Jump to content
izwan

Percayakah Anda Terhadap Maxtor?

Percayakah anda terhadap kredibiliti MAXTOR sebagai pengeluar hard drive?  

132 members have voted

1. 1. Percayakah anda terhadap kredibiliti MAXTOR sebagai pengeluar hard drive?

• Saya percaya dengan hard drive Maxtor
      75
    • Saya masih ragu-ragu dengan keupayaannya
      32
    • Anti-Maxtor
      25

Recommended Posts

skarang ni takder produk yg bagus smuanyer meragam.dulu takperla pakai pc utk menaip jer skarang ni on pc 24/7 huu...tapi maxtor ok per..seagate kurang panas btul ker?

seagate la panass.., maxtor pun panas jugak tp boleh pasang hdd cooler.

seagate berbungkus dgn getah, mana nak pasang hdd cooler.

skarang ni takder produk yg bagus smuanyer meragam.dulu takperla pakai pc utk menaip jer skarang ni on pc 24/7 huu...tapi maxtor ok per..seagate kurang panas btul ker?

ko cakap camni baru aku perasan - semua barang elektrik/elektronik sekarang tak tahan lama. Kipas ngan TV antik di rumah aku dah 20 thaun pun ok lagi. tp brg2 baru semuanya plg lama pun 5 tahun sj. SEBAB? kalau diorang buat tahan lama, rugilah diorang sbb customer yang sama hanya akan datang balik ke kedai diorang 20 tahun lagi, betul tak?

wahahaha...dengan bangganya....hari aku isytiharkan bahawa MAXTOR aku dah kong sebab ada electric shock tadi....huhuhu...WD digital aku lakz masa nak belum masuk loading windows keluar system loading error lakz....WD ni baru tahun lepas beli....hurm.....

Fuyoo, start mula aku post sini, pastu 'skip' sampai sini.... berapa 'page' topik nih? kiranya 'hot' jugak la, masih dlm 'gelanggang perdebatan'!! biggrin.gif

OK, aku paham pasal ke'fed up'an electroboy (perkataan baru tongue.gif). Kalo sema org tau jaga HD; maintain HD perfomance tapi cam sia² jer; HD buat ragam, lepas guna sekejap jer mampus terus... tu pasal sistem komputer korang sendiri (salah satunya mcm kes civ3), tak pun sbb keje khianat kilang HD tu sendiri; happy bad luck if u got bad HD, seperti suatu taruhan!! Aku pun pening; sorang kata MAXTOR tak bagus, sorang lain tu plak kata OK... tapi sbg pengguna MAXTOR, sejak 6 tahun aku pakai MAXTOR, HD aku nih tak meragam, sistem komputer OK, HD masih baik (walaupun asyik kena 'brainwashed' sbb Windows problem) maknanya 'luck' masih memihak pd aku tongue.gif

Sema HD ada panas habanya (haba tu kan energy; tenaga mcm istilah sains) , hanya additional features bg setiap HD jer berbeza!! Tu sebab ada HD yg kekal 'sejuk', dan ada sesetengah tu panas!!

Ada site yg membincangkan isu HD MAXTOR (mirip topik nih)... rajin²lah 'Google'kan sendiri!!

mfar , so buat conclusion gini yek.... tongue.gif

kebarangkalian maxtor untuk rosak adalah 69 dari vote + satu ngko nisbah kepada 25 +29 + 1 aku,

maka kebarangkalian maxtor tak rosak ialah 55:70, iaitu 11:14.....

hu..hu....aku terima dgn paksa rela... dry.gif

diulang. tengok nasib.

sebab aku pakai hdd yang sedia ada kat rumah tu semenjak 2001 (40GB). sampai sekarang masih tidak menghasilkan bunyi yang pelik2.

boleh dikatakan 24jam beroperasi dalam sehari. kira sejak tahun 2003 dia dah mula beroperasi 24jam la. sampai sekarang masih tahan. mungkin sebab aku bubuh heatsink kecik atas dia lepastu tembak dengan kipas 5x5 inci kat tepi dia kot yang membantu mengurangkan risiko boleh rosak. tapi mana tau lepasni aku taip benda ni tiba2 hdd tu rosak? ohmy.gif

aku pengguna maxtor 40G 7200rpm ,dah tiga tahun aku guna. jumlah terkumpul bagi bad sector adalah 28kb sad.gif

aku ada satu cite nak kongsi ngan korang suma, ada sorang member aku ni beli maxtor 80G,sempat guna beberapa bulan je pastu kong.beberapa minggu lepas tuh dia beli lagi hd yang sama maxtor 80G juga...korang nak tau apa yang terjadi, mimpi ngeri terjadi lagi maxtor 80G tu buat hal,habis suma data,lagu cetak rompak,movie sumanye ranap...kisah ni terjadi pada tahun lepas,skang ni dia berbahagia dengan pc kat pejabat,katanye tobat nak beli maxtor 80G lagi...tragis kan?

tapi mana tau lepasni aku taip benda ni tiba2 hdd tu rosak? ohmy.gif

Ko tau tak...semalam masa aku tgh taip pos di putera ni la tetiba mobo aku rosak dan PC aku padam biggrin.gif

http://forum.putera.com/tanya/t11095.html

aku pengguna maxtor 40G 7200rpm ,dah tiga tahun aku guna. jumlah terkumpul bagi bad sector adalah 28kb sad.gif

aku ada satu cite nak kongsi ngan korang suma, ada sorang member aku ni beli maxtor 80G,sempat guna beberapa bulan je pastu kong.beberapa minggu lepas tuh dia beli lagi hd yang sama maxtor 80G juga...korang nak tau apa yang terjadi, mimpi ngeri terjadi lagi maxtor 80G tu buat hal,habis suma data,lagu cetak rompak,movie sumanye ranap...kisah ni terjadi pada tahun lepas,skang ni dia berbahagia dengan pc kat pejabat,katanye tobat nak beli maxtor 80G lagi...tragis kan?

tragis..tragis ...samalah experience kite...check balik post2 aku sebelum ni....

citer pasal propaganda skit. apa pendapat korang ngan hdd yg panas? kene guna cooler atau biarkan je. cooler guna ntuk processor je yg penting.

Edited by izwan

citer pasal propaganda skit. apa pendapat korang ngan hdd yg panas? kene guna cooler atau biarkan je. cooler guna ntuk processor je yg penting.

hurm...mcm HDD aku nie....tak pernah letak apa² cooler pun.....tak pernah timbulkan apa² masalah lagi....skrg ni suhu HDD 46 celcius manakala suhu proc 66 celcius....

takyah guna cooler kecik,aku bukak bahagian tepi casing pastu letak kipas meje je.haha, lagi cepat sejuk!

Erm...setakat ni aku dah pakai,

i. 20g Maxtor 5200 rpm (jenis slim); since 2001..tak de prob, just ada sikit bad sector...dah repir dah...lepas LLF terus tak dapat detect bad sector tuh..tapi tak tahulah physically macammana..herm!

ii. 80g Seagate 7200 rpm ; since 2004..tak de masalah!! buat simpan data je

iii. 80g Maxtor 7200 rpm ; baru beli sekali dgn pc baru..tak perasan boleh teramik sekali dgn pakej...tapi ok je...panas sikit je berbanding seagate tuh!

Edited by kuri

propaganda....hmmm..cooling tech oleh engineer MAXTOR MMG TAK BEST!

ok turn aku lak..ok aku bole kata baru beberapa bulan erm nak masuk 1 year la kan beli Maxtor 80gb tapi dah kong..hahahaha sebelum dia kong dah ada bunyi motor racing dlm CPU aku tuh..tapi aku buat bodo je biar la dia racing puas2..nasib baik ada warranty lagi hahahahaa dpt aku claim baru punya..

tapi aku respect ngan Quantum FB aku 20gb je..tapi tahan lasak wakakakaka!!

kire aku masih ragu2 la ngan Maxtor nih..but aku akan tgk performance Maxtor aku yg baru pasnih kalo dia buat taik lagi jawabnye tukar lain la...tapi rasa salah aku gak kut x clean CPU aku tuh hehehehe..mayb masuk habuk kut yela HDD kan sensitip habuk hehehee..tapi respect sama quantum gak dia berhabuk pun still running..kalo nak kasi sejuk hdd buat mcm aku la bukak casing letak kipas cap nasional kat tepi cpu tuh gerenti sejuk hahahahaha..sekali aku dpt angin dia biggrin.gif

entahla... dah bertahun aku guna MAXTOR takder masaalh pun laju-pun laju gak

entahla... dah bertahun aku guna MAXTOR takder masaalh pun laju-pun laju gak

err..pinguspy, macam mana ko tahu maxtor ko laju, kongsi lah dgn kitorang sekali cam mana ko ukur kelajuan tu, guna software apa..? biggrin.gif

hmmmm...tuela....rasanya soal maxtor rosak ni banyak kali dipersoalkan...aku pon masih blur...sbb dari dulu sampai skrang aku pakai maxtor....skrang 5 hdd aku pon maxtor...no problem meh...pelik aku...pelik.....ke korang yang tak reti pakai?...HaHaHa

hmmmm...tuela....rasanya soal maxtor rosak ni banyak kali dipersoalkan...aku pon masih blur...sbb dari dulu sampai skrang aku pakai maxtor....skrang 5 hdd aku pon maxtor...no problem meh...pelik aku...pelik.....ke korang yang tak reti pakai?...HaHaHa

Hish..mana ada.. tongue.gif aku ngan member2 aku semua bagi layanan 1st class utk maxtor, tp still cepat lingkup (cam post2 aku cite sebelum ni).tgk WD aku dah la..walaupun bergandingan dgn maxtor aku pada IDE primary,tp maxtor aku ni dah dua kali rosak dan claim waranty (tu pun nasib baik dlm tempoh warranty), sedangkan wd aku ni ok je...tak pernah aku buat LLF pun.

Cakap mengenai LLF, sepanjang pengalama aku buat LLF, aku recall tak pernah pun aku buat LLF kat hdd lain selain maxtor biggrin.gif ni hah aku ada utility software utk maxtor je..tak pernah download pun yg lain. Ntah, maybe maxtor ngan tangan aku tak seiring agaknya. biggrin.gif

Hai...maxtor...maxtor.... dry.gif

entah la...sepanjang pakai maxtor tak penah lak aku hantar rma...aku dari dulu beli maxtor tak penah hantar rma (takde pengalaman hantar rma utk hard disk)...in fact 5 of my fren dulu...aku recommend dorang pakai..until now ok lagi..then last month 3 org kawan pasang pc semua maxtor...alahai pelik2 aku....

maxtor ok la....