Jump to content
fmnauto

Rm200k ,nak Buat Bisnes Apa?

Recommended Posts

masuk unit TRUST la.. lambat, tapi pulangan lumayan.

FOREX tu haram pasal jual beli matawang...

kalau malas sangat.. masuk ASB :P

---------

cari tanah.. pecahkan lot (lot rumah).. dan jual kan setiap lot tu.. satu lot blh untung dalam RM4k.. kemudian cari tanah yang lain pula..

Note : jangan jual tanah pusaka dah la...

kene pandai buat plan. jangan terburu-buru. RM100k buat simpanan. RM100k lagi buat bisnes.

Bisnes terbaik mestilah pelaburan hartanah. rm100k leh beli lot kedai. seeloknya beli corner lot kedai. lets say harga kedai rm300k. 20% duit muka. and then, cari penyewa tetap mcm bank2, franchise2, mamak2 atau Gym. sebulan leh bagi sewa rm5k atau lebih. Confirm u untung. at the end of the day, lot kedai tu pun u punye. n papehal jadi, u leh jual kedai tu. and papehal jadi gak, u ade lg savings yg balance rm100k tadi. :rolleyes:

jangan lupa masuk blog saya..bnyk info terbaru bisnes dibincangkan kat sini. TQ.

http://odie-suhaidi.blogspot.com/

kene pandai buat plan. jangan terburu-buru. RM100k buat simpanan. RM100k lagi buat bisnes.

Bisnes terbaik mestilah pelaburan hartanah. rm100k leh beli lot kedai. seeloknya beli corner lot kedai. lets say harga kedai rm300k. 20% duit muka. and then, cari penyewa tetap mcm bank2, franchise2, mamak2 atau Gym. sebulan leh bagi sewa rm5k atau lebih. Confirm u untung. at the end of the day, lot kedai tu pun u punye. n papehal jadi, u leh jual kedai tu. and papehal jadi gak, u ade lg savings yg balance rm100k tadi.

:rolleyes:

jangan lupa masuk blog saya..bnyk info terbaru bisnes dibincangkan kat sini. TQ.

http://odie-suhaidi.blogspot.com/

aku rasa aku akan buat plan nie bila dah ada 1juta..... buat masa skrg aku nk cari biz yg dpt pulangan bulan2 ,sambil aku dpt pglmn baru....

masuk unit TRUST la.. lambat, tapi pulangan lumayan.

FOREX tu haram pasal jual beli matawang...

kalau malas sangat.. masuk ASB :P

---------

cari tanah.. pecahkan lot (lot rumah).. dan jual kan setiap lot tu.. satu lot blh untung dalam RM4k.. kemudian cari tanah yang lain pula..

Note : jangan jual tanah pusaka dah la...

dah dlm asb pun tapi aku nk guna buat biz lain....pelaburan lum minat lagi rasanya.... dah nk pencen(target umur 39) baru buat pelaburan..... buat masa skrg(27) minat cari kemahiran,pglmn dlm pelbagai biz

hmm.kalau gitu, try buat bisnes ternakan..ikan ke,gamat ke,cacing ke...pulangan pun lumayan gaks...yg terbaru bela ikan kelisa..try cari info..sure best!

hmm.kalau gitu, try buat bisnes ternakan..ikan ke,gamat ke,cacing ke...pulangan pun lumayan gaks...yg terbaru bela ikan kelisa..try cari info..sure best!

oooo...ikan kelisa pun org dah ternak? hebat2....skit masa lagi org ternak sotong lak / ikan kembong ke semua dah mahal skrg

ikan kelisa ni ada pelbagai jenis..yg mahal jenis kelisa merah..boleh cecah rm10000 pun ader gak sekor..tp cost nak jaga dier mcm ikan lain je lah..makan, air, maintenance tmpt tinggal dier...

Cadangan saya... cuba anda ceburi bidang pemakanan yang jarang diceburi orang bumiputera islam... seperti pembekalan daging lembu. Permintaan daging ni memang terlalu tinggi...

baik jadi ahlong jer..

kasi pinjam sama orang..

amik duit lebih la dari diaorang..

kan senang..

upah la sesapa yang boleh pancung kepala dan kalau leh carila yang berpengalaman..

kan senang..

tapi pelik la..

mana ang dapat semua nih..?

cepat sungguh..!!

Cadangan saya... cuba anda ceburi bidang pemakanan yang jarang diceburi orang bumiputera islam... seperti pembekalan daging lembu. Permintaan daging ni memang terlalu tinggi...

angah71,cadangan ko bagus tapi aku xtau nak mula camner? boleh ke kalu upoh org jaga? leh jln? mslhnya aku nak handle biz aku skrg yg masih mgutungkan,aku bkn baru nk buat biz....

baik jadi ahlong jer..

kasi pinjam sama orang..

amik duit lebih la dari diaorang..

kan senang..

upah la sesapa yang boleh pancung kepala dan kalau leh carila yang berpengalaman..

kan senang..

tapi pelik la..

mana ang dapat semua nih..?

cepat sungguh..!!

kalu hang ikut dari awal hang akan tahu,xda benda pelik.....rezeki Allah melimpah ruah,cuma kita kena usahakan dan jgn bg byk alasan pada diri sendiri dlm mgusahakannya....

byk tapi xberkat xguna, kalu buat along

kawan2.....dari idea yg telah diberikan oleh forumer2 yg bijak pandai dan baik ati... aku rasa minat pada

1.kedai spareparts kete/haflcup/alaaa brg2 terpakai dari jepun

---sape ada maklumat terperinci/tau kat mana nak ambik DLL

2.pusat pemansangan NGV....tapi aku xda dip atau sijil2 hal2 kete nie

---tlg bagi langkah2

3.sape2 yg ada pglmn dan cita2 nk berniaga sendiri tapi xda modal

---ape kate kita jadi partner...tlg mnlg

psal pembekalan daging tu... memanglah agak rumit.. sebab melibatkan import dari luar negara... tapi memang kerajaan tengah galakkan pun.. tapi memang ramai yang tengah berusaha menjalankannya cuma mungkin kekurangan modal.. salah satu konsepnya secara ringkas... import daging kemudian buat francais penjualannya sama ada secara mentah atau dengan membuka perniagaan makanan segera berasaskan daging... ..

Salah satu contoh lagi... membekalkan/mengimport daging untuk kegunaan ketika musim Hari Raya Korban... bukan sahaja untuk kegunaan di malaysia malah ke indonesia .. Ini semua secara ringkaslah.... Sebenarnya ini semua sebab ada sorang kawan saya yang tengah bersungguh2 mengusahakan projek ni... dah terbang ke sana kemari dah deal dengan pelbagai pihak yang berminat nak daptkan bekalan... cuma mungkin rezekinya lagi... sekadar berkongsi pada mereka yang mungkin berminat... :)

bro fmn auto...produk ni ciptaan u sndiri ke? if u ada kilang sndiri , nape x laburkan buat produk lain , mcm saya cadangkan haritu..cut cost sket, buat sistem immobilizer utk motorsikal dgn kos yg rendah..sebab byk sgt kes curi motor banding ngan kereta skrg ni..skrg mmg dh ada jual skali ngan alarm tp lgkungan harga rm100, kalo rndah sket mngkin ramai berminat...

bro fmn auto...produk ni ciptaan u sndiri ke? if u ada kilang sndiri , nape x laburkan buat produk lain , mcm saya cadangkan haritu..cut cost sket, buat sistem immobilizer utk motorsikal dgn kos yg rendah..sebab byk sgt kes curi motor banding ngan kereta skrg ni..skrg mmg dh ada jual skali ngan alarm tp lgkungan harga rm100, kalo rndah sket mngkin ramai berminat...

mmg ciptaan sdiri tp tempah kt kilang suruh kilang buat bkn ade kilang sdri.nk labur sgt kt produk lain tu tp x tau cmne.sistem 'jari' pn aku da try pasang kt motor tp rumit skit dan lain model lain cara serta kos nk jual jd tinggi same mcm keta.

Salam semua :D,

Idea-idea yang menarik kat topik ini.. hmm.. bagi sesiapa yang ada idea tapi tiada modal atau ada modal tapi tiada idea.. bolehlah menghubungi saya.. contact yang serious sahaja.. kalau ada yang sesuai boleh la kita keluar minum atau jumpa di office saya di Puchong.. kalau ada keserasian, mungkin kita boleh bekerjasama.. kini saya saya ada buat 2 company Sdn Bhd, satu IT yang mempunyai MSC Status Company (akan berpindah ke Cyberjaya awal tahun depan) dan satu lagi Printing & Advertising.. boleh check kat signature saya.. email saya ed[@]drixem.com atau boleh call office saya (eddy) di +603-5882 0972/0973 dan buat appointment...

Study case saya; saya pernah berkenalan dengan seseorang di internet dan kini beliau jadi Director di salah sebuah syarikat Sdn Bhd saya secara fulltime berdasarkan ideanya.. jadi saya bersedia untuk meluaskan lagi business saya dengan bekerjasama dan membuat networking dengan sesiapapun yang mempunyai niat yang betul.. kena jujur dan ikhlas ok... dan win-win situation juga.. ;)

Wassalam...

Salam semua :D,

Idea-idea yang menarik kat topik ini.. hmm.. bagi sesiapa yang ada idea tapi tiada modal atau ada modal tapi tiada idea.. bolehlah menghubungi saya.. contact yang serious sahaja..

ada idea tapi tiada modal? *ko nk bg modal ke? caranya?

ada modal tapi tiada idea....tu yg aku buka topic nie...

kalu kes camnie **aku dah ada idea dan modal dan pengalaman(pasal biz akulah).... cuma mslhnya camner aku nk kembangkan lagi?(skrg market lembah klang je) maksud aku nk cari org yg sesuai yg boleh jaga dan uruskan.

ada modal tapi tiada idea....tu yg aku buka topic nie...

kalu kes camnie **aku dah ada idea dan modal dan pengalaman(pasal biz akulah).... cuma mslhnya camner aku nk kembangkan lagi?(skrg market lembah klang je) maksud aku nk cari org yg sesuai yg boleh jaga dan uruskan.

Salam....

Maksud saya bukanlah modal secara langsung sebab saya bukan bank.. tapi berdasarkan idea yang berkualiti, mungkin saya boleh bantu mendapatkan modal berdasarkan pengalaman saya menjalankan business sejak tahun Mei 2004 lagi.. salah satu idea saya telah mendapat pengiktirafan apabila syarikat saya diberikan award MSC Status Company pada penghujung tahun 2006.. ketika tu saya berusia 27 tahun.. bukan mudah untuk sesuatu idea boleh ditukarkan kepada produk R&D dan akhirnya final product untuk dijual.. tapi syukurlah alhamdulillah sekurang-kurangnya saya ada produk sendiri yang mendapat pengiktirafan.. jadi dari segi pelaksanaannya saya dah ada pengalaman.. so InsyaAllah saya boleh berkongsi sumber dan kepakaran bagi saya sesiapa yang layak dan ikhlas nak majukan diri.. tapi kalau nak jumpa saya setakat dengan air liur sahaja, lupakan je.. ingat setiap business ada risiko kerugian dan keuntungan.. so kalau win-win situation disini bermaksud bersama-sama berkongsi keuntungan dan kerugian.. barulah dinamakan business sebenar.. takkan semua saya nak suap, macam mana orang melayu kita nak maju..

Dalam kes saudara fmnauto, saya memahami masalah saudara dalam memasarkan produk saudara untuk luar dari lembah klang.. kalau setakat nak cari org yg sesuai dan boleh uruskan memang ramai la yang menawarkan diri tetapi nak cari yg berkualiti yang susah.. so yang penting kena ada prosedur dan kontrak untuk pekerja kalau nak buat in-house (untuk buat cawangan luar lembah klang, penting untuk pengawalan dari HQ).. kalau nak outsource marketing dan ada budget.. kenalah cari company yang berkemampuan memasarkan produk saudara fmnauto.. saya rasa kalau serious nak kembangkan business saudara, mungkin kita boleh berjumpa di pejabat saya.. cara saya, lebih guniene face to face meeting.. boleh call +603-5882 0972/0973 (9 pagi-6 petang, Isnin-Jumaat)... sekarang ni office saya di Puchong, insyaAllah akan pindah ke cyberjaya tahun depan...

selain itu, saya ada plan nak buat program untuk usahawan yang berminat nak jadi distributor produk saya.. produk ini memang guniene dan tiada unsur-unsur macam MLM, monsun.com yang cekik duit orang, faratech TM Business Program yang kena cari downline dan program-program lain di luar sana.. kira satu distributor untuk 1 negeri.. so tiada konflik dalam mendapatkan pendapatan kerana client dalam 1 negeri hanya boleh mendapatkan produk dari satu distributor sahaja.. call untuk appointment..

ada beberapa rakan putera.com yang mengirim e-mail proposal kepada saya.. insyaAllah saya akan reply semua email.. minggu ni saya free sikit, tu pasal rajin sikit online kat putera.com ini.. :lol:

Sekali lagi ni email saya ed[@]drixem.com -buang [ ] untuk send ke email saya...

Wassalam..

salam semua warga putera.

abg2,kakak,dan otai2 mintak tlg bagi pendapat. 1 1/2 tahun kebelakangan bisnes saya syukur berjalan dgn baik dan memberi pulangan yg memuaskan,dan mempunyai cash money rm200k.saya dpt saving dlm 10k sebulan. umur 27thn dan belajar xtinggi sgt. hajat dihati nak buat 1 lagi bisnes yg tidak memerlukan tumpuan tinggi,kalu boleh nak gajikan orang shj. agak2 boleh bagi pulangan bersih sekurang2nya 8/9% dari modal yg dikeluarkan oklah.

impian nak buka stesen minyak petronas,tapi rasanya xcukup modal,nak buat loan xtau lah boleh dpt x + xberani nak berhutang... mintaklah tolong sape2 yang dah berjaya/berpengalaman dlm perniaggaan bagi pandapat@idea sebagai point untuk saya menkaji dan mengatur langkah seterusnya....

salam,,

i nak bukak francais secret recipe... i nak carik investor yang nak join dalam bisnes neh.. tak perlu la u nak amek perhatian sangat...

i percaya bisnes ni bole jalan pasal i dah keje kat secret recipe 4 tahun,, dari bawah sampai jadi supervisor..

kalao u brani,, i bagi detail..

email me : [email protected] :rolleyes:

kawan2.....dari idea yg telah diberikan oleh forumer2 yg bijak pandai dan baik ati... aku rasa minat pada

1.kedai spareparts kete/haflcup/alaaa brg2 terpakai dari jepun

---sape ada maklumat terperinci/tau kat mana nak ambik DLL

2.pusat pemansangan NGV....tapi aku xda dip atau sijil2 hal2 kete nie

---tlg bagi langkah2

3.sape2 yg ada pglmn dan cita2 nk berniaga sendiri tapi xda modal

---ape kate kita jadi partner...tlg mnlg

tula masalah i,, i leh senang dapt loan, proposal dah siap tapi bisnes francais perlu pendahuluan,,

arap dapat discuss further dgn u...

call me : 017-3330335 ( NURUL )

salam,,

i nak bukak francais secret recipe... i nak carik investor yang nak join dalam bisnes neh.. tak perlu la u nak amek perhatian sangat...

i percaya bisnes ni bole jalan pasal i dah keje kat secret recipe 4 tahun,, dari bawah sampai jadi supervisor..

kalao u brani,, i bagi detail..

email me : [email protected] :rolleyes:

tula masalah i,, i leh senang dapt loan, proposal dah siap tapi bisnes francais perlu pendahuluan,,

arap dapat discuss further dgn u...

call me : 017-3330335 ( NURUL )

Berapa pendahuluan yang diperlukan untuk francais tu.... sekadar nak tahu... :)

ha ha ha pelik2 ............kalau dapat carik 200k takan tak tahu nak tambah lagik.....

pengalaman aku secara jujur juga member2 aku......aku dulu nak carik 10k punyalah azab ..nak sampai ke 100k lagilah azab.....

lepas cecah 100k takyah pening kepala.... ade jerr lubang duit dari member2 atau sekeliling atau dah pandai jercarik lubang duit...

....aku heran

..heran..heran..pasal.

1)org ada duit mana ada cakap yg dia ada

2)ko sendiri dah leh carik duit byk tu

3)ko campur ngan kawan yg camana

4)topic ko sajer2 nak entertain beskal2 kat sini ke..ha ha ha ha lawakkkkk

atau ko baru kene nombor ekor...........