Jump to content
Sign in to follow this  
rindu

Rasuah Di Malaysia Pada Paras Kritikal

Recommended Posts

KUALA LUMPUR (Thomson Financial) - Corruption in Malaysia has reached a critical level as the country falls in international rankings, a graft watchdog announced Thursday, warning the government to act or lose its competitiveness.

Tahniah sekali lagi kerana menempa nama ke peringkat antarabangsa. Syabas diucapkan..

Laporan mengenai rasuah ni aku ambil bukan dari laman-laman blog ok. Korang boleh baca sendiri sampai habis.

===> http://www.forbes.com/feeds/afx/2008/06/12/afx5108412.html

Tak sampai sehari. semalam dah ada laporan dlm akhbar kata ada pemilik kenderaan yg tak dibenar mendapatkan rebat minyak atas alasan nama tak ada dalam senarai.. baik punya sistem.. Tu yang seronok sangat nak buat sistem rebet minyak ni. B)

forbes = amerika? nih member anwar yg tulis nih kot, sajer nak promote opposition. gurau2. :D

Tak sampai sehari. semalam dah ada laporan dlm akhbar kata ada pemilik kenderaan yg tak dibenar mendapatkan rebat minyak atas alasan nama tak ada dalam senarai.. baik punya sistem.. Tu yang seronok sangat nak buat sistem rebet minyak ni.

beribu-ribu lepas relak ah. stakat 0.0001 % pon x kan nak kecoh. human error maaa. diorang dah letih key in kot. hehe. lagipon 1st day, aku pon malas pergi sebab aku tau, time mula2 lah ada bugs / error dlm sistem. kita tunggu patch ok. hehe

Edited by hdroxy

aku dgr ceramah penolong pengarah BPR Penang last week pasal rasuah kat Malaysia...jabatan kerajaan yg juara rasuah ni no. 1 polis, no. 2 jpj and no. 3 IPTA...aku terkejut statistics rasuah di kalangan pegawai IPTA tinggi camtu :blink:

Tahniah sekali lagi kerana menempa nama ke peringkat antarabangsa. Syabas diucapkan..

Laporan mengenai rasuah ni aku ambil bukan dari laman-laman blog ok. Korang boleh baca sendiri sampai habis.

===> http://www.forbes.com/feeds/afx/2008/06/12/afx5108412.html

Tak sampai sehari. semalam dah ada laporan dlm akhbar kata ada pemilik kenderaan yg tak dibenar mendapatkan rebat minyak atas alasan nama tak ada dalam senarai.. baik punya sistem.. Tu yang seronok sangat nak buat sistem rebet minyak ni. B)

Tahniah dan syabas juga aku ucapkan. Semoga Malaysia bertambah aman dan makmur. :rolleyes:

Edited by terabait

forbes = amerika?

kalau forbes = amerika ape masalahnya ek?

cakap biar realistik sikit bro.

Macam la kerajaan Malaysia ni takde hubungan diplomatik langsung dengan Amerika. Yang dekat Johor tu siap bukak kilang Hilliburton tu camne lak ko nak ckp? :lol:

polis mmg paling byk makan rasuah....mmg ramai pegawai polis suka amik rasuah...mana x nya.....aku sendiri,,,,wakaka....xleh cerita..kang aku di masuk ke dlm isa mmps jgk den

polis mmg paling byk makan rasuah....mmg ramai pegawai polis suka amik rasuah...mana x nya.....aku sendiri,,,,wakaka....xleh cerita..kang aku di masuk ke dlm isa mmps jgk den

:lol: delete post ko cepat2.. Patutnya pemberi rasuah dengan peminta rasuah ni kene hukum berat2 sikit , suruh cuci longkang pasar ke , kutip sampah ke , kalau leh biar dorang buat dalam tempoh 1-2 tahun . Kalau sume nak campak penjara dah penuh dengan pendatang je pulak , bazir duit pun ada nak bela dorang tu dalam penjara .

:lol: delete post ko cepat2.. Patutnya pemberi rasuah dengan peminta rasuah ni kene hukum berat2 sikit , suruh cuci longkang pasar ke , kutip sampah ke , kalau leh biar dorang buat dalam tempoh 1-2 tahun . Kalau sume nak campak penjara dah penuh dengan pendatang je pulak , bazir duit pun ada nak bela dorang tu dalam penjara .

:blush: yakut aku...wakaka....mana x nya..nak lpskan diri dr kna naik court...klu x..mmps aku kna blsh dgn parent ....

aku dgr ceramah penolong pengarah BPR Penang last week pasal rasuah kat Malaysia...jabatan kerajaan yg juara rasuah ni no. 1 polis, no. 2 jpj and no. 3 IPTA...aku terkejut statistics rasuah di kalangan pegawai IPTA tinggi camtu :blink:

Kalau orang yang sepatutnya mebanteras jenayah merupakan kaki rasuah habis la rosak negara kita ni...Ibnu Khaldun Pernah Berkata Kalau Tak Silap Aku " Tamadun Sesbuah Masyarakat Tu Akan Rosak Apabila Berleluasanya Rasuah dalam Negara...

Kalau orang yang sepatutnya mebanteras jenayah merupakan kaki rasuah habis la rosak negara kita ni...Ibnu Khaldun Pernah Berkata Kalau Tak Silap Aku " Tamadun Sesbuah Masyarakat Tu Akan Rosak Apabila Berleluasanya Rasuah dalam Negara...

jgn lupa pada kronisme, tiap hari, dimana sahaja, ramai menjadi mangsa tapi tak terbela, yang layak diabai, yg tak mintak senang2 dapat....

bab rasuah aku paling teruk kena ngan polis, ugut nak masukkan aku dalam lokap sbb beg duit aku tertinggal dalam beg galas di luar court dan tak leh nak bayar saman JPJ, cara cakap berbau sangat nak mintak duit "pelepas"

JPJ pun satu hal lagi, aku dulu jadi mangsa penipuan lesen, kita gi rujuk kat dia, asyik suruh tunggu, tunggu, tunggu... penipu lesen lesap entah ke mana, nak wat repot polis pun tak jadi pepe... last2 JPJ wat roadblock, aku jugak yg kena..... dah la jadi mangsa kena tipu lesen beratus2, kena saman lak ngan pihak yg sepatutnya tlg selesaikan masalah aku.....

Edited by rakyatmalaysia

kalau forbes = amerika ape masalahnya ek?

kikiki, lorh aku gurau jer. haha. :lol:

kadang2 aku malas layan sangat report Amerika. Sendri aniaya orang lain, nak komen org lebih2. nun duit minyak Iraq, berbillion hilang.

btw, kalau korang diminta duit kopi la kan, apa korang nak wat ek? kalo kita ugut dia balik boleh? cam "kalo ko x lepaskan aku, aku report kat badan anti rasuah". ader modal x?

itulah orang kita(malaysia). Bukalah mata luas-luas, siapa yang patut dibasmi?? pemberi atau penerima?? penagih atau penjual dadah yg kene hukuman berat ek??

kadang2 aku malas layan sangat report Amerika. Sendri aniaya orang lain, nak komen org lebih2. nun duit minyak Iraq, berbillion hilang.

Ia dipanggil propaganda barat,sebab itulah orang kita percaya bulat-bulat. Padahal diorang tak tahu barat ni dari dahulu berebut kekayaan harta orang asia. Kalo diberi makan ta** pun, diorang men telan jer.

IPTA duit banyak beb. Mana2 tender berkaitan IPTA ni cecah juta2 pun ada. Kebanyakan tender kluar dah ada kroni masing2 biasanya. Tinggal yang celah2 gigi je open tender fair n square.

JPJ pun satu hal lagi, aku dulu jadi mangsa penipuan lesen, kita gi rujuk kat dia, asyik suruh tunggu, tunggu, tunggu...

majlis perbandaran pun sama 2 kali 5.

banyak kali aku kene.. bile dapat saman parking pastu bile check kat pondok majlis perbandaran.. diorang check kat komputer nama aku takde list.. bukan sekali. leh kata banyak kali.. padehal surat kompaun dah kluar..

Satu agi yg paling aku panas bile dapat saman parking.. hari tu aku tersilap parking kat pili bomba... kalau pili bomba jelas takpe gak.. ini tak nampak ape-ape, pili tu terselindung dlm semak.. Itu pun boleh kene saman.. pastu garisan kuning kat jalan pun dah kabur-kabur..

senang-senang je rompak duit orang, pastu time nak bayar compaun takde dlm list.. tu semua bukan per.. habuan masuk dlm poket sendiri tu.. mcm haram.. :wacko:

aku lebih suka kalau korang berbincang apa yang akan terjadi daripada apa yang telah terjadi...

senang cakap malaysia memang takde beza ngan indon...nak jadi penyapu sampah pun nak kena rasuah dulu!

senang cakap malaysia memang takde beza ngan indon...

apsal?dah penah tinggal kat sana ke?tak penah dengar pun tukang sapu

rasuah sebab nak dapat kerja..suka-suka kau jer :excl:

majlis perbandaran pun sama 2 kali 5.

banyak kali aku kene.. bile dapat saman parking pastu bile check kat pondok majlis perbandaran.. diorang check kat komputer nama aku takde list.. bukan sekali. leh kata banyak kali.. padehal surat kompaun dah kluar..

Satu agi yg paling aku panas bile dapat saman parking.. hari tu aku tersilap parking kat pili bomba... kalau pili bomba jelas takpe gak.. ini tak nampak ape-ape, pili tu terselindung dlm semak.. Itu pun boleh kene saman.. pastu garisan kuning kat jalan pun dah kabur-kabur..

senang-senang je rompak duit orang, pastu time nak bayar compaun takde dlm list.. tu semua bukan per.. habuan masuk dlm poket sendiri tu.. mcm haram.. :wacko:

lebih teruk lagi balik kasi makan anak bini duit rasuah haram tuh, pastu bini jadi degil, anak tak jadi cam org, bila family dah huru hara mula tny "Apalah salah aku sampai keluarga aku jadi camni...." he he he, memetik kata2 lecturer aku dulu... ramai yg bg makan duit 'salah' kat anak bini, tp tak sedar ada effect pastu...

dah berpuluh tahun dah kita duk dengar bnyk pihak nak memerangi rasuah, tp sampai skrg semakin berleluasa, bahkan makin teruk, tgk jer la Buletin Utama tadi, dah keje best2, jadi engineer, makan rasuah plak, pompuan lak tu.....

tp bukan nak cakap la, kadang2 tak leh salahkan penerima sedangkan pemberi langsung tak tunjuk muka, cuma benda ni bergantung pada penerima, tak tahan godaan, tamak, rambang mata, terus makan je....tak kurang jugak kalau kita ni jenis baik, tak mo makan rasuah, mulalah kita jadi mangsa 'sabo' lak, jadi 'anak tiri', jadi 'duri dalam daging', ini realiti dunia korup, memang tak leh survive mudah2. jadi baik salah, tak jadi baik pun memang sah dah salah, cume leh cover kat dunia jer, kat 'sana' nanti x lepas.... :P

Edited by rakyatmalaysia

erm rasuah...susah nak benteras sebenarnya.dari zaman dahulu lagi

wujud gejala ni...

tp bukan nak cakap la, kadang2 tak leh salahkan penerima sedangkan pemberi langsung tak tunjuk muka, cuma benda ni bergantung pada penerima, tak tahan godaan, tamak, rambang mata, terus makan je....tak kurang jugak kalau kita ni jenis baik, tak mo makan rasuah, mulalah kita jadi mangsa 'sabo' lak, jadi 'anak tiri', jadi 'duri dalam daging', ini realiti dunia korup, memang tak leh survive mudah2. jadi baik salah, tak jadi baik pun memang sah dah salah, cume leh cover kat dunia jer, kat 'sana' nanti x lepas.... :P

fikir sendiri akibat dia.dunia akhirat...

apsal?dah penah tinggal kat sana ke?tak penah dengar pun tukang sapu

rasuah sebab nak dapat kerja..suka-suka kau jer :excl:

kenapa perlu aku dok kat sana baru aku tau?...

ok la..aku bagitau la....aku ade member..bapak dia orang indon...dan bapak dia pun sendiri cerita..

pasal diorang ni antara paling ramai kakitangan awam.

hidup UMNO!!!

erm rasuah...susah nak benteras sebenarnya.dari zaman dahulu lagi

wujud gejala ni...

fikir sendiri akibat dia.dunia akhirat...

kat atas dunia pun tak leh nak pikir, inikan pulak kat akhirat, kalo tak apasal sampai ada yg tny tuhan kenapa anak bini dia jadi camni, jadi tak elok, tak jadi org baik... tak sedar kita duk sara anak bini ngan campuran duit haram... fakta kalau bagi anak bini makan duit tak berapa halal ni dah dikaji oleh ex-lecturer aku sorang prof. rmai kengkwn dia mengadu nasib kat dia tentang masalah family, anak dsb, dan bila di korek2... last diorang ngaku penah buat kejer tak btol dan tak amanah....

bersbr wahai anda semua...disini ada satu pengumuman.....

klu polis bawahan @ k/tgn awan bwhn amik duit/gnjrn semasa berkerja kita panggil RASUAH

klu org2 atas dlm kerjaan spt menteri2, ketua2 bahagian amik duit/ganjrn dr sesorg yg menghrpkan contract kita panggil ....KOMISYEN....

ini smua korupsi ...guna kuasa utk penuhkan perut sendiri

bersbr wahai anda semua...disini ada satu pengumuman.....

klu polis bawahan @ k/tgn awan bwhn amik duit/gnjrn semasa berkerja kita panggil RASUAH

klu org2 atas dlm kerjaan spt menteri2, ketua2 bahagian amik duit/ganjrn dr sesorg yg menghrpkan contract kita panggil ....KOMISYEN....

ini smua korupsi ...guna kuasa utk penuhkan perut sendiri

aku tak terpikir lak KOMISYEN = RASUAH, tp apa ko cakap memang btol...satu lg fact aku dapat hari ni...

menjadi satu kesalahan di dalam sektor kerajaan klu mengambil komisyen atau honararium dr pihak2 tertentu semasa melaksanakan tugas.....itu haram n menyalahi etika bekerja...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...