Jump to content
mon678

Kenape Korang Sanggup Perhabis Byk Duit Untuk Hobi(computer Games)?

Recommended Posts

everyone have their own hobby... n kalo kita lihat orang sekeliling kita, mesti diorang akan belanja some part of their rm on their hobby...

jgn kata duit, masa pun terbuang sekali, tapi nak buat camana, hobi kannnn....

ade orang hobi pancing, modified kete, shopping, makan, kumpul barang2 antik dll...

jadi jawapan mudah jer... sebab kita ade hobi :)

but at least, hobi tu akan mendatangkan kebaikan.. cthnye dapat kawan baru, dapat ilmu baru, dapat kepuasan, dpt isi masa lapang..

p/s : jgn hobi yang tentu pasal, mcm main 4d??? hehehe... :lol: tapi nak buat camne, dah hobi...

everyone have their own hobby... n kalo kita lihat orang sekeliling kita, mesti diorang akan belanja some part of their rm on their hobby...

jgn kata duit, masa pun terbuang sekali, tapi nak buat camana, hobi kannnn....

ade orang hobi pancing, modified kete, shopping, makan, kumpul barang2 antik dll...

jadi jawapan mudah jer... sebab kita ade hobi :)

but at least, hobi tu akan mendatangkan kebaikan.. cthnye dapat kawan baru, dapat ilmu baru, dapat kepuasan, dpt isi masa lapang..

p/s : jgn hobi yang tentu pasal, mcm main 4d??? hehehe... :lol: tapi nak buat camne, dah hobi...

main game kat rumah blh dpt kwn ker?

bukan... kitorg bukan membazir....

just nak support industri games ni...

spy diorg buat game yg lg besh drp skang...

yg bahagia nnti kitorg gak....

yg miskin pon kitorg gak... haha... :lol:

Dulu masa muda2 masih belajar... memang aku perabis duit beli CD games nie... sampai berpuluh2 koleksi game. Tapi bila dah kerja dan banyak komitment, aku dah kurang main game. Kira dalam satu bulan tu ada ler sekali dua jer.. (kecuali game yang tak perlukan masa panjang macam web-based game tu).

Sekarang nie, aku punya hobi dah tukar kepada baca magazine dan movie jer.

sebab hobi nie adalah benda yang kiter minat...so kiter nak sentiasa perfect untuk kepuasan diri...

bila tak dapat main game satu hari mcm tak sempurna hidup...

so ibarat mcm awek no.1 lah...dan yang penting hobi kiter takkan menyakitkan hati...

eh sape kate tak boleh sakitkan hati,kalau main game mcm resident evil,silent hill,winning Eleven,kalau stgh2 level tu tak lepas mau hangin satu badan...aku kalau main WE aku suke ketinggalan,sebab aku suka kejar dari belakang,tapi kalau dah ketinggalan tapi time aku serang semua serangan tak menjadi mau hangin...well seperti biasa repeat...hahaha...

eh sape kate tak boleh sakitkan hati,kalau main game mcm resident evil,silent hill,winning Eleven,kalau stgh2 level tu tak lepas mau hangin satu badan...aku kalau main WE aku suke ketinggalan,sebab aku suka kejar dari belakang,tapi kalau dah ketinggalan tapi time aku serang semua serangan tak menjadi mau hangin...well seperti biasa repeat...hahaha...

btul tue.blh jd panas dan byk angin satu bdn main game nier.....tension jer... :lol:

btul tue.blh jd panas dan byk angin satu bdn main game nier.....tension jer...

hah... betul2.... kalo diikutkan hati, nak je ak masuk game tuh.... haha... :lol:

nak sejukkan perut, makan la abc...

nak sejukkan hati... bace la selawat... haha...

bukan... kitorg bukan membazir....

just nak support industri games ni...

spy diorg buat game yg lg besh drp skang...

yg bahagia nnti kitorg gak....

yg miskin pon kitorg gak... haha...

haha. guna torrent, beli rm10, industri lain plak yg maju. haha.

haha. guna torrent, beli rm10, industri lain plak yg maju. haha.

haha.... ko mmg genius... nak lg senang, beli satu, pastu copy paste n ley share kat kengkwan satu blok hostel...

cc =rm 3 = 1 jam

2 jam=rm 5 =*TING*bole beli 1

x> 1 jam

rm 3(x)= bole beli cd

haha...

apa daa... teori ape nih... binomial tol la ko nih... haha... :lol:

tu simple math jek..

kan biase 2 jam rm5..tu setengah cc je...klau ade membership

:blush: :blush: :blush: :blush:

nape tetibe kuar pasal cite cc nie?emmm main game kat cc pun blh jd tak baik........ponteng sek semata2 nk main game online.......je.dah ar buang duit kat cc pastu kene tangkap dgn polis.......malu seh!!! :wacko:

nape tetibe kuar pasal cite cc nie?emmm main game kat cc pun blh jd tak baik........ponteng sek semata2 nk main game online.......je.dah ar buang duit kat cc pastu kene tangkap dgn polis.......malu seh!!! :wacko:

awk dulu xpenah men games kat cc ke?

hehe

awk dulu xpenah men games kat cc ke?

hehe

msti ar penah.tapi sbb cc ar sy terlalu leka smpai dpt result teruk wktu SPM tue.huhu.tapi mcm wizard ckp main game kat cc lagi feel.......coz ade kwn2.........huhu :wacko:

men game kat cc bezz.baru da feel ngan kengkawan2.

a'ah kdg2 datang feel nak men ramai2 kan

leh usik dorg sekali

kalu kat umah sowg2, xleh nak usik2 :rolleyes:

well,balik kepada topik. senang cite,game ni bg aku bukan sekadar hobi.game ni jgk boleh menajamkan fikiran,meningkatkn IQ & kepantasan berfikir.. tgk je berlambak2 game yg memerlukan tahap IQ yg tinggi utk menyelesaikn mission..

sbg hobi,org akn sanggup berhabis beribu2 utk kepuasan diri.same gak ngn hobi lain.c0nt0hnya org suka brg antik.diorang sanggup beli bgr antik hrga beribu2 hnya sbb kepuasan diri.so, x fair la kalo org kata hobi main game ni membazir..

tepuk diri,tnya selera la..

aku nk tau ar kenape eh korang(kaki game) ar snggup perhabis duit smpai beribu untuk hobi main games?mcm byk membazir jer...ade faedah ker? :unsure:

p/s:aku pun tak tau naper aku byk habis duit kat pc gaming aku....huhuhu klau korang? :lol:

aku sukakakn komputer pasal komputer merupakan `kerja bebas` xde akta@jabatan nak jaga atau nak check

cth aku paling suka mobo ada cap SIRIM ke? macam TV ada kalau xde x leh beli.........

aku perasan komputer la merupakan `krja bebas` paling besh sekali.........xde sapa peduli dan janji paling penting DUIT ADAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!11 :lol:

"Kenape Korang Sanggup Perhabis Byk Duit Untuk Hobi(computer Games)?"

sbb ia beessshhh...kekekeke.

aku x rasa plak mcm membazir sbb kalau sesetangah org yg tau..PC bukan utk main games semata2..

dgn spec power, ko boleh wat keje 3d @ grafix dgn smooth jerk..aku..mmg giler gamez dari zaman 'catridge micro genius' lagi..pc nih adalah platform univrsal bg aku sbb boleh wat apa saja.

kalo kt umah tu sekurang2 sebijik pc konferm 24/7 on (mmg membazir letrik..kuikuikui..sbb tu aku pki psu 400w jer :P)

aku perasan komputer la merupakan `krja bebas` paling besh sekali.........xde sapa peduli dan janji paling penting DUIT ADAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!11

Yeah betul..tapi aku dah x larat nk upgrade dh stakat nih..x larat dok kejar teknologi jer..

hehehehe...

game merupakan satu permainan yg dpt menghilangkan rase bosan korang...

off topic: kalo nk angkat game harge RM 2 je sng saje...

korang amik portable hard disk pastu korang g cc n 'burn sume game'...

hahahah...ni laa care yg ak amalkan sekarang...

senang jer...

sbb klau klau ko main game:

ko leh bunuh sumua org.. langgar org ngan kete

ko leh bunuh hantu

ko leh rase bwk kapal terbang

ko leh rase jadi pelumba F1

ko leh rase jd pembunuh upahan

ko leh rase jd manager bola

ko leh bwk robot

ko leh jd perompak

kesimpulannya, ko leh jadi smua bile main game..

tp sbnrnya main game nie mengajar ko utk b'pikir sblm GAME OVER :lol:

aku dh rase semuanyer :rolleyes:

tp utk bukan bold lom lg :lol:

Edited by zookambing

Bagi aku, aku main games ni utk lepas tekanan selepas penat kerja. kadang2 tu sambil aku main games, aku dpt ilham baru utk hadapi satu masalah....