Jump to content
jasmanjunid

Windows Xp Tidak Boleh Loading

Recommended Posts

Salam untuk semua,

Mula-mula JJ hendak mohon maaf jika topik ini sudah diperbincangkan dengan panjang lebar. JJ sudah cuba cari kat bawahtu tapi tak berapa berkaitan. Jika ada kawan-kawan yang perasan ataupun ingat bolehlah tolong pastekan urlnya.

PC yang JJ guna

Microsoft Windows XP Profesiona Version 2002 Service Pack 2

Dell Optiplex GX620

Intel ®

Pentium® CPU 3.00GHz

2.99 GHz, 1G of RAM

Masalahnya macam ni,

Bila JJ onkan PC windows XP tu tak boleh loading. Dia akan hang selepas keluar gambor logo windows XP.

Begitu juga masalahnya bila JJ cuba masuk dalam safe mode. Bila JJ tekan F8 dan pilih safe mode dia akan sampai keluar command je tapi tak boleh loading windows gak. JJ dah reinstall semua guna CD original yang dibekalkan tapi still masih sama gak. Nak format tak boleh sebab ada maklumat penting yang masih tak dibuat backup.

Soalannya, pernah tak kawan-kawan hadapi masalah tersebut dan camner nak selesaikan masalah tersebut ye?

Me kaceh kerana sudi membantu.

Ringkasan masalah,

1.Tak boleh loading windows XP

2.Tak boleh masuk gak guna safe mode

3.Tak boleh format sebab ada data penting.

Salam untuk semua,

Mula-mula JJ hendak mohon maaf jika topik ini sudah diperbincangkan dengan panjang lebar. JJ sudah cuba cari kat bawahtu tapi tak berapa berkaitan. Jika ada kawan-kawan yang perasan ataupun ingat bolehlah tolong pastekan urlnya.

PC yang JJ guna

Dell Optiplex GX620

Intel ®

Pentium® CPU 3.00GHz

2.99 GHz, 1G of RAM

Masalahnya macam ni,

Bila JJ onkan PC windows XP tu tak boleh loading. Dia akan hang selepas keluar gambor logo windows XP.

Begitu juga masalahnya bila JJ cuba masuk dalam safe mode. Bila JJ tekan F8 dan pilih safe mode dia akan sampai keluar command je tapi tak boleh loading windows gak. JJ dah reinstall semua guna CD original yang dibekalkan tapi still masih sama gak. Nak format tak boleh sebab ada maklumat penting yang masih tak dibuat backup.

Soalannya, pernah tak kawan-kawan hadapi masalah tersebut dan camner nak selesaikan masalah tersebut ye?

Me kaceh kerana sudi membantu.

Ringkasan masalah,

1.Tak boleh loading windows XP

2.Tak boleh masuk gak guna safe mode

3.Tak boleh format sebab ada data penting.

masuk safe mode dulu pastu tekan pause sebelum di hang or restart .. amik driver *line yang last sekali.. contoh : ...system32\driver\bthipmgr.dll ...

restart semula masuk safe mode with command prompt only.... go to directory file tu.. cd system32 cd driver ...

dan delete file.* tu.... restart semula load windows cam biasa............

moga berjaya......

Salam untuk ayoi,

JJ dah lakukan apa yang ayoi cadangkan tapi still tidak berjaya.

Resultnya,

Dah boleh masuk safe mode tapi keluar warna hitam dan ada perkataan safe mode di setiap bucu desktop dan cursor mouse yang kelihatan dan berfungsi bila digerakan.

Kenapa ye?

Me kaceh

Salam untuk semua,

PC yang JJ guna

Dell Optiplex GX620

Intel ®

Pentium® CPU 3.00GHz

2.99 GHz, 1G of RAM

Masalahnya macam ni,

arr tengok command line tu berenti kat mana.. apa nama file last dia baca...... tekan button pause takut di restart semula....

dah salin file line tu....

restart dan masuk safe mode with command line

bila masuk dan keluar warna hitam ... baru la guna command....

taip cd\ enter then taip cd windows enter taip cd system32 enter ( tengok folder mana yang salin tadi... ) abis masuk folder baru taip delete abc.dll yang last file disalin tu...........

Salam untuk ayoi,

JJ dah lakukan apa yang ayoi cadangkan tapi still tidak berjaya.

Resultnya,

Dah boleh masuk safe mode tapi keluar warna hitam dan ada perkataan safe mode di setiap bucu desktop dan cursor mouse yang kelihatan dan berfungsi bila digerakan.

Kenapa ye?

Me kaceh

dah boleh masuk safe mode,mouse boleh gerak..cuba pulak bukak taskmgr.pastu cuba run explorer.

kalau berjaya baru senang nak troubleshoot masalah sebenar.

salam,

jst nak mencelah sket.....

guna option repair windows pn bleh gk...

xpon... pekata backup smua document melalui DOS atau Cabut HDD ko dlu n wt tumpang backup kt PC kwn dlu.

...nk reinstall or repair windows up2U la....

tp sblom tu check cable,n wt scanning disk dlu

okey.

ni aku bagi option yang mana TS dah terdesak nak guna data dalam hdd tue...jadikan hdd tu sebagai slave...backup adta yang penting then format :D hehehe...tu jer le penyelesaian sekiranya TS terdesak perlukan fail di dalam hdd tu..

masih terlalu awal untuk format...repair komputer ni takleh galabah,terburu2..nanti habuk pun tak dapat.

kena tenaanggg...je..

Salam untuk semua,

JJ baru dapat masuk putera.com ni. asyik tak bleh login je daripada pagi tadi. Tapi ni dah ok dah.

ayoi JJ dah delete dah fail terakhir tu macam yang ayoi cadangkan. Tapi bukan fail "dll" tapi tak silap fail ".sys" dah hilanglee plak kertasnya. Tapi bila delete baru bleh masuk safe mode tapi blank je langsung tak bleh buat apa-apa pun walaupun mouse boleh digerak-gerak.

razi_90@IBM thinkcentre Taskmanager tak de yang ada hanya tulisan safe mode beserta cursur mouse yang berfungsi. Camner pun JJ amat hargai ingatan untuk terus tenang. Maceh.

Mangisz_11 & pejal_virs bagus gak idea tu. Tapi JJ still tak berputus asa lagi. Jika boleh JJ tak nak usik mana-mana hardware PC ni lagi. Tapi jika tak de pilihan terpaksalah juga nampaknya.

Tenang dan terus tenang ni hehehe walaupun bos dah bagi kata putus nak data esok hari.

Me kaceh semua.

sori bertanya..maksud reinstall windows 2,reinstall windows dgn cara replace fail dlm c:windows atau guna option repair installation? (bukan yang tekan R tp yg tekan esc masa installer detect ada windows 2..)

sori bertanya..maksud reinstall windows 2,reinstall windows dgn cara replace fail dlm c:windows atau guna option repair installation? (bukan yang tekan R tp yg tekan esc masa installer detect ada windows 2..)

Salam hormat,

Reinstall windows yang JJ lakukan ialah replace fail dalam c:windows dan repair installation. Dua-dua cara tu JJ dah lakukan. Tapi still tak berjaya lagi.

Me kaceh

Edited by jasmanjunid

Salam hormat,

Reinstall windows yang JJ lakukan ialah replace fail dalam c:windows dan repair installation. Dua-dua cara tu JJ dah lakukan. Tapi still tak berjaya lagi.

Me kaceh

file apa yang delete *.sys tu.??....

**tips..

kes yang macam ni yang perlunya kita ada second partition...

senang nak transfer file penting dari first partition....

tanpa perlu bukak hardware... hanya tranfer dan reinstall windows or format c:...

data masuk berada di second partition E: D: F:

Salam untuk semua,

JJ dah terdelete fail mug.sys ( sebab tu yang last sekali, tapi rasanya JJ dah macam tersalah delete je) Camner pun me kaceh bebanyak di atas panduan yang telah diberikan. JJ akan pastikan semua PC di bawah penjagaan JJ perlu ada partition.

Data daripada PC tersebut telah dapat diselamatkan malam tadi. JJ just try and error. JJ boot PC tersebut guna Windows XP Home Edition dan install windows tersebut. So laa ni PC tu dah bertukar jadi Windows XP Home Edition.

Senang hati JJ nak jumpa bos hari ni.

Me kaceh semua.

tu je la jawapannye....format je la....tk payah2 pening kpale2....kalo nk sangat pakai data tu...numpang kt PC orang lain dn tukar je jumper tu dn copy la ape saje data yg ko nak nk lps tu ko format je la PC tu....

tu je la jawapannye....format je la....tk payah2 pening kpale2....kalo nk sangat pakai data tu...numpang kt PC orang lain dn tukar je jumper tu dn copy la ape saje data yg ko nak nk lps tu ko format je la PC tu....

u repair tak leh ker???guna cd win xp..under repair,chkdsk or fixboot... if tak boleh repair u terpkasalah buat backup guna pc lain,kalau takde tranfer cable,u buat kongsi hard disk..slave master..

Salam hormat untuk semua,

PC tersebut masih tak di format dan kekal dengan Windows XP Home Edition diaktifkan dengan key no yang digunakan oleh pc tersebut sebelum ni.

Laa ni PC tersebut dah tak diserang virus dah. Mungkin disebabkan waktu JJ install Windows XP Home Edition tu JJ tukarkan perkataan WINDOWS ke WINDOW.

Me kaceh semua.

Salam untuk semua,

Sekarang ni JJ dah belajor satu perkara penting. Bila ada masalah PC jangan fikir untuk Format je. Cuba cari jalan penyelesaiannya. Bila masalah dapat diselesaikan kita lebih semangat untuk mendalami ilmu komputer.

Me kaceh

try bawak hard disk tu pegi pc lain.. pastu buat chkdsk kat hard disk tu.. kalau ade windows live cd / bart pe lagi senang..

sebab aku ade 1 laptop yang ade prob macam pc ko.. lepas buat chkdsk kat hard disk aku, terus ok... (windows vista)

Hehe, actually dalam hdisk ko sekarang ni ada dua WINDOWS le tu, satu yang lama, and satu yg Home tu...

Pasal virus tu, hehe, sila berhati2, pasal windows lama ko masih ada lagi, tak mustahil virus tu masih ada

dalam mana2 folder windows yg lama tu... seeloknya, sila update antivirus yg ko pakai sekarang ni dan lakukan

full scan pada pc ko! Sediakan payung sebelum hujan!

Salam untuk semua,

Bagus gak cadangan HTM a.k.a. whiztech tu tapi tak selesai gak masalah tu walaupun JJ dah lakukannya sebelum install satu lagi windows.

annamir, JJ dah delete dah windows xp profesional tu untuk tujuan keselamatan. JJ sedang monitor PC tu dan jadikan PC tersebut tempat student scan pendrive mereka sebelum guna PC lain. So far buat masa ni ok je.

Tapi yang buatkan JJ masih tak close topik ni ialah kenapa hal tersebut berlaku? adakah disebabkan virus or windows yang rosak.

Me kaceh

Edited by jasmanjunid

Kawan-kawan aku pun ramai yang kena masalah tak boleh loading windows..

AKu rasa ni mesti kerja virus ni...

safe mode tak boleh masuk...

Kawan-kawan aku pun ramai yang kena masalah tak boleh loading windows..

AKu rasa ni mesti kerja virus ni...

safe mode tak boleh masuk...

tak juga kadang2 sbb beberapa software yang crash buat kacau..so window takle load...kalau jd mcam tu...just repair ajer...masuk cd window...tugu sampai load pastu ade repair kat situ....jgn gune repair recovery banyak kerja kalau gune repair yang tue simple dan senang ajer

aku sedang hadapi masalh yg sama dgn jj.............skrg pkai ubuntu sbb windows xdpt loading...safe mode sparuh jalan pastu restart..kalau aku letak hardisk yg ni ke pc lain pastu masa msuk kan cd windows aku repair ikut pc lain...

agak2 windows ni dia repair x?

untuk pengetahuan korg pc ni jnis acer nak format pun aku kena bwk hardisk ni kat pc lain untuk masuk kan windows..klu terus format dri pc acer ni mmg separuh jalan....

try bawak hard disk tu pegi pc lain.. pastu buat chkdsk kat hard disk tu.. kalau ade windows live cd / bart pe lagi senang..

sebab aku ade 1 laptop yang ade prob macam pc ko.. lepas buat chkdsk kat hard disk aku, terus ok... (windows vista)

pc aku kena BSOD...kuar warna biru n lgsg xleh masuk ke windows....safe mode pun xleh...aku ada baca pasal chkdsk nih...tp x paham cmne nak buat...aku xde cd windows or cd boot...dan x reti nak buat kalu leh download windows pun...so bley ke aku buat chkdsk tuh? camne?