Jump to content
izwan

Percayakah Anda Terhadap Maxtor?

Percayakah anda terhadap kredibiliti MAXTOR sebagai pengeluar hard drive?  

132 members have voted

1. 1. Percayakah anda terhadap kredibiliti MAXTOR sebagai pengeluar hard drive?

• Saya percaya dengan hard drive Maxtor
      75
    • Saya masih ragu-ragu dengan keupayaannya
      32
    • Anti-Maxtor
      25

Recommended Posts

hrmm.. maxtor jadik tajuk utama..

aku rase problem banyak occur kat maxtor maybe sebab maxtorlah brand y paling banyak dijual kat kedai.. memang ramai orang pilih maxtor.. aku pon pakai maxtor untuk 2 pc terdahulu aku, but since 2nd one hampeh giler, baru beli tak sampai sebulan, hard disk dah macam hdd y dah 8 tahun.. sembab nak mamposs.. nak mamposs pon tak sembab camtuh.. so, since tuh aku tukar brand, pakai seagate baracuda.. mmg senyap and takder masalah.. tak tau nak cakap maxtor tak elok ker tak, wd elok ker tak, bagi aku nih sumer nasib.. mcm beli kete ker, moto ker.. ader orang beli elok, ader y beli hari nih, esok luse dah rosak.. it depends..

kalau ikut pengalaman aku, mengikut ranking, hdd y rosak:

1: maxtor (maybe sbb majority pakai brand nih)

2: wd

3: seagate

4: others

and hdd y paling tahan = quantum fireball

aku ader satu quantum y masih lagi elok, tarikh beli: 1996 cool.gif

aku still ngan WD 20gb aku...................................................tarok partition..........................satu ntfs.............satu lagi fat32..................

dah 5 taon pakai.............ok jerk................................................

p/s: tunggu hd nie jahanam pastu try maxtor lak.............

suruh kawan ko tu mandi bunga la budak. (tak tau la kalau yang bermasalah tu ko tapi dandan coverline cakap kawan ko la pulak)

aku pakai maxtor bertahun2 dah. paling lama sampai 4 tahun pun ada. penggunaan pun berterusan, bukan guna sejam pastu shutdown, okje tak ada masalah. yang jadi masalah kalau pemalas nak defrag, pastu susunan file berterabur. kalau pemalas jenis macamtu, pakai 30 minit pun boleh rosak kalau tangan yang guna tu panas.

aku percaya kat semua brand HDD,... terutama maxtor

kalu tak pandai jaga tu,.. rosak la. tapi kalu dah nasib malang dapat barang yg tak berapa elok kualitinya apa bleh buat.

tapi walau macam manapun aku suka kat Maxtor,.. dah dekat 4 tahun pakai cap ni, takde masalah pun, walaupun guna secara berterusan.

pc baru aku ni pun aku pakai maxtor, aku dah pakai 3 HDD Maxtor, 40,120 n SATA 160gb semua nya ok,.. aku buat animasi render sampai 3-5hari(bukan jam) berterusan no problem ja, kalu tak render aku on pc, download movie plak. HDD lain aku tak penah try lagi,... IBM pun power

Maxtor aku ok jerk, laju and maintain stable...

HDD lama aku Samsung 20GB dekat 5 tahun pun ok gaks, still takder bad sector..

kalau yepun "bermasalah dengan maxtor" takyah la sampai emosional sangat weh. dah tau hdd tu bermasalah dengan ko (atau ko yang menyebabkan hdd tu bermasalah) dahla takyah la guna beli la hdd lain. abihtu orang lain yang guna bertahun2 ok je tu camana pulak? takyah la sampai sux sux.

erk.. ingat dia marah nara tadi? sorry la bang.. mungkin kawan-kawan saya semua bermasalah.. nak buat macam mana tak ada kawan lain nak buat kawan.. kena kawan jugak la.. air bunga sesuai juga untuk orang2 yang ada masalah dalam menggunakan hard drive rupanya.. bagus tu.. nanti nara carikan bunga ntuk diorang.. smile.gif

betul, jangan condemn company atau sesuatu produk tu suka2 ati.. tahulah ada freedom of speech tapi kena la pada tempatnya..

seagate beshh!!

ermm masa dulu2 aku nih 'ganas' guna komputer. nak off PC main tutup suis/ tekan button restart jekks. mase tuh awal tahun 1998. pc aku tuh boleh gaks tahan sampai hujung tahun 2002 sebelum HDD kong.

Edited by gengstapo2

aa.. tu pasal kita amik Seagate.. walaupun mahal sikit dari MAXTOR..

banyak dah dengar citer psl maxtor nih.. betul2 rosak pun ada.. kena tukar baru.. "UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME" boot sector dia rajin rosak..

setuju bebenor aku.kat opis aku ni pun maxtor,maxtor,maxtor lagi yg buat hal...

seagate mmg baguih

apepe pun bergantung pd user tu utk menjaga HDDnya sendiri....kalau baik cara penggunaan HDD tu maka bolehlah HDD tu tahan lama....dan begitulah sebaliknya....

aku dgn tegasnya mengulangi bahwa aku, arfaie amatlah percaya ngan MAXTOR!!! dari dulu sampai laa skrg...

*aku nyer WD dah antar RMA pun rosak lagik... jenuhlaa nak antar balik ke kedai... bengong tul WD nie... huh

yup ... btol..btol..

aku ader pakai dua2 maxtor ngan wd..

tapi wd punye bunyik seram aku dengar...

kuat semacam jer..

aku pun tak tau pasal aper...

tapi takder problem laa..

so aku rase maxtor lg best laaa...

kalu difikirkan tak der point kita nak bertingkah lagik pasal HDD nie... kalui sembang bab brand jer... berkecai keyboard pun tak settle lagik, so aku cadangkan baca review dlm PC Plus Malaysia bulan disember... ada review, pilihlaa mana yg besh pada korang happy.gif

ekeleh

review bkan btul sangat ponn

anway

WD Rocckxxxx

aku guner 5taun stil ok

dah byk kali main tutup2 gitu

kalau review tak betul nak depends on apa ya ? smile.gif

ada sapa2 sini rajin tak senaraikan apa yang boleh kita buat ntuk maintenancekan hard drive kita so dia leh idup panjang ?

WD aku baru meninggal... nak masuk kali kedua laa aku antar RMA nie, baru dua bulan kuar kedai, nak kena masuk balik laa nie

kesian arfaie.....arfaie..WD tu kau dah gune berape lame? WD utk pc ayah aku pun macam buat hal jea sekarang......

beli dekat setahun dah... sempat guna dlm 5 bln jer, baki lagik 6 bln tue ada antar RMA laa, member pinjam laa, buat simpan laa

:: malang tul...

Kawan2,

betul ker, aku dengar kabar kilang SEAGATE dah pindah dari Penang ke Indonesia? Ni apek kat Low yat plaza yang bagitau......kalaulah betul, lambatlah lepas ni nak klim warranty.....kannn?????

awat dia pie indo plak ha?

:: biar lambat claim, janji warranty panjang yer tak? kan seagate paling besh warranty dia