Jump to content
Geekspro

Adakah Baju Kurung Pelajar Perempuan Terlalu 'polos'

Recommended Posts

kebanyakkan mmg nmpk polos pon...

teringat aku zaman skolah...

(maaf aku dahulukan)

kalo perempuan yg free hair (x pki tudung)

ditambah plak x pki camisole...

ternampklah pki dlm mereka...

ader yg pink, hitam dan bermacam2 warna...

ada yg nmpk mcm dah lusuh pon ader (kekuning2an)

semacam nak menampakkan bentuk tubuh dan warna pakaian dalam mereka..

x heran la kalo pelajar2 lelaki perangai mcm setan~

Edited by diamondclow

btol2..tapi memandangkan aku dulu SBP,dak2 pompuan sume bole kate baek sket la,sume pakai singlet,bukan pakaian dalam semata-mata,so xde la tlampau lutsinar..masalahnye skang,dak2 pompuan sendiri yang xde kemaluan..x reti nak jaga kehormatan diri.da la x pakai singlet sbagai lapisan pertahanan kedua,pakai tudung kalo bole nak sependek yang boleh..so?nak salahkan budak laki 100% ke?

MADRealJL cakap pon btol gak..artis2 pompuan skang lagi hampeh..tapi xde pape tindakan pon?sdangkan tu lagi la jadi tatapan umum..

p/s-diamondclaw,camisole tu ape ek?hehe

Sek Perempuan kat tempat aku, ada dak2 pompuan xpakai bra.. Nauzubillah.

Memang 'berahi' tengok dak2 sek pompuan sekarang.. ada yang bertudung..tapi bra nampak gak (baju nipis).

Sek Perempuan kat tempat aku, ada dak2 pompuan xpakai bra.. Nauzubillah.

Memang 'berahi' tengok dak2 sek pompuan sekarang.. ada yang bertudung..tapi bra nampak gak (baju nipis).

mak aih..mlampau betol la tu kalo sampai x pakai bra tuh..huishh..ko skola lagi eh?'seronok' la ko cuci mate ari2..haha

memang transparent, tapi student kena faham sendiri la

waktu aku sekolah dulu siap pakai baju putih lagi kat dalam, sebab mmg da tau uniform tu transparent.. karang kalo x pakai aweks2 tu ghairah plak tengok aku kan susah :lol:

Edited by MADReaLJL

tau xpe..aku dlu pon pakai singlet@pagoda kat dalam..tapi bukan sebab takot shekshi,cume untuk serap peluh je..bagi selesa sket..dak2 pompuan skola,pepandai la jaga kehormatan sendiri..kalo diorang tak tunjuk,takde sape la yang nak tengok..

malaynux ni cadangan sayw je

apa kata tukar jd poll pulak? boleh?

quick solution sebelum apa2 diputuskan. yg laki2 tuh pi tengok2 lagi tu wat apa2? toleh la tempat lain! :P

Edited by hdroxy

polos tu ?

polos=nipis erk ?

zaman skang fesyen serba tak kene , ade satu tu gaya bursanah musilimah modern,kepala tutp dada **** ...makaih...len tutup len bukak....

polos tu ?

polos=nipis erk ?

zaman skang fesyen serba tak kene , ade satu tu gaya bursanah musilimah modern,kepala tutp dada **** ...makaih...len tutup len bukak....

tulah,lepas tu,ada yg lilit2 tudung lak,saya mmg mabuk/pening kalau lihat "puak" perempuan mcm tu.

Ala....baju skolah lagi ok.........nie kalo time raya baju kebaya@kurung ....mesti transparent....dah ler lps puasa...dihidangkan lagik bende2 'transparent' nih...mane tak ghairah :lol:

kite bukan nak tengok..tapi kalo da dihidang depan mate,baik2 mane pon mesti terpandang skali imbas..masalah pakaian ni bukan stakat masalah uniform skola..mane2 je pon..

Sbb pakaian pelajar perempuan yg polos ni la HEWI PKPIM mencadangkan kepada Pihak Kementerian Dua cadangan :

1. Tukar kaler baju perempuan dengan kaler lain (jika kementerian nak kekalkan jugak kaler putih PKPIM cadangakan Supaya :

2. Wajibkan pelajar perempuan pakai singlet putih di dalam @ Mereka dikhendaki melabuhkan tudung supaya dapat menutup kawasan yg transparent tu.

Tapi yg aku kesalkan pihak kementerian tak peduli hal ni mereka pandang seolah2 baju pelajar perempuan bukan punca yang menyebabkan berlaku hubungan sebelum nikah dalam kalangan pelajar2 sekolah..

Bagi aku sealim mana pun orang tu kalau dah dihidangkan dengan tayangan transparent hari2 mau tak serban pun boleh terangkat..

PAKAIAN PELAJAR PEREMPUAN

Pakaian pelajar perempuan di sekolah-sekolah, walaupun bernama â€baju kurungâ€, tetapi dengan warna putih yang menampakkan bayang-bayang tali bra dan sebagainya, merupakan pakaian yang tidak layak disebut sebagai menutup Aurat.

Jika merujuk kepada Al-Quran, menutup Aurat bukanlah bermaksud anggota-anggota tertentu telah ditutup semata-mata, bahkan jika anggota-anggota itu telah tertutup, tetapi masih lagi menampakkan bayang-bayang atau masih kelihatan lekuk-lekuk tubuh, maka pakaian itu masih tetap tidak dikira sebagai menutup Aurat lagi.

Begitujuga, masih dikira sebagai tidak menutup aurat lagi, jika pakaian yang dipakai itu bersifat ketat.

Firman Allah;

ÙˆÙŽÙ‚Ùلْ Ù„ÙلْمÙؤْمÙنَات٠يَغْضÙضْنَ Ù…Ùنْ أَبْصَارÙÙ‡Ùنَّ وَيَحْÙَظْنَ ÙÙرÙوجَهÙنَّ وَلَا ÙŠÙبْدÙينَ زÙينَتَهÙنَّ Ø¥Ùلَّا مَا ظَهَرَ Ù…Ùنْهَا وَلْيَضْرÙبْنَ بÙØ®ÙÙ…ÙرÙÙ‡Ùنَّ عَلَى جÙÙŠÙوبÙÙ‡Ùنَّ

Maksudnya;

†Katakanlah kepada wanita yang beriman: "Hendaklah mereka menahan pandangannya, dan kemaluannya, dan janganlah mereka menampakkan perhiasannya, kecuali yang (biasa) nampak dari padanya. Dan hendaklah mereka menutupkan kain kudung kedadanyaâ€

(Surah An-Nur : 31)

Firman Allah ini menggambarkan kepada kita bahawa, kewajipan menutup aurat itu sehingga perempuan wajib memakai tudung yang sehingga menutup dadanya.

Firman Allah;

وَلَا يَضْرÙبْنَ بÙأَرْجÙÙ„ÙÙ‡Ùنَّ Ù„ÙÙŠÙعْلَمَ مَا ÙŠÙخْÙÙينَ Ù…Ùنْ زÙينَتÙÙ‡Ùنَّ

Maksudnya;

“Dan janganlah mereka memukulkan kakinyua agar diketahui perhiasan yang mereka sembunyikanâ€

(Surah An-Nur : 31)

Dalam ayat ini pula, Allah menyatakan larangan atas perempuan supaya tidak melakukan beberapa tindakan yang boleh menjadi daya tarikan terhadap orang lelaki.

Dari ayat ini, jelas kepada kita bahawa, walaupun perempuan sudah berpakaian yang menutup segala auratnya, tetapi perempuan itu masih lagi melakukan perbuatan yang boleh menyebabkan dia menjadi daya tarikan kaum lelaki, tindakannya itu pada hakikatnya tidak lagi disebut sebagai menutup aurat.

Jika keadaan sedemikian pun masih lagi tidak menutup aurat, maka bertambah tidak menutup aurat bagi pelajar perempuan yang memakai pakaian sekolah pada hari ini, yang mana, pakaian itu berwarna putih sehingga menampakkan warna bra dan talinya sehingga menarik perhatian mata kaum lelaki.

MAQASID TUTUP AURAT

Antara maqasid disebalik menutup aurat adalah bertujuan untuk mengawal pandangan manusia yang dengannya akan membawa kepada berbagai-bagai kebuasan hawa nafsu. Manusia yang berzina kemaluan, semuanya berpunca dari zina mata. Kejadian rogol berleluasa, semuanya bermula apabila mata perogol tidak dikawal dengan penglihatan yang membuaskan nafsunya.

Ekoran dari itulah, kejadian rogol dan zina yang berleluasa, tidak selayaknya dipersalahkan kepada perogol sahaja, bahkan sewajibnya dipersalahkan kepada perempuan-perempuan yang tidak menutup aurat.

Apabila lelaki melihat aurat perempuan, menyebabkan nafsu seks mereka akan terangsang. Apabila nafsu mereka sudah terangsang, mereka akan berusaha hendak melepaskan kehendak nafsu seks mereka dengan tidak melihat lagi kepada siapa yang perlu dilepaskan nafsunya itu. ekoran dari itulah, berlakunya rogol terhadap kanak-kanak perempuan dan sebagainya.

Sebagai kerajaan, sewajibnya meletakan undang-undang pemakaian yang sopan bagi menghadapi kemelut masalah ini. Jika ini tidak dilakukan, sudah pasti manusia akan menganggap perkara ini sebagai perkara remeh yang dengan itu, masalah rogol dan zina tidak akan berjaya dibenteras dengan jayanya.

Wajibkan budak2 sekolah pakai selendang selain tudung... selendang tu kena tutup dan lilit kat bahagian depan.... nampak bergaya sikit dan berfesyen... Nie untuk budak2 Muslim lah. Untuk budak2 bukan Muslim yang sekarang nie pakai skirt... tukar kepada rekabentuk macam skirt gypsy yang labuh... hehehe :D

kite bukan nak tengok..tapi kalo da dihidang depan mate,baik2 mane pon mesti terpandang skali imbas..masalah pakaian ni bukan stakat masalah uniform skola..mane2 je pon..

kena plak pakai putih x pakai tudung....badan pakej dah baik dan mantap......sama macam dalam `dokumentari` :D (sapa paham apa tuh `dokumentari?)pastu balik sekoalh jalan kaki sorang2......perghh pastu hujan....baju basah lecun pastu dia akan singkap sekali kaki kain naikk atas sikit so nampak la kaki dia...................korang rasa x apa yg aku fikir nih? :P

nyum2-nyum :lol:

aku still ingat waktu aziz m osman wat shooting kat sekolah aku

pelakon pompuan dia zahnita, dalam citer tu kena pakai tudung.. labuh tu

tiap kali break je dia cabut tudung tu.. and memang ketara nampak coli kaler biru dia pakai :P

maybe baju sekolah dia tu murah sangat kot.. nama pun baju pakai buang.. guna sminggu jek

aku rase elok lagi pinafore tuh..tapi bawah plak yang terdedah..haha

kena plak pakai putih x pakai tudung....badan pakej dah baik dan mantap......sama macam dalam `dokumentari` :D (sapa paham apa tuh `dokumentari?)pastu balik sekoalh jalan kaki sorang2......perghh pastu hujan....baju basah lecun pastu dia akan singkap sekali kaki kain naikk atas sikit so nampak la kaki dia...................korang rasa x apa yg aku fikir nih? :P

pergh..sampai menjilat jari..haha..seb baek la aku da abes sekolah..tapi kat U lagi truk..dengan majoriti cina,wat2 butakan mata jela..

boleh dah kalau ko nk kawen a***l (nama baru la pulak).. dah sampai masa dah, tahap wajib dah ni.

Nyam2.. :rolleyes:

pergh..sampai menjilat jari..haha..seb baek la aku da abes sekolah..tapi kat U lagi truk..dengan majoriti cina,wat2 butakan mata jela..

ko kat U aku kat keedai.....hari2 ada 10 amoi lalu pakaian dia .....ada tuh nampak `tali je` :lol: ..pastu jalan ada bunyi gelang emas kat kaki.....boleh plak kerja aku stop sekejap.....pending dalam 3 minit tgk cina2 tuh lalu.......ada yg dah kahwin umur 30 tahun tapi badan pergh mantap....merokok lagi tuh <_< ......siap kasi aku sebatang rokok utk dihisap...hsap dunhill kotak 20 pergh.....

kalau bulan puasa lagi la.......ada tuh saja je tonggeng2 depan aku......konon betulkan kasut......yg atas dah nampak l****h...punya la `rata` dan `licin`pastu nak intai bawah plak pakai skkirt....bukan susah pun aku amik webcam Logitech kasi hala je bawah diorang.....x pun duduk kat escalator then dongak ke atas :lol: maka nampak la secret The cradle of life :lol:.........

perempuan2 kat sini muka dah kedut badan dah besar macam gajah makeup jangan cakap la.....ngan rambut dia nauzubillah.......tapi tang terdedah tuh terutama bawah dan atas mesti putih dan bersih....dan sedap mata memandang........aku heran la..........

aku rasa la kaum hawa dijadikan 100% sukakan kecantikan mean x tahu `sebalik` kecantikan itu dan akibatnya pada masa hadapan..........

dan kenapa isu pakaian sekolah tuh baru sekarang jadik hot? kita merdeka dah 50 tahun ...........

tapi kalau kantoi apa2kan anak gadis orang pun bukanya hukuman berat....balik2 penjara dan denda.......kalau kita sakit dan berpenyakit hukuman akan dikurangkan :angry:

boleh dah kalau ko nk kawen a***l (nama baru la pulak).. dah sampai masa dah, tahap wajib dah ni.

Nyam2..

kawin? eeeee x nak aku kawin muda2 nih......banyak keburukan dari kebaikan kawin muda2 nih......kang jadik macam Beego phyne ballez..ngeri aku tgk....dan for the sure penceraian ialah perkara yg memalukan pada peringkat awal.

dah jadi macam-macam kes pasal budak sekolah ni barulaaaaaaa nak sibuk2...tu la pasalnyer, generasi muda sekarang makin hanyuttt dengan kemajuan sekeliling...mcm2 anasir jahat yg diorang senang dapat....tgk kat tv pun same jugak...mane laa tak hancur anak muda sekarang,seram jugak aku tengok apela nak jadi lagi 10-20 tahun akan dtg ...

bayangkan ajela kalo dari sekolah pun takde segan silu, tak mustahil akan membawa hingga ke dewasa, dan yang untungnya lelaki,hehehehhe :) tp kat dunia aje yg untung...kena ingat tu

aku kalo tgk bebudak sekolah skrg ni pun,ishhh kira boleh cuci mata la....tak mcm dedulu, walaupun ade jugak cuci2 mata,tapi kita takde fikir nak buat jahat atau yg seumpamanya,sbb masa tu anasir2 jahat ni tak berleluasa sangat, tambahan pula masing2 dlm keadaan terkawal, hihi ^_^

keinsafan & perasaan malu dalam diri patut ada.

kalau dah asyik menunjuk ja 'barang' kat orang,

bila dah kena cekup ngan mat hidung belang baru

nak meraung..pada aku,baju diorang patut ditukar

kaler or pakai singlet kat dalam..huhuhu nak tayang sangat

kat orang.....

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...