Jump to content
speektools

Adsl2+ Dan Adsl2

Recommended Posts

Assalammualaikum dan selamat sejatra kepada semua..

setalah sekian lama aku mencari masalah streamyx ini..akhirnya aku berjaya menemui masalah sebenar streamyx..

kepada semua pengguna streamyx dimalaysia saya syorkan anda menggunakan setting ASDL2 sahaja.. jangan sekali skala menggunakan setting ADSL2+, saya berpendapat yang ADSL2+ ni tidak serasi dengan connections streamyx ni..aku dah cuba setting ADSL2, memang speed gila lah banding ngan ADSL2+. skarang ni aku dah takde masalah connections lagi dah..sume okey beb...oh ye.. kalau nak lagi power.. sila gunakan modem D-LINK DSL-520T...

SELAMAT MENCUBA...

Assalammualaikum dan selamat sejatra kepada semua..

setalah sekian lama aku mencari masalah streamyx ini..akhirnya aku berjaya menemui masalah sebenar streamyx..

kepada semua pengguna streamyx dimalaysia saya syorkan anda menggunakan setting ASDL2 sahaja.. jangan sekali skala menggunakan setting ADSL2+, saya berpendapat yang ADSL2+ ni tidak serasi dengan connections streamyx ni..aku dah cuba setting ADSL2, memang speed gila lah banding ngan ADSL2+. skarang ni aku dah takde masalah connections lagi dah..sume okey beb...oh ye.. kalau nak lagi power.. sila gunakan modem D-LINK DSL-520T...

SELAMAT MENCUBA...

Kasi tau la camne nk buat secara lebih detail.Camne cara nk setting?

cuba dedua lebih baik...tgk yg mana lebih compatible dengan hardware yg dipasang di tempat anda...jgn generalize sebab lokasi berlainan equipment yg berlainan...

To Pharez...

Aku biarkan default setting ADSL2+

So connection aku detect sebagai ADSL2+....package 1MBps...tapi dapat 2070kbps DL 510 UL

Adakah aku perlu menukarnya kepada ADSL2?

Aku tanya since ko orang Streamyx kan ;)

Cara2 setting bagi modem DSL-520T

Taip : http://192.168.1.1

>username>password>login

>Advance>ADSL

>dalam kotak ADSL Configuration cuba tukarkan ADSL2+(Multi-Mode) kepada ADSL2(Multi-Mode)

>klik apply

>click tool>system>klik save and reboot

>klik logout.

Edited by adnan_tdd

takde beza pun aku buat . kepada TS boleh tunjuk screenshot apa yang dimaksudkan dengan "speed gila lah" ?

kalau tukar ape je pun dia ikut connected standard je kan ? . aku pkai riger db102

takde beza pun aku buat . kepada TS boleh tunjuk screenshot apa yang dimaksudkan dengan "speed gila lah" ?

kalau tukar ape je pun dia ikut connected standard je kan ? . aku pkai riger db102

ko pakai riger kn?

apa pasword dia?

aku riger jg..manual aku da ilang

kalau standard/factory password dia

username:tmadmin

password:tmadmin

erm..lagi satu aku nak tambah...pada sape2 yang baru je langgan streamyx tu...

pastikan korang check dalm modem tu..contoh bagi riger..

masuk riger webpage n kat page depan tu korang tengok korang nyer speed berapa..

aku pakai streamyx dekat 6 bulan..aku daftar merdeka besh punya..1MBps..tapi dapat internet slow..aku banyk kali dah masuk modem aku..tapi disebabkan terlalu naif pasal internet..aku pun buat derk je...pastu baru2 ni kawan aku datang umah aku n gne pc aku..die check dalam modem aku rupanye aku port untuk internet juz 512kbps je..die tolong buat report kat tm n sekarang..aku dah dapat 1024kbps...

so sekarang...pastikan yang baru dapat streamyx kat umah tu...check berapa speed korang dapat..

tak betul or lari dari topik or sangsi...silelah tegur or tambah or marah...

erm..lagi satu aku nak tambah...pada sape2 yang baru je langgan streamyx tu...

pastikan korang check dalm modem tu..contoh bagi riger..

masuk riger webpage n kat page depan tu korang tengok korang nyer speed berapa..

aku pakai streamyx dekat 6 bulan..aku daftar merdeka besh punya..1MBps..tapi dapat internet slow..aku banyk kali dah masuk modem aku..tapi disebabkan terlalu naif pasal internet..aku pun buat derk je...pastu baru2 ni kawan aku datang umah aku n gne pc aku..die check dalam modem aku rupanye aku port untuk internet juz 512kbps je..die tolong buat report kat tm n sekarang..aku dah dapat 1024kbps...

so sekarang...pastikan yang baru dapat streamyx kat umah tu...check berapa speed korang dapat..

tak betul or lari dari topik or sangsi...silelah tegur or tambah or marah...

Memang selalu macam tu pun Streamyx

Bukan ko sorang jer yang kena

Sesape yang langgan package 1Mbps yang bernasih malang & x tau macamn nak check akan menjadi mangsa Streamyx

Dia wat semua pelanggan ni macam buta IT

Bila minta rebate x bayar2 pun

Skang aku dah dapat balik gantirugi ngan dapat package 2Mbps pada harga 1Mbps

Baik aku wat senyap hahah

Bro hang jgn suka sgt kalau kat dlm tu tulis 2mbps. CC member aku 6mbps lagi, tpi bila buat speed test baru dpt 1mbps je. So better ko test speed baru blh gumbira....

dulu pernah ada dah thread streamyx bagi speed boost free kat tempat2 yang support . Ada 512 dapat 1mb , 1mb dapat 1.5mb , 2mb . So ikut kawasan gak la .

dulu pernah ada dah thread streamyx bagi speed boost free kat tempat2 yang support . Ada 512 dapat 1mb , 1mb dapat 1.5mb , 2mb . So ikut kawasan gak la .

Ic...bagus la kalo camtu

Bab kelajuan ni aku puji la...tp servis still kena improve

Cara2 setting bagi modem DSL-520T

Taip : http://192.168.1.1

>username>password>login

>Advance>ADSL

>dalam kotak ADSL Configuration cuba tukarkan ADSL2+(Multi-Mode) kepada ADSL2(Multi-Mode)

>klik apply

>click tool>system>klik save and reboot

>klik logout.

klau modem riger camne plak nk setting?Blh kasitau ?

klau modem riger camne plak nk setting?Blh kasitau ?

susah aku nak cerita sebab tak pernah guna yang tm bagi,semua yang aku guna kena beli sendiri dan kebanyakan nya jenis aztech dan D-Link.