Jump to content
ApoKalypse

Ip Tmnet

Recommended Posts

Salam,

antara IP TMnet dari 219, 218, 60 dan 118 mana satu yang dikategorikan sebagai IP lembab dan IP yang baik connectionnya?

bukan ke ianya bergantung kepada pengguna disesebuah kawasan..

kalo ramai lembap lah ia.. pendapat aku je.. huhu

bukan ke ianya bergantung kepada pengguna disesebuah kawasan..

kalo ramai lembap lah ia.. pendapat aku je.. huhu

yup..ikut kawasan..

ip takde pe sgt..

coz backbone dari Exchange ke Dslam (port uma korang) hanya plg sikit 2mbps jek..

p/s : laju atau cepat..bergantung kepada speed yg korang langgan

lainla kalo ada diantara umah korang di cross kan terus ke exchange tm..lg best speed nyer... :rolleyes:

Edited by NSTechSquad

Ip address ni tak de kene mengena dgn slow. IP adalah network protocol. Yang jadikan nya slow adalah bandwith yang digunakan utk network tu keluar dan masuk.. atau permasalah lain spt routing dan bottleneck.

Korang selau nampak ip tu saja... pernah jumpa IP ni ke ?

202.188.xxx.xxx

210.186.xxx.xxx - 210.187.xxx.xxx

202.71.xxx.xx - 202.75.xxx.xxx

Edited by prontoxp

Ip address ni tak de kene mengena dgn slow. IP adalah network protocol. Yang jadikan nya slow adalah bandwith yang digunakan utk network tu keluar dan masuk.. atau permasalah lain spt routing dan bottleneck.

Korang selau nampak ip tu saja... pernah jumpa IP ni ke ?

202.188.xxx.xxx

210.186.xxx.xxx - 210.187.xxx.xxx

202.71.xxx.xx - 202.75.xxx.xxx

huhuuhu..cam ip aku jer..202.162.xxx.xxx..nape ek??? :D

owh yeke... tp knp ek bila aku dpt ip 118.xxx ni mmg xleh blah kelembapannye yg jelas nyata...

bila aku surf web mmg nampak beza dia, so aku try la tukar ip lain mcm 219 / 218, mmg ada beza dr segi loading web tersebut...

Ip yg aku akan tukar awal2 lagi

60.48

118.

124.

118 ni ip yg paling xleh blah la bg aku...hehe... mmg ketara kelembapannye... persoalannya knp la tm bg ip mcmni ek, salah satu taktik ke nk save bandwidth? :angry:

118 ni ip yg paling xleh blah la bg aku...hehe... mmg ketara kelembapannye... persoalannya knp la tm bg ip mcmni ek, salah satu taktik ke nk save bandwidth? :angry:

118 kat kawasan aku laju..

cmne tu? :lol:

aku rasa ip ni bergantung pada tempat kut.

60.xxx.xxx pon ok je kat kawasan aku.

124.xxx.xxx xleh blah. :lol:

aku dulu surfing free guna...10.73.xxx.xx kohkohkoh(siapa yang tau tu,dia tau la..kan?hehe..)...kalau waktu cuti sekolah..huiyooo...laju shyiott....

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

aku dulu surfing free guna...10.73.xxx.xx kohkohkoh(siapa yang tau tu,dia tau la..kan?hehe..)...kalau waktu cuti sekolah..huiyooo...laju shyiott....

bgth kat cni

aku xth ape2

Kalau nak laju pakai jer fix IP... Bukannya dinamik IP. Fix IP ni, IP yang diberi oleh TMNET. Semasa kita online hanya kita seorang saja yang menggunakannya. Dinamik IP pula apabila kita online kita akan share dengan beribu lagi user dalam satu masa. Sebab itu la kadang-kadang speed boleh jadi SLOW. Kalau nak lagi laju apply jer SDSL. Itu saja penyelesaiannya... Atau pun tunggu jer lg beberapa bulan sbb HIGH SPEED BROADBAND akan dilancarkan. Memang laju, selaju-lajunya. Tak boleh dinafikan lagi. Sampai korang pun pelik, Apsal internet aku laju sangat ha??? Edited by ije

kalau waktu cuti sekolah..huiyooo...laju shyiott....

Bila dia cakap camni, aku terbayang kat mana dia surfing.

TM Net punya routing aku pun tak paham.... ikut dia aje la nak kuar ke main gateway via exchange .. byk lagi nak kena periksa apesal slow...

contohnya subnet 60.48.xx.xx - 60.54.xx.xx routing ke 219.93.xxx.xxx main gateway via nearest backbone contohnya xxx.srp.tm.net.my 210.187.xxx.xxx . Kat dlm ni pun dah byk hops... sape la boleh jamin high trafik tu kalau korang guna DSL yang bandwithnya adalah Best Effort..

Kalau nak laju pakai jer fix IP... Bukannya dinamik IP. Fix IP ni, IP yang diberi oleh TMNET. Semasa kita online hanya kita seorang saja yang menggunakannya. Dinamik IP pula apabila kita online kita akan share dengan beribu lagi user dalam satu masa. Sebab itu la kadang-kadang speed boleh jadi SLOW. Kalau nak lagi laju apply jer SDSL. Itu saja penyelesaiannya... Atau pun tunggu jer lg beberapa bulan sbb HIGH SPEED BROADBAND akan dilancarkan. Memang laju, selaju-lajunya. Tak boleh dinafikan lagi. Sampai korang pun pelik, Apsal internet aku laju sangat ha???

ape yg ko tau pasal hsbb ni??

Kalau nak laju pakai jer fix IP... Bukannya dinamik IP. Fix IP ni, IP yang diberi oleh TMNET. Semasa kita online hanya kita seorang saja yang menggunakannya. Dinamik IP pula apabila kita online kita akan share dengan beribu lagi user dalam satu masa. Sebab itu la kadang-kadang speed boleh jadi SLOW. Kalau nak lagi laju apply jer SDSL. Itu saja penyelesaiannya... Atau pun tunggu jer lg beberapa bulan sbb HIGH SPEED BROADBAND akan dilancarkan. Memang laju, selaju-lajunya. Tak boleh dinafikan lagi. Sampai korang pun pelik, Apsal internet aku laju sangat ha???

mcmana nak guna IP ni?

ip tmnet.... mmm selalu bertukar procedure dia.. aku pun dari paham kejap sekarang tak paham lansung... asyik bertukar... sekarang aku dgr load balancing network yang control.. kalau pegunaan ramai .. bandwith akan di bagi pada package yang di langan.. kalau penguna internet kurang... kelajuan makin bertambah..sampai lebih dari yang di langan. so pepaham la.. kalau dah monopoli.. sikap tu sambil lewa. customer dah melebihi dari apa yang patut di support.. sampai port tak cukup....jadi internet sana sini slow..dah berkongsi. Masa di lancarkan dulu streamyx ..memang laju giler.. dan customer kurang.... sama gak hp...time ramai guna... nak send sms pun tak lepas...tapi cepat di update.. tambah slot baru.. maklum lahh pesaingan lebih dari 2.... ada MAX..and DIG ... cuba yang ada monopoli... berjam la korang nak sms tak sampai.

Itu dah mmg hakikat..Kerajaan nk swastakan pulangan besar dari rakyat? Ohh..biler la nk berlaku..

Napela menda ni tak diperdebatkan kat parlimen ek..Capaian jalur lebar dlm negara, bukan ke ini antara kepentingan negara gak..

Mmg dasar monopoli btul..pastu tak menang tgn nk handle sumer..koh koh koh..

p/s: buat la report yg sama byk kali pon kat TM (masalah yg slalu terjadi). Operator akan jawap, "Encik tggu dalam masa 2 hari ye, klu msih tak ok telefon hotline kami".. :wacko:

ermmm.. nk tnye sket.. kat mner korang dapat ip tmnet ni.. kt ak ade 3 ip tmnet tp dh terdelete.. i2 pn mmbr ak yang kasik..

kepada sape2 yang sudi 2 leh ar kasik pnjm gne skali ip korang..

ermmm.. nk tnye sket.. kat mner korang dapat ip tmnet ni.. kt ak ade 3 ip tmnet tp dh terdelete.. i2 pn mmbr ak yang kasik..

kepada sape2 yang sudi 2 leh ar kasik pnjm gne skali ip korang..

IP Tmnet ada ni beratus ribu atau juta juga... smua subscriber tmnet boleh pakai...tak perlu pinjam..

Edited by prontoxp

IP Tmnet ada ni beratus ribu atau juta juga... smua subscriber tmnet boleh pakai...tak perlu pinjam..

thanks bro..

ermmm, kt maner nk carik yek?? yang valid ar, kang ak men msk je kang x valid lak.. heheh