate kat ko, pingu, jgn terase ek..he..nasihat untuk aku dan org awam jugak tongue.gif )

cube lak pikir..jual..jalin relationship..jual..maknenye bukn pk nk untung je..
kalo jalin kat 10 org customer..
pastu customer slalu beli lak ngan kite..
pergh..insyallah skjp je rezki masuk..

so, bina relationships dgn customer
korang akan dpt mengandakan lagi untuk korang..
x lmbt, n cepat..hehe..
duit x bnyk mngalir kuar..hanye brape2 promotion or banner je..

p/s: ade sbnrnye convertion marketing equation yg melibatkan ratio brape percent utk convert dr prospek ke customer..lau ade mase aku post..mau satu bab..tp yg kat atas tu merupakan antara ringkasan drpd tu..

- aku tau pun coz ade penceramah dr MSC yg bg ceramah ttg ni..

sbnrnye niche ni lebih kurng sama dengan projek MSC yg org ramai berebut nak ambik geran..
tp aku tgk xyahla, sbb niche ni lebih kurg same cam projek unik yg dibuat kat MSC..
so aku quit tecnopreneur program..xnak terikat
(huhu..off topic jap)

on balik..

How to implement relationship in my internet bisnes???- erm..tulah..

org dok kate buat building list, building list itulah..

kalau kat WA dlm week ke 6 korg akan blaja...

so..camne kite nk jalinkan hubungan dgn customer kite?ataupun prospek (potential buyer)

kite buatlah satu autoresponder..

rasenye ade kot di terangkan sebelum ni oleh bro phoenix..

cuma nk tunjuk camne implemention die buat tu..

utk attrac current customer..building relation ships

tgk cnth kat bwh ni..dr travis bum marketing..

urm..anyway..aku masukkan saje je email aku nk try tau ape die dr travis..die anta x prnh bukak n bace ngan teliti pun..

tp ntah camne gak..aku sudah ternoda n tergoda gak oleh travis ni..huhu( aku not gayla..huhu)

terbuka jugak..

sbab ape..

ntah berpuluh2...beratus2 email n guide die bg..ntah ape ntah..

last skali aku terbuka gak..hanya kerana..FREE (no charge)huhu...

so..leh nmpk kan..camne die atract customer die..aku prospek je(x pernah beli pun)

sedangkan kite buleh tergoda gak buka mende ni...

apetah lg..org lain..beribu2 n bermilio2 pengguna internet..

sdgkan yg tahu serba sdkit psl komputer leh tergoda..apetah org biase lak..

tu..baru die atract utk..building relationships..belum lg dah dipikat..huhu..

k, pnjg sgt dah ni...rase cam lebih dr TS lak..hehe...sori.. biggrin.gif

just bgtau dr real biz to ke maya biz..

korg beruntung tau..

niaga kat tenet snang dpt customer...

pergh..kat luar, usahkan customer..prospek pun susah..

so, gunakan kelebihan korg..menjana income...hehe...

k, nk buat niche dah ni..hehe..gud luck.. laugh.gif

Salam,

Macam biasa,lengkap dgn contoh ala-ala case study.Good job my man.cerita sikit perkembangan niche ko kat sini..mcm mana ko implement benda2 tue semua..

Tq

QUOTE (PinguSpy @ Jan 22 2009, 10:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huh?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

craiglist pown power damn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sorry jd gileeerrrr skit.... 1 sale kurang dari 24jam using some craiglist technique!!

aku semakin addict thp kebabatttan download t00ls yg power dan diffrent way of promoting critical technique heheherrrrr

dan juge semakin suke dgn jual brg di tenet hu2..

nak tanya cket..produk craiglist yang mana satu yang ko guna tu?

QUOTE (x_pd_c_27 @ Jan 23 2009, 01:02 AM) <{POST_SNAPBACK}>
nak tanya cket..produk craiglist yang mana satu yang ko guna tu?

Method Craiglist yang selalu orang pakai adalah buat 10 email.. and then 10 akaun di Craiglist (no more than 10 please... because any more than this boleh buatkan korang kena ban).

And then buat 30 iklan... dan hantar 10 guna email-email tu ke Craiglist. So korang akan ada 10 iklan di craiglist pada hari pertama. Hari kedua korang hantar kitaran 10 iklan seterusnya guna email-email tuh... dan pada hari ketiga another 10.

Pada hari keempat korang gunakan semula 10 iklan yang pertama tuh (daripada 30 yang korang buat tuh) dan resend balik. Since dah lebih 3 hari.. management Craiglist takkan kisah.

Kalau setiap hari korang send iklan yang sama.. usually management akan ban account tuh. So make 30 iklan dan rotate 10 of them each for everyday.

Kena buat mcm ni.. sebab most peng-iklan dalam Craiglist tu send bukan satu atau 10 iklan per day.. but some of them send 1000 per day (which is very possible with some t00ls).

But aku tak recommend sangat guna tools kalau nak buat Craigslist iklan nih. Ada a couple of underground service untuk hantar iklan ke Craiglist ni.. and aku prefer guna itu lagi.

Aku dulu sebelum mula Niche marketing ni aku buat MLM online (LittleGuyNetwork). And the most prominent marketing platform yang wujud waktu tu adalah through Youtube (video..) dan juga Craiglist. Sehari send sampai 10,000... guna service lebih baik sebab diorang terima bayaran and for that reason diorang akan pastikan iklan kita betul-betul keluar di Craiglist. Tools tak menjamin iklan kita keluar.

But niche marketing?? Daripada korang compete dengan big players yang send sampai 10,000 iklan per day ke Craiglist tuh dan plummeted korang punya chance of making sales.. lagi baik korang fokus pembelajaran korang kepada PPC dan BUM. Even SEO pun tak recommended unless dan make a couple puluhan sales dah. Then.. SEO is another option to go.

one word from en crown, priceless...he3

method craiglist tu apa en.phoenixwunin??bleh ajar sket x??saya ni still noob, pasal SEO compair with PPC dan BUM, rasanya SEO tu senang aja because the main action in seo is your blog/web headline then your content. Just make a few invisible word(headline) at your web/blog page and then finish. Your blog/web already top on google search resul. For SEO, no need any t00ls to make it, just simple ways using your own creativity and bla...bla...bla...bla...bla...

SEO bukanyer mudah encik fenzo uiiii...
even nampak mudah just letak2 keyword bla2... dan siap...... kal0 main/utama competitor tinggi dan silap teknik = kene ban.. or web anda terpelanting ke bejuta2... tempat di belakang..

aku just attack untuk sume part,,,... dan aku suke

SEO.. ade backlinkteknik bla2......... domain yg dipilih juge mempengaruhi 20% etc...
dan logik nyer just nk bagi 1# di --> google...

video??... logiknyer just nk kasi more traffict ke web... dan byk lagi2 teknik baru yg wujud..

PPC?? ..... kal0 ade modal yg tinggi xder hal bole income giler2..

tp xsalahkan kasi main2 attack bum sume dulu etc.. and last baru main PPC... Edited by PinguSpy

Salamx,

Boleh tak kongsi macam mana cara korang build/kumpul list?
Daripada apa yang aku baca kesimpulan yang aku dapat
buat daripada baca post yang lepas,

1) PPC/BUM --> Squeeze page --> opt-in

2) PPC/BUM --> Landing Page --> Pop-up kotak isi email --> opt-in

3) JV dengan IM lain

ada tak cara lain korang buat ?

Basically list ni, minimum berapa ramai baru tahap ok ?

Kemudian last sekali nak tanya,
kalau kita promote smthing dalam list kita
tentu sekali ada yang beli dan ada yang tak beli dari list tu

So macam mana kita nak track mereka yang beli ngan mereka yang tak beli
atau dengan kata lain macam mana drpd satu list besar
kita nak pecahkan list tuh kepada 2 list; yg beli ngan yg tak beli...

Thanks in advance

QUOTE (fenzo @ Jan 23 2009, 09:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
one word from en crown, priceless...he3

method craiglist tu apa en.phoenixwunin??bleh ajar sket x??saya ni still noob, pasal SEO compair with PPC dan BUM, rasanya SEO tu senang aja because the main action in seo is your blog/web headline then your content. Just make a few invisible word(headline) at your web/blog page and then finish. Your blog/web already top on google search resul. For SEO, no need any t00ls to make it, just simple ways using your own creativity and bla...bla...bla...bla...bla...

Wah..

Saudara fenzo nampaknya sangat hebat sampaikan SEO lebih mudah berbanding PPC dan BUM.

Tentu sekali 'optimizing' website saudara untuk 'buyer keyword' bukan satu isu besar kan saudara kan??

Bukan apa.. sebab saya dan ramai rakan-rakan saya.. setakat nak listkan website naik page Google tu 3 jam pun dah masuk listing first page.. tapi boleh berpeluh juga kalau nak masuk listing google untuk page pertama for 'buyer's based keyword' and not 'info searchers' keyword. ph34r.gif

Saya ni bukan apa sedara... sebab selalunya saya nampak bila DS atau CS atau whoever jer la.. lepas dia brag dia akan share ilmu yg outstanding... since saudara dah buat perkara yang sama which at the same time elevate saudara punya status as 'SEO Sifu' here... why not share something that is very valuable to us as well?? happy.gif

Tentu ramai yang nak tahu strategi pencarian 'buyer's based keyword' yang mudah untuk di SEO dan teknik SEO sedara sendiri kan?? Will be waiting for you tutorial sifu fenzo smile.gif

salam....nak tanya...

kalau hantar article yg sama kepada article diretory yang berlainan boleh tak...pastu kalau buat blog banyak2 ke macam blogspot, wordpress, dan lain boleh x.kene slap di google x

kalau macam hantar article kat squidoo....kene guna name panel yang sama ke atau buat akaun yang lain2 untuk setiap article...

QUOTE(Arissa Nightingale @ Jan 24 2009, 01:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Wah..

Saudara fenzo nampaknya sangat hebat sampaikan SEO lebih mudah berbanding PPC dan BUM.

Tentu sekali 'optimizing' website saudara untuk 'buyer keyword' bukan satu isu besar kan saudara kan??

Bukan apa.. sebab saya dan ramai rakan-rakan saya.. setakat nak listkan website naik page Google tu 3 jam pun dah masuk listing first page.. tapi boleh berpeluh juga kalau nak masuk listing google untuk page pertama for 'buyer's based keyword' and not 'info searchers' keyword. ph34r.gif

Saya ni bukan apa sedara... sebab selalunya saya nampak bila DS atau CS atau whoever jer la.. lepas dia brag dia akan share ilmu yg outstanding... since saudara dah buat perkara yang sama which at the same time elevate saudara punya status as 'SEO Sifu' here... why not share something that is very valuable to us as well?? happy.gif

Tentu ramai yang nak tahu strategi pencarian 'buyer's based keyword' yang mudah untuk di SEO dan teknik SEO sedara sendiri kan?? Will be waiting for you tutorial sifu fenzo smile.gif

benar tu cik Arissa.. saya pun nak tahu juga la macamana nk dptkn 1st page google utk kywrd2 yg targetted to buyers. mesti best kan kalau dpt buat.
jom la share same2.. tu la, fenzo da brag2, then u should share2 la gak ngn warga disini..
sama2 belajar la kan..

cik Arissa.. you pun da brag jugak nie.. 3 jam ek?? yea, itu utk info searchers kywrd kan.. then, hope you can share on buyers kywrd plak. tkpe la berpeluh pun.. well.. it's worth..

QUOTE(pirdaus @ Jan 24 2009, 08:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
salam....nak tanya...

kalau hantar article yg sama kepada article diretory yang berlainan boleh tak...pastu kalau buat blog banyak2 ke macam blogspot, wordpress, dan lain boleh x.kene slap di google x

kalau macam hantar article kat squidoo....kene guna name panel yang sama ke atau buat akaun yang lain2 untuk setiap article...

Justin Brooke ade ckp smtg psl nie.. well, aku lupe la kat mane, tp cek on his blog.. -->> http://sitefling.com/blog/
tkpe buat bnyk2 blog.. tk kene banned unless ko wat smtg yg lnggr rules n regulation die la..

someone kat WA ade ckp, pakai 1 email utk 10 lense.. potpiegirl namanya.. well.. try jek.. tp of course la, asingkanlah 1 niche dgn niche yg lain..

ape2 pun, cube2 la yek..

selamat bercuti..

satu jer aku nk ckp...

kal0 korang ader t00ls nih --------->"XRumer" <----------- aku sanggup beli kt korang dgn harga RM500. Atau aku sanggup join JV ngan korang...

1# t00ls untuk IM harge dier $USD520.00 ... sad.gif

byangkan, just nak gune tools nih untuk 48hour jer org cas sebanyak $400??!!..

sebab dgn tools nih korang bole buat duit kurang dari 24jam!!

number 1 product untuk SEO.....!! dan korang bole jd expert SEO dgn mende nih...!!

for cr4ck??.... sorry xder....... kal0 dpt pun just tools bodoh yg tak berfungsi.... sad.gif sad.gif

p/s fungsi dier memang dasyat dan lebih hebat dari SEnuke ... sad.gif sad.gif Edited by PinguSpy

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...