Jump to content
318i

Minyak Petrol Mane Yg Bgus

Recommended Posts

kadang2 ade stesen minyak ni diorang campurkan minyak merah dan hijau..

campur minyak merah ngan hijau takper lagi... yang campur ngan air pun ada...campur ngan minyak tanah pun ada...tak kurang ajar namanyer tuh :angry:

hampelah tipu camtuh. jahanam la enjin.

camner nak tau eh?

stakat tutup kedai pada malam harga naik boleh tahan lagi. :P

org kata klu nk tuang minyak, tuang waktu malam atau cuaca x panas. lg elok masa hari ujan dan cuaca sejuk. jgn tuang waktu tghari atau cuaca panas terik. sbb minyak akan cepat menyejat dlm suhu panas. nti gas yg bnyk kuar. meter pam akan jalan ikut benda yg kuar kat muncung pam. x kira la minyak atau gas.

cuba tips ni, aku dah cuba dr dulu lg. mmg ade perbezaan. rasa lebih km.

Edited by WaKenaBeb

QUOTE(Juanâ„¢ @ Oct 23 2008, 06:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hampelah tipu camtuh. jahanam la enjin.
camner nak tau eh?
stakat tutup kedai pada malam harga naik boleh tahan lagi. tongue.gif

tanya kat tokey petrol pum lerr...he..he.. mana gua tau cam ner...tp motor gua dulu ada kena sekali ...lepas isi minyak motor gua semput semacam je..bukak2 kaberator ...tu dia.. ada air dlm kaburator ngan tangki minyak...

Aku tak tahu nak kata minyak mana yang bagus,yang selalu aku guna minyak shell dengan petronas.Aritu aku aku naik wira auto 1.5 ,aku isi RM40 kat shell kawasan aku la masa tu tengahari pukul 11.Minyak naik 2 takuk...Dengan RM40 tu aku lepas ke melaka pergi dan balik.Petangnya aku pergi ke shah alam seksyen 7 blkang UITM.Baru minyak habis 2 takut.Aku totalkan perjalan 150KM untuk RM40.

Dari seksyen 7 aku isi kat petronas RM 10,lepas bawak sampai ke hentian seremban ngam2 je.Sekali lagi aku isi minyak shell kali ni aku isi RM30 pada waktu malam pukul 10.Sekali naik 1 takuk je?Peh terkejut aku,spatutnya naik 1 takuk stengah...RM 30 tu ngam2 je aku bawak sampai A Famosa Resort.

Aku pelik dengan stesen tu,pam dia laju semacam... Adakah korang pernah isi kat stesen shell tu?

Macam mana diaorang nak campur,balance minyak dalam tangki bawah tanah tak same..Nak kata diaorang campur mane boleh.Kalau korang keje pam minyak,korang akan tgk tauke stesen dok mengira dan mengadjuz tangki mane yang kene masuk.kalau salah masuk mesti dia akan tension dan risau sebab 1 pam takkan beroperasi.Yang paling cepat habis minyak hijau la,seminggu 2x lori hantar berbanding minyak merah 1-2 sekali.Berbezakan? dalam 1 ribu orang,hanya 1 orang je guna myk merah.

QUOTE(ogGY @ Oct 25 2008, 08:13 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku tak tahu nak kata minyak mana yang bagus,yang selalu aku guna minyak shell dengan petronas.Aritu aku aku naik wira auto 1.5 ,aku isi RM40 kat shell kawasan aku la masa tu tengahari pukul 11.Minyak naik 2 takuk...Dengan RM40 tu aku lepas ke melaka pergi dan balik.Petangnya aku pergi ke shah alam seksyen 7 blkang UITM.Baru minyak habis 2 takut.Aku totalkan perjalan 150KM untuk RM40.

Dari seksyen 7 aku isi kat petronas RM 10,lepas bawak sampai ke hentian seremban ngam2 je.Sekali lagi aku isi minyak shell kali ni aku isi RM30 pada waktu malam pukul 10.Sekali naik 1 takuk je?Peh terkejut aku,spatutnya naik 1 takuk stengah...RM 30 tu ngam2 je aku bawak sampai A Famosa Resort.

Aku pelik dengan stesen tu,pam dia laju semacam... Adakah korang pernah isi kat stesen shell tu?

Macam mana diaorang nak campur,balance minyak dalam tangki bawah tanah tak same..Nak kata diaorang campur mane boleh.Kalau korang keje pam minyak,korang akan tgk tauke stesen dok mengira dan mengadjuz tangki mane yang kene masuk.kalau salah masuk mesti dia akan tension dan risau sebab 1 pam takkan beroperasi.Yang paling cepat habis minyak hijau la,seminggu 2x lori hantar berbanding minyak merah 1-2 sekali.Berbezakan? dalam 1 ribu orang,hanya 1 orang je guna myk merah.

tak paham ler apa yg ko ckp!

aku suka guna minyak merah dalam botol yg jual kat kedai runcit...

yup!! slalu cmpur... sbb kat opis petronas kat umah shell.. kalu nk stick 1 je... ader yg tolak kete kat tepi jln.

QUOTE(Juanâ„¢ @ Oct 23 2008, 06:55 PM) <{POST_SNAPBACK}>
stakat tutup kedai pada malam harga naik boleh tahan lagi. tongue.gif

siapa yang tunggu harga naik tu rugi la.pasal minyak untung x banyak.berapa sen ntah satu liter.bila harga minyak naik onang x akan push more duit utk isi lebih.sisi rm 30 dah cukup.bila kita dapat sikit tuan kedai minyak rugi le.pasal komisen dia kat minyak dapat sikit.mati-mati aku ingat isi rm 1.00 tuan minyak untung rm 1.00.rupanya macam prepaid plak.jual rm 10 untugn rm0.50 jerk blink.gif kalau yang ada isi rm 100 pun bayar pakai kredit kad.

korang tahu x stesen minyak ni ada satu komputer kontrol minyak diorang.macam check stok.aku tuh hari nyaris-nyaris nak shutdown pc yang kawal minyak.aku tgk lain macam so aku tanya bangla tu dulu.dia kata pc kawal minyak.....tutup pc tu minyak x jalan.ngeeeeeeee ngeri.

QUOTE(K.I.T.T @ Oct 30 2008, 07:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
siapa yang tunggu harga naik tu rugi la.pasal minyak untung x banyak.berapa sen ntah satu liter.bila harga minyak naik onang x akan push more duit utk isi lebih.sisi rm 30 dah cukup.bila kita dapat sikit tuan kedai minyak rugi le.pasal komisen dia kat minyak dapat sikit.mati-mati aku ingat isi rm 1.00 tuan minyak untung rm 1.00.rupanya macam prepaid plak.jual rm 10 untugn rm0.50 jerk blink.gif kalau yang ada isi rm 100 pun bayar pakai kredit kad.

korang tahu x stesen minyak ni ada satu komputer kontrol minyak diorang.macam check stok.aku tuh hari nyaris-nyaris nak shutdown pc yang kawal minyak.aku tgk lain macam so aku tanya bangla tu dulu.dia kata pc kawal minyak.....tutup pc tu minyak x jalan.ngeeeeeeee ngeri.

tu kata pengusaha minyak je...mana ada org nak ckp yg dia untung bnyk....

sebenarnyer minyak kat malaysia nih sama jer sumer pakai gred rendah tak mcm kat eropah...jgn terpedaya sgt ngan iklan kat tv tuh...

betul tuh!! yg penting bergantung ngn cara pemanduan.. kalu rave kete bwk laju2 tp gear 3 4 tak ke kering juge minyak?

Niaga minyak mana ada untung...tu sebab banyak stesen minyak bukak kedai serbaneka,kalau nak untung pun harapkan minyak pelincir je....tulah punca pendapatan tauke minyak.

aku pun penah dgr kwn aku kate mcm tuh... sbb bpk die bukak stesen minyak smpai 2 kat melaka... tak untung pun... umah banglo juge!

Ye ke tak untung, besar je keta owner setiap stesen minyak yang aku jumpa .. 3 waja pun tak mampu nak challenge ..

Hehe korang ni,nak bukak stesen minyak modal mestilah besar,so dalam bank mesti stand by duit ratus2 ribu punya,tak de masalah diaorang nak pakai kete besar2 walaupun bisnes baru nak mula.

Kalau sebelum niaga pun dah tentu diaorang mampu beli kete BMW,sebab modal nak bukak stesen paling kecik pun skang ni aku dengar 200k.

Aku pun ada kenal sorang pak cik tauke minyak petronas,sampingan dia buat wholesale ubat2 kat farmasi.

Kat tempat aku Dato shaziman mansur ( menteri tenaga,air n komunikasi MY ) pun bukak petronas.Kocik jo...simple.

QUOTE(ogGY @ Oct 30 2008, 09:56 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Niaga minyak mana ada untung...tu sebab banyak stesen minyak bukak kedai serbaneka,kalau nak untung pun harapkan minyak pelincir je....tulah punca pendapatan tauke minyak.

pasal aku kekadang tgh format laptop customer aku borak-borak ngan diorag la.melalut sampai kes minyak.saja nak tau.diorang kata lepas minyak naik kos minyak tu jadik lebih tinggi.dulu 40k gitu je..sekarang naik sampai 60k gitu.tapi untung lebih kurang sama.masih dalam rm 2k-rm 3k.

itu belum kes rompakan lagi.tu hari aku handle kes rompakan kat satu stesen minyak.masa tu nasib baik duit dah masuk dalam peti besi.giler betul niaga minyak ni.

sapa2 pakai minya projet?

aku tak pakai minyak projet..hehe...
minyak ni aku campur2 je...
minyak kat malaysia ni mmg rendah skit kualiti dier kalo nak banding ngan minyak dari luar....
minyak kualiti kat negara luar tu....malaysia ar antara yg banyak sumbang...
sebab minyak kat malaysia ni terlalu berkualiti sampai tak sesuai nak pakai utk kenderaan biasa..