Jump to content
fmnauto

Rm200k ,nak Buat Bisnes Apa?

Recommended Posts

ha ha ha pelik2 ............kalau dapat carik 200k takan tak tahu nak tambah lagik.....

pengalaman aku secara jujur juga member2 aku......aku dulu nak carik 10k punyalah azab ..nak sampai ke 100k lagilah azab.....

lepas cecah 100k takyah pening kepala.... ade jerr lubang duit dari member2 atau sekeliling atau dah pandai jercarik lubang duit...

....aku heran

..heran..heran..pasal.

1)org ada duit mana ada cakap yg dia ada

2)ko sendiri dah leh carik duit byk tu

3)ko campur ngan kawan yg camana

4)topic ko sajer2 nak entertain beskal2 kat sini ke..ha ha ha ha lawakkkkk

atau ko baru kene nombor ekor...........

tu lah xtau ujung pangkal ko nak menyampukkk....baca xabis,bunyi je lbh.

1)ape aku dpt,dpt kuar tv? muka aku kuar kat forum nie?

2)ko ingat byk tu dah cukup byk? xtau lah ko jenis org tanggung,xda anak bini,semua boleh dpt free

3)campur dgn kwn2 aku yg mcm akulah....xkan yg macam ko pulak....ape lebih nye kawan dgn ko dan kawan2 ko tu

4)terrrpulanglah kat kooo....aku bkan mintak duit ko,guna laptop ko,letrik ko byr atau ada kene mengena dgn ko

Edited by fmnauto

bro tak join cikgu reza buat bisnes ke? cikgureza ada bisnes tuh.....bro jadik pelabur komersialkan barang.....

bro tak join cikgu reza buat bisnes ke? cikgureza ada bisnes tuh.....bro jadik pelabur komersialkan barang.....

dah byk sgt org tuuuu.....aku dah emailkan dia,bz kut maklumlah tengah "meletup2" biz TU

pedulikan manusia yg suka memandang senget kt org lain..kita terus je ke depan, tinggalkan dier..nanti 4-5 tahun lg, insyaAllah bila kita dah berjaya, baru kita toleh kjap jek ke belakang....sj nak tengok ape jd kt manusia2 yg xnak bukak minda diorg tu besar2..masa tu, insyaAllah kita akan puas hati sbb x sia2 kita memajukan diri..amin:)

dah byk sgt org tuuuu.....aku dah emailkan dia,bz kut maklumlah tengah "meletup2" biz TU

assalamuaikum bro fmnauto,

ko taknak ke buat program mentor and mentee kat sape2 yg berminat kat ko punye produk

maksud aku, kalau ko ada ekspo or pameran produk bole ke kami join....

sebenarnye aku tak tau marketing... tapi mcm nak belajar je

salam semua warga putera.

abg2,kakak,dan otai2 mintak tlg bagi pendapat. 1 1/2 tahun kebelakangan bisnes saya syukur berjalan dgn baik dan memberi pulangan yg memuaskan,dan mempunyai cash money rm200k.saya dpt saving dlm 10k sebulan. umur 27thn dan belajar xtinggi sgt. hajat dihati nak buat 1 lagi bisnes yg tidak memerlukan tumpuan tinggi,kalu boleh nak gajikan orang shj. agak2 boleh bagi pulangan bersih sekurang2nya 8/9% dari modal yg dikeluarkan oklah.

impian nak buka stesen minyak petronas,tapi rasanya xcukup modal,nak buat loan xtau lah boleh dpt x + xberani nak berhutang... mintaklah tolong sape2 yang dah berjaya/berpengalaman dlm perniaggaan bagi pandapat@idea sebagai point untuk saya menkaji dan mengatur langkah seterusnya....

:huh:

sy cadangkan ko wat masjid wakaf ke...dapat gak pahala..pada masa yang sama ko buat laa bisnes yang mengungtungkan..amacam

erm..buat ar franchise kecik2 mcm 1901 ke, otai burger ke, MPH ke,

sbb x pelru tumpu sgt marketing..diorg nyer marketing jek dah power...upah org jaga..senang:)

Assalamualaikum,

Saya cadangkan jd tokey ayam la. Memang dah banyak pengusaha ayam kt M'sia ni tp rata2 bukan seagama ngan kita. Produk makanan halal ni mendapat sambutan amat menggalakkan. Sebab sebagai alternatif utama orang2 Islam membeli tanpa ragu2 kehalalannya.

Silap2 boleh sampai peringkat international.

Haiwan ternakan lain pun boleh tapi yang saya tengok ayam yg paling senang nk bela selain makanan laut seperti ikan, udang.

Alang2 dah ada duit ni laburkanlah untuk menyediakan makanan halal supaya orang2 Islam ada pilihan untuk membeli yg halal. Ni kira berbakti ke jln Allah juga.

Mcm di tempat saya sendiri sgt kurang penternak ayam beragama Islam. Sedangkan permintaan ayam dr peniaga2 restoran, kedai2 barangan basah dan peniaga2 pasar malam dan pasar tani yang beragama Islam sendiri amat la banyaknye.

Rugi rasanya bila sesiapa yg berkemampuan semacam tak berminat dgn perusahaan ni. Saya pun taktau kenapa.

assalamuaikum bro fmnauto,

ko taknak ke buat program mentor and mentee kat sape2 yg berminat kat ko punye produk

maksud aku, kalau ko ada ekspo or pameran produk bole ke kami join....

sebenarnye aku tak tau marketing... tapi mcm nak belajar je

nak belajar aku alu alukan sgt....market kereta amat2 besor dan persaingan dlm alarm nie amat2 kurang.....

ape2 bole dibincangkan

pedulikan manusia yg suka memandang senget kt org lain..kita terus je ke depan, tinggalkan dier..nanti 4-5 tahun lg, insyaAllah bila kita dah berjaya, baru kita toleh kjap jek ke belakang....sj nak tengok ape jd kt manusia2 yg xnak bukak minda diorg tu besar2..masa tu, insyaAllah kita akan puas hati sbb x sia2 kita memajukan diri..amin:)

amin

:huh:

sy cadangkan ko wat masjid wakaf ke...dapat gak pahala..pada masa yang sama ko buat laa bisnes yang mengungtungkan..amacam

tu mmg antara dlm "carta impian" saya.....

erm..buat ar franchise kecik2 mcm 1901 ke, otai burger ke, MPH ke,

sbb x pelru tumpu sgt marketing..diorg nyer marketing jek dah power...upah org jaga..senang:)

sebenarnya aku dah dapat projek dah.....aku ucap2 ribuan terima kasih pada kawan2 yg byk bg nasihat dan pendapat kat sni.....pm pun byk dpt.

inyakaAllah bulan depan start.....doakan kejayaan kita semua

Assalamualaikum,

Saya cadangkan jd tokey ayam la. Memang dah banyak pengusaha ayam kt M'sia ni tp rata2 bukan seagama ngan kita. Produk makanan halal ni mendapat sambutan amat menggalakkan. Sebab sebagai alternatif utama orang2 Islam membeli tanpa ragu2 kehalalannya.

Haiwan ternakan lain pun boleh tapi yang saya tengok ayam yg paling senang nk bela selain makanan laut seperti ikan, udang.

Alang2 dah ada duit ni laburkanlah untuk menyediakan makanan halal supaya orang2 Islam ada pilihan untuk membeli yg halal. Ni kira berbakti ke jln Allah juga.

Mcm di tempat saya sendiri sgt kurang penternak ayam beragama Islam. Sedangkan permintaan ayam dr peniaga2 restoran, kedai2 barangan basah dan peniaga2 pasar malam dan pasar tani yang beragama Islam sendiri amat la banyaknye.

Rugi rasanya bila sesiapa yg berkemampuan semacam tak berminat dgn perusahaan ni. Saya pun taktau kenapa.

ilmu kurang kut....inyaAllah projek nie berjaya aku akan pikir lak tentang produk halal tu,sbnrnya antara yg aku dpt email tentang biz nie....1 1 jalan....semoga kita semua berjaya

nasihat aku

nak bisnes sila baik ngan semua orang.....tua muda cacat/kurang upaya semua layan sama rata.pastu kalau kantoi bisnes x berapa elok jangan lepaskan kat kustomer.

paling penting restu mak bapak dah mintak ke belum? pasal kalau xde restu diorang nih paham2 la ........susah je memanjang......

aku nih sebenarnya x suka layan orang tua....buang masa lagi2 kalau bab komputer....tapi tuh la karang kalau orang tua tuh `terlepas cakap` nanti seumur hidup aku susah.....doa orang tua senang kena makbul bro.....x kira la dia sedar ke idak ke.....kalau elok baik la akibatnaya kaalu x elok.....nauzubillah

Assalamualaikum,

mungkin kurang ilmu dan pgalaman kut.... bg aku biz benda yg bernyawa nie lain ckit lah caranya....

ada gak member2 kat forum nie ajak buka kilang sabun halal tuk semua jenis sabun.... dah dlm perancangan

ahaaa..bgus gak tu..kilang sabun! aku leh join jd supplier sabun ko..and leh buat marketin skali..ini dah cukup bagus...imagine, sabun logo halal pertama di Malaysia, n then dobi2 bnyk start beli n brandingkan dobi diorg dobi halal..amacam? sy pun usahawan dobi gaks..ramai gaks kwn2 dobi...jom? kita gerak sesama...kurang ilmu, kita cari..kurang modal,ko ade..hehe..kurang idea sy leh usahakan..kurang motivasi, sy pun leh usahakan...jom sesama maju ke depan!!:)

ahaaa..bgus gak tu..kilang sabun! aku leh join jd supplier sabun ko..and leh buat marketin skali..ini dah cukup bagus...imagine, sabun logo halal pertama di Malaysia, n then dobi2 bnyk start beli n brandingkan dobi diorg dobi halal..amacam? sy pun usahawan dobi gaks..ramai gaks kwn2 dobi...jom? kita gerak sesama...kurang ilmu, kita cari..kurang modal,ko ade..hehe..kurang idea sy leh usahakan..kurang motivasi, sy pun leh usahakan...jom sesama maju ke depan!!:)

ok.cantik

Sementara awak fikir aba biz yg sesuai tuk dijlnkan, apa kata saya cdgkan awak masuk unit trust,......unit trust ni wpun pulangannya lambat..at least 3 tahun..tapi lumayan..melabur dalam unit trust ni boleh menambahkan lagi duit kita...pulangan sehingga melebihi 20% tau..dana syariah lagi..

Camana? ada minat?..pm la saya ..

mungkin kurang ilmu dan pgalaman kut.... bg aku biz benda yg bernyawa nie lain ckit lah caranya....

ada gak member2 kat forum nie ajak buka kilang sabun halal tuk semua jenis sabun.... dah dlm perancangan

Bukan ape, saya ni buat biz bukanlah profit oriented semata tp bejihad utk agama dan bangsa tu penting. Klu kita tgk bangsa lain yg tak seagama dgn kita menjadi pembekal utama "bende2 bernyawa" ni sedangkan sebahagian besar pembelinya adalah kita juga.

Org2 seperti anda yg mempunyai kelebihan dan kebolehan menjadi harapan mempelopori bidang2 ni untuk kelangsungan ekonomi bangsa dan agama kita juga secara keseluruhannya.

Saya ni pandai cakap je tapi bila tang nk buat biz mcm yg saya cadangkan tu asyik rasa tak confident je. Rasa nk buat sgt tp mengikut pendapat sesetengah org yg berpengalaman, mg nampak simple tp sbg Melayu yg nk "berperang" bersaing harga dan operation cost dgn bangsa yg memonopoli perniagaan ni kena bersedia la klu awal perniagaan kita rugi instead of expectation kita untung.

Ye la wlupun perusahaan kita tapi pembekal untuk bahan2 makanan dan bahan2 operasi menyelenggara keperluan ayam2 ni kebanyakannya bersumberkan bangsa satu lagi tu juga. Jadi tak mustahil ayam saya nanti terpaksa dijual lebih mahal sikit dr diaorg.

Apa2 pun saya akan cuba bertanya2 ada ke org kita menjadi pembekal mknn ayam ni atau saya nk ubah plan dr jual ayam, buat rnd mcmmana nk buat makanan ayam n jd pembekal mknan ayam dulu. Pas tu baru buat biness ayam.

Camane? OK tak? He,he... sorry off topic..

Anyway, di sini saya doakan awak berjaya lagi dan lagi dgn apa2 pun yg awak buat :lol:

Edited by Itqan

Sementara awak fikir aba biz yg sesuai tuk dijlnkan, apa kata saya cdgkan awak masuk unit trust,......unit trust ni wpun pulangannya lambat..at least 3 tahun..tapi lumayan..melabur dalam unit trust ni boleh menambahkan lagi duit kita...pulangan sehingga melebihi 20% tau..dana syariah lagi..

Camana? ada minat?..pm la saya ..

bagus tu....tapi saya dah invest dah dlm pm

abg2,kakak,dan otai2 mintak tlg bagi pendapat. 1 1/2 tahun kebelakangan bisnes saya syukur berjalan dgn baik dan memberi pulangan yg memuaskan,dan mempunyai cash money rm200k.saya dpt saving dlm 10k sebulan. umur 27thn dan belajar xtinggi sgt. hajat dihati nak buat 1 lagi bisnes yg tidak memerlukan tumpuan tinggi,kalu boleh nak gajikan orang shj. agak2 boleh bagi pulangan bersih sekurang2nya 8/9% dari modal yg dikeluarkan oklah.

impian nak buka stesen minyak petronas,tapi rasanya xcukup modal,nak buat loan xtau lah boleh dpt x + xberani nak berhutang... mintaklah tolong sape2 yang dah berjaya/berpengalaman dlm perniaggaan bagi pandapat@idea sebagai point untuk saya menkaji dan mengatur langkah seterusnya....

W'salam.. :ph34r:

Bro,ni ada satu investment dalam perternakan daging....Sure ramai penah dengar EASTANA FARM dkt N9,milik org melayu,islam tanpa was2,invest ni dlm masa 36 bln setiap bulan akn dpt 10%-12% dri jumlah yang di invest,dan apabila tamat kontrak 36 bln 2 kita akn dpt blk 50 % dri investment kita.Yang bagusnya investment ni setiap tahun mereka akn lakukan QURBAN bhgian utk kita & di agihkn kepada org yg memerlukan.Untung pun dpt pahala pun dpt.Saya ada juga merancang tuk investment ni dlm msa terdekat tp skrg ni diorg tgh kemaskini data la plak so kna tggu la dlu smentara wktu ni. nnti bila dah ok bleh la pegi tgk kt website www.east2trade.com or farmfresh.com.my or search je kt internet " EASTANA FARM".ok

ass,kum.......... tak cuba buat invesment yang sah......... saya dah join satu invesment lembu ( Farm Fresh ) guna system pawahan u beli lembu farm fresh tolong jaga kan.sah di sisi undang2 & usahasama dgn Koperasi Usahawan Malaysia Berhad. tak payah buat kerja apa2 min invesment RM3000 & setiap bulan u akan perolehi pulangan 10% - 12% selama 36 bulan. tapi kalau u dah ada networking u boleh dapat royalti dr netwoking yang u pelkenalkan. 4 level je so bermakna ini bukan unsur2 MLM.

level 1 = 3%, level 2 = 2%, level 3 & 4 = 1%. so ini bermakna kalau u invest kat farm fresh rm200k tu, setiap bulan u akan dapat pulangan min RM20000. mcm mn ganda tak duit u. then u boleh pergi tunai kan umrah & haji setiap bulan.......... klu u minat la.......... i kongsi peluang je. cuba u lawat laman ni www.farmfresh.com.my so u boleh lihat perniagaan syarikat tu dan aktiviti dia.

kalau minat boleh call i 014 - 2268387 i boleh bagi keperluan2 yang u mahu.

thank,s

quote name='fmnauto' date='May 30 2008, 12:32 PM' post='724831']

saya baru buat projek ternak lintah dgn kambing..skang tngah nk dlm proses ternak kambing..total invest rm700k tp saya wat dlm group..kalo rase nk invest dlm ternakan sy bleh tlg..

Kengkawan kat putera ni bidang IT mejoritinya....

so kire saya bagi idea dlm bidang ni gak la....

Saya syorkan fmnauto daftar jadik distributor TM..... tapi masalahnya RM200k tu banyak sgt kot.. dan cukup selesa la utk side income atau main income.....

Kajian saya untuk jadi Distributor dahulunya di forum putera ni pun ada... sehinggalah saya hadiri sendiri kursus bagi distributor atau reseller.... pernah dengar sendiri kos menjadi Distributor Produk2 TM Anggaran RM18k tapi baru2 ni saya jumpa company yang dilantik TM bagi mencari Distrbutor dan reseller dengan Hanya RM2000 bg Distributor dan RM500 bagi reseller...

utk makluman kengkawan , saya dah pun mendaftar sebagai Distributor, dan seronok sayanya dapat jalankan produk TM dengan komisyen sehingga 200% tak macam dulu masa jadik agen kecil streamyx dapat RM 30 hingg RM99 jer satu kes.

bagi fmnauto, mungkin boleh buat syarikat menjaga staff sahaja bagi menjalankan produk TM.

Saya syukur dapat peluang jalankan produk TM secara terus, dan komisyen nya tidak disekat oleh distributor atau reseller lain.... skarang ni nak try bagi peluang kepada kengkawan luar dan ipt utk cari duit kocek ikut masa sendirik....

insyaallah boleh bawakan sesiapa yang berminat utk peluang ini ke company yang mendapat authorise bagi melantik distributor dan reseller TM..... peluang yang ada saya cuba kongsikan bersama... terutama fmnauto yang mencari peluang bisnes....

untuk kepastian dan pertanyaan hubungi saya RIzal (019-21 kosong 964 tujuh ) atau pm saya

wassalam

p/s: dah 4 tahun jalankan bisnes CC... Alhamdulillah bertahan....